mažumos vyriausybė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mažumos vyriausybė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mažumos vyriausybė“.
Konservatorių karštų galvų šou: kas nukentės labiausiai?
Lietuvą krečianti politinė krizė ir Vyriausybės grasinimai atsistatydinti po to, kai paskutinė NATO delegacija paliks Vilnių, įtikina ne visus. Pasak politologų ir komunikacijos specialistų, tai, ką Lietuva stebi jau nuo penktadienio, yra ne kas kita, kaip karštų galvų šou. Plano, anot specialistų, konservatoriai neturi, jie meta politinę bombą žmonėms po kojomis ir stebi, kaip šie reaguoja. Nuo visuomenės reakcijų, o ne nuo politikų principų priklausys tolimesnis Vyriausybės likimas.
Vyriausybinės dėlionės: kas laukia valdžios vyrų?
Valdantiesiems, kurie blaškėsi tarp noro tapti opozicine partija ir noro praplėsti valdančiąją koaliciją, už akių užbėgo mažieji valdančiosios koalicijos partneriai socdarbiečiai ir „Tvarkos ir teisingumo“ partijos frakcijos atstovai, kurie stabdo valdančiosios koalicijos susitarimą. „Valdančiosios koalicijos šiuo metu nėra. Turime pradėti derybas. Viską pradėsime nuo balto popieriaus lapo.
Treji metai su valstiečių mažumos Vyriausybe: politinis dreifavimas ar pirmalaikiai Seimo rinkimai?
Socialdemokratams palikus valstiečius vienus ant ledo valdančiojoje koalicijoje, pastariesiems teks suformuoti mažumos Vyriausybę. Nors toks politinis scenarijus nėra pirmasis Lietuvos istorijoje, įgyvendinti savo partijos programą valstiečiams bus išties sudėtinga. Negana to, politologai prognozuoja, kad galime tikėtis ir pirmalaikių rinkimų. Kaip rašoma Konstitucijoje, viena galimybių rengti pirmalaikius Seimo rinkimus numatoma, kai to pageidauja ne mažiau nei 3/5 Seimo narių.
Trys valstiečių scenarijai dėl koalicijos: kaip tai įvyktų?
Braškanti socialdemokratų ir valstiečių koalicija susirėmė ties miškų urėdijų reforma. Valstiečių frakcijoje jau garsiai svarstomas klausimas dėl koalicijos likimo verčia klausti, kokį planą rinkimų laimėtojai slepia stalčiuje? Liks su socialdemokratais, kurs naują koaliciją su konservatoriais, ar liks vieni? Seime pradėjus nagrinėti miškų urėdijų reformą, valstiečiai tarp posėdžių susirinko į frakciją, kurioje kėlė koalicijos su socialdemokratais ateitį.
Airijoje susitarta suformuoti mažumos vyriausybę
Airijos premjero Endos Kenny partija „Fine Gael“ penktadienį pasiryžo suformuoti mažumos vyriausybę, sudariusi susitarimą su savo sena varžoves „Fianna Fail“ po vasarį įvykusių parlamento rinkimų, kuriuose neatsirado aiškaus nugalėtojo. „Tiek „Fine Gael“, tiek „Fianna Fail“ priėmė politinį susitarimą palaikyti „Fine Gael“ vadovaujamą mažumos vyriausybę“, – sakoma abiejų partijų bendrame pranešime.
Premjeras bijo chuliganiškai nusiteikusių partnerių ateities koalicijose
Šiandien jau aišku, kad valdančiosios koalicijos nebėra. Apie koalicijos žlugimą jau paskelbė ir konservatorių lyderis Vytautas Landsbergis, ir partijos Seimo frakcijos vadovas Jurgis Razma. Jis užsiminė, kad labiausiai tikėtinas kelias šiuo metu – vieno liberalcentristų ministrų perviliojimas mainais už palikimą poste. Tokiu laikomas kultūros ministras Arūnas Gelūnas.
Darbo partija į koaliciją su konservatoriais nesiveržia
Darbo partijos lyderio, europarlamentaro Viktoro Uspaskich teigimu, iširus valdančiajai koalicijai „darbiečiai“ palikytš mažumos vyriausybę, tačiau tik su sąlyga, jei ši imtųsi strateginių energetikos projektų.
Be to, Darbo partijos parama atominės elektrinės projektui tiesiogiai priklausys nuo elektros energijos gamybos savikainos, rašo žiniasklaida.
Spaudos apžvalga: valdančiosios koalicijos likimas pakibo ant plauko
Premjeras Andrius Kubilius antradienį apsisprendė: jis įteikė siūlymą prezidentei Daliai Grybauskaitei atleisti iš posto vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį. „Tai padariau vertindamas tai, kad, mano įsitikinimu, ministras elgėsi klaidingai, skubotai atleisdamas FNTT vadovus iš pareigų, įvertinau, be abejo, ir Seimo Antikorupcijos komisijos tyrimo pateiktas išvadas, taip pat koalicijos partnerių išsakytas nuomones“, – vakar sakė A. Kubilius.
I. Degutienė neatmeta mažumos Vyriausybės galimybės
Seimo Pirmininkė Irena Degutienė neatmeta mažumos Vyriausybės galimybės.
