Ligita Jančorienė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „Ligita Jančorienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „Ligita Jančorienė“.

Gydytoja apie dar vidurvasarį šokusį sergamumą: „Dabar yra tik pusiaukelė iki kitos pandemijos“

Nors COVID-19 sergamumo pakilimas šiemet fiksuotas gerokai anksčiau – skaičiai ėmė augti dar liepos mėnesį, gydytojai ramina, kad liga labiau pavojinga išlieka rizikos grupės žmonėms. Vis tik infektologė prof. Ligita Jančorienė teigė, kad naujų pandemijų rizika niekur nedingo. Už lango – pats vasaros įkarštis, o sergamumas oro-lašeliniu būdu plintančia infekcija tik kyla.

Iš kelionių lietuviai parsivežė pavojingą infekciją: profesorė įspėjo besirenkančius šias kryptis

Egzotinės kelionės dovanoja ne tik nepamirštamų įspūdžių – per liepą Lietuvoje fiksuoti 3 dengės karštligės atvejai. Vienas susirgusiųjų gydytas ligoninėje.  Kaip nurodė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), paskutiniai trys liepos mėnesį registruoti atvejai (du vyrai ir moteris) priklausė 20–40 m. amžiaus grupei.  Susirgusieji keliavo po Tailandą, Braziliją, Puerto Riką ir bendrų sąsajų neturi. Vienam jų prireikė gydymo ligoninėje.

Šylant orams – profesorės įspėjimas: ir trumpas pabuvimas gamtoje gali baigtis liūdnai

Šylant orams atgyja ir pavojingas ligas platinantys nariuotakojai – erkės, kurios mūsų šalyje yra itin paplitusios. Lietuvoje žmonės dažniausiai serga dviem erkių pernešamomis ligomis – erkiniu encefalitu ir Laimo borelioze. Šios ligos kartais vis dar yra painiojamos nežinant esminių skirtumų. Visgi keli šių ligų profilaktikos žingsniai gali būti lemiami siekiant išvengti susirgimų.

Viskas, ką reikia žinoti apie virusus žiemą: kaip atskirti, kuo susirgau, ir kaip gydytis

Šaltuoju metų sezonu padaugėja susirgimų peršalimu, gripu ir kitomis kvėpavimo takų ligomis. Nuo dalies jų turime skiepus, tačiau kitas kvėpavimo takų infekcijas gydomės simptominėmis priemonėmis.
2023-12-08
REKLAMA
Liga (tv3.lt koliažas) Liga (tv3.lt koliažas)

Naudingi gydytojų patarimai: kaip šaltuoju metų laiku nesusirgti, o susirgus – greičiau atsigauti

Įžengus rudeniui ir artėjant žiemai didėja rizika susirgti užkrečiamosiomis ligomis. Savo ruožtu gydytojai vardija, kokių sveikatingumo priemonių griebtis, norint sustiprinti savo imunitetą, ir dar kartą primena, kad skiepai – tai pagrindinė priemonė, galinti jus apsaugoti nuo didelių užkrečiamosios ligos komplikacijų. Vėstant orams gyventojai vis dažniau susiduria su tam tikrais virusais, bakterijomis, kurios sukelia skirtingas ligas.
2023-10-08

Lietuvoje raginama pasiskiepyti nuo gripo ir COVID-19 kartu: štai, ką sako gyventojai

Sergamumui koronavirusu ir kitomis peršalimo ligoms augant it ant mielių, specialistai dega žalią šviesą paprastesnei vakcinacijai. Jau nuo kitos savaitės pabaigos norintieji pasiskiepyti nuo gripo ir koronaviruso tai galės padaryti vienu metu. Labiausiai turi suskubti vyresni, rizikos grupėms priklausantys žmonės, mat pavojingosios infekcijos juos į ligos patalą guldo dažniausiai. Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

COVID-19 sezonas įgauna pagreitį: pasakė, kur ir kokiu atveju galėtų grįžti privalomos kaukės

Sveikatos specialistai jau skelbia apie peršalimo ligų pagausėjimo ir vakcinacijos pradžią. Gydytojai patvirtina, kad COVID-19 sezonas po truputį įsivažiuoja: ligoninėje gydomas ne vienas šia infekcija sergantis pacientas. Kartu primenama, ir kada galėtume sulaukti griežtesnių ribojimų dėl virusų plitimo. Nuo spalio 5 d. gyventojai kviečiami pasiskiepyti nuo gripo ir COVID-19 ligos vieno vizito gydymo įstaigoje metu.

