marija antuanetė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „marija antuanetė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „marija antuanetė“.
Senovinis išmanusis laikrodis: „Neįtikėtinas ir gražus kūrinys“
Išmanusis laikrodis 19 amžiuje? Pasirodo, tai realybė. Londone eksponuojamas specialiai Prancūzijos karalienei Marijai Antuanetei pagamintas laikrodis, kuris turėjo tokias funkcijas kaip chronometras, termometras ir kalendorius.
Deja, pati savininkė superprabangiu prietaisu pasidžiaugti nesuspėjo.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Londono mokslo muziejuje eksponuojamas specialiai Prancūzijos karalienei Marijai Antuanetei pagamintas unikalus kišeninis laikrodis.
Paryžiaus aukcione – Marijos Antuanetės baldai: už spintelę teks pakloti daugiau nei milijoną eurų
Ar mokėtumėte daugiau nei milijoną eurų už spintelę? Ar 200 tūkstančių eurų už kėdę? O būtent tiek ir ruošiasi pakloti Paryžiaus aukciono pirkėjai. Tiesa, ne už paprastus, o už Prancūzijos karalienei Marijai Antuanetei priklausiusius baldus.
Paryžiaus „Christie's“ aukcionas visiškai įkūnija karališko gyvenimo sąvoką – įspūdingą spintelę ir kėdę jame galima įsigyti. Abiem šiems daiktams – per 250 metų. Ir tai ne šiaip daiktai – jie priklausė Prancūzijos karalienei Marijai Antuanetei.
Karališkosios vestuvės apie kurias nekalbama ir nenorima prisiminti: ištartas netinkamas vardas, apvemta anyta ir areštas už homoseksualumą
Vestuvių diena kiekvienam atneša nemažai streso – turbūt neatsirastų nuotakos, kuri nesvajoja apie tobulas vestuves. Visgi, neretai atsitinka ir netikėtų dalykų, o kai kurie iš jų šventę gali sugriauti.
Ne išimtis ir karališkųjų šeimų nariai – keleto jų vestuvės įeis į istoriją kaip blogiausios šventės.
Ledi Dianai Spencer buvo vos 20 metų, kai ji ištekėjo už princo Čarlzo.
Marijos Antuanetės deimantai parduoti už dvigubai didesnę sumą nei tikėtas
Ženevoje savo piniginių svorį matavo dėl aristokratų brangenybių aukcione susigrūmę milijonieriai. Už dvi deimantais nusagstytas Prancūzijos karalienės apyrankes nežinomas pirkėjas paklojo daugiau nei septynis milijonus eurų.
Mėlyno velveto medžiaga puoštoje dėžutėje esančios apyrankės priklausė ne kam kitam, o garsiajai Prancūzijos karalienei — Marie Antuanetei, kurios tragiškas likimas per Prancūzijos revoliuciją baigėsi ant ešafoto.
Patrikas Ribas: mane įkvėpė graži ir romantiška valdovo Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istorija
Lankytojų įvertinta ir ne vieną apdovanojimą už įspūdingą aplinką pelniusi Augustas ir Barbora love story café pasitinka atsinaujinusi: rožėmis sužydėjęs interjeras, specialus šefo meniu, „deimantų degustacijos“ ir nepakartojamai jauki atmosfera. Kavinės įkūrėjas ir savininkas Patrikas Ribas atskleidžia ir daugiau naujovių, kuriomis žada nustebinti Augusto ir Barboros lankytojus.
Vilniečiai ir miesto svečiai labai pamėgo kavinę Augustas ir Barbora.
Prancūzijoje įvyko karališkas balius – bilietų kainos kilo nuo 150 eurų
Į Prancūzijos Versalio rūmus istoriniais kostiumais pasipuošę žmonės susirinko pramogauti. Kelionę laiku – karališką balių Versalio rūmai keliems šimtams žmonių siūlo kasmet. Tiesa, vakaras pasipuošusių bendraminčių apsuptyje kainuoja nepigiai, nuo 150 iki 510 eurų.
Įspūdingi Marijos Antuanetės papuošalai – aukcione
Du šimtmečius viešumoje nematyti nuostabūs Marijos Antuanetės deimantai ir perlai trečiadienį bus pardavinėjami aukcione Ženevoje, kuris vadinamas vienu svarbiausių karališkųjų brangenybių aukcionu per visą istoriją. Šie lobiai buvo slapta išvežti iš Paryžiaus 1791 metais, karaliui Liudvikui XVI, jo karalienei ir jų vaikams rengiantis bėgti nuo Prancūzijos revoliucijos.
Garsius Holivudo aktorius sieja giminystės ryšiai: ar žinojote?
Kino kritikai kartkartėmis juokauja, kad Holivude giminystės ryšiai pasirodo esą taip susipynę, kad žvelgiant giliau paaiškėja, kad žvaigždžių kalvę iš tiesų valdo vos keletas dinastijų. Šiandien nusprendėme prisiminti keletą jų ir panagrinėti garsiausių Holivudo šeimų darbus.