„Aišku, visaip gali atsitikti. Politikoje vieną dieną gali būti vienoks matymas, kitą dieną – kitoks. Todėl niekada nieko negali atsisakyti ir niekada negali prognozuoti, ypač esant tokiai situacijai, kokia yra šiandien, kas bus rytoj. Bet įmanomi visokie būdai“, – trečiadienio rytą „Žinių radijuje“ klausiama, ar negalvojama apie mažumos Vyriausybę politiniuose sluoksniuose, pareiškė I. Degutienė.
Koalicinės daugumos nebėra
„Premjeras Andrius Kubilius turi tik prezidentės paramą, o mažieji partneriai jau gali jį šantažuoti. Jie žino, kad premjeras neturi jokių išeičių ir tuo naudosis", - portalui „Balsas.lt" sakė politologas Mindaugas Jurkynas. Pasak jo, de facto jau kurį laiką turime mažumos vyriausybę.
Susipyko su visais
Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas M. Jurkynas, komentuodamas dabartinę valdančiosios koalicijos būklę teigė net ir nematąs galimybių ją papildyti.
REKLAMA
REKLAMA
A. Kubilius nesibaimina mažumos Vyriausybės
Premjeras Andrius Kubilius nemato didelių problemų, jei valdančioji koalicija taptų mažumos.
Taip Vyriausybės vadovas Lietuvos radijui komentavo Liberalų ir centro sąjungos atstovo Žilvino Šilgalio pareiškimus, esą jis svarsto, ar palikti koaliciją.
„Kol kas mes nesvarstome tokių dalykų, kas būtų, jei būtų. Ž. Šilgalis visą laiką demonstruodavo tam tikrą autonominį veikimą, net ir būdamas koalicijoje. Tai šiuo požiūriu, ar jis lieka, ar nelieka, ypatingai daug kas nepasikeičia.
G. Kirkilas: „Be socialdemokratų naujos Vyriausybės nebus“
Spalio 12-ąją vyksiantys Seimo rinkimai bus didelis išbandymas Lietuvai. Reikės rinktis, ar valstybė toliau leisis užvaldoma oligarchinių grupuočių, ar pasirinks galimybę toliau plėtoti pastaruoju metu apvytusius demokratijos daigus? "Lietuvos žinios" (LŽ) pradeda pokalbių ciklą „Rinkimai-2008“, kuriame keliolikos šalies partijų vadovams bus leista išdėstyti, kokią Lietuvos ateitį jie mato per ateinančius ketverius metus, kokiomis priemonėmis bus grumiamasi su artėjančiais ekonomikos iššūkiais, ...
Seimą pasiekė slapti duomenys apie „trigalvį liūtuką“
Ūkio ministerija penktadienį išsiuntė Seimui paketą dokumentų apie valstybės ir vadinamojo VP dešimtuko kontroliuojamos bendrovės "NDX energija" derybas dėl nacionalinio investuotojo bendrovės „Leo LT“ sukūrimo.Ūkio ministro patarėjas Ričardas Slapšys BNS pranešė, kad parlamentarams pateikti visų Vyto Navicko vadovaujamos darbo grupės posėdžių išsamūs protokolai, kuriuose esama ir konfidencialios informacijos apie tris projekte dalyvausiančias energetikos įmones.
Andrius Kubilius: Vienas didžiausių deficitų išlieka telkiančioji lyderystė
Svarbiau ne susitarimai, bet padaryti darbai Prasidedant naujam sezonui keletą žodžių apie pagrindinius darbus ir galimą politinę raidą. Kaip ir prognozavau, Tėvynės sąjungos ir socialdemokratų santykiai daugelio apžvalgininkų buvo įnirtingai gvildenami ir vasarą, nors, mano įsitikinimu, tema nėra verta tokio didelio dėmesio. Esu kalbėjęs, kad vienerių metų mūsų bendradarbiavimo patirtis yra įvairi: yra pozityvių dalykų, yra ir nusivylimo, ypač Vyriausybės nesugebėjimo vykdyti susitarimus.
Koalicijos vadovas: mažumos Vyriausybė gyvens
Mažumos Vyriausybė ir toliau gali dirbti ir tikėtis, jog Seimas leis jai aktyviai dirbti, teigia premjeras socialdemokratas Gediminas Kirkilas.Tai jis žurnalistams pareiškė po antradienio pavakarę Vyriausybėje įvykusio valdančiųjų Socialdemokratų partijos, Liberalų ir centro sąjungos, Pilietinės demokratijos ir Valstiečių liaudininkų partijų koalicinės tarybos posėdžio."Kol kas konservatorių parama (valdančiajai mažumai - red.) buvo rašoma kabutėse.
Nežinomieji "pasitikėjimo Vyriausybės" lygtyje
Prezidentui Valdui Adamkui trečiadienį patvirtinus naujosios Vyriausybės sudėtį, Lietuvoje prasidėjo kokybiškai naujas etapas. Turėjo prasidėti. Mažumos Vyriausybė – kažkas netikėto ir neregėto Lietuvos politinėje padangėje, kažkas neįprasto ir jaudinančio vaizduotę, kažkas, kas reikalauja darnaus valdančiosios koalicijos darbo ir supratingo bendradarbiavimo su kiekybiškai galingesne opozicija.