napoleonas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „napoleonas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „napoleonas“.
Filmas „Napoleonas“ priminė įdomiausius faktus apie imperatorių: tikrasis jo ūgis, keista fobija ir nuodai po kaklu
Šį penktadienį, gruodžio 1 dieną, į kino ekranus pagaliau atkeliauja vienu laukiamiausių 2023 metų filmu vadinama biografinė drama „Napoleonas“, kurią režisavo garsus režisierius, net 4 „Oskarų“ nominantas Ridley Scottas, o pagrindinį vaidmenį atliko „Oskaro“ laimėtojas Joaquinas Phoenixas. Artėjančios premjeros proga kviečiame susipažinti su pačiu Napoleonu iš arčiau.
Filmo „Napoleonas“ užkulisiai: įspūdingos mūšių scenos gimė iš režisieriaus Ridley Scotto ranka pieštų piešinių
Jau kitą savaitgalį, gruodžio 1 dieną, kino teatruose pasirodys vienas laukiamiausių 2023 metų filmų – naujoji biografinė drama „Napoleonas“. Ją kūrė puikiai kinomanams žinomas britų režisierius Ridley‘is Scottas, pelnęs įvertinimus už tokius kino hitus kaip „Gladiatorius“, „Hanibalas“, „Amerikos gangsteris“, „Marsietis“ ir kt. Nieko keisto, jog istorinės juostos kūrimas kelia daugybę iššūkių, tačiau R. Scottas bei jo komanda puikiai susitvarkė.
Prancūzijos aukcione už rekordinę sumą parduota Napoleono dvikampė skrybėlė
Napoleono Bonaparte'o dvikampė skrybėlė, kurią jis dėvėdavo būdamas Prancūzijos imperatoriumi, sekmadienį viename prancūzų aukcione buvo parduota už rekordinę beveik 2 mln. eurų sumą, pranešė aukciono namai.
Skrybėlė parduota už 1,93 mln. eurų. Sekmadienį buvo sumuštas ankstesnis rekordas – 2014 metais už Napoleono skrybėlę buvo sumokėta 1,88 mln. eurų.
Dar kino teatruose nepasirodžiusiai biografinei dramai „Napoleonas“ jau dabar prognozuojamas ne vienas „Oskaras“
Imperatorius. Meilužis. Tironas. Legenda. Atėjęs iš niekur, jis užkariavo viską. Taip skambiai reklamuojamas gruodžio 1 dieną į Lietuvos kino teatrus atkeliaujantis ir vienu laukiamiausių šių metų filmu vadinamas „Napoleonas“. Jau dabar „Variety“ skelbia, jog juosta gali pretenduoti į ne vieną prestižinį „Oskarą“.
„Daug metų svajojau parodyti Napoleono istoriją kiek kitokiu kampu, ir pagaliau mano svajonė pildosi.
Biografinėje dramoje „Napoleonas“ pagrindinis vaidmuo teko Joaquinui Phoenixui
Vienas laukiamiausių 2023 metų filmų. Taip vadinama naujoji biografinė drama „Napoleonas“, kurią jau gruodžio 1 dieną kino ekranuose pristatys kino genijumi vadinamas britų režisierius Ridley‘is Scottas, sukūręs „Gladiatorių“, „Hanibalą“, „Amerikos gangsterį“, „Prometėją“, „Marsietį“, „Svetimą“, „Bėgantį skustuvo ašmenimis“ ir „1492: Rojaus užkariavimą“. Svaiginančios Prancūzijos imperatoriaus kelionės į šlovės viršūnę epicentre atsidurs Napoleoną įkūnysianti kino žvaigždė Joaquinas Phoeni...
Metų pradžioje rengiamas statistinis karaimų surašymas
2022-ųjų pradžioje planuojamas statistinis Lietuvoje gyvenančių karaimų surašymas.
„2022-ieji yra paskelbti Karaimų metais. Vyriausybė nori, kad mes atliktume statistinį tyrimą ir parengtume trumpą statistinę informaciją apie karaimus: šeimos sudėtį, gyvenimo būdą, pomėgius ir t. t.“, – BNS sakė Statistikos departamento Gyventojų statistikos skyriaus vedėja Vanda Vaitekūnienė.
