Šį šeštadienį, balandžio 21 d., klube „Gravity“ startuoja nauja renginių serija „Natūraliai“, ją pradės beveik tris dešimtmečius skaičiuojančios grupės „New Order“ lyderis Peteris Hookas Pasaulinės šlovės spinduliuose besimaudantis bosistas yra vertinamas ir kaip puikus diskžokėjas. Jam talkins komandos „Nesakyk Mamai“ narys Miss America bei DJ Vidis.
„New Order“ 1980-aisiais susikūrė ant dar rusenančio grupės „Joy Division“ laužo, nusižudžius šio kolektyvo vokalistui Ianui Curtisui. Labai trumpai – vos ketverius metus – gyvavusi grupė sukūrė užtektinai dainų, įrašiusių juos į roko istoriją. Tuo tarpų „New Order“ gali pasigirti net 27-rius metus besitęsiančia karjera, daugiamilijoniais albumų pardavimais, didžiausiais pasauliniais koncertiniais turais bei pagrindinėmis savo dainomis vienas už kitą garsesniuose filmų „Papludimys“, „Marija Antuanetė“ bei „Traukinių žymėjimas“ garso takeliuose.
Kas nežino „New Order“ - nežino nieko
Kas nežino „New Order“ kūrinio „Blue Monday“, greičiausiai niekada nebuvo diskotekoje. O kam neteko naktį klausyti „Bizzare Love Triangle“, diskotekoje niekada nebuvo įsimylėjęs. Aštuonis albumus ir galybę singlų išleidusios grupės įtakų sąraše – ir techno, ir acid, ir gitaros, ir „Kraftwerk“, bet tik šie mančesteriečiai žino, kaip tokį plakinį patiekti geriausiai.
Ko gero, įdomiausias pastarojo meto „New Order“ projektas – garso takelis šiemet pasirodysiančiam filmui „Control“. Juostoje apie savižudį „Joy Division“ vokalistą Iana Curtisą, žinoma, ne kartą šmėžuos ir Peteris Hookas. Tiesa, būsimo „Gravity“ vakarėlio žvaigždė filme nevaidino – tai atliko jaunas britų aktorius Joy Andersonas. Tai jau ne pirmas kartas, kuomet P.Hookas įamžinamas kine. Gana keistai, bet įsimintinai tai pavyko padaryti Ralfui Little juostoje apie legendinę Mančesterio klubinę sceną „24 Hour Party People“.
Lietuvos diskžokėjų pagyros
"Jei esi prisilietęs prie muzikos, „New Order“ neišvengsi. Jų "Power, Corruption & Lies" yra neprilygstamas pop su širdimi - ten ir mano mėgstamiausia daina. "Age Of Consent" ir jos geros draugės. Sulaukus mano garbaus amžiaus sunku patikėti, kad yra jaunučių, kurie niekada negirdėjo tokios grupės ir namuose yra susikalę Fedde Le Grand altorėlį. Manau, jiems apsilankymas pas Peteri Hooką privalomas," - sako DJ Miss America.
„Apie tokias legendas kaip „New Order“ ir „Joy Division“ galima kalbėti daug ir įvairiai. Galima vardinti komercinius pasiekimus arba tuščiažodžiauti apie jų kūrybos, pasaulėžiūros ir gyvenimo būdo įtaką ištisoms muzikantų ir klausytojų kartoms. Man asmeniškai svarbiausia jų kuriamos muzikos energetika. Šiuo metu labai madinga kryžminti roką ir šokių muziką, bet retam pavyksta taip kaip tiems Mančesterio chuliganams. Jie į vieną sulydė nežabotą punk energiją su elektronikos svajingumu ir melancholija. Klasika!“, - legendinei grupei meldžiasi DJ Vidis.
Peteris Hookas rašo atsiminimų knygą
Pirmojo renginių serijos „Natūraliai“ svečias Peteris Hookas dar „Joe Division“ laikais ištobulino tokią boso techniką, kad būdavo vadinamas „bosistu, kurio rankose instrumentas skamba kaip pagrindinė gitara“. Tiesa, nuo 2002-ųjų bene didesnė jo aistra, netyčia atsiradusi vakarėlio Niujorke metu – didžėjavimas.
Roko koncertus savo skleidžiama energija primenančiose muzikanto diskotekose tarp 9-ojo dešimtmečio hitų, electropop ir rock netrūksta ir abiejų jo gyvenimo grupių „New Order“ ir „Joy Division“ kūrinių – tai, tarsi, muzikinė legendinio „Madchester“ periodo istorija. Beje, netrukus pasirodys ir rašytinė jos versija – vienas labiausiai nusipelniusių „Gravity“ svečių Peteris Hookas šiuo metu rašo, anot užsienio spaudos, pasaulį sukrėsiančią skandalingą prisiminimų knygą.