kurmanbekas bakijevas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kurmanbekas bakijevas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kurmanbekas bakijevas“.
Putino draugai: Eurazijos ekonominės sąjungos pakeleiviai
Tai paskutinis straipsnis iš ciklo apie Putino draugus. Jame žvilgsnis ir vėl krypsta į posovietinę erdvę, kurią Rusija laiko savo ypatingų interesų ir poveikio zona. Būtent šioje erdvėje Maskva konstruoja Eurazijos ekonominę sąjungą (EAES) – savo geopolitinį atsaką vakarietiškam Europos Sąjungos projektui. Apie du pagrindinius Rusijos draugus EAES – Kazachstaną ir Baltarusiją – rašyta anksčiau.
Nuverstas Kirgizijos diktatorius tapo Baltarusijos piliečiu
Buvęs Kirgizijos prezidentas Kurmanbekas Bakijevas, kuris jau beveik dvejus metus gyvena Baltarusijos teritorijoje, gavo šios šalies pilietybę, o neseniai dar ir įsigijo nekilnojamojo turto Minsko pakraštyje.
Kaip sužinojo TUT.BY, Baltarusijos piliečio pasas K. Bakijevui buvo išduotas dar 2010 metų rugpjūtį viename iš Minsko rajonų vidaus reikalų skyrių.
Priminsime, kad sprendimą dėl Baltarusijos pilietybės suteikimo priima šalies prezidentas, atsižvelgdamas į asmeninį prašymą.
Prezidento rinkimuose Kirgizijoje nugalėjo A. Atambajevas
Per sekmadienį vykusius Kirgizijos prezidento rinkimus nugalėjo dabartinis premjeras Almazas Atambajevas. A. Atambajevą palaikė 62,95 proc. rinkėjų.
Kandidatas į prezidentus Adahanas Madumarovas surinko 14,92 proc. balsų, o Kamčibekas Tašijevas – 14,42 proc. Kiti kandidatai neįveikė 1 proc. barjero. Kirgizijos gyventojai prezidentą rinko iš 16 kandidatų.
Kirgizijoje teisiamas prezidentas ir valdininkai
Kirgizijos sostinės Sporto rūmuose pradėtas teismo procesas, kurio atsakovai yra buvęs šalies prezidentas Kurmanbekas Bakijevas ir aukšti valstybės valdininkai, informuoja naujienų agentūra „RIA Novosti“.
Balandžio 7 dieną streikuojanti minia užėmė Kirgizijos centrinės valdžios pastatą, saugomą Valstybės saugumo tarnybos ir specialiųjų pajėgų padalinio „Alfa“. Šturmo metu ir po to sekusios netvarkos metu Biškeke žuvo apie 90 žmonių ir dar 1,5 tūkst. buvo sužaloti.
Kirgizų „revoliucionieriai“ reikalauja pašalpų
Dalis kirgizų, dalyvavusių balandžio 7 dieną kilusioje antivyriausybinėje demonstracijoje, kuri padėjo nuversti prezidentą Kurmanbeką Bakijevą, reikalauja, kad Kirgizijos valstybė jiems iki gyvos galvos skirtų socialines išmokas.
Apie 50 aktyvistų surengė protestą prie vyriausybės rūmų ir pareikalavo, kad valstybė jiems iki gyvos galvos mokėtų socialines išmokas, panašias į tas, kurias gauna Černobylio atominės elektrinės avariją likviduoti padėję asmenys ar Afganistano karo veteranai.
Anglijoje sulaikytas nuversto Kirgizijos prezidento sūnus
Remiantis Interpolo išduotu tarptautiniu arešto orderiu Didžiojoje Britanijoje sulaikytas nuverstojo Kirgizijos prezidento Kurmanbeko Bakijevo sūnus.
Kirgizijos nacionalinės saugumo tarybos vadovas Kenešbekas Duičebajevas teigia, kad Maksimas Bakijevas per slaptą operaciją buvo sulaikytas, kai atvyko į Anglijos pietuose esantį „Farnaborough“ oro uostą.