Anot jos, toks tyrimas darytas 1997 metais, norima sužinoti, kas pasikeitė.
Aukcione parduodami paties Napoleono įdukrai priklausę deimantai ir safyrai
Kerintis safyro ir deimantų derinys akį traukia iš tolo. O dar apšviestas specialia šviesa ima spindėti ir tiesiog užburia. O įsivaizduokite, jei šis derinys būtų sagėje, auskaruose, vėrinyje, apyrankėje. Būtent toks rinkinys priklausė Napoleono Bonaparto įdukrai ir papuošalai kitą savaitę bus parduodamas „Christie’s“ aukcione Ženevoje.
„Čia yra imperatoriškoji kolekcija, priklausiusi Napoleono įdukrai Stephanie. Jie sukurti dar XIX amžiaus pradžioje.
Rusijoje nuteistas žiaurią žmogžudystę įvykdęs istorijos profesorius
Rusijoje ilgiems metams belangės nuteistas garsus istorijos profesorius, šiurpinančiomis aplinkybėmis nužudęs savo mylimą studentę. Ne kartą Napoleoną suvaidinusio žymaus profesoriaus teismas sulaukė itin daug dėmesio ir vėl paskatino kalbas apie prastą moterų teisinę padėtį šalyje.
12,5 – tiek metų kalėjime turės praleisti Rusijoje Napoleonu pravardžiuojamas garsus Sankt Peterburgo universiteto docentas Olegas Sokolovas.
Tarsi kelionė laiku: štai kaip atrodo didysis Napoleono mūšis
Čekijoje nedidelio miestelio gyventojus iš pat ryto pažadino ne žadintuvai, o patrankų salvės ir kavalerijos drebinama žemė. Minint Austerlico mūšio metines, šimtai gyvosios istorijos entuziastų, ginkluoti muškietomis ir patrankomis čia suplūdo pakartoti įspūdingos Napoleono Bonaparto pergalės prieš Austrijos ir Rusijos imperijas.
Patrankų salvės, kavalerijos manevrai ir muškietų šūviai drebina žemę Tvaroznos laukuose netoli Brno miesto Čekijoje.
Dviem šimtmečiais į praeitį: įspūdinga Vaterlo mūšio inscenizacija
Lygiai prieš 200 metų Belgijoje vyko visos Europos istoriją nulėmęs Vaterlo mūšis, kurį triuškinamai pralaimėjo Napoleonas. Taip baigėsi ne tik Napoleono valdymo ir karų laikotarpis, bet ir atėjo ramesnis periodas Europai, per kurį augo šalių ekonomikos ir progresavo technologijos. Ramybė tęsėsi iki pat Pirmojo pasaulinio karo. O paminėti 200-ąsias Vaterlo mūšio metines į Belgiją, kur ir vyko mūšis, susirinko šimtai aktorių, kad atkartotų Europai lemtingos dienos mūšį.
REKLAMA
REKLAMA
Kuršių mariose ketina pradėti gintaro gavybą
Irma Janauskaitė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Lietuvoje rimtai svarstoma pradėti gintaro gavybą Kuršių mariose ties Juodkrante. Paraiškas telkiniui žvalgyti pateikusios 6 bendrovės. Nuosavo gintaro vietinių perdirbėjų ir gamintojų poreikiui, skaičiuojama, pakaktų dešimtmečiui. Tačiau kol kas žaliavos susirandama Lenkijoje ir Ukrainoje, tai – atsvara sudėtingam gintaro pirkimui iš Kaliningrado.
Įdomūs ir keisti faktai apie viską (II)
Parengė Sergejus Stonkus Pirmąją dalį kviečiame skaityti čia. Anot populiaraus mito, Napoleonui buvo būdingas nevisavertiškumo kompleksas – dėl mažo ūgio. Tai neva ir kurstė jo beprecedentes karines ambicijas. Iš tiesų antį apie Prancūzijos imperatoriaus ūgį paleido britų propagandos mašina, pasinaudojusi tuo, jog prancūzų matų sistema skyrėsi nuo anglų. Tikrasis Napoleono Bonaparto ūgis buvo 5 pėdos 2 coliai.
