mita

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mita“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mita“.
REKLAMA
Inovacija, leidžianti prognozuoti maisto pardavimus pagal oro sąlygas  Inovacija, leidžianti prognozuoti maisto pardavimus pagal oro sąlygas

Inovacija, leidžianti prognozuoti maisto pardavimus pagal oro sąlygas

Maisto švaistymas – viena aktualiausių šiuolaikinio pasaulio problemų. Skaičiuojama, kad kasmet pasaulyje išmetama net trečdalis – 1,6 milijardo tonų – pagaminamo maisto. Reikšminga dalis šio kiekio prarandama prekybos tinkluose, nes pardavėjams sudėtinga prognozuoti pardavimų apimtis.
2020-04-09
REKLAMA
Pasaulio požiūris į ekologiją keičiasi – atėjo laikas keistis ir Lietuvos verslams  Pasaulio požiūris į ekologiją keičiasi – atėjo laikas keistis ir Lietuvos verslams

Pasaulio požiūris į ekologiją keičiasi – atėjo laikas keistis ir Lietuvos verslams

Per didelis žmonių vartojimas – nuo maisto ir drabužių, kuriuos perkame, iki pasirinktų transportavimo būdų – yra pagrindinis veiksnys, lemiantis klimato pokyčius. Todėl vis svarbiau yra suprasti vartotojų pasirinkimus ir tai, kaip šie sprendimai daro įtaką planetos sveikatai. Tačiau į kovą su klimato kaita turi stoti ne tik vartotojai, bet ir verslai tam, kad diegtų žaliąsias inovacijas, prisitaikytų prie besikeičiančių vartotojų įpročių bei skatintų tvarų vartojimą.
2020-04-08
REKLAMA
INOekspertai  INOekspertai

Viktorina: atsakyk į klausimą iš praėjusios laidos „INOekspertai“ ir laimėk prizą

Šeštadienį „INOekspertai“ laidoje susipažinsime su lietuvių įmone, kuri veržiasi į priekį kurdama lazerių inovacijas. Ji sukūrė itin trumpų šviesos impulsų generatorių. Kviečiame sudalyvauti viktorinoje. Atsakykite į klausimą ir laimėkite MITA įsteigtą prizą. Laimėtojai burtų keliu bus ištraukti lapkričio 27d. Atsakymas slypi praėjusioje laidoje. „INOekspertai“ laidos kartojimą galite žiūrėti tvplay.
2018-11-25
REKLAMA
INOekspertai  INOekspertai

Ką ateityje žada lazerių industrija?

Dabartinis lazerio terminas pasiūlytas 1959 metais, tuo tarpu prieš tai vadintas „optiniu mazeriu“. Pirmąjį veikiantį lazerį 1960 metais pademonstravo Theodore Maiman, o jau 8-9 dešimtmetyje lazerių pritaikymas įvairiose srityse ėmė smarkiai didėti. Dabar visame pasaulyje jaučiamas lazerinių technologijų augimas, kuris prognozuojama, ateityje tik didės.
2018-11-21
REKLAMA
Automobilis (nuotr. 123rf.com) Automobilis (nuotr. 123rf.com)

Inovatyvūs sprendimai automobilių pramonėje

Automobiliuose ir jų infrastruktūroje diegiamų technologinių sprendimų įvairovė didėja, kiekvieną dieną pasiūlydama dar neregėtas galimybes ir bandydama prisitaikyti prie šiuolaikinio vairuotojo poreikių. Šiandien visuomenė nepaprastai vertina inovacijas ir tai nenuostabu: gyvename XXI amžiuje, todėl siekiama, kad automobilis nebūtų vien tik keturi ratai, vairas ir rankinis stabdis.
2018-11-14
REKLAMA
Kaimo vietovė (nuotr. 123rf.com) Kaimo vietovė (nuotr. 123rf.com)

Informacinių technologijų plėtra kaimiškose vietovėse – 100 istorijos datų

Ar žinojote, kad 2005 metais, buvo įgyvendintas Lietuvos kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų tinklas RAIN. Projekto įgyvendinimo metu buvo sukurta 3357 kilometrų plačiajuosčio ryšio infrastruktūra, sujungianti 467 šalies kaimiškąsias seniūnijas su savivaldybėmis; prie šios infrastruktūros buvo prijungta apie 330 mokymo įstaigų. Projekto įgyvendinimo metu sukurta šviesolaidinė infrastruktūra pasiekė gyvenvietes, kuriose gyvena per 300 000 šalies gyventojų.
2018-11-13
REKLAMA
INOekspertai  INOekspertai