K. Duičebajevas teigia, kad 33 metų M. Bakijevas į Angliją atskrido privačiu lėktuvu ir planavo šioje šalyje prašytis politinio prieglobsčio.
Kirgizijoje per riaušes žuvo 12 žmonių
Mažiausiai 3 žmonės žuvo per antrajame pagal dydį Kirgizijos mieste Oše kilusias riaušes, skelbia šalies Sveikatos apsaugos ministerija.
Be to, pranešama, kad dar mažiausiai 126 žmonės yra sužeisti. Neramumai kilo po to, kai jaunuoliai ėmė siautėti Ošo miesto gatvėse ir sukėlė riaušes. Oše jau paskelbta nepaprastoji padėtis, o vyriausybė į miestą atsiuntė šarvuočius, kurie turi įvesti tvarką.
Skelbiama, kad riaušėse dalyvavo apie 1 tūkst. žmonių.
K. Bakijevas nesirengia grįžti į Kirgiziją
Nuverstas Kirgizijos lyderis Kurmanbekas Bakijevas teigia neplanuojantis grįžti į tėvynę. Be to, jis neigia savo sąsajas su riaušėmis, kurios kartas nuo karto pratrūksta šioje Centrinės Azijos valstybėje.
„Tokiomis sąlygomis aš grįžti nesiruošiu, kad toliau nekurstyčiau įtampos. Sugrįžimas yra praktiškai neįmanomas“ - teigia Minske prieglobstį radęs K. Bakijevas, kuris iį Kirgizijos pabėgo praėjusį mėnesį.
Kirgizija Baltarusijos pareikalavo išduoti Kurmanbeką Bakijevą
Baltarusijos generalinė prokuratūra patvirtino, kad šalis gavo oficialų reikalavimą išduoti nuverstąjį Kirgizijos prezidentą Kurmanbeką Bakijevą.
Bakijevas Baltarusijoje prieglobstį rado tuomet, kai prieš mėnesį mėnesį pasitraukė iš Kirgizijos.
Dabartinė laikinoji Kirgizijos vyriausybė kaltina buvusį šalies vadovą dėl civilių mirčių per riaušes Biškeke.
Per naujus neramumus Kirgizijoje žuvo vienas žmogus
Per Kirgizijoje kilusius naujus etninius neramumus žuvo vienas žmogus, skelbia „Laisvosios Europos radijas“. Pranešama, kad vienas žmogus žuvo ir dar 17 buvo sužeisti, kai kirgizai šalies pietuose bandė šturmuoti uzbekų remiamą universitetą.
Prieš kelias dienas Kirgizijoje gyvenančių uzbekų lyderis Kadyržanas Batyrovas pareiškė, kad šalies pietuose turėtų būti suformuotas autonominis uzbekų regionas.
Atsakydami į tokius raginimus, apie 5 tūkst.
REKLAMA
REKLAMA
Kirgizijoje per neramumus žuvo 3 žmonės
Mažiausiai 3 žmonės žuvo ner neramumus, kilusius pietinėje Kirgizijos dalyje esančiame Džalal-Abado mieste, naujienų agentūra „RIA Novosti“ cituoja šaltinį laikinojoje šalies vyriausybėje.
Neramumai Džalal-Abade kilo penktadienį, kai tarpusavyje susirėmė nuversto prezidento Kurmanbeko Bakijevo šalininkai ir laikinosios vyriausybės rėmėjai.
Apie 400 K. Bakijevo šalininkų laiko užėmė vietinės administracijos pastatą. Liudininkai teigia, kad aplink pastatą yra susibūrę apie 1,5 tūkst.
Nuverstas Kirgizijos prezidentas papirko laikinąją vyriausybę?
Aukščiausi laikinosios Kirgizijos vyriausybės pareigūnai yra kaltinami tuo, kad mainais už didelius kyšius leido iš šalies saugiai pabėgti nuverstam prezidentui Kurmanbekui Bakijevui ir jo šeimai, trečiadienį skelbia naujienų agentūra „24.kg“.