Už 2 mln. eurų nusipirko Napoleono kepurę
Aukcione Paryžiuje už beveik 2 mln. eurų parduota viena iš Prancūzijos imperatoriaus Napoleono kepurių. Ši suma maždaug penkis kartus viršyja pradinę kainą. Iš abiejų pusių įgaubtą kepurę, vadinamąjį bikorną, įsigijo kolekcionierius iš Pietų Korėjos. Aukcione parduota kepurė yra viena iš 19-os išlikusių tokių galvos apdangalų. Būdamas Prancūzijos imperatoriumi XIX amžiaus pradžioje Napoleonas iš viso turėjo apie 120 tokių kepurių.
25 keisčiausi istorijos faktai, kurių tikriausiai nesimokėte pamokose (I)
Ar teko girdėti, kad Napoleonas buvo užpultas būrelio laukinių triušių? O kad trumpiausias karas truko mažiau nei 40 minučių? Pateikiame jums 25 įdomius istorijos faktus, su kuriais istorijos mokytojai tikriausiai nebus jūsų supažindinę. 25. Oficialiai ilgiausias karas žmonijos istorijoje vyko tarp Nyderlandų ir Silio salų. Jis truko nuo 1651 iki 1986 metų.
24. 1896 m. vykęs Anglų-Zanzibaro karas yra laikomas trumpiausiu istorijoje – trukęs vos 38 minutes.
Kalėdų stalui pasigaminkite garsiausią ir skaniausią „Napoleono“ tortą
Belgai ramiai aiškina, kad šis tortas galėjo atsirasti tik pripažintų smaližių krašte, italai karščiuojasi – kad jie pirmieji šiuo tortu pavaišino Napoleoną, austrai solidžiai tvirtina – kad šį tortą užkariautoje Vienoje pamėgo Napoleonas, rusai įsitikinę meluoja – kad šį tortą iškepė Maskvoje minėdami pergalės prieš Napoleoną šimtmetį, t.y. 1912 m. Šiandien vien Europoje yra keli šimtai, o Lietuvoje per šimtą įvairiausių šio gardėsio tešlos ir kremo receptų, kurie nieko bendro neturi su origina...
Napoleono semaforas
Napoleono semaforas buvo pirmasis pasaulyje ryšio tinklas, perduodantis žinutes devynioliktojo amžiaus Prancūzijoje greičiau nei kada nors anksčiau. Jos klestėjimo metu tinklą sudarė 534 stočių, o bendras atstumas tarp jų buvo daugiau nei 5000 kilometrų.
Rusija išleido monetą, skirtą pergalės prieš Napoleoną 200-osioms metinėms paminėti
Rusijos centrinis bankas išleido penkis kilogramus sveriančią sidabrinę monetą, skirtą 200-ųjų metinių pergalei prieš Napoleoną Bonapartą (Napoleon Bonaparte) 1812 metais paminėti, remdamasi banko spaudos tarnyba skelbia "RIA Novosti". 15 centimetrų spindulio moneta išleista 50 kopijų tiražu, o jos vertė siekia 500 rublių (16 JAV dolerių). Monetos nugarinėje pusėje pavaizduoti 1812 metais vykusios kovos tarp Rusijos ir Prancūzijos karių epizodai.
Rusijos kazokai pakartos 1812 metų žygį iš Maskvos į Paryžių
Grupė Rusijos kazokų pradėjo du mėnesius truksiantį simbolinį žygį į Paryžių. Juo norima paminėti pergalės prieš Napoleoną dviejų šimtų metų sukaktį ir pabrėžti Rusijos vietą pasaulio arenoje.
Iš Maskvos išsirengę kazokai tikisi pakartoti žygį, kurį jų proseneliai atliko 1812–1814 metais, persekiodami iš Rusijos besitraukiančią Napoleono kariuomenę.
