mokslo metai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mokslo metai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mokslo metai“.
Naujieji mokslo metai: 5 svarbiausios naujovės
Pirmadienį prasidedant naujiems mokslo metams, naujienų agentūra BNS pristato svarbiausius pokyčius švietimo srityje.
Įtraukusis ugdymas
Įsigaliojo nuostata, kad visos bendrojo ugdymo mokyklos ir darželiai turės priimti specialiųjų poreikių vaikus, jei jų tėvai nuspręs, kad lankyti bendrojo ugdymo įstaigą jų vaikui yra geriausia. Anot Švietimo ministerijos, beveik 96 proc.
Naujieji mokslo metai – su privalomu įtraukiuoju ugdymu, be vadovėlių ir 650 mokytojų
Šiemet rugsėjo 1-oji bus sekmadienį, todėl į mokyklas visi sugužės rugsėjo 2-ąją. Naujieji mokslo metai bus kiek kitokie – be šimtų mokytojų, vadovėlių, su atnaujinta egzaminų tvarka, didesnėmis algomis mokytojams ir privalomu įtraukiuoju ugdymu.
Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) duomenimis, 2024–2025 mokslo metais naujų mokomųjų dalykų neįvedama.
Nebus ir naujų kalbų.
Mokslo metus Klaipėdoje pradės daugiau nei 23 tūkstančiai mokinių
Mokslo metus rugsėjį Klaipėdoje pradės daugiau nei 23 tūkst. mokinių. Klaipėdos miesto savivaldybės duomenimis, uostamiesčio mokyklos nuo rugsėjo 2 d. ruošiasi priimti beveik 2 tūkst. pirmokų.
Pranešama, kad ruošiantis naujiems mokslo metams atidaroma ir viena nauja mokykla –Tauralaukio progimnazija. Savivaldybės duomenimis, Senvagės gatvėje pastatytoje mokykloje galės mokytis iki 666 vaikų.
Pranešama, kad kitos uostamiesčio švietimo įstaigos mokslo metus taip pat sutiks atsinaujinusios.
Ministerija: leidyklos nespėjo parengti matematikos vadovėlių pagal atnaujintas ugdymo programas
Iki mokslo metų pradžios likus keliems mėnesiams, leidyklos nespėjo parengti naujų vadovėlių, sako Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM). Todėl dar rugsėjį pagal atnaujintas ugdymo programas pradėję mokytis nelyginių klasių moksleiviai vadovėlių neturės ir ateinančiais mokslo metais.
„Deja, leidyklos nespėjo parengti naujų matematikos vadovėlių visoms klasėms“, – Eltai siųstame atsakyme teigė ŠMSM.
„Tačiau anksčiau išleisti vadovėliai tinka daugeliui matematikos temų.
Šiugždinienė siūlo dvejiems metams nukelti minimalų slenkstį norint pereiti į 11 klasę
Buvusi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė siūlo dvejiems metams atidėti minimalaus slenksčio nustatymą, norint mokiniams iš 10 klasės pereiti į 11-tą.
Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritarė tai numatančiai Švietimo įstatymo pataisai. Už ją balsavo 56 parlamentarai, du buvo prieš ir du susilaikė.
Jolanta Naruševičiūtė – apie dukrą, artėjančius metus ir grįžimą į Lietuvą: „Mums tikrai čia labai gera“
Londone gyvenimą kuriančios Jolantos Naruševičiūtės dukros Amandos laukia paskutiniai mokslo metai koledže. Moteris neslėpė, kad labai jaudinasi, nes tai lemiami metai.
Naujienų portalui tv3.lt Jolanta Naruševičiūtė atvirai prakalbo apie artėjančius metus ir dukrą.
Jolantos dukra jau netrukus žengs vėl į mokymosi įstaigą, pasak Jolantos, ji labai jaudinasi dėl atžalos: „Tai paskutinis rugsėjis, kai dukra Amanda dar keliaus į mokyklą-koledžą.
DIENOS PJŪVIS. Nauji mokslo metai: kodėl juos pradedame nuo kalbų apie streikus?