Įspėja keliaujančius poilsiauti svetur: žinodami tai sumažinsite riziką pagadinti sveikatą

Norint, kad atostogos užsienyje neapkarstų, medikai primygtinai rekomenduoja pasidomėti epidemiologine situacija šalyje, į kurią vykstama. Gali būti, kad jums reikės papildomai pasirūpinti tam tikrais skiepais arba profilaktine vaistų doze. Negana to, jau nuvykus būtina laikytis ir tam tikrų taisyklių, mat kitaip vietoj malonių įspūdžių gresia ligos patalas.

Šios infekcinės ligos vasarą guldo lietuvius: ligoninėje – dešimtys pacientų, ragina laiku atpažinti simptomus

Nors šiltuoju metų laiku peršalimo ligomis sergame mažiau, medikai primena, kad vasarą atsiranda palankios sąlygos ne vienai infekcinei ligai plisti. Vienos jų dažniau užklumpa suaugusiuosius, kitos labiau atakuoja vaikus. Kaip išvengti šių ligų ir kokie simptomai jau rodo, kad reikėtų kreiptis į gydytojus? VUL Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė prof. Ligita Jančorienė visų pirma priminė, kad infekcijų kaltininkai gali būti skirtingi.

Aiškėja daugiau apie beždžionių raupų atvejus Lietuvoje

Visi trys Lietuvoje beždžionių raupais sergantys vyrai neseniai grįžo iš Vokietijos. Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos, sąlytį su jais iš viso turėjo 7 žmonės. Visuomenei patariama nepanikuoti, o pastebėjus ligos simptomus – bėrimus ir ant žaizdelių susidarančius šašus, kreiptis į medikus. Nors mūsų specialistai to nesako, bet Pasaulio sveikatos organizacija siunčia perspėjimą gėjų bendruomenei – prašo riboti lytInių partnerių skaičių, mat raupai esą plinta praktiškai tik tarp jų.
2022-08-05
REKLAMA
REKLAMA

Tūkstančiai žmonių nė neįtaria apie kūne tūnantį virusą: išgelbėti gyvybę gali vienas skambutis

Lietuvoje patvirtinta nemokama patikra dėl hepatito C viruso, kuriuo gali būti užsikrėtę apie 50 tūkst. to net neįtariančių žmonių. Pasireiškus pirmiesiems simptomams, pokyčiai kepenyse neretai jau būna negrįžtamai pažengę – hepatitas C atsakingas už 2 proc. visų mirčių Europos regione. Suvieniję jėgas medikai ir politikai siekia sveikesnės visuomenės eliminuojant šį virusą.
2022-07-22

Gydytoja pandemijos pabaigos nemato: gausu ir taip sunkių pacientų, kuriems virusas gyvenimą dar sutrumpina

Naujų užsikrėtimų COVID-19 atvejams šokinėjant nuo vos kelių tūkstančių iki arti 10-ies tūkstančių ribos didesnį nerimą specialistams kelia vis labiau užsipildančios kovidinės stacionaro lovos. Gydytojai konstatuoja, kad šiuo metu pagalbos reikia daugybei sunkių terapinių, vėžiu, širdies ar kitomis ligomis sergančių pacientų, kurių būklei blogėjant virusas kai kada tampa paskutiniu lašu.

Šimtai tūkstančių gyventojų jau gauna perspėjimus – netrukus užsidegs raudona šviesa, daug kur nepateksite, paskubėkite

Jau kitą savaitę įsigalios nauji pokyčiai dėl galimybių paso išdavimo tvarkos. Gyventojai, kuriems jau bus praėję septyni mėnesiai nuo COVID-19 vakcinacijos schemos pabaigos, negalės naudotis galimybių pasu, jei nebus pasiskiepiję sustiprinančiąja vakcinos doze. Sveikatos apsaugos ministerija tv3.lt praneša, kad tokių gyventojų jau yra per 200 tūkst. ir šis skaičius kasdien tik auga. Jie jau gauna ir ministerijos perspėjimus, trumpąsias žinutes, ragina paskubėti ir pasiskiepyti.