Agentūra teigia turinti bankų dokumentų kopijas, kurios užfiksuoti pinigų pervedimai iš vieno Estijos banko į Jungtiniuose Arabų Emyratuose esančias sąskaitas, kurios, kaip manoma, priklauso laikinajai premjerei Rozai Otunbajevai ir jos pavaduotojui Alma...
Kirgizija prašo A. Lukašenkos išduoti nuverstą prezidentą
Kirgizijos generalinis prokuroras nusiuntė Baltarusijai oficialų prašymą išduoti šioje šalyje besislapstantį nuverstą prezidentą Kurmanbeką Bakijevą.
Praėjusį mėnesį iš Kirgizijos pabėgęs K. Bakijevas prieglobstį rado būtent Baltarusijoje. Laikinoji Kirgizijos vyriausybė nori, kad nuverstas prezidentas būtų išduotas ir teisiamas dėl balandžio pradžioje vykusių kruvinų riaušių.
Kirgizija – viskas tik prasideda
Greitai sueis mėnuo, kai Kirgizijoje įvyko politinis perversmas, per kurį buvo nuversta šalies valdžia su prezidentu Kurmanbeku Bakijevu priešakyje. Suprantama, jog šiandien dėmesys, skiriamas šiai Vidurio Azijos respublikai, yra kiek nusilpęs, tačiau galima numanyti, jog apie „įvykius Kirgizijoje“ ateityje teks išgirsti dar ne kartą.
Panaikinta teisinė neliečiamybė nuverstam Kirgizijos prezidentui
Antradienį laikinoji Kirgizijos vyriausybė panaikino teisinę neliečiamybę nuverstam šalies prezidentui Kurmanbekui Bakijevui. Be to, šalies prokuratūrai liepta siekti K. Bakijevo ekstradicijos.
Kaltinimai K. Bakijevui už akių buvo pateikti dar balandžio 27 dieną. Jis kaltinamas dėl žudynių organizavimo ir piktnaudžiavimo valdžia.
Ar Kirgizijos revoliucija gali tapti užkratu?
Ar gali neseniai įvykusi politinė suirutė, per kurią buvo nuverstas Kirgizijos prezidentas Kurmanbekas Bakijevas, turėti domino efektą kitoms Vidurio Azijos valstybėms? Įvykiai Kirgizijoje buvo vaizduojami kaip žadintuvo signalas Vidurio Azijos valstybių lyderiams, kad jų piliečiai nesektų kaimyninės valstybės pavyzdžiu. Visos penkios regiono šalys susilaukia kritikos dėl politinių laisvių suvaržymų, vyriausybių spaudimo laisvai žiniasklaidai ir žodžio laisvei.
Kirgizijoje – premija už nuversto prezidento ir jo bendrų areštą
Kirgizijos laikinoji vyriausybė pažadėjo skirti 100 tūkst. dolerių premiją už informaciją, kuri padėtų suimti nuverstą šalies prezidentą Kurmanbeką Bakijevą ir jo padėjėjus.
Laikinoji vyriausybė, kuri valdžią užėmė per praėjusį mėnesį vykusius kruvinus protestus, reikalavo, kad Baltarusija išduotų K. Bakijevą, kuris laikomas atsakingu už 85 protestuotojų žūtį.
„Laikinoji Kirgizijos vyriausybė pažadėjo sumokėti nuo 20 iki 100 tūkst.
Kirgizijai – separatizmo grėsmė
Laikinajai Kirgizijos vyriausybei besipriešinantys politikai ragina padalinti šalį į dvi respublikas, ketvirtadienį skelbia vyriausybės atstovai.
„Destrukcinės jėgos, veikiančios Ošo ir Džalal-Abado provincijose, dalina skrajutes ir platina vaizdo medžiagą su raginimais padalinti šalį“ - teigė šiuo metu vidaus reikalų ministro pareigas einantis Baktybekas Alymbekovas.
Nuverstas Kirgizijos prezidentas paliko Kazachstaną
Iš posto nuverstas Kirgizijos prezidentas Kurmanbekas Bakijevas paliko Kazachstaną, skelbia šios šalies Užsienio reikalų ministerija. Kur išvyko K. Bakivejas, kol kas nėra žinoma.