Didesnių algų ir geresnių darbo sąlygų reikalaujantys Lietuvos mokytojai skelbia streiką ir rugsėjo viduryje nedirbs dvi valandas. O jei vyriausybė jų reikalavimų netenkins, dar po dviejų savaičių grasina streikuoti neterminuotai. Švietimo ir mokslo ministras teigia, kad vyriausybė susitarimus su mokytojais dėl algų kėlimo vykdo ir pagrindo streikui nemato, o kai kurie tėvai jau nerimauja, kad mokytojams streikuojant vaikai neturės užsiėmimo.
Ministerija griežtina pamokų pateisinimo tvarką, tėvai sako: „Būtų lengviau baudą susimokėt“
Nuo naujų mokslo metų tėvų raštelių pateisinti praleistas pamokas nepakaks. Vaikui susirgus raštiškas tėvų pateisinimas galios tik už 5 dienas per mėnesį, sergant ilgiau tėvams teks surinkti įrodymus, kad vaikas lankėsi pas gydytojus. Praleidus pamokas ne dėl ligos tėvų pateisinimas galios tik už tris dienas per pusę metų.
Toks sugriežtinimas griauna tėvų planus vaikus atostogų vežtis per mokslo metus, ne per atostogas, kai pigiau.
Garsi mokytoja Veronika ragina tėvus nekartoti 1 klaidos: įsidėmėkite
Rugsėjo 1 diena skelbia ne tik kalendorinę rudens pradžią, tačiau ir naujus mokslo metus. Jau rytoj nešini gėlėmis rankose mokiniai sveikinsis su savo mokytojomis ir pradės naują mokslo bei žinių etapą. Savo mokinius išskirtinai pasitikti ruošiasi ir socialiniuose tinkluose populiari mokytoja Veronika Naumovaitė-Kazilionė. Beje, prieš prasidedant mokslams ji tėveliams turi ir vieną patarimą.
Mokytoja Veronika teigia, kad šiandien jos veide – šypsena ir mažas jaudulys.
Renkatės gėles rugsėjo 1-ajai? Štai ką šiemet perka ir kiek kainuoja
Nesvarbu, švenčia pirmą ar paskutinę rugsėjo 1-ąją, visi moksleiviai į savo klases sveikinti auklėtojų skuba su glėbiais gėlių. Kasmet ir moksleiviai, ir jų tėvai suka galvas, kur ir kokias gėles įsigyti. Portalas tv3.lt pasidomėjo, su kokiomis gėlėmis ir už kiek šių mokslo metų pradžią pasitiks didžiausi šalies prekybininkai.
Vilniuje gyvenanti ir dviejų vaikų mama, sako, kad kiekvienais metais perka sūnui gėlės į mokyklą. Jolanta (tikrasis vardas ir pavardė red.
REKLAMA
REKLAMA
Artėjant naujiems mokslo metams Vilniuje vyks kasmetinė švietimo konferencija
Iki mokslo metų likus savaitei, Vilniuje ketvirtadienį rengiama kasmetinė švietimo konferencija.
Kaip skelbia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, joje bus aptarti strateginiai švietimo siekiai ir artėjančių mokslo metų veiklos kryptys bei iššūkiai, pristatoma švietimo būklės apžvalga.
Konferencijoje dalyvaus Prezidentūros, Vyriausybės, Seimo, mokyklų vadovų ir mokytojų, savivaldybių, asociacijų, profesinių sąjungų, mokslininkų atstovai.
Katažina Zvonkuvienė – apie naują etapą ir dvynius: „Tikrai yra stresiuko ir rūpesčio“
Artėjantis rugsėjis ne tik atneša naują metų laiką, bet ir naujus mokslo metus. Šiemet į pirmąją klasę dvynukus Korneliją ir Donatą leidžia ir muzikantų pora Katažina Zvonkuvienė (43 m.) ir Deivydas Zvonkus (45 m.). Kalbėdama apie naują etapą, moteris neslepia jaudulio ir nerimo. „Oi, nieko nesakykit“, – paklausta apie pasiruošimą rugsėjo 1-ajai juokėsi K. Zvonkuvienė.