Verkių rūmų ansamblis – populiari vilniečių poilsio vieta
Gausiai žmonių lankomo Verkių rūmų ansamblio kaip kultūros paminklo statusas kertasi su morale – taip įsitikinę paveldosaugininkai. Istorinėse patalpose veikia Botanikos institutas, kuris teisiškai neprivalo organizuoti ekskursijų po autentiškas rūmų sales, tačiau paveldosaugininkai mano kitaip.
Verkių rūmų ansamblis – populiari vilniečių poilsio vieta. Čia sutvarkytas parkas, atkurtas dujinis apšvietimas, įrengtos aikštelės Neries kraštovaizdžiui apžvelgti.
Istorijos mylėtojai atkartojo Napoleono persikėlimą per Nemuną
Istorijos klubų vadų išvakarėse aptartas veiksmų planas vyko sklandžiai. Kaip ir prieš 200 metų debesuotą Kauno dangų nušvietė saulė.
Prieš Napoleono I kariuomenei pradedant persikėlimą per Nemuną, įvyko iškilmingas Kauno mero Andriaus Kupčinsko priėmimas, kuriame dalyvavo Prancūzijos ambasadorė, kai kurie Seimo nariai, Kauno tarybos nariai ir kiti kviestiniai kauniečiai. Meras svečius sveikino pasipuošęs XIX a. pradžios didiko apdarais.
Tautodailininkas G. Kairys išdrožė 700 „Napoleono“ šaukštų
Kaune šį savaitgalį gyvosios istorijos festivalyje „Europa. Napoleonas I Kaune. 1812“ dalyvausiantys karo istorijos rekonstruotojai atminimui dovanų gaus medinius šaukštus. Juos bene keturis mėnesius, padedamas žmonos, drožė tautodailininkas Gediminas Kairys iš Degučių kaimo Zarasų rajone.
„Jau rankos nelaiko“, - lengviau atsipūtė G. Kairys baigęs paskutinį šaukštą. - Rankomis drožtas šaukštas kiekvienas vis kitoks, nerastumėt vienodo. Naudojom liepą.
Prancūzai prieš „Napoleono šventę“ rezervavo beveik pusę Kauno viešbučių kambarių
Šiais metais Kaune užfiksuotas rekordinis turistų iš Prancūzijos skaičius. Gegužę jų buvo sulaukta beveik šešių šimtų, o birželio viduryje kai kuriuose Kauno viešbučiuose pusė visų kambarių rezervuota prancūzams. Kauno turizmo informacinio centro specialistų teigimu, šie pokyčiai gali būti susiję su tuo metu Kaune vyksiančiu tarptautiniu gyvosios istorijos festivaliu „Europa. Napoleonas I Kaune.
Aukcione bus parduodamas anglų kalba parašytas Napoleono laiškas
Sekmadienį Prancūzijos aukcione bus parduodamas retas Napoleono Bonaparto anglų kalba parašytas laiškas, skelbia CNN. Tikimasi, kad Fonteneblo mieste, esančiame į pietus nuo Paryžiaus, surengtame aukcione laiškas bus parduotas už 100 tūkst. JAV dolerių. Aukciono namų „Osenat“ teigimu, tai pirmas prancūzų imperatoriaus anglų kalba parašytas laiškas po to, kai jis buvo ištremtas į Didžiajai Britanijai priklausančią Šv. Elenos salą, kur jį saugojo kariuomenės pajėgos.
Kaip susitaikyti su baisia diagnoze? Pataria psichologas
Sunki diagnozė... Sužinoję apie tai, žmonės, kuriems ji skirta, neretai puola į paniką. Širdis susigniaužia nuo skausmo ir nevilties.
Specialistai į panašius pergyvenimus žiūri jautriai, supratingai. Tačiau vis tiek perspėja: nepasiduokite apatijai! Patyrus baisią tiesą ir išgyvenus pirmąjį šoką, svarbu sugebėti pasirinkti GYVENIMĄ.
Mus konsultuoja onkologinių ligonių ir jų artimųjų psichologė Marija Turlinskienė.