„Remiantis informacija, kurią turiu, K. Bakijevas paliko Kazachstaną. Apie jo buvimo vietą jokios informacijos neturiu“ - teigė Kazachstano Užsienio reikalų ministerijos atstovas.
Kirgizijos sostinėje – nauji susirėmimai
Apie 1 tūkst. lazdomis ginkluotų asmenų pirmadienį Kirgizijos sostinės Biškeko priemiestyje susirėmė su policija, skelbia „Laisvosios Europos radijas“.
Naujienų agentūra „Reuters“ skelbia, kad neramumai veikiausiai yra ginčo dėl žemės nuosavybės padarinys.
Policija skelbia, kad riaušininkai sudegino 3 policijos automobilius. Apie sužeistuosius kol kas nepranešama.
Nazarbajevas tikisi, jog situacijos Kirgizijoje stabilizuosis
Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas paskelbė, kad tikisi, jog situacija Kirgizijoje pagaliau stabilizuosis. Savo nuomonę prezidentas grindė Kirgizijos vadovo Kurmanbeko Bakijevo apsisprendimu palikti šalį.
Bakijevas kazachų lėktuvo vakar išskrido iš savo šalies. Toks žingsnis, pasak Kazachstano vadovo N. Nazarbajevo buvo žengtas po to, kai tarp JAV, Rusijos ir ESBO įvyko derybos.
Kirgizijos prezidentas nulipo nuo pjedestalo
Į Kirgiziją penktadienį atvežtas nuverstojo šalies vadovo Kurmanbeko Bakijevo pareiškimas dėl prezidento įgaliojimų atsisakymo.
Apie tai praneša naujienų portalas "AKIpress". Teigiama, kad atsistatydinimo pareiškimą laikinajai Kirgizijos Vyriausybei perdavė Kazachstano konsulas.
Naujienų agentūra RIA Novosti ketvirtadienį pranešė, kad K.Bakijevas išvyko į Kazachstaną, kur ketina susitikti su šios šalies vadovu Nursultanu Nazarbajevu.
Kirgizijos prezidento atsistatydinimo pareiškimas suklastotas
Nuversto Kirgizijos prezidento brolis teigia, kad Kurmanbekas Bakijevas kol kas neatsistatydino, o laikinosios vyriausybės turimas atsistatydinimo pareiškimas yra suklastotas, skelbia „RIA Novosti“.
„Klausimas dėl jo atsistatydinimo kol kas nebuvo iškeltas“ - teigė šiuo metu Tejito mieste, netoli Džalal-Abado, šiuo metu esantis Achmadas Bakijevas.
Kirgizijos prezidentas atsistatydino?
Kirgizijos laikinoji vyriausybė skelbia, kad šalies prezidentas Kurmanbekas Bakijevas pagaliau pasitraukė iš savo posto, rašo „Laisvosios Europos radijo“ internetinė svetainė.
Laikinosios vyriausybės administrcijos vadovas Edilis Baisalovas patvirtino kalbas, kad K. Bakijevas atsistatydino. Jis teigė, kad prezidentas pasirašė visus reikalingus dokumentus.
K. Bakijevas taip pat išvyko ir iš Kirgizijos.
Nuverstas prezidentas išvyko konsultuotis į Kazachstaną
Ligšiol savo įgaliojimų po valstybinio perversmo neatsisakęs Kirgizijos prezidentas Kurmanbekas Bakijevas ketvirtadienį išvyko iš šalies.
Naujienų agentūra RIA Novosti praneša, kad K.Bakijevas išvyko į Kazachstaną, kur ketina susitikti su šios šalies vadovu Nursultanu Nazarbajevu. Prezidentai planuoja aptarti situacijos Kirgizijoje sureguliavimo klausimus.
Po valstybinio perversmo K.Bakijevas išvyko į šalies pietuose esantį Džalal-Abado miestą.
Nuversto prezidento apsauginiai oponentus vaikė šūviais iš automatų
Nuversto Kirgizijos prezidento apsauginiai ėmė šaudyti į orą iš automatinių ginklų po to, kai opozicinės vyriausybės rėmėjai bandė sutrikdyti Ošo mieste vykusį Kurmanbeko Bakijevo rėmėjų susibūrimą.