Inovacijų dėka gyvenimo trukmė ilgėja

Dabar Europos piliečiai gali tikėtis gyventi iki 30 metų ilgiau nei prieš šimtmetį. Prie kur kas geresnės pacientų gyvenimo kokybės, gerokai prisidėjusi yra farmacijos pramonės. Ne paslaptis, kad dėl mokslo ir technologijų pažangos, mokslinių tyrimų pagrindu veikianti farmacijos pramonė žengia į naują medicinos vystymosi erą.
2018-11-12
REKLAMA
Biotechnologijos (nuotr. 123rf.com) Biotechnologijos (nuotr. 123rf.com)

Viktorina: atsakyk į klausimą iš praėjusios laidos „INOekspertai“ ir laimėk prizą

Šeštadienį „INOekspertai“ laidoje išvydote lietuvių įmonę, kuri kuria inovatyvius sprendimus biotechnologijų srityje. Kviečiame sudalyvauti viktorinoje. Atsakykite į klausimą ir laimėkite MITA įsteigtą prizą. Laimėtojai burtų keliu bus ištraukti lapkričio 27d. Atsakymas slypi praėjusioje laidoje. „INOekspertai“ laidos kartojimą galite žiūrėti tvplay.
2018-11-11
REKLAMA
Biotechnologijos_INOekspertai  Biotechnologijos_INOekspertai

Inovatyvi kryptis biomoksluose – 100 istorijos datų

Ar žinojote, kad 1973 metais, LMA Biochemijos institute prof. Juozo Kulio vadovaujamame skyriuje buvo pradėta visiškai nauja kryptis biomoksluose – fermentų, polifermentinių sistemų bei ląstelinių struktūrų veikimo tyrimai elektrocheminėse sistemose. Tai buvo labai nauja ir inovatyvi kryptis pasaulyje. Skyriaus mokslininkai vieni pirmųjų pasaulyje parodė kaip galima transportuoti elektronus nuo kietų elektrodų ant biologinių struktūrų.
2018-11-10
REKLAMA
Inovacijos (nuotr. 123rf.com) Inovacijos (nuotr. 123rf.com)

Verslui siūloma pasinaudoti galimybėmis tarptautinių partnerių paieškai

Inovacijų, mokslinių tyrimų vystymui ir žinomumo didinimui tarptautinėje rinkoje, dažnai reikalingas papildomas finansinis užnugaris ir partneriai. Neretai atsiranda vis daugiau galimybių – priemonių ir programų, padedančių mažoms ir vidutinėms inovatyvioms įmonėms patekti į tarptautinius vandenis.
2018-11-09
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Biotechnologijos Biotechnologijos

Biotechnologijų naudos, kurių dažniausiai nepastebime

Daugelis iš mūsų net nesusimąsto, bet nemaža dalis produktų, kurie mus supa kasdieniame gyvenime, yra gaunami dėka biotechnologijų ir mokslininkų kuriamų inovatyvių sprendimų (buitinė chemija su fermentais, bioplastikas, maisto produktai kaip duona ir sūris, trąšos, ir t.t.). Inovacijų taikymas tradicinėje pramonėje taip pat leidžia gaminti labiau ekologiškus produktus, taikyti mažiau taršos generuojančias technologijas.
2018-11-08
REKLAMA
Biotechnologijos  Biotechnologijos

Biotechnologijų dėka saugus ir ilgaamžis gyvenimas

Biotechnologijų pramonė šiandien yra viena iš svarbiausių ir pažangiausių biologijos mokslo sričių pasaulyje. Mokslininkų kuriami inovatyvūs produktai padeda pagerinti sveikatą, apsisaugoti bei pasveikti nuo įvairiausių ligų. Per pastaruosius kelis dešimtmečius, mokslininkai žmonijai sukūrė šimtus biotechnologijomis paremtų vaistų ir vakcinų.
2018-11-07
REKLAMA
Elektromobilis  Elektromobilis

Viktorina: atsakyk į klausimą iš praėjusios laidos „INOekspertai“ ir laimėk prizą

