metalai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „metalai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „metalai“.
Įspėjimas gamybos įmonėms: neprisitaikę ims atleidinėti darbuotojus, dalis – bankrutuos
Dar iki karo Ukrainoje pradžios Lietuvos gamybos įmonės susidūrė su įvairiais žaliavų tiekimo sunkumais. Tačiau dėl Rusijos agresijos, jai ir Baltarusijai pritaikytų sankcijų, daugelis lietuviškų įmonių bus priverstos imtis permainų. Jeigu laiku neprisitaikys prie pasikeitusios verslo aplinkos ir užsakovų, jų laukia nemalonumai – darbuotojų atleidimai ir bankrotai.
Tiesa, ne visos įmonės buvo užkluptos netikėtai.
Ekonomistas: įsibėgėjus karui Lietuva su Rusija prekiauja daug daugiau nei prieš metus
Karas Ukrainoje jau tęsiasi jau daugiau negu 2 mėnsius. Vakarų šalys įveda vis daugiau sankcijų Rusijai, bet tuo pačiu su ja ir toliau paliko prekybinius ryšius. Ekonomistas suskaičiavo, kad šiais metais dvigubai daugiau iš /rusijos nupirkome metalų ir medienos.
SEB ekonomistas Tadas Povilauskas socialiniame tinkle „Facebook“ rašė, kad kovą jau įsibėgėjus karui Ukrainoje, prekių pirkimai iš Rusijos toliau vyko ir Lietuvoje, ir kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse.
Žada kainų šuolį: brangs televizoriai, kompiuteriai, telefonai, buitinė technika
Jau netrukus už buitinę techniką būsime priversti gerokai plačiau atverti pinigines. Ekspertai siunčia tokį perspėjimą, matydami kas darosi pasaulio metalų rinkoje. O ji – beprecedentė. Kai kuri žaliava pabrango net šimtu procentų. Gerokai pabrango ir plastikas bei elektronika, tad jau aišku, kad už įvairius prietaisus ir techniką teks mokėti brangiau.
Alytaus gaisro padariniai: ugniagesių organizme – padidėjęs sunkiųjų metalų kiekis
Gaisrą Alytaus padangų perdirbimo gamykloje gesinusių ugniagesių organizme medikai rado padidėjusį sunkiųjų metalų kiekį, kai kurie metalai viršijo normas, antradienį pranešė Vidaus reikalų ministerija.
Nešiokite tokius papuošalus kasdien: štai kas jums nutiks
Daugybę amžių auksas ir sidabras yra bene geidžiamiausi metalai, niekada nesenstantys tarptautinė valiuta. Juos vertina ne tik materialių gėrybių vergai, bet ir metaloterapijos specialistai.
Šie prabangūs metalai ne tik puošia jūsų kūną, bet ir gydo, todėl pateikėme naudingus faktus, kuriuos vertėtų žinoti. Sidabras Nuo senų laikų žinoma, jog sidabras turi antibakterinių savybių. Net ir dabar kai kas žaizdoms dezinfekuoti ar spuogams bei pūliniams gydyti naudoja sidabruotą vandenį.
Įspūdingasis elementas – bismutas
Tai – ne kokia nors 3D vizualizacija ir ne ateiviškas metalo junginys. Taip atrodo vienas iš periodinės lentelės cheminių elementų. Ko gero jis – vienas įspūdingiausių Dmitrijaus Mendelejevo įsteigto klubo „118“ narių. Tai – 83-iasis periodinės lentelės narys, kuris cheminėmis savybėmis artimas arsenui ir stibiui. Žinomas jis nuo senovės, tačiau net iki XVIII a. žmonės jį painiodavo su švinu ir alavu, mat pasižymi kai kuriomis šių metalų savybėmis. Pavadintas jis bismutu.