„Laisvosios Europos radijas“ skelbia, kad K. Bakijevas pabėgo iš įvykio vietos automobiliu ir netrukus grįžo į Džalal Abado miestą.
Skelbiama, kad Ošo miesto centrinėje aikštėje vienu metu vyko ir K. Bakijevo, ir laikinosios vyriausybės rėmėjų demonstracijos.
Kirgizija – Rusijos ir JAV varžybų poligonas
Kirgizijoje naujas perversmas. Penkerius metus valdžioje išsilaikęs Kurmanbekas Bakijevas skynė per daug saldžius „tulpių revoliucijos“ vaisius ir visaip erzino Rusiją. Balandžio 7–8 d. šalyje vykę neramumai baigėsi tuo, kad opozicija pasiskelbė „atkurianti demokratiją“, o K. Bakijevui teko lėktuvu bėgti į pietvakarinį šalies pakraštį, kur susitelkusi jo giminė ir šalininkai.
Kirgizijos prezidentas pasirengęs atsistatydint
Kirgizijos prezidentas Kurmanbekas Bakijevas teigia esąs pasirengęs atsistatydinti, jei valdžią užėmusi laikinoji vyriausybė jam garantuos saugumą, skelbia BBC.
Nuo to laiko, kai praėjusią savaitę per kruvinus neramumus opozicija užėmė valdžią, K. Bakijevas slapstosi šalies pietuose. Anksčiau K. Bakijevas teigė ir toliau liksiąs teisėtu Kirgizijos prezidentu.
Paieškomas Kirgizijos prezidento sūnus yra Latvijoje
Jauniausias Kirgizijos prezidento Kurmanbeko Bakijevo sūnus Maksimas šiuo metu yra Latvijoje, skelbia „Mixnews“. Priminsime, kad valdžią Kirgizijoje perėmusi laikinoji vyriausybė yra paskelbusi M. Bakijevo paiešką.
„Mixnews“ skelbia, kad dėl M. Bakijevo atvykimo į šalį buvo susitartą su Latvijos Užsienio reikalų ministerija.
Naujoji Kirgizijos valdžia iškėlė baudžiamąsias bylas vienam iš prezidento K. Bakijevo broliui ir dviems jo sūnums.
Laikinoji Kirgizijos vyriausybė paskelbė ultimatumą prezidentui
Laikinoji Kirgizijos vyriausybė paskelbė ultimatumą prezidentui Kurmanbekui Bakijevui, kad šis antradienį atvyktų į sostinę Biškeką, nes priešingu atveju jam bus išduotas arešto orderis. Be to, kaip skelbiama, jau panaikinta prezidento teisinė neliečiamybė.
„Mes iki šiandien jo laukėmę, tačiau jis rengia mitingą Džalal-Abade“ - skundėsi laikinasis vicepremjeras Azimbekas Beknazarovas ir pagrasino, kad K. Bakijevas netrukus gali būti sulaikytas.
Kirgizijoje sustabdytas Konstitucinio teismo darbas
Laikinoji Kirgizijos vyriausybė sustabdė šalies Konstitucinio teismo darbą. Apie tai pranešė laikinasis vicepremjeras Azimbekas Beknazarovas.
„Visą tą laiką Konstitucinis teismas pažeidinėjo Konstituciją ir rėmė [buvusio prezidento] Askaro Akajevo ir [dabartinio prezident] Kurmanbeko Bakijevo šeimų interesus“ - kreipdamasis į teisėjus teigė A. Beknazarovas.
Jis teigė, kad Konstitucinis teismas neveiks iki to laiko, kai šalyje bus patvirtinta nauja Konstitucija.
Kirgizija kryžkelėje: kruvini įvykiai Paolo Bartolozzi akimis
Kirgizijoje 2005 m. praūžusi „Tulpių revoliucija“ įkvėpė dideles demokratinių pokyčių Vidurio Azijoje viltis. Praėjusią savaitę Kirgizija vėl atsidūrė dėmesio centre: kruvinų susirėmimų metu žuvo daugiau nei 75 žmonės, valdžios vairą perėmė buvusios užsienio reikalų ministrės R. Otunbajevos vadovaujama opozicija, o prezidentas K. Bakijevas pasitraukė į šalies pietus.