Žinomi dizaineriai pataria: kaip tapti profesionaliu modeliu?
Lietuvės merginos garsėja grožiu, todėl vis mažiau stebimės išgirdę lietuviškus modelių vardus, kai kalbama apie žinomiausius pasaulio dizainerius, mados pristatymus ar žurnalus. Jos ne tik dailios, bet ir darbščios, todėl greitai užsitarnauja vardą ir pasitikėjimą. Modelį atpažinti lengva Pirmuosius žingsnius modelių pasaulyje šį antradienį gali žengti bet kuri norinti - žinomi dizaineriai kuria vestuvinių suknelių kolekcijas „Wedding Fashion Show“ renginiui ir ieško naujų veidų.
Rihanna keičia profesiją? Nustebino netikėtu debiutu
Istorikai gal ir nenagrinėjo klausimo, ką Marija Antuanetė būtų vilkėjusi sporto salėje, bet užtat atsakymo į tai uoliai ieškojo popmuzikos žvaigždė Rihanna. Mados dizainere tapusi dainininkė sakė, kad minėtas klausimas jai tapo atspirties tašku kuriant prekės ženklo „Fenty x Puma“ kolekciją, kuri Paryžiuje buvo pademonstruota trečiadienį vakare.
REKLAMA
REKLAMA
K. Moss įspūdingoje fotosesijoje tapo šių dienų Marija Antuanete
Dažniausiai esame įpratę Kate Moss matyti apsitempusią džinsus žemu liemeniu ir pilvo nedengiančias palaidines, tačiau naujajai „Coco Chanel“ reklaminei kampanijai modelis persikūnijo į tikrą renesanso laikų moterį.
Amerikiečių žurnalo „Vogue“ balandžio mėnesio numeryje bus galima pamatyti kaip 38 metų supermodelis, apsivilkusi „Coco Chanel“ kostiumą persikūnijo į šių dienų Mariją Antuanetę.
Lietuvos knygynuose – vienas skandalingiausių Europos literatūros kūrinių
Lietuvos knygynuose pasirodė vienas skandalingiausių ir kontroversiškiausių kūrinių Europos literatūroje – apie smukimą ir ištvirkimą ikirevoliucinėje Prancūzijoje pasakojantis romanas „Pavojingi ryšiai“.
Romano autorius prancūzų karininkas Pierre Choderlos de Laclos (1741–1803) „Pavojingus ryšius“ parašė siekdamas „sukurti romaną, kuris išsiskirtų iš įprastų, kuris sukeltų triukšmą, kuris liktų žemėje ir po jo mirties“. Rašytojui pavyko.
Holivudu pasitiki labiau nei istorija
Jei manote, kad Tomas Cruise`as „Paskutiniame samurajuje“ vaidino istorinį personažą – klystate. Tačiau nenusiminkite. Anot naujausio tyrimo, net studentai, kuriems faktai pateikiami prieš akis, linkę patikėti Holivudo fikcija, o ne istoriniais duomenimis.
Loreta Narvilaitė: Bartulio opera kvepės sriuba ir intriga
Vidmanto Bartulio kamerinė opera „Pas de deux“ („Paskutinė vakarienė“) rugsėjo 18 dieną, ketvirtadienį, 18 valandą intriguos klausytojus ateiti į Klaipėdos koncertų salę, kur vyksta šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“.
Tarp lietuvių kompozitorių išsiskiriančio ypatingu produktyvumu, stilių bei manierų įvairove šio autoriaus kūryba kaskart stebina netikėtais posūkiais ir rakursais.
Arfa – moterų privilegija
Kristupo vasaros festivalio arfos muzikos koncertuose dar niekada nėra dalyvavę vyrai.
Arfos koncertas - pati moteriškiausia festivalio dalis. Šįkart sostinės Šv.
Arfa - moterų privilegija
Kristupo vasaros festivalio arfos muzikos koncertuose niekada dar nėra buvę vyrų. Tai – pati moteriškiausia festivalio dalis, ir rugpjūčio 18 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje sceną dalysis penkios jaunos talentingos arfininkės – Aistė Baliunytė, Linda Šimanauskaitė, Agnė Keblytė, Joana Daunytė (Lietuva) ir Liis Jurgens (Estija).
Arfa yra vienas seniausių instrumentų pasaulyje, buvęs itin populiarus Europoje iki XIX a. pradžios, kuomet Prancūzijos karalienė Marija Antuanetė (Maria Antoinette) įtvirti...
Kaip tuokiasi įžymybės?
„Žvaigždės“ nori prabangios vestuvių puotos. Tačiau meilės už pinigus nenusipirksi.
Šį savaitgalį Niujorke įvyko buvusios pirmosios Prancūzijos ponios Cecilios Ciganer-Albeniz ir viešųjų ryšių kompanijos vadovo Richardo Attiaso vestuvės.
Cecilios ir Richardo šventė buvo gana įprasta: dalyvavo 150 svečių, jaunieji apsilankė Brodvėjaus miuzikle „Mamma Mia“, o pokyliui išsinuomojo 65 Rokfelerio centro aukštą.
Šv. Kotrynos bažnyčioje - naujoji Vidmanto Bartulio opera
Gruodžio 3 dieną, 19 valandą Šv. Kotrynos bažnyčioje kompozitorius Vidmantas Bartulis kviečia į savo naujausio kūrinio – kamerinės operos „Pas de deux (Paskutinė vakarienė)“ premjerą.Pasak paties autoriaus, galvoti apie šį operos seria ir kulinarinės operos (veiksmas vyksta virtuvėje) junginį jis pradėjo nuo minties, kad būtų gerai sukurti daug (10, 12 ar 13) trumpų vienaveiksmių operų. „Tai būtų lyg įvairaus rimtumo ar nerimtumo pjesių ciklas.
Marijos Antuanetės perlai - aukcione
Gruodžio mėnesį aukcione bus pardavinėjami perlai, kurie kadaise priklausė Marijai Antuanetei, bet buvo atiduoti pasaugoti vienai bičiulei. Manoma, kad jų kaina gali pasiekti 400 tūkst. svarų.
Naktiniame MTV filmo „Žmogus voras 3“ seanse - papildomos apsaugos priemonės
Po ilgos kovos su piktadariais ir asmeninio gyvenimo nesėkmėmis, Žmogus-voras arba Piteris Parkeris atrado pusiausvyrą tarp pareigos žmonijai ir atsidavimo savo mylimajai Merei Džein (akt. Kirsten Dunst). Tačiau tai tik tyla prieš audrą.
Šeštadienį klube "Gravity" - grupės „New Order“ nario DJ setas
Šį šeštadienį, balandžio 21 d., klube „Gravity“ startuoja nauja renginių serija „Natūraliai“, ją pradės beveik tris dešimtmečius skaičiuojančios grupės „New Order“ lyderis Peteris Hookas Pasaulinės šlovės spinduliuose besimaudantis bosistas yra vertinamas ir kaip puikus diskžokėjas. Jam talkins komandos „Nesakyk Mamai“ narys Miss America bei DJ Vidis.„New Order“ 1980-aisiais susikūrė ant dar rusenančio grupės „Joy Division“ laužo, nusižudžius šio kolektyvo vokalistui Ianui Curtisui.
Pats geriausias realybės šou
Įsivaizduoju, karaliaus dvaro spindesys. Karalius Saulė. Galia, nei jei ir ne dieviškos kilmės, mėgo dėtis tokia esanti – švytėjo, nepaliesta skurdo, nepritekliaus, rutinos, buities. Marija Antuanetė, sužinojusi, kad badaujantys valstiečiai neturi duonos, nustebo – kodėl jie nevalgo pyragaičių...? Evita Peron, švysčiodama prabangiais aprėdais, mėtė varguoliams smulkius niekingus banknotus. Nieko nauja po saule. Tokia jau žmogaus prigimtis.
M. Scorsese gavo "Oskarą" už režisūrą
2007 metų geriausiu režisieriumi Amerikoje išrinktas Martinas Scorsese už filmą „Infiltruoti“. Už geriausias vyrišką vaidmenį „Oskaru“ apdovanotas Forestas Whitakeris (Paskutinis Škotijos karalius). Geriausias moteriškas vaidmuo - Helen Mirren („Karalienė“) Bet šie apdovanojimai įteikti jau ankstų pirmadienio.
Krikštatėvio duktė užsimojo perrašyti Prancūzijos istoriją
Legendinio Franciso Fordo Coppola'os duktė pateko į kino istoriją, kaip pirmoji amerikiečių tautybės moteris, nominuota "Oskaro" premijai už geriausią režisūrą. Todėl niekas nenustebo, kad ji sugebėjo užsitikrinti net 10 kartų didesnį biudžetą ir režisavo 54 mln. JAV dolerių kainavusią stilingąją dramą "Marija Antuanetė". Štai keletas Sofijos Coppolos minčių apie šį filmą. Apie sumanymą.
“Marija Antuanetė” – revoliuciją sukėlę įvykiai iš Versalio pilies
Naujausia Sofijos Copola juosta „Marija Antuanetė“ 2007-aisiais metais yra pirmasis filmas, kurį Acmefilm pristato kartu su filme vyraujančią nuotaiką atspindinčia MTV. Spalvos ir neapsakomi vaizdai tiesiog liejasi per kraštus. Filmo kūrėja liko pakerėta gavusi leidimą savo kūrinį filmuoti autentiškoje Versalio pilyje Prancūzijoje. Tai reiškia, kad visos scenos buvo nufilmuotos tuose pačiuose kambariuose, kuriuose tas pats veiksmas vyko prieš 220 metų.