kompensacija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kompensacija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kompensacija“.
Turite sklypą? Skiria 900 eurų išmoką – štai ką reikia žinoti
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia gyventojus, turinčius žemės sklypus, teikti paraiškas ir gauti paramą medžių savaiminukų išsaugojimui bei įtraukimui į miško žemės apskaitą.
Teikiama parama – galimybė gyventojams labai tiesiogiai prisidėti prie Lietuvos miškingumo didinimo, skelbiama pranešime žiniasklaidai.
900 eurų kompensacija
Dotacijoms numatyta skirti 4 mln. eurų iš Klimato kaitos programos lėšų.
Kreipiasi į šių namų savininkus: galite gauti net 3,5 tūkst. eurų kompensaciją
Lietuvos gyventojai renkasi modernią šildymo įrangą ir aktyviai keičia turimus neefektyvius, taršius, biomasę ar iškastinį kurą naudojančius šildymo katilus.
Apie 20 mln. eurų finansinė parama jau skirta beveik 5700 gyventojų. Ankstesniame paramos etape nespėjusieji pateikti paraiškų gyventojai, norintys pasikeisti neefektyvius šildymo katilus, vėl gali kreiptis dėl finansavimo.
Štai kada galite netekti kompensacijos už šildymą: įsidėmėkite
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) primena, kad daugiabučių namų butų savininkams, turintiems teisę gauti kompensacijas už šildymą, visos renovacijos išlaidos padengiamos 100 proc.
Taip pat atkreipia dėmesį, kad šildymo išlaidų kompensaciją gaunantys asmenys ją gali prarasti, jei nesutiks dalyvauti namo renovacijos programoje.
Skiria 560 eurų šildymui ir dar nemokamai atnaujina būstą: svarbu uždirbti ne daugiau kaip 3,6 tūkst. eurų
Ne paslaptis, kad šaltuoju sezonu gyventojų išlaidos padidėja, kadangi tenka mokėti už šildymą. Kaip žinia, nepasiturintiems gyventojams Lietuvoje tiek šildymas, tiek vanduo gali būti iš dalies ar netgi visiškai kompensuojami.
Vis tik įdomu, kokių išmokų ar lengvatų šildymui sulaukia kitų šalių, pvz., Jungtinės Karalystės (JK), gyventojai.
Pasirodo, jie kasmet gali gauti ir 180, ir 360, ir 540 ar daugiau eurų siekiančias išmokas ar nuolaidas šildymui.
Nepraleiskite progos: gyventojai gali kreiptis iki 3,5 tūkst. eurų paramos
Spalio 1 d. bus skelbiami kvietimai teikti paraiškas valstybės kompensacijoms už gyventojų keičiamus neefektyvius, biomasę ar iškastinį kurą naudojančius katilus.
Energetikos ministerijos inicijuota 8,5 mln. eurų paramos priemonė padės individualių namų gyventojams įsigyti efektyvesnius šildymo įrenginius, gerinti gyvenimo komfortą, sumažinti savo šildymo išlaidas, nedidinti oro taršos ir mažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį.
Nukentėjus nuo audros – ESO kompensacijos: vardija, kiek galima gauti
Daugiau nei tūkstantis žmonių kreipėsi į ESO prašydami atlyginti audros sukeltus nuostolius, kai, ilgam dingus elektrai, teko išmesti maistą ar pirkti generatorius. Prašymų sumos siekia kelis šimtus eurų, tačiau daugiau nei 200 eurų ESO nemokės.
Visgi, daugybė žmonių kompensacijų nė nebando gauti – vieni mano, kad pastangos neatsipirks, kiti tikina iš ESO nesulaukę informacijos, kur kreiptis. O šėlusi audra pastatų ir automobilių apgadino tiek, kad nuostoliai žmonėms siekia kone 10 mln. eurų.
Buvote neištikimi? Štai kada ir kiek pinigų teks mokėti buvusiam sutuoktiniui
Skyrybos, kai sutuoktiniams nepavyksta visko išspręsti taikiai, yra labai nemalonios. Ypač, jei jos įvyksta dėl neištikimybės, smurto ar kitų priežasčių.
Tačiau tokiais atvejais nukentėjęs sutuoktinis gali reikalauti atlyginti žalą ir prisiteisti ne tik vienkartinę keleto tūkstančių eurų sumą, bet netgi išlaikymą sau.
Vis tik sutuoktinio neištikimybę ar kitą kaltę reikia įrodyti, o įrodymai turi būti surinkti nepažeidžiant asmens teisių ir kitų įstatymų.
Parduotuvė vėluoja grąžinti pinigus už prekę? Štai kada galite reikalauti kompensacijos
Perkant internetu dažnai kyla rizika, kad prekė nebus pristatyta laiku, kad ji netiks arba bus brokuota, tad teks ją grąžinti. Paprasčiau turėtų būti tuomet, kai užsakymas atšaukiamas prekės dar nepristačius. Vis tik ir tuomet gali kilti problemų dėl pinigų atgavimo.
Skaitytojas Giedrius (tikras vardas ir pavardė – redakcijai žinomi) naujienų portalui tv3.lt pasiskundė, kad jau mėnesį nesusigrąžina pinigų už prekę iš internetinės parduotuvės „Pigu.
Nuostolius dėl audros patyrusiems ESO grąžins pinigus ir už sugedusį maistą: štai kiek mokės
„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) praneša, kad tiesioginius audros sukeltus nuostolius patyrę gyventojai, prašymus dėl jų atlyginimo gali teikti ESO savitarnoje ar pateikdami dokumentus bei prašymą paštu ar el. laišku.
Galite gauti 1000 eurų traukinio bilietams: štai, ką reikia daryti
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) ir „LTG Link“ kviečia gyventojus atsisakyti seno, taršaus automobilio ir pasinaudoti dar viena tvaresnio keliavimo alternatyva. Sunaikinus seną M1 klasės transporto priemonę, 1000 eurų kompensaciją nuo šiol galima panaudoti ne tik įsigyjant dviratį, paspirtuką ar viešojo transporto bilietus, bet ir kelionėms geležinkeliais Lietuvoje.
REKLAMA
REKLAMA
Gyventojų siuntas kurjeriai tiesiog numeta gatvėje – kam nešti, jei galima pamesti?
Neretai pasigirsta nusiskundimų vėluojančiomis, apgadintomis ar pasimetusiomis siuntomis. O priežasčių, kodėl taip nutinka, gali būti įvairių.
Pavyzdžiui, viena mergina prie paštomato Vilniuje aptiko neįprastą radinį – kurjerio krepšį, pilną įvairiausių siuntų.
Ji pasidalijo tuo socialiniame tinkle, norėdama parodyti, kaip dirba siuntų pristatymo paslaugas teikiančios bendrovės „Omniva“ kurjeriai.
Po audros likusiems be elektros – ESO kompensacija: už patirtus nuostolius mokės ne visiems
Audra smarkiai pažeidė ir apgadino oro linijas bei kitą „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) prižiūrimą infrastruktūrą, todėl elektros energijos tiekimo atstatymo darbai užtruko. Lietuvoje audros padarinius vis dar šalina apie 500 ESO ir rangovų elektrikų bei inžinierių. Kai kurie elektros vartotojai dėl to patyrė nuostolių, todėl Lietuvos operatorius priėmė sprendimą kompensuoti virš 72 val.
Kelionėje susižeidėte, išsitepėte drabužius ar nespėjote dėl vėlavimų? Štai kokios kompensacijos jums priklauso
Kelionės lėktuvu paprastai būna suplanuotos iš anksčiau, yra brangesnės ir joms reikia daugiau pasiruošimo. Tad ir apie kompensacijas skrydį nukėlus ar atšaukus yra kalbama dažniau. Vis tik ne visi susimąsto, kad panašias teises turi ir autobusų ar traukinių keleiviai.
Specialistai įvardijo, kokiais reisais keliaujant vėlavimo, gedimo ar atšaukimo atveju gali būti grąžinami ne tik pinigai už bilietą, bet dar suteikiama ir kompensacija, užkandžiai, transportas ar nakvynė.
Aktualu keliaujantiems lėktuvais ar laivais: kada jums išmokės 1,3 tūkst. eurų, o kada liksite be nieko
Dažnas lietuvis kelionėms lėktuvu ar kruizu ruošiasi kelis mėnesius, tad reiso atidėjimas ar atšaukimas gali sugriauti visus planus ir sukelti daug nenumatytų išlaidų. Vis tik kompensacijos tokiais atvejais nukentėjusiems priklauso ne visada.
Specialistai įvardijo, kada už skrydžio atidėjimą ar atšaukimą keleiviai gali gauti nemokamą maitinimą, apartamentus viešbutyje ir apmokėtus skambučius artimiesiems.
Gera žinia: daliai žmonių subsidijos šildymui bus skiriamos visam žiemos sezonui
Seimas grąžino per pandemiją taikytą kompensacijų už šildymą mokėjimo tvarką – išmokos bus skiriamos visam šildymo sezonui, jeigu žmogus dėl jų kreipsis nuo rugsėjo 1 dienos iki sezono pabaigos.
Seimas šią savaitę priėmė tokias Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisas: už jas balsavo 103 parlamentarai.
Vyriausybė nutarė pakeisti kompensacijos už pasinaudojimą žeme tvarką
Trečiadienį Vyriausybė nutarė keisti kompensacijos už pasinaudojimą žeme tvarką ir suvienodinant nutarimo sąlygas su nuo 2024 m. sausio 1 d. įsigaliojusiais Žemės įstatymo pakeitimais.
Kaip aprašoma Aplinkos ministerijos parengtame projekte, kompensacijų už aktais nustatytą servitutą nuostatos, reglamentuojančios sumos apskaičiavimą, papildomos kompensacijos už naudojimąsi valstybinės žemės patikėtinių sandoriu nustatytu žemės servitutu taisyklėmis.
Parlamentarai svarstys siūlymą dėl automobilio įsigijimo kompensacijos šeimoms, auginančioms vaikus su negalia
Seimas imasi svarstyti pasiūlymą keisti automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensaciją šeimoms, kuriose auga vaikai su negalia.
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos narys Eugenijus Sabutis siūlo skiriant tokią kompensaciją atsižvelgti į vaikų skaičių.
„Vaiko su negalia tėvai, giminaičiai, įtėviai, įmotės ir globėjai pagal įstatymą turi teisę į lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensaciją.
Seimui pateiktas projektas dėl šildymo kompensacijos gavimo pateikus tik vieną prašymą
Antradienį Seime pateiktas Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo būtų įtvirtinta, kad kompensacijas nepasiturintiems asmenims būtu galima skirti viso šildymo sezono