Pakomentuoti padėtį paprašėme už santykius su Vidurio Azijos šalimis atsakingos EP delegacijos pirmininko Paolo Bartolozzi.
Naujoji Kirgizijos valdžia atsisako derėtis su prezidentu
Laikinosios Kirgizijos vyriausybės vadovė Roza Otunbajeva atmeta galimybę derėtis su prezidentu Kurmanbeku Bakijevu. „Jokių derybų su K. Bakijevu nenumatome“ - teigė ji naujienų agentūrai AFP.
R. Otunbajeva aiškina, kad dėl prezidento atsistatydinimo sąlygų derybos neįmanomos, nes per šią savaitę kilusius masinius protestus žuvo daugiau kaip 70 žmonių, o dar daugiau nei tūkstantis buvo sužeisti. Dėl aukų laikinoji vyriausybė kaltina K. Bakijevo režimą.
Laikinasis Kirgizijos vicepremjeras išskrido į Maskvą
Laikinasis Kirgizijos vicepremjeras Almazbekas Atambajevas penktadienio ryte išskrido į Maskvą, kur rengiasi susitikti su Rusijos vyriausybės atstovais. Tiesa, jokios konkrečios informacijos apie tai, su kuo planuoja susitikti vadinamosios liaudies pasitikėjimo vyriausybės vicepremjeras, nėra.
„Susitikimų formatas kol kas nėra žinomas“ - teigė Kirgizijos atstovai.
Ketvirtadienį Rusijos premjeras Vladimiras Putinas telefonu kalbėjo su laikinąja Kirgizijos vyriausybės vadove Roza Otunbajeva.
Kirgizijoje – gedulo diena
Laikinoji Kirgizijos vyriausybė penktadienį visoje šalyje paskelbė gedulo dieną. Per balandžio 6 dieną prasidėjusius masinius neramumus iš viso žuvo mažiausiai 75 žmonės. Dar daugiau nei tūkstantis žmonių buvo sužeisti.
Penktadienį ir šeštadienį vyks pirmosios aukų laidotuvės. Visos vėliavos šalyje plevėsuoja nuleistos iki pusės.
Tačiau padėtis Kirgizijoje lieka įtempta. Policija naktį apšaudė kelias siautėjančias gaujas, kurios padeginėjo automobilius ir pastatus.
Rusija rengiasi pripažinti laikinąją Kirgizijos valdžią, JAV dvejoja
Rusija žengė nemažą žingsnį rengdamasi pripažinti naująją Kirgizijos valdžią. Tuo tarpu JAV vis dar abejoja, ar pripažinti prievarta į valdžią atėjusius opozicionierius.
Savo ruožtu Kirgizijos prezidentas Kurmanbekas Bakijevas atmeta raginimus atsistatydinti ir teigia tebesąs teisėtu šalies vadovu. Tiesa, jis pripažįsta savo rankose nebeturintis jokios realios kontrolės ir valdžios svertų.
Padėtis Kirgizijoje ir toliau lieka nestabili.
Biškeke siautėja vandalai – niokojamas diplomatų miestelis
Kirgizijos sostinėje Biškeke įsisiautėjusi jaunuolių gauja pradėjo niokoti taip vadinamą diplomatinį miestelį, kuriame yra įsikūrusios užsienio diplomatinių misijų vadovų rezidencijos, tarptautinių organizacijų biurai. Be to, ten yra ir dabar jau buvusio premjero Denijaro Usenovo namas.
Skelbiama, kad vandalai apiplėšinėja namus, tačiau kol kas jokių žinių apie aukas ar nukentėjusiuosius, laimei, nėra.
Kirgizijos prezidentas pasirengęs trauktis
Kirgizijos prezidentas Kurmanbekas Bakijevas pareiškė esąs pasirengęs atsistatydinti, jeigu jam bus suteiktos visos saugumo garantijos. Be to, prezidentas reikalauja, kad jam būtų leista likti šalyje. Apie tai, remdamasi savais šaltiniais Džalal-Abade praneša internetinė svetainė „Newsweek“. Būtent Džalal-Abade šiuo metu ir slapstosi K. Bakijevas.
Šaltinių teigimu, kalbama apie saugumo garantijas ne tik pačiam K. Bakijevui, tačiau ir jo šeimos nariams – 7 broliams ir 2 sūnums.
Nuversto Kirgizijos prezidento sūnus atvyko į JAV
Nuversto Kirgizijos prezidento Kurmanbeko Bakijevo sūnus Maksimas Bakijevas šią naktį atvyko į JAV. Skelbiama, kad M. Bakijevas, kuris Kirgizijoje iki šiol vadovavo Centrinei vystymosi, investicijų ir inovacijų agentūrai, surengė eilę susitikimų su JAV Valstybės departamento ir Nacionalinės saugumo tarybos atstovais.
Teigiama, kad M. Bakijevas vyko į JAV organizuotą ekonominį forumą apie investavimo į Kirgiziją galimybes. Tačiau dėl įvykių Kirgizijoje forumas buvo atšauktas.
„Foreign Policy“: įvykiai Kirgizijoje nėra revoliucija
Protestai prieš prezidento Kurmanbeko Bakijevo vyriausybę Kirgizijoje intensyvėjo kelias pastarąsias savaites, tačiau tas greitis, su kuriuo šalis trečiadienį paniro į chaosą ir smurtą, nustebino net ir įtakingiausius Centrinės Azijos analitikus.
Įvykiai dar vystosi ir dar toli gražu neaišku, kas taps nugalėtoju kovojant dėl valdžios Biškeke.
V. Putinas: Rusija į įvykius Kirgizijoje nesikišo
Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Maskva nevaidino jokio vaidmens Kirgizijos opozicijai nuverčiant valdžią. V. Putinas pareiškė, kad Kirgizijos prezidento Kurmanbeko Bakijevo nuvertimas jam buvo visiškas siurprizas.
Rusijos premjeras sukritikavo K. Bakijevo valdžią, kuri esą kartojo klaidas, kurias darė ir 2005 metais nuverstas Askaro Akajevo režimas.
Kirgizijos ginkluotosios pajėgos perėjo į opozicijos pusę
Kirgizijos kariuomenė ir pasienio tarnyba perėjo į laikinosios vyriausybės vadovės Rozos Otunbajevos pusę, skelbia laikinojo gynybos ministro pareigas einantis Ismailas Isakovas. Jau anksčiau atsistatydino visas Kirgizijos ministrų kabinetas, kurio vietoje buvo suformuota taip vadinama liaudies pasitikėjimo vyriausybė. Nemažoje dalyje šalies miestų valdžią į savo rankas taip pat perėmė opozicija.
Laikinoji Vyriausybė rengsis naujiems rinkimams
Po masinių neramumų nuversta Kirgizijos Vyriausybė ir vietoj jos suformuotas tautos pasitikėjimo ministrų kabinetas funkcionuos pusę metų, planuoja priimti naują Konstituciją ir pasirengti demokratiškiems Prezidento rinkimams. Apie tai naujienų agentūrai Reuters penktadienį pranešė laikinosios Vyriausybės vadovė, buvusi šalies užsienio reikalų ministrė Roza Otunbajeva.
Paskutiniais duomenimis, dabartinis šalies vadovas Kurmanbekas Bakijevas slapstosi savo rezidencijoje Ošo mieste.
Kirgizija: prezidentas pabėgo, vyriausybė atsistatydino, valdžią perima opozicija (papildyta 21:13)
Pranešama, kad Kirgizijos prezidentas pabėgo iš šalies, o opozicija užsimena, kad per neramumus žuvo jau 100 žmonių. Oficialūs šalies pareigūnai šių skaičių nepatvirtina.
Kirgizijos prezidento Kurmanbeko Bakijevo lėktuvas trečiadienį išskrido iš "Manaso" oro uosto Biškeke, praneša Rusijos žiniasklaida. Nepatvirtintais duomenimis, K.Bakijevas buvo atvežtas prie pat lėktuvo trapo.
Anksčiau buvo pranešta, kad prezidentas yra maištininkų apsuptuose Vyriausybės rūmuose.
Kirgizijos policija jėga vaikė demonstrantus
Kirgizijos policija panaudojo jėgą siekdama išvaikyti opozicijos aktyvistus, kurie reikalavo prezidento Kurmanbeko Bakijevo atsistatydinimo.
Policija šiaurės vakaruose esančiame Talaso mieste prieš antivyriausybinės demonstracijos dalyvius panaudojo ašarines dujas ir gumines kulkas. Policija taip pat išlaisvino vietinio regiono gubernatorių, kurį vyriausybiniame pastate buvo įkalinę aktyvistai. Tačiau šiandien ryte apie 3 tūkst. opozicionierių vėl užėmė pastatą.
Kirgizija ketina sumažinti 40 proc. valstybės tarnautojų skaičių
Per pirmąjį Kirgizijos valstybės valdymo reformos, kurią antradienį pasiūlė prezidentas Kurmanbekas Bakijevas, etapą valstybės tarnautojų skaičius iki šių metų pabaigos bus sumažintas 40 procentų.
Tai pranešė Strateginės analizės ir vertinimo instituto prie prezidento direktorius Sergejus Masaulovas. Pertvarkius centrines valdžios institucijas, pertvarka vyks vietos valdžios institucijose ir parlamente, bet tik jo aptarnaujančio personalo dalyje.
Uzbekistanas atsuka nugarą Rusijai?
Iki santykių su JAV atšalimo 2005 m. Uzbekistano karius dažnai rengė Vakarų valstybių instruktoriai. Dabar, atšalus Taškento ir Maskvos santykiams, Uzbekistano ir NATO šalių bendradarbiavimas turėtų vėl suaktyvėti. defenselink.mil nuotrauka
Šią savaitę Rusijoje, Kazachstane ir Baltarusijoje prasidėjo plataus masto kariniai mokymai, kuriuose dalyvauja prorusiškos Kolektyvino saugumo sutarties organizacijos (KSSO) narės.
Kirgizistanas nusprendė neuždaryti JAV karinės bazės
Šiandien Kirgizistanas paskelbė, jog su Baltaisiais rūmais susitarė neuždaryti gyvybiškai svarbios JAV karinės bazės.
Anksčiau buvo sakoma, kad Manas oro bazė, įsikūrusi netoli sostinės Biškeko, bus uždaryta rugpjūtį. Tačiau šiandien sprendimas pakeistas.
JAV sutiko trigubai daugiau mokėti už bazės nuomą – dabar teks pakloti ne 17,4 milijono dolerių, o 60 milijonų.
Kirgiztanas nusprendė dėl prezidento rinkimų
Šiandien Kirgiztanas balsavimu nusprendė liepos 23 dieną rengti prezidento rinkimus, rašo BBC.
Toks sprendimas priimtas vakarykščio Konstitucinio teismo nurodymo, jog rinkimai turi būti surengti iki lapkričio mėnesio.
Dabartinis prezidentas Kurmanbekas Bakijevas, pareigas pradėjęs eiti 2005 metais, greičiausiai bus nugalėtojas.
Kitą savaitę opozicija planuoja protestus dėl ekonomikos nesuvaldymo ir stiprėjančių represijų.
Centrinės Azijos reikšmė Vakarų operacijai Afganistane
Prieš kurį laiką Kirgizijos prezidentas Kurmanbekas Bakijevas, viešėdamas Maskvoje, pažadėjo Rusijos prezidentui Dmitrijui Medvedevui, kad JAV karinė oro bazė Manaso oro uoste greitai bus uždaryta (amerikiečiai turės išvykti iš jos per šešis mėnesius). Šito Maskva (kartu su Pekinu) siekė jau seniai ir ne kartą ragino Ameriką pasitraukti iš Centrinės Azijos (CA). Lemiamu veiksniu Kirgizijos atveju greičiausiai tapo dosni Rusijos finansinė parama šiai šaliai.