„Rugsėjis mums ant nosies, tai ir gyvenu dabar mokyklos rūpesčiais.
Mama parodė, kaip dukra atrodo po pirmos dienos mokykloje: juoko nesulaiko tūkstančiai
Mama iš Škotijos pasidalino linksmomis savo keturmetės dukros Lylos McCullagh, kurią labai išvargino pirmoji diena mokykloje, nuotraukomis prieš išvykstant į mokyklą ir grįžus iš jos.
Pirma diena mokykloje – svarbi kiekvienam vaikui, nes čia teks praleisti didžiąją dalį savaitės dienų, rašo mirror.co.uk.
Prestižinės profesijos pavargusi laukti mokytoja: iš algos gyventi neįmanoma – tenka plušėti ir užsienyje
Nuo šio rudens mokyklose – reformų metas: atsinaujins bendrosios ugdymo programos, o vienuoliktokai ruošis tarpiniam pasiekimų patikrinimui. Nedingo ir pažadas iki 2025 metų mokytojo profesiją paversti prestižine. Tačiau realybė – kitokia. Dalyje mokyklų neužtenka nė vadovėlių, o iš savo algos neišgyvenantys mokytojai vasaromis uždarbiauja užsienyje.
36-erius metus nedidelėje kaimo mokykloje Kelmės rajone dirbanti geografijos mokytoja jau 15 metų vasaromis uždarbiauja užsienyje.
Seimo pirmininkė su švietimo ministru aptars pasirengimą naujiems mokslo metams
Lietuvos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen trečiadienį su švietimo, mokslo ir sporto ministru Gintautu Jakštu aptars pasirengimą naujiems mokslo metams.
Nuo rugsėjo bendrojo ugdymo mokyklų pirmų, trečių, penktų, septintų, devintų bei 11 (III gimnazijos) klasių moksleiviai dirbs pagal atnaujintas bendrojo ugdymo programas. Ministerijos teigimu, atnaujintose programose orientuojamasi į kompetencijų ugdymą, numatyti pokyčiai organizuojant vidurinį ugdymą bei išorinį vertinimą.
Nuo rugsėjo – permainos, kurios palies tūkstančius: mokytojai jau griebiasi už galvų
Nuo šių mokslo metų atnaujinamos bendrosios ugdymo programos. Jose atsiras tokie dalykai kaip astronomija, filosofija ar net musulmonų sunitų tikyba, o mokytojai gaus daugiau laisvės planuoti pamokas. Pedagogai sako, kad naujovės nėra blogos, bet trūksta mokymo priemonių – reikia užsakyti vadovėlius, kurių jie dar nė nematė, o kai kuriems dalykams vadovėlių lietuvių kalba apskritai nebus.
Tėvai papasakojo, kiek paklojo už mokslo reikmenis: daugeliui atsiena virš 100 eurų
Prieš naujus mokslo metus, parduotuvių lentynos jau lūžta nuo mokyklinių prekių. Akys raibsta nuo gausybės įvairiausių sąsiuvinių, penalų, rašiklių, pieštukų. O tėvai jau ruošia savo mažuosius į mokyklas ir krauna pilnus kanceliarinių prekių vežimus.
Garsiojo Tauragės ketvertuko mama pravėrė namų duris: štai, kaip gyvena 7-metės sesės
Visą Lietuvą sužavėjęs garsusis Tauragės ketvertukas – sesutės Milena, Lėja, Luknė ir Luka – vasarą nenuobodžiauja ir nuolat susiranda veiklos. Vis tik, neliūdi ir vasarai einant į pabaigą, nes labai laukia, kada vėl pradės varstyti mokyklos duris.
Ketvertuko mama Lina Strangienė naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kaip leido vasarą, kokių planų dar turi bei išdavė, kaip vyksta pasiruošimas mokslo metams.