Šeštadienį „INOekspertai“ laidoje išvydote lietuvių įmonę, kuri sukūrė inovatyvią elektromobilių įkrovimo stočių apmokėjimo platformą. Kviečiame sudalyvauti viktorinoje. Atsakykite į klausimą ir laimėkite MITA įsteigtą prizą. Laimėtojai burtų keliu bus ištraukti lapkričio 27d. Atsakymas slypi praėjusioje laidoje. „INOekspertai“ laidos kartojimą galite žiūrėti tvplay.
2018-11-04
REKLAMA
Klausimas  Klausimas

Inovacijos laidoje „Klausimėlis“ – 100 istorijos datų

Ar esate kada matę laidą „Klausimėlis“? Tikriausiai sutiksite, kad joje galima išgirsti netikėčiausius atsakymus į užduotus klausimus. 2006 metais laidoje „Klausimėlis“ pirmą kartą buvo užduodamas klausimas „Kas yra inovacija?“....
2018-11-03
REKLAMA
Inovacijos  (nuotr. 123rf.com) Inovacijos  (nuotr. 123rf.com)

„Ikiprekybiniai pirkimai“ – puiki galimybė įsigyti rinkoje dar neegzistuojančius produktus

Rinkoje ne visuomet galima surasti reikalingus produktus, ypač tokių visuomenei aktualių sričių kaip sveikatos apsauga, energetika, saugus eismas ar krašto apsauga. Tai sektoriai, kuriems dažnai reikalingi nišiniai produktai. Perkančiosios organizacijos pagal Viešųjų pirkimų įstatymą yra įpareigotos prekes ir paslaugas įsigyti viešųjų pirkimų būdu, tačiau tokiu būdu galima įsigyti tik jau sukurtus ir rinkoje esančius produktus.
2018-11-02
REKLAMA
Elektromobilis (nuotr. 123rf.com) Elektromobilis (nuotr. 123rf.com)

Elektromobiliai ir revoliuciją keliantys išradimai

Prognozuojama, kad vieną dieną elektra varomi automobiliai išstums iš rinkos dujinius ar dyzelinius variklius. Tačiau kiek laiko dar prireiks? Elektromobiliai pasirodė jau XIX a. pab.
2018-11-01
REKLAMA
Viktorina (nuotr. 123rf.com) Viktorina (nuotr. 123rf.com)

Viktorina: atsakyk į klausimą iš praėjusios laidos „INOekspertai“ ir laimėk prizą

Šeštadienį „INOekspertai“ laidoje pristatėme įmonę kuriančią išmanųjį miestą. Kviečiame sudalyvauti viktorinoje. Atsakykite į klausimą ir laimėkite MITA įsteigtą prizą. Laimėtojai burtų keliu bus ištraukti lapkričio 27d. Atsakymas slypi praėjusioje laidoje. „INOekspertai“ laidos kartojimą galite žiūrėti tvplay.
2018-10-28
REKLAMA
Mokslas ir verslas (nuotr. 123rf.com) Mokslas ir verslas (nuotr. 123rf.com)

Sėkmingam mokslo ir verslo bendradarbiavimui priemonė – „Eureka“

Vis dažniau galime surasti atvejų, kai mokslo įstaigos ir verslas suvienija jėgas, kad sukurtų inovatyvius technologinius sprendimus. Tiesa, abiejų sričių veiklos ir interesų specifikos ganėtinai skiriasi, tačiau savo skirtumais papildžiusios viena kitą, abi pusės sudaro puikią ir daug žadančią komandą. Bendradarbiavimas neišvengiamas, kai įmonei turinčiai idėją ir norinčiai sukurti inovatyvų produktą, prireikia mokslinių tyrimų ar kitų mokslu pagrįstų žinių.
2018-10-26
REKLAMA
Technologijos (nuotr. 123rf.com) Technologijos (nuotr. 123rf.com)

Šimtmečio išradimai – 100 istorijos datų

Ar žinojote, kad lietuvių kūrėjų darbai verti aukso medalių? 1965 metais Sukurtas daugiaelementis fotodetektorius. Jo įvairios versijos įdiegtos informacijos įvedimo į kompiuterį įrenginiuose, kosminiuose projektuose. Parodos Maskvoje aukso medalis. Inovaciją realizavo VU Fizikos fakulteto Puslaidininkių fizikos katedra, prof. habil. dr. J. V. Vaitkus.
2018-10-20
REKLAMA
Kompiuteris (nuotr. 123rf.com) Kompiuteris (nuotr. 123rf.com)