Metalą mėgstantys augalai gali siurbti turtus
Iš dirvos metalus pasisavinantys augalai galėtų išvalyti senas kasyklas ir leisti ūkininkams išgauti vertingus išteklius, dar labiau neardant aplinkos. Alanas Bakeris pritūpė, kad geriau įsižiūrėtų į švelnią baltą gėlelę, kuri čia augti neturėtų. Jis žinojo, kad šioje Anglijos Peak District nacionalinio parko dalyje dirva kupina metalų, nuodingų daugumai augalų. Tačiau čia, nuošalios senos švino kasyklos prieglobstyje, jis rado žydinčią minuartiją.
VMI įtarimą sukėlė milijoninės trumpalaikės paskolos
Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Kauno AVMI) informuoja, kad vykdant projektą „Grynieji kasoje“ atliko operatyvų patikrinimą Kaune registruotoje metalo laužą superkančioje uždarojoje akcinėje bendrovėje. Po atliktų kontrolės veiksmų įtariama, jog bendrovės savininkas, siekdamas išvengti mokesčių nuo dividendų, juos išsimokėjo suteikdamas beveik 2 mln. litų trumpalaikes paskolas grynaisiais pinigais sau ir įmonės darbuotojui.
Investuotojai mažina rizikos apetitą
Vokietijoje savaitė prasidėjo nežymiai pagerėjusiais IFO verslo pasitikėjimo indeksais, investuotojai dar laukia šios didžiausios euro zonos ekonomikos nedarbo lygio duomenų. Tačiau ūkio plėtros duomenys šiuo metu rinkose groja ne pirmuoju smuiku – JAV Federalinės rezervų sistemos (FED) vadovui prabilus apie ekonomikos skatinimo pabaigą, visose rinkose tęsiasi nuoseklus investuotojų rizikos mažinimas.
Lietuvos žemės gelmėse atrasta itin retų brangiųjų metalų
Lietuvos geologijos specialistai, tyrinėdami Pietų Lietuvos kristalines uolienas, atrado cerio, lantano bei torio sankaupas. Šie itin reti ir brangūs metalai, naudojami aukštųjų technologijų įrangos gamyboje, papildys vertingų mūsų šalies gelmių turtų sąrašą, kuriame jau yra aukso, vario, kitų retų ir vertingų medžiagų. Nustebino metalų koncentracija „Šie metalai labai reti, šiuo metu 94 proc. jų gaunama iš Kinijos.
REKLAMA
REKLAMA
Ar Kipras sukels aukso brangimo bangą?
Prieš savaitę praneštas aukso,kaip nemadingos ir nepelningos investicijos „titulas” gali nebetekti prasmės. Tačiau pirmadienį atsirado priešingų argumentų. Aukso kainos pakilo daugiausiai per 2,5 savaitės iki 1 608,3 JAV dolerių už unciją šį pirmadienį. Kontroversiška finansinė pagalba Kiprui, paskatino investuotojus pirkti saugų investicijoms metalą, praneša CNBC. Vis dėlto, lieka abejonių dėl staiga šoktelėjusio tauriojo metalo populiarumo, kurio kaina šiais metais krito 4 procentais.
Investuotojas M. Faberis: auksas padės net ir blogiausiu atveju
Kiekvienas savo investicijų portfelyje turi turėti aukso, nes net ir blogiausiu atveju investuotojai gali pasipelnyti iš šio prabangaus metalo, teigia garsus investuotojas, ataskaitos „Gloom, Boom & Doom“ autorius Marcas Faberis. „Aš išlaikyčiau auksą net ir sisteminio žlugimo atveju, nes tikiuosi, kad ir tuomet jis išlaikys savo vertę.
Po kojomis – neiškasti pinigai
Panevėžio pakraštyje plytinčiame apleistame, akivaizdžiai ne vienerius metus nešienautame lauke vaizdas primena bulviakasį – septyni vyrai, verslininkai ir bedarbiai, neištiesdami nugarų verčia velėną, kol kastuvas atsitrenkia į metalo gabalą. Per pusdienį šie žemės sanitarai tvirtina uždirbantys mažiausiai po 100 litų.