Prancūzija planuoja įkurti pramogų parką Napoleono garbei
Prancūzija planuoja įkurti pramogų parką „Napoleonland“ Prancūzijos imperatoriaus Napoleono Bonaparto garbei, rašo „The Telegraph“.
Idėja įkurti „Napoleonland“ kilo buvusiam Prancūzijos ministrui Yves Jego. Šis parkas turėtų konkuruoti su visame pasaulyje populiariu Disneilendo parku.
Pramogų parką planuojama pastatyti paskutiniosios Napoleono pergalės vietoje – prie Montro (1814 m.), netoli Paryžiaus.
Napoleonas kilęs iš Kaukazo?
Žymus prancūzų genetikas Gerardas Lucotte pranešė nustatęs, kad Prancūzijos imperatoriaus Napoleono Bonaparto protėviai kilę iš Kaukazo.
Iki šiol buvo manyta, kas jie galėjo būti arabai, rašo Prancūzijos dienraštis „Figaro“. Molekulinės antropologijos pradininku save laikantis G. Lucotte jau treji metai tiria Napoleono ir dabar gyvenančių jo giminaičių DNR.
Napoleono chromosomos haplogrupė – Elblblcl – būdinga Artimųjų Rytų gyventojams.
Kaunas minės Napoleono persikėlimo per Nemuną 200-ąsias metines
Prancūzijos ambasados bei Kauno miesto savivaldybės pastangomis ateinančių metų birželį Kaune planuojama Napoleono armijos persikėlimo per Nemuną inscenizacija. Renginys skirtas 200-osioms šio istorinio įvykio metinėms.
Ta proga į Kauną ketina atvykti Rusijos bei kitų valstybių atstovai - karinio paveldo tradicijų puoselėtojai.
Planuojamo renginio organizaciniai klausimai aptarti Kauno miesto savivaldybėje sudarytos darbo grupės pasitarime ketvirtadienį.
Karališkosios istorijos: juokingi nutikimai rūmuose
Pasakojama, kad Prancūzijos karalienė Marija Antuanetė išgirdusi, neva jos pavaldiniai nebeturi duonos, sušuko: „Tai tegul valgo bandeles!„ Nežinia, ar tai tiesa, tačiau kartais karaliams ir karalienėms iš tiesų nutinka juokingų istorijų.
Nekentė monarchijos
Karaliai viską gali – ir bausti, ir pasigailėti. Štai Madagaskaro karalienė Ranavalona rūsčiai bausdavo savo dvariškius, kurie sulaužydami griežtą valdovės draudimą, išdrįsdavo jai prisisapnuoti.
„Olympic Casino“ atidarė penktus lošimo namus Rumunijoje
„Olympic Entertainment Group“ (OEG) dukterinė kompanija Rumunijoje atidarė 5 lošimo namus, į kuriuos investavo 1,2 mln eurų.
Naujieji 340 kv. m. plotą užimantys lošimo namai, pavadinti „Olympic Casino Akropolis“, įsikūrė naujame prekybos centre Pitest mieste. Čia veikia 50 naujausių lošimo automatų.
Sparčiai augantis Pitest miestas nuo Rumunijos sostinės Bukarešto yra nutolęs apie 100 kilometrų. „Olympic Casino Akropolio“ interjeras sukurtas senovės Graikijos tema.
Vilnius tampa gintaro ir juvelyrikos sostine
Pasaulio juvelyrikos parodų kalendoriuje jau trečius metus iš eilės galime rasti Vilniuje vykstančią III Tarptautinę Baltijos juvelyrikos parodą „Amber Trip“. Šiemet paroda vyks kovo 10-13 dienomis viešbučio „Reval Hotel Lietuva“ konferencijų centre (Konstitucijos pr. 20).
Norą dalyvauti parodoje pareiškė rekordinis dalyvių skaičius (apie 120) iš Lietuvos, Lenkijos, Rusijos, Latvijos, Turkijos, Ukrainos, Italijos, Ispanijos, Australijos, Graikijos.