Šimtmečio išradimai – 100 istorijos datų

Ar žinojote, kad 1962 metais. sukurta pirmoji lietuviška elektroninė skaičiavimo mašina (kompiuteris) „Rūta“? Tą dieną buvo baigti tarpžinybiniai „Rūtos“ bandymai, pasirašytas aktas, atveriantis kelią į serijinę jos gamybą. Ši mašina davė pradžią didesnės „Rūtos 110“ ir kitų mašinų projektams. Palyginimui, pirmieji elektromechaniniai kompiuteriai buvo sukurti Vokietijoje ir JAV 4 deš. pab.
2018-10-13
REKLAMA
3D hologramos (nuotr. 123rf.com) 3D hologramos (nuotr. 123rf.com)

3D vaizdo holograminiai sprendimai laidoje „INOekspertai“

Moderniosios šio amžiaus technologijos, panašu, daro tikrą revoliuciją. Jau šiandien, norimus vaizdus iš virtualios aplinkos, galime perkelti į realybę – populiarėjantys trijų dimensijų atvaizdai, kuriami pasitelkiant lazerių technologiją. Prieš kelis dešimtmečius, 3D holografiniai vaizdai dažniausiai buvo matomi mokslinės fantastikos filmuose, tokiuose kaip „Žvaigždžių karai“, tačiau dabar tai tampa realybe.
2018-10-11
REKLAMA
MITA prizas (nuotr. Gamintojo) MITA prizas (nuotr. Gamintojo)

Viktorina: atsakyk į klausimą iš praėjusios laidos „INOekspertai“ ir laimėk prizą

Šeštadienį „INOekspertai“ laidoje išvydote išmaniąją programėlę, kuri skirta mūsų neklaužadų augintinių dresavimui. Kviečiame sudalyvauti viktorinoje. Atsakykite į kontrolinį klausimą ir laimėkite MITA įsteigtą prizą. Laimėtojai burtų keliu bus ištraukti ir paskelbti lapkričio 27 d.  Kokiam gyvūnui skirta inovatyvi mobilioji dresavimo programėlė? Atsakymas slypi praėjusioje laidoje. „INOekspertai“ laidos kartojimą galite žiūrėti tvplay.
2018-10-07
REKLAMA
MITA prizas (nuotr. Gamintojo) MITA prizas (nuotr. Gamintojo)

Viktorina: atsakyk į klausimą iš praėjusios laidos „INOekspertai“ ir laimėk prizą

Šeštadienį „INOekspertai“ laidoje išvydote šiuolaikišką robotizuotą platformą, kuri gali nuveikti beveik visus buhalterinius darbus. Kviečiame sudalyvauti viktorinoje. Atsakykite į klausimą ir laimėkite MITA įsteigtą prizą. Laimėtojai burtų keliu bus ištraukti ir paskelbti lapkričio 27 d.  Ar Robo platforma gali savarankiškai deklaruoti metinį įmonių balansą? Atsakymas slypi praėjusioje laidoje. „INOekspertai“ laidos kartojimą galite žiūrėti tvplay.
2018-09-30
REKLAMA
MITA prizas (nuotr. Gamintojo) MITA prizas (nuotr. Gamintojo)

Viktorina: atsakyk į klausimą iš praėjusios laidos „INOekspertai“ ir laimėk prizą

Šeštadienį „INOekspertai“ laidoje matėte naujos kartos išmanųjį alkotesterį, kuris naudodamas veido atpažinimo technologiją, identifikuoja darbuotoją ir patikrina jo blaivumą. Laidos metu buvo aptartos šio inovatyvaus produkto funkcijos, veikimo principai ir tolimesnės ateities perspektyvos. Kviečiame sudalyvauti viktorinoje. Atsakykite į kontrolinį klausimą ir laimėkite MITA įsteigtą prizą.
2018-09-23
REKLAMA
Lengvesnei verslo pradžiai skatinimo priemonė – Inostartas (nuotr. 123rf.com) Lengvesnei verslo pradžiai skatinimo priemonė – Inostartas (nuotr. 123rf.com)

Lengvesnei verslo pradžiai skatinimo priemonė – Inostartas

Norint pradėti bet kokį verslą, sukurti produktą ar jį patobulinti, reikalingos papildomos investicijos, kurias turi ne kiekvienas jaunas kūrėjas. Dažnai gimusi idėja, kad ir kokia ji puiki būtų, gali ir netapti „kūnu“, jeigu neturės tam tikro finansinio kapitalo. Šiandien verslo pradžiai skirtos finansinės priemonės neabejotinai palengvina verslo steigimąsi ir padeda startuoliams saugiai įsibėgėti. Finansinis užnugaris verslo pradžiai yra labai svarbus.
2018-09-21