Pasaulinė aukso paklausa sumažėjo
Naujausioje Pasaulio aukso tarybos ataskaitoje teigiama, kad pasaulinė aukso paklausa per trečiąjį šių metų ketvirtį sumažėjo, nes investuotojai pirko mažiau luitų ir monetų, o pirkėjai Kinijoje buvo atsargesni dėl ekonomikos sulėtėjimo, informuoja AP.
Per trečiąjį ketvirtį visame pasaulyje parduota 1,085 metrinės tonos aukso. Tai 11 proc. arba 139 metrinėmis tonomis mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, kai užfiksuotas rekordinis kiekis - 1,223,5 tonos.
80 proc. pasaulio aukso – tiesiog neegzistuoja
Organizacijos „Gold Anti-Trust Action Committee“, tiriančios pasaulio bankų pateikiamus duomenis apie valstybių aukso atsargas, sekretorius Chrisas Powellas pareiškė, kad centriniai bankai ir toliau manipuliuoja aukso rinka, nes yra suinteresuoti palaikyti vyriausybinių obligacijų ir dolerio kursą. C. Powellas įspėja, kad auksas – „popierinis“. Pasak jo, investuotojai turi suprasti, kad jeigu ruošiasi įsigyti aukso, verčiau tegu perka tikrąjį auksą, tai yra metalą.
Vien tik auksas valdo mus?
Beveik visos turime auksinių papuošalų – viena grandinėlę, kita – žiedelį, o trečia – gal ir visą skrynelę... Bet ar žinote, kaip auksas veikia žmogaus organizmą?
Auksas, kaip saulės simbolis, nuo seno domino įvairių tautų ir rasių žmones. Jis sietas su dievybėmis, valdžia, galia, turtais. Senovės tautos auksą naudojo labiau ne kaip pinigų ekvivalentą, o kaip auką dievams, valdovams, imperatoriams, taip pat statuloms lieti, ritualiniams reikmenims gaminti.
Tarptautinę kosminę stotį graužia mikroorganizmai
Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) aptikti pavojingi mikroorganizmai, galintys sugadinti stoties įrangą, pranešė Rusijos Mokslų akademijos atstovai.
Pasak Rusijos Mokslų akademijos viceprezidento Anatolijaus Grigorjevo, kurį citavo naujienų agentūra „Interfax“, panašaus pobūdžio problemų dėl tokių mikrobų anksčiau buvo kilę buvusioje Rusijos kosminėje stotyje „Mir“. „Šie mikrobai pažeidžia ne tik metalus, bet ir polimerus.
Laidų vagišiai sutrikdė Talino miesto gyventojų prieigą prie interneto
Vienas didžiausių Estijos sostinės mikrorajonas Lasnamiae liko be interneto ir televizijos.
Talino policija sukėlė ant kojų galingas pajėgas, kurios ieško vagišių, sugadinusiu laidus, kuriais tiekiamas internetas ir transliuojamos televizijos laidos.
Estijos sostinės policijos atstovas Karelas Kuskas teigė, jog vagystė įvykdyta naktį iš antradienio į trečiadienį.
Brangiausios medžiagos, kurias sunku įpirkti
Auksas visuomet simbolizavo prabangą, rašo „Business Insider“. Šis metalas buvo siejamas su turtu ir gerove.
Vis dėlto ši iškasena yra daug kartų pigesnė už brangiausias medžiagas, kurias galima atrasti arba sukurti mūsų planetoje.
Žemėje egzistuoja daugybė vertingo turto, kurį, priešingai nei auksą, galima panaudoti labai pragmatiškai.
Pateikiame brangiausių žemės turtų šešioliktuką
16. Šafranas
Vieno gramo kaina – 11,13 JAV dolerių.
Europos akcijų rinką palaiko vario kainos
Trečiadienį Europos akcijų rinka atsigauna, nes kylančios metalų kainos palaikė kalnakasybos kompanijų akcijas, o Slovakija, analitikų nuomone, turėtų greitu laiku pritarti euro zonos gelbėjimo fondo didinimui.
Kalnakasybos indeksas, kuris sesijos pradžioje nukrito 0,8 proc., vėliau išaugo 2,05 proc., nes varis pabrango daugiau nei 2 proc. Kiti pagrindiniai metalai taip pat brango. Pasak analitikų, Kinijos vartotojai perka varį, norėdami patenkinti išaugusią paklausą.
