mokslo ir studijų įstatymas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mokslo ir studijų įstatymas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mokslo ir studijų įstatymas“.
Ministrė: kelti kokybę turi pačios aukštosios mokyklos, įstatymas sukuria tik prielaidas
Trečiadienį Seime priimtas naujos redakcijos Mokslo ir studijų įstatymas sukuria prielaidas kelti aukštojo mokslo kokybę, bet tam reikalingas tikslingas pačių aukštųjų mokyklų darbas, sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. „Tikėtis ir galvoti, kad priimtas įstatymas padarys stebuklą ir universitetai atsiras penkišimtuke ar kitose reitingo aukštose pozicijose, nereikia, nes įstatymas yra tik susitarimas, prielaidos.
Studentai: Seimo narius irgi skirstykime į universaliuosius, specializuotus ir regioninius
Lietuvos studentų sąjunga (LSS) ironiškai žvelgia į Seimo narių siūlymą keisti LR Mokslo ir studijų įstatymą. Rytoj Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete bus svarstomas parlamentarų siūlymas universitetus skirstyti į keturias kategorijas: universaliuosius, specializuotus, regioninius ir išskirtinį statusą turintį Vilniaus universitetą. Anot studentų, šis siūlymas yra neargumentuotas ir neturi aiškaus tikslo, taip pat neaiški tokio siūlymo kuriama pridėtinė vertė.
Aukštosiose mokyklose – neteisėtas lupikavimas iš studentų
Džiaugsmą baigus studijas studentams temdo aukštųjų mokyklų rinkliava už diplomą – tai motyvuojama išlaidų kompensavimu už patį dokumentą, kietą viršelį ir priedėlį.
Tiesa, ne visos aukštosios mokyklos prašo susimokėti. Tačiau tos, kurios turi renka mokestį, jo dydį nustato pačios. Šiandien diplomas Lietuvoje kainuoja nuo 14 iki 125 litų.
Dėl Mokslo ir studijų įstatymo gali būti sušaukta neeilinė Seimo sesija
Po Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimo kai kurie dalykai aukštajame moksle turėtų būti koreguojami, teigia Prezidentės vyriausioji patarėja Virginija Būdienė.
Dėl Mokslo ir studijų įstatymo į KT kreipsis Seimo narių grupė
Seimo narys socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis apgailestauja, kad ketvirtadienį parlamentarai 4 balsų persvara nepritarė Seimo nutarimui kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT), ar kai kurios Mokslo ir studijų įstatymo nuostatos neprieštarauja Lietuvos Konstitucijai.
V. P. Andriukaičio teigimu, norint apginti akademinės visuomenės interesus, lieka vienintelis kelias - į KT kreiptis Seimo narių grupei.
"Jau 50 Seimo narių pasirašė po kreipimusi į KT.
Darbo grupė: nėra pagrindo keisti Mokslo ir studijų įstatymą
Praėjusių metų lapkričio pabaigoje Premjero sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė pažymi, kad Mokslo ir studijų įstatyme įtvirtintas aukštųjų mokyklų valdymo modelis pagal Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimą nepažeidžia konstitucinės aukštųjų mokyklų autonomijos ir nėra jokio pagrindo keisti galiojantį įstatymą.