Sūnus mokslo metams ruošiantis Merūnas – apie vaikų pomėgius ir kainas: „Nešoksim į priešmokyklinę paniką“
Su paskutiniu vasaros mėnesiu prakvimpa rugsėju, o su juo ant kulnų lipa ir nauji mokslo metai. Operos solistas, dviejų vaikų tėtis Merūnas Vitulskis (40 m.) su žmona Erika (34 m.) ir vaikais po truputį pradeda ruoštis naujam mokslo sezonui.
Vyras naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kad kai kuriais dalykais pravartu pasirūpinti iš anksto.
„Greičiausiai kad mes taip greitai nešoksim į priešmokyklinę paniką.
Kitais mokslo metais valstybė planuoja finansuoti 377 gydytojų rezidentų studijas
Kitais mokslo metais į valstybės finansuojamas medicinos rezidentūros studijas bus priimti 365 asmenys, į odontologijos rezidentūros studijas – 12.
Anot Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešimo, tokį skaičių būsimųjų medikų kaip būtiną prašė paruošti Nacionalinės sveikatos sistemos specialistų rengimo valstybinio užsakymo formavimo komitetas.
Lietuvoje mokyklas lankys apie 10 tūkst. ukrainiečių: „Kur mokosi ukrainiečių vaikai, yra skiriamas mokytojo padėjėjas“
Kardelių jūra ir pasipuošusiais vaikais prasidėjo naujieji mokslo metai. Tėvai gali atsikvėpti ir savo mažuosius bei jų rūpesčius patikėti mokytojams, o dalis vaikų neslepia liūdesio, nes vėl teks lankyti pamokas. Šie mokslo metai ypatingi: Lietuvoje mokyklas lankys apie 10 000 ukrainiečių. Dalis jų mokysis kartu su lietuviais, kiti dienas leis specialiose ukrainiečių mokyklose.
Parduotuvėse – ypatingas draudimas: vyks tikrinimai, gali grėsti 1,5 tūkst. eurų baudos
Šiemet bus šešiolikta rugsėjo pirmoji, kai parduotuvėse nebus galima įsigyti alkoholio. Skaičiai rodo, kad draudimo tikslas atskirti alkoholį nuo mokslo ir žinių išsipildė – pastarųjų dvejų metų rugsėjo pirmąją alkoholiu nebuvo apsinuodijęs nei vienas nepilnametis.
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) Tabako ir alkoholio kontrolės skyriaus vedėjas Gintaras Karanda primena, kad rugsėjo 1 d. Lietuvoje nebus galima įsigyti alkoholio.
Šiugždinienė sveikina artėjančios Rugsėjo 1-osios proga: visi kuriame švietimo namus
Rugsėjo 1 d. naujus mokslo metus pradeda apie 460 tūkst. mokinių ir studentų, apie 40 tūkst. mokytojų ir dėstytojų. Mokyklų duris pirmą kartą pravers apie 30 tūkst. pirmokų, universitetų ir kolegijų - 97 tūkst. studentų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Sveikinu pradedant naujus mokslo metus. Ypač tuos, kuriems šie metai pirmi mokykloje: pirmokus, pirmakursius, naujus mokytojus ir dėstytojus, iš Ukrainos atvykusius mokinius.
Renata Norvilė – apie artėjantį naują etapą ir sūnų Rėjų: „Jei jam kažkas nesigauna, būna tikra tragedija"
Vasaros spinduliams šildant vis mažiau ir mažiau, šeimos vis dažniau pagalvoja apie artėjančius mokslo metus. Naujam mokslo sezonui ruošiasi ir atlikėjų Deivio ir Renatos Norvilų šeima.
Viena gražiausių pramogų pasaulio porų, dainininkai Deivis ir Renata Norvilai vasarą leido keliaudami po Lietuvą. Jie su sūnumis buvo projekto „Maisto kelias“ dalyviais ir lietuviams pasakojo apie gražiausius ir įdomiausius šalies kampelius.
„Mums aptiko labai daug vietų.
Laisvas pusdienis moksleivių tėvams: paaiškino, kas ir kaip gali jį gauti
Jei rugsėjo 1 d. norite gauti laisvą pusdienį palydėti vaiką į mokyklą – raštišką prašymą darbdaviui reikėtų pateikti jau dabar.
Laisvą pusdienį gali pasiimti abu tėvai ar žmonės, kurie faktiškai augina vaiką. Už jį abiem tėvams bus mokamas vidutinis darbo užmokestis.
Kadangi nėra nustatyta, prieš kiek laiko darbuotojas turi pateikti tokį prašymą, tą reikia padaryti kuo anksčiau, nes kiekvienas darbdavys gali turėti skirtingą šio laisvo pusdienio įgyvendinimo tvarką.
Naktį Vilniuje išsitaškė „Volvo“ su girtais nepilnamečiais
Antradienį kiek po pirmos valandos nakties Vilniuje, Lazdynuose, pirminiais duomenimis, girti nepilnamečiai sukėlė didelę avariją.
Atlėkęs nuo kalno Architektų gatvėje automobilis „Volvo“ rėžėsi į stulpą, suniokojo šiukšlių konteinerius ir nuo jų atšokęs apvirto vidury gatvės.
Pirminiais duomenimis, senu „Volvo“ važiavo du nepilnamečiai. 17-metis vairuotojas nenukentėjo, jį sulaikė ir išsivežė policija. O štai 16-mečiam vaikinui prireikė medikų.
Jurgita Šiugždinienė atsakė į mokytojų kritiką dėl bendrosios ugdymo programos: „Požiūrių yra įvairių“
Nors švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė ir pristatė bendrosios ugdymo programos pakeitimus, pripažino, kad ties ten pertvarka nesibaigs ir problemų dar tikrai galima rasti.
Tėvelių dėmesiui: prieš išleidžiant vaiką į mokyklą, nepamirškite šių dalykų
Mokslo metų pradžia neretai tampa tikru galvos skausmu tiek tėveliams, tiek jų atžaloms. Nesvarbu ar jūsų vaikas žingsniuos į pirmą klasę ar naujus mokslo metus pasitiks jau 10-tos klasės suole – pasiruošimas mokyklai svarbus visiems, o artėjantys iššūkiai kelia nerimą net ir patiems drąsiausiems.
DIENOS PJŪVIS. Kas keisis švietime artimiausiu metu? Interviu su ministre Jurgita Šiugždiniene
Jau netrukus į mokyklų suolus sugrįš moksleiviai, nes Rugsėjo 1-oji – visai čia pat. Bet kaip bendrosios ugdymo įstaigos pasiruošusios naujų mokslo metų pradžiai? Kokios naujovės laukia šiais mokslo metais? Kas keisis švietime artimiausiu metu?
Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ pokalbis su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene.
LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.
Sumanus mokyklinio krepšelio planavimas: „Iki“ patarimai, kaip apsipirkti pigiau
Artėjantys mokslo metai tampa tikru galvos skausmu, todėl norint sumaniai apsipirkti, vertėtų kruopščiai pasiruošti, suplanuoti pirkinius ir įvertinti, kokių priemonių reikės jau nuo pat pirmųjų rugsėjo dienų. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, pataria atidžiai planuoti mokyklinių prekių krepšelį ir pasinaudoti įvairiausiais patrauklių kainų pasiūlymais.
„Rugpjūčio pabaiga – pasiruošimo mokyklai įkarštis.
Į sostinę grįžta rudens tvarkaraščiai: ką svarbu žinoti
Nuo rugsėjo 1 d. numatomi viešojo transporto tvarkaraščių pokyčiai. Maršrutai koreguojami atsižvelgiant į pasikeitusius keleivių srautus ir naujų mokslo metų pradžią.
Vasarai pasibaigus ir gyventojams grįžus prie įprasto gyvenimo ritmo – koreguojami ne tik viešojo transporto tvarkaraščiai, bet ir kai kurie maršrutai.
Birštone bus aptartas pasirengimas naujiems mokslo metams
Ketvirtadienį Birštono kultūros centre Švietimo, mokslo ir sporto ministerija organizuoja kasmetinę švietimo konferenciją, skirtą aptarti naujus mokslo metus.
Joje dalyvaus Seimo nariai, Vyriausybės, Prezidentūros, savivaldybių, mokyklų, asociacijų, profesinių sąjungų atstovai, edukologai.
Bus aptariamos netrukus prasidėsiančių mokslo metų naujienos, pristatyta dabartinė švietimo situacija, svarbūs pokyčiai, įtraukios mokyklos principai, pranešė ministerija.
Prekybininkai: kuprinės krepšeliui šiemet turėtų pakakti iki 100 eurų
Artėjant naujų mokslo metų pradžiai šiemet suruošti moksleivius į mokyklą kainuos brangiau nei pernai, sako prekybininkai – anot jų, kuprinėms ir visoms būtinoms kanceliarinėms prekėms turėtų užtekti 60–100 eurų: pigiausios kuprinės kainuoja 30-40 eurų, dar tiek pat kainuos įvairios kanceliarinės prekės.
Nijolė Pareigytė – apie dukrą, jos gabumus ir vaikystę: „Mes to neturėjome“
Entuziazmu ir energija visada spinduliuojanti atlikėja, renginių vedėja Nijolė Pareigytė-Rukaitienė (37) dar vis gyvena vasarišku ritmu – neapleidžia vasaros koncertai ir nuolatiniai renginiai. Tačiau vis artėjantis ruduo verčia prisiminti ir atlekiančius mokslo metus.
Moteris sako, kad su dukra Patricija kasmet stengiasi iš anksto apsirūpinti būtiniausiomis ir reikiamiausiomis prekėmis mokyklai – geriau anksčiau, nei vėliau.
„Aš jaučiuosi tokia pareiginga.
Į mokyklą dukrą ruošianti Ingrida Martinkėnaitė: „Kainos kosminės“
Artėja rugsėjis, o su juo ant kulnų lipa ir nauji mokslo metai. Grupės „69 danguje“ narė, dviejų vaikų mama Ingrida Martinkėnaitė su šeima jau ruošiasi naujam mokslo sezonui.
Prieš dvejus metus susilaukusi dukrelės Evos, iki rugsėjo likus kelioms savaitėms ji su dukra Marija planuoja apsirūpinti reikiamomis mokyklinėmis prekėmis. Moteris portalui tv3.lt sako, kad kai kuriais dalykais pravartu pasirūpinti iš anksto.
Ukrainiečių pabėgėlių vaikams bus perduota mokyklinių kuprinių
Vilniuje, Vytauto Didžiojo universitete veikiančiame Ukrainos centre, ketvirtadienį karo pabėgėlių vaikams bus perduotos Lietuvos verslo dovanotos kuprinės su mokyklinių priemonių rinkiniais.
Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta pateiks informaciją, kaip vyksta vaikų iš Ukrainos integracija į Lietuvos švietimo sistemą, papasakos apie jų poreikius ir iššūkius, pranešė organizatoriai.
„Rimi“ generalinis direktorius Vaidas Lukoševičius papasakos apie verslo paramą Ukrainos žmonėms.
Pasiruošimas mokyklai: ką pirkti, o ko geriau atsisakyti?
Prekybos centrų lentynos jau pildomos mokyklinėmis prekėmis, o būsimų mokinių ir jų tėvelių akys raibsta nuo milžiniško skirtingų priemonių pasirinkimo. Vis dėlto, kad ir kaip gražiai atrodytų spalvingi sąsiuviniai ar blizgūs penalai, prieš perkant priemones naujiems mokslo metams, vertėtų iš anksto susidaryti sąrašą ir vengti pirkimo paskubomis ir ekspromtu.
DIENOS PJŪVIS. Mokyklų permainų metai 2022-aisiais – interviu su ministre Jurgita Šiugždiniene
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) paruošė mokyklų tinklo pertvarkos planą, pagal kurį 5–8 klasėse Lietuvoje turėtų nebelikti jungtinių klasių, taip pat bus pertvarkomos mažos mokyklos. Tad panašu, kad 2022-ieji bus mokyklų permainų metai. Tad kaip ir kas tiksliai keisis?
Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene.
LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.
Vilnietė nusprendė sūnų mokyti namuose: į valstybinę mokyklą nebegrįžtų
Prasidėję nauji mokslo metai kai kuriems pagaliau grįžo į įprastas vėžes – vaikai vėl galėjo grįžti į kontaktinį mokymą, o kai kuriems atnešė naujų vėjų. Vilnietė Samanta Zacharova, pasitarusi su šeima ir su sūnumi, nusprendė, kad vaiką mokys mišriu būdu, didžiąją dalį savaitės mokydama vaiką namuose.
Vos prasidėjus mokslo metams, klasės vėl tuštėja: prieštaraujantys testams daro spaudimą tėvams
Mokslo metai ką tik prasidėjo, o mokyklos jau tuštėja. Klasės siunčiamos izoliuotis, užsikrėtusių koronavirusu daugėja. Ir mokyklose COVID-19 jau įsisiautėja, mokinių testavimas dar neprasidėjo. Mokyklų administracija aiškina, kad iki šiol negavo pakankamai testų. Specialistai sunerimę ir dėl dalies požiūrio – yra mokyklų, kur testuoti vaikus sutiko tik penktadalis.
Nusiteikite mokėti daugiau: nuo rudens pabrango dalis būrelių vaikams
Naujasis mokslo metų sezonas jau panašesnis į įprastus mokslo metus – vaikai grįžta į kontaktinį mokymą, popamokinę veiklą, būrelius. Tiesa, daugiau užsiėmimų galimai labiau paplonins ir tėvų kišenę, mat būrelių kainos šį rudenį kai kuriuose Lietuvos miestų didesnės nei praėjusiais sezonais.
Kainų kilimas juntamas tiek savivaldybių biudžetinėse, tiek privačiose popamokinės veiklos vietose.
Vaikai sugūžėjo į mokyklas: mokiniai pasidalijo, ko labiausiai pasiilgo, tėvai – ko bijo
Rugsėjo pirmoji mokiniams ir pedagogams šiemet kupina nerimo. Po beveik metų nuotoliniame ugdyme jie vėl renkasi į klases kamuojami nežinios ar neteks vėl grįžti į nuotolinį ugdymą.
Tėvai ir seneliai išgyvena, ar mokykla netaps užkrato židiniu. Kokiomis nuotaikomis šiandien Mokslo ir žinių dieną pasitinka mokiniai, mokytojai ir tėvai skirtinguose miestuose?
Kauno Kazio Griniaus progimnazijos pirmokus į pirmąją pamoką palydi vyriausieji – būsimi aštuntokai.
DIENOS PJŪVIS. Mokslo metai prasideda nerimaujant dėl COVID-19: kas mūsų laukia šiemet?
Naujieji mokslo metai prasidėjo, tačiau jie yra kupini nerimo ir nežinios dėl COVID-19. Ekspertai neslepia, kad būtų naivu tikėtis rudenį nesulaukti naujo atvejų protrūkio, o jo augimui įtakos neišvengiamai turės pasikeitusi žmonių elgsena ir moksleivių grįžimas į ugdymo įstaigas. Tai kas vis tik laukia mūsų šiemet?
Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su ŠMSM kancleriu Juliumi Lukošiumi ir užkrečiamųjų ligų specialistų Sauliumi Čaplinsku.
Švietimo ministrė Šiugždinienė sveikina naujų mokslo metų proga: „Ši rugsėjo pirmoji – ypatinga“
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė naujų mokslo metų proga sveikina mokinius, tėvus, mokytojus, dėstytojus, studentus.
Ministrės sveikinime sakoma:
„Ši rugsėjo pirmoji – ypatinga. Beveik pusė milijono mokinių ir studentų pravers švietimo įstaigų duris. Didelė dalis jų – po ilgos pertraukos. Išsiilgę gyvų susitikimų, pamokų, pokalbių. Visiems reikės dėmesio. Ypač mūsų mažiausiems.
Šimonytė atsakė į raginimus atsisakyti kaukių dėvėjimo mokyklose: nerimą kelia artėjantys nauji mokslo metai
Premjerei Ingridai Šimonytei nerimą kelia prasidėsiantys mokslo metai, nes vaikams suplūdus į mokymo įstaigas COVID-19 ligos plitimo rizika didėja. Ministrė pirmininkė pasisakė už privalomą kaukių dėvėjimą mokyklos patalpose ir pridūrė, kad saugumą užtikrina ir tinkama oro apykaita patalpose. Taip pat ji įvertino prezidento siūlymą pakelti vakcinacijos tikslų kartelę nuo 70 iki 90 proc.
Moksleivių tėvai užplūdo gėlių parduotuves: populiariausi išlieka kardeliai, šių kaina skiriasi 3 kartus
Šiemet rugsėjo 1-ajai gėlėmis moksleivių tėvai rūpinasi skirtingai – vieni užsisako iš anksto, kiti laukia paskutinės minutės, nes nėra tikri, ar šventė įvyks, sako gėlių pardavėjai. Anot prekybininkų populiariausia šventės gėlė – kardelis. O jo kaina skirtingose prekybos vietose svyruoja nuo keliasdešimties centų iki kelių eurų.
Kitų, taip pat mėgstamų, rudens gėlių žiedų kainos Vilniuje ir Kaune šiemet taip pat kai kur skirtingos.
Moksleivių tėvams – laisvas pusdienis: primena, kam tiksliai jis priklauso
Jei norite laisvo pusdienio rugsėjo 1-ąją palydėti savo vaiką į mokyklą, raštišką prašymą darbdaviui reikėtų pateikti jau dabar, primena Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacija (LBAA).
Kaip savo „Facebook“ paskyroje primena asociacija, prašymą reikėtų pateikti bent vieną dieną iki rugsėjo 1 d. arba per kitą terminą, kuris numatytas įmonės vidaus tvarkose.
Rugsėjo 1-ąją moksleivių rankose vis dažniau atsiduria ne gėlės, o valgomos dovanos: šios dažnai atsieina pigiau
Moksleivius rugsėjo 1-ąją einančius į mokyklą daugumai turbūt įprasta matyti su gėlėmis rankose. Vis dėlto, nestandartinių dovanų mokytojams kūrėjai sako, kad su kiekvienais metais klientų sulaukia vis daugiau. Anot jų, tėvai vis dažniau vietoje gėlių puokštės renkasi saldumynus ar kitokias dovanas.
O kai kurios valgomos dovanos, kaip sako jų kūrėjai, dar ir pigesnės nei gėlių puokštės.
Artėjant mokslo metams – patarimai eismo dalyviams: kaip kelyje elgiasi vaikai?
VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija), artėjant rudeniui, primena visiems eismo dalyviams ne tik apie besikeičiančias oro ir eismo sąlygas, bet ir apie intensyvėjantį eismą visoje šalyje. Prasidėjus naujiems mokslo metams, Lietuvos gatvėse ir keliuose bus daugiau transporto priemonių ir pėsčiųjų – padaugės mokyklinio amžiaus pėsčiųjų. Intensyvėjant eismui, didėja ir eismo įvykių tikimybė.
Sprendžia, kaip atrodys mokslo metai: kai kas abejoja, kad pavyks vaikus mokyti mokyklose
Iki rugsėjo 1-osios likus vos savaitei, tėvai su didžiuliu nerimu ruošiasi naujiems mokslo metams – kankina nežinia, kada vaikai vėl bus uždaryti į nuotolinį mokymą, abejoja, ar verta pirkti uniformas, kuprines.
Ministrė Šiugždinienė tvirtina, kad vaikai rudenį į mokyklas sugrįš visi. Tiesa, ar ilgam, pasakyti negali ir neatmeta, kad, pablogėjus epidemiologinei situacijai, ir vėl gali tekti vyresnėliams mokytis nuotoliniu būdu.