Brangieji metalai pinga
Ketvirtadienį auksas pinga, nes investuotojai spėlioja, ar Jungtinių Valstijų federalinis atsargų bankas paskelbs apie dar vieną pinigų spausdinimo etapą.
Jeigu JAV centrinis bankas taip pasielgs, auksas pabrangs, o priešingu atveju jo kaina kurį laiką gali būti mažesnė.
Auksas atpigo 2,2 proc., iki 1 tūkst. 711,99 JAV dolerio už unciją. Ketvirtadienį aukso kaina, palyginti su antradienį pasiektu rekordu, buvo 200 JAV dolerių mažesnė.
Sidabras atpigo 1,2 proc.
Aukso kainos vėl pasiekė istorines aukštumas
Trečiadienį aukso kainos vėl šoktelėjo iki istorinių aukštumų, nes baiminamasi dėl skolų krizės plitimo euro zonoje.
Trečiadienį aukso kaina ūgtelėjo nuo 1 tūkst. 659,25 iki 1 tūkst. 665,96 JAV dolerio už unciją. Antradienį jos buvo šoktelėjusios iki 1 tūkst. 672,65 JAV dolerio už unciją.
Per šiuos metus auksas gali pabrangti 17 proc.
Italijos obligacijų pajamingumas viršijo 6 proc.
Azerbaidžane aptiktas platinos telkinys
Azerbaidžane aptiktas platinos telkinys. Apie tai pranešama šalies ekologijos ir gamtos išteklių ministro Huseino Bagirovo pareiškime.
Platinos grupės metalų išžvalgytos atsargos pasaulyje įvertintos 80 tūkst. tonų, 87,5 proc. iš jų koncentruojasi PAR.
2008 m. per metus buvo išgauta 200 tonų platinos. Daugiausia metalo išgauta PAR, - 153 tonos, Rusijoje - 25 tonos ir Kanadoje - 7,2 tonos.
Atsigaunančios rinkos brangina metalą?
Atsigaunantis pasaulio ekonominis aktyvumas kelia metalų, ypač pramoninių, paklausą. O tai, žinoma, lemia jų brangimą.Rinkų analitikų teigimu, daugelio metalų kainos jau beveik pasiekusios visų laikų aukštumas ir, prognozuoja, kils ir toliau, tik jau švelniai.
Kelerius pastaruosius metus pasaulinė metalų rinka smarkiai bangavo. Sunkiausi laikai jai, anot ekspertų, buvo 2008-ųjų pabaiga-2009-ieji, kai krizė smogė visai pramonei ir metalo beveik nereikėjo, smarkiai krito ir jo kainos.
JAV ir ES baiminasi retųjų metalų stygiaus
Jungtinės Amerikos Valstijos ir Europos Sąjunga perspėjo, kad retųjų metalų trūkumas iš Kinijos gali pakenkti jų ekonomikoms, rašo BBC.
Vašingtono ir Berlyno pareigūnai bei pramonės šakų atstovai teigė, kad mineralų, kurių 90 proc. atkeliauja iš Kinijos, nepakankamumas sukels rimtų nemalonumų. Šie metalai yra naudojami naujausių technologijų produktų gamybai ir kai kurie iš jų yra reikalingi JAV karinės pramonės gamybai.
Daugėja žaliavų gavybos įmonių sandorių
Didžiausios pasaulyje žaliavų gavybos bendrovės „BHP Billiton“ pasiūlymas už 40 mlrd. JAV dolerių (USD) įsigyti „Potash“ signalizuoja, kad šie metai gali būti tempčiausi gamtinių išteklių sektoriuje veikiančių įmonių sandorių rinkoje.
Žaliavų gavybos bendrovės, įskaitant kasybos, naftos gavybos ir chemikalų gamybos, šiemet jau pranešė apie įmonių susijungimo ir perėmimo sandorius, kurių vertė 362 mlrd.