Įsivaikinti dvynukes nusprendę kauniečiai atvėrė širdį

Kauniečių Midos ir Rolando šeima rodos niekuo neišsiskiria iš kitų. Sėkminga teisininkų karjera, dvidešimtis sūnus Povilas ir šalia bėgiojančios devynmetės dvynukės. Tačiau tik artimi poros draugai galėtų pasakyti, kad būtent šios jauniausios šeimos narės yra įvaikintos. Nors šiomis dienomis Lietuvoje globėjų ir įtėvių skaičius pastebimai didėja, namų ir savo tėvų kiekvieną dieną laukia vis dar apie trys tūkstančiai vaikų.
2018-02-06

Lietuvos studentai kviečiami stažuotis NASA mokslinių tyrimų centre

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia konkursą studentams dėl tarptautinės stažuotės NASA mokslinių tyrimų centre, kurios metu studentai galės įgyti unikalių žinių ir praktinės patirties. „2014 m. pasirašius bendradarbiavimo sutartį su NASA, mūsų šalies studentams atsivėrė unikali galimybė vykti į stažuotę ir padirbėti NASA tyrimų centre.
2015-04-13

Lietuva ir NASA pasirašė bendradarbiavimo susitarimą

Lietuvos Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir NASA pasirašė dvišalį bendradarbiavimo susitarimą dėl tarptautinės stažuočių programos. Vyriausybė pranešė, kad susitarimas pasirašytas pirmadienį, premjero Algirdo Butkevičiaus vizito metu JAV, Stanfordo tyrimų institute „SRI international“. Pasak pranešimo, premjeras atkreipė dėmesį, kad tai abipusiai naudingas bendradarbiavimas – studentai iš Lietuvos turės progą padirbėti NASA tyrimų centre, naudotis NASA infrastruktūra ir resursa...
2014-10-07

Mokslininkai ir studentai skatinami kurti aukštųjų technologijų įmones

Mokslininkai, tyrėjai ir studentai gali gauti paramą mokslo idėjų komercinimui – rinkai pritaikytų aukštųjų technologijų produktų kūrimui. Valstybė remia inovatyvių verslų atsiradimą, skelbia Švietimo ir mokslo ministerija. Pasak jos atstovų, svarbu skatinti mokslą idėjas įgyvendinti versle, nes inovacijos globalioje rinkoje gali šaliai suteikti konkurencinį pranašumą.
2014-03-18

Skelbia idėjų konkursą technologinėms įmonėms steigti

Nuo birželio 25 dienos visiems, turintiems idėjų dėl verslo kūrimo, kuris grindžiamas inovacijomis ir naujausiomis technologijomis, atveria duris „Idėjų bankas“. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia idėjų konkursą dėl naujų technologinių įmonių steigimo.
2013-06-25

Europos palydovinės navigacijos konkursas atveria duris lietuvių idėjoms

Jau galima teikti idėjas Europos palydovinės navigacijos konkursui. Šis konkursas yra skirtas visiems norintiems dalyvauti iš verslo, viešojo sektoriaus, mokslo institucijų, o taip ir jauniems išradėjams, kurie turi idėjų palydovinės navigacijos srityje. Siūlomos idėjos turi būti pritaikomas kasdieniniame žmonių gyvenime bei atnešti komercinę naudą ateityje – virsti į konkretų produktą ar paslaugą, skirtą tikslinei rinkai. Idėjų konkursas vyksta dviem etapais.
2013-04-17

Išradimų patentavimui paramos skirta beveik dukart daugiau nei planuota

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) išradimų patentavimo ir dizaino registravimo projektams 2012 m. iš viso suteikė 1 mln. 222 tūkst. litų paramos – 1,9 karto daugiau nei iš anksto buvo planuota. Skirtų lėšų suma 2012 m. buvo 5,3 karto didesnė nei 2011 m. „Praėjusiais metais paskelbę kvietimą teikti paraiškas paramai gauti, beveik iš karto supratome, jog numatytos sumos – 650 tūkst. litų – visiems norintiems ir atitinkantiems reikalavimus nepakaks.
2013-03-01

Mokslininkai ir studentai skatinami steigti įmones

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) pranešė kviečianti mokslininkus, tyrėjus ir studentus, turinčius idėjų, kaip mokslo žinias paversti verslu, dalyvauti konkurse. Konkurso dalyviai raginami įsteigti naują įmonę, kuri galėtų pateikti rinkai inovatyvų produktą, naują technologiją ar paslaugą. Konkursas dėl mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) rezultatų komercinimo yra organizuojamas šiais metais jau antrą kartą, sakoma agentūros pranešime.
2012-10-26

Izraelis investuos į talentingų Lietuvos mokslininkų projektus

Šiandien pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Izraelio pramonės tyrimų ir plėtros centro (MATIMOP) ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA). Lietuva yra pirmoji  iš Baltijos valstybių, pasirašiusi tokį bendradarbiavimo susitarimą su MATIMOP. Įvairių mokslinių sričių projektų įgyvendinimui Lietuvoje bus skirta apie 1,5 mln. litų.
2012-10-17

Lietuvos mokslininkai – Europos inovacijų prizo laimėtojai

Lietuvos atstovai pirmą kartą tapo tarptautinio inovacijų konkurso nugalėtojais. Pagrindinį Europos tarpvalstybinio bendradarbiavimo programos EUREKA prizą mūsų šalies verslo ir mokslo atstovai Jeruzalėje (Izraelis) pelnė už aplinkosaugos projektą „Optimizuota kompleksinė technologija naftos produktais užterštam gruntui valyti“. EUREKA inovacijų prizas „žaliojo pasaulio“ išsaugojimo nominacijoje jiems skirtas už sukurtą „žaliąją“ technologiją.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra skyrė pirmąsias subsidijas moksliniams tyrimams

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) pranešė pasirašiusi pirmąsias sutartis su 17 bendrovių dėl paramos inovaciniais čekiais skyrimo. Inovacinis čekis – tai nustatyto dydžio tikslinės paskirties mokėjimo dokumentas, nustatyta tvarka išduodamas įmonėms ir skirtas paslaugoms iš mokslo ir studijų institucijų įsigyti. Teikiami inovaciniai čekiai – dviejų rūšių: 10 tūkst. Lt ir 20 tūkst. Lt vertės, sakoma pranešime.
2011-04-19

1 mln. litų paramos inovaciniais čekiais atiteks 87 įmonėms

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) paskirstė visą 1 mln. litų sumą paramai pagal inovacinius čekius šiems metams gauti ir su 87 įmonėmis pasirašė sutartis dėl šios paramos skyrimo. Pasak Ūkio ministerijos Inovacijų ir žinių visuomenės departamento Inovacijų politikos skyriaus vedėjos Rimos Putkienės, Lietuvoje nauja paramos forma inovaciniais čekiais sulaukė didelio susidomėjimo – šiais metais numatyta 1 mln.
2010-08-10

Lietuvoje atsiras Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

Šiandien ministrų kabinetas pritarė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) steigimui. Agentūra įsteigta sutelkus Ūkio ir Švietimo ir mokslo ministerijų jėgas ir įvertinus mokslo bei verslo poreikį dirbti viena kryptimi, teigiama Ūkio ministerijos pranešime. MITA bus atsakinga už inovacijų ir technologijų plėtros politikos įgyvendinimą, skatins aukštos pridėtinės vertės verslo kūrimąsi ir plėtrą.
2010-02-17

Lietuvoje steigiama Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

Ūkio ministerija ir Švietimo ir mokslo ministerija bendromis pastangomis steigs Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūrą (MITA). Toks sprendimas priimtas sutelkus Ūkio ir Švietimo ir mokslo ministerijų jėgas ir įvertinus mokslo bei verslo poreikį dirbti viena kryptimi, teigiama Ūkio ministerijos pranešime. Ši agentūra bus atsakinga už inovacijų ir technologijų plėtros politikos įgyvendinimą, skatins aukštos pridėtinės vertės verslo kūrimąsi ir plėtrą.
2010-01-26

Kosmosas tolsta nuo Lietuvos

Švietimo ir mokslo ministerija nesanti pajėgi užmegzti sutarties su Europos kosmoso agentūra, o dalyvavimas kosmoso veikloje nėra vienas iš Lietuvos prioritetų ir interesų. Tokiu būdu Lietuvos mokslininkai praranda kūrybinės raiškos galimybes, verslas taip pat netenka savo galimybių. Šiuos mokslininkų kreipimesi išdėstytus teiginius apsvarstė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas.
Į viršų