Dar nesibaigus COVID-19 pandemijai, ragina ruoštis kitai: kalba apie naują tarnybą ir specialybę

COVID-19 pandemija – nors susirgimų Lietuvoje jau kurį laiką mažėja – toli gražu dar nesibaigė. Nepaisant to, sveikatos specialistai skubina ruoštis ateities pandemijoms. Iš jų lūpų skamba raginimai Lietuvoje kurti pandemijos valdymui skirtas tarnybas, steigti naujas specialybes universitetuose bei rūpintis būtina infrastruktūra gydymo įstaigose.

Specialistai nesutaria dėl COVID-19 skiepų: ar verta paskiepyti ir likučiais, kad netektų mesti lauk?

Nuo COVID-19 pradėjus skiepyti žmones, paaiškėjo, kad iš vienos vakcinos pakuotės lieka dar vienam ar dviem asmenims paskiepyti tinkamos vakcinos likučių. Nors gamintojas nurodo, kad iš vienos pakuotės skiepijami 5 asmenys, vieni specialistai ragina valdžią leisti skiepyti bent šešis, tačiau kiti ekspertai bijo nesusipratimų. Verda diskusijos dėl skiepų nuo COVID-19 likučių.

Santaros klinikų slaugytoja sužinojusi apie jai skirtą skiepą nuo Covid-19: „Sąmyšis buvo, bet naujiena buvo džiugi"

Santaros klinikose sekmadienį pradėti skiepyti medikai, pirmoji jų tapo Santaros klinikų Infekcinių ligų centro slaugytoja Nijolė Ramonaitė. Per sekmadienį planuojama paskiepyti 700 medikų. „Aš labai džiaugiuosi, kad ši vakcina pagaliau pasiekė Lietuvą ir ši vakcina mums, medikams, yra dovana, tai – kalėdinė dovana, pagaliau mes galėsime vėl normaliai gyventi. Ačiū", – sakė N. Ramonaitė.

Koronavirusu persirgęs operos solistas J. Sakalauskas kreipėsi į skeptikus: esu gyvas liudininkas, kokia ši liga rimta

Vos prieš mėnesį koronavirusu užsikrėtęs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas šiandien pagaliau gali lengviau atsikvėpti. Naujausi tyrimai rodo, kad vyrui pavyko įveikti sunkią ligos formą, tačiau abejingiems, anot jo, likti nevalia, mat kova su visą pasaulį kaustančia infekcija dar tikrai nesibaigė.
2020-09-06

Papiktino absurdiška SAM tvarka: persirgo COVID-19, bet grįžusi iš užsienio turi izoliuotis

Sunkia COVID-19 forma dar pavasarį persirgusi Jovita sako įklimpusi į absurdišką biurokratizmo liūną. Nors turi medikų išrašą, kad įgijo imunitetą ligai, grįžusi iš Jungtinės Karalystės moteris šiuo metu priversta izoliuotis. Medikų manymu, tai viso labo nesusipratimas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) gi teigia, kad stokojama įrodymų norint reglamentuoti tokius atvejus. Rugpjūčio 20 d. į Lietuvą parskridusi Jovita (vardas pakeistas ir redakcijai žinoma – aut. past.

Žinia iš Santaros klinikų: apie 200 ligonių – sunkios arba vidutinio sunkumo būklės

Santaros klinikose nuo koronaviruso Lietuvoje pradžios iki dabar gydyta apie 200 ligonių, kurie yra sunkios arba vidutinio sunkumo būklės. Tai ketvirtadienio popietę spaudos konferencijoje pranešė VUL Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė prof. Ligita Jančorienė. „Pagal tai, kiek ligos istorijų buvo užvesta – tai jau baigiame antrą šimtą ligos istorijų, tai tiek stacionare gydome arba gydėme ligonių.

Visa tiesa apie skiepus

Vieni įsitikinę, kad skiepai – išsigelbėjimas, o kiti tvirtina, jog jie tik sargdina sveikus žmones. Kaip yra iš tikrųjų? Technologijoms sparčiai tobulėjant, keičiasi ir įvairių ligų gydymo metodai, atsiranda naujų vakcinų bei vaistų. Tai – šiuolaikinio pasaulio būtinybė. Todėl kai kuriems farmacija tapo itin geru pasipelnymo šaltiniu. Paprastų žmonių manymu, pasitikėjimas gydytojais „šlubuoja“, tačiau susirgus nėra pasirinkimo ir reikia kreiptis į juos.
2012-10-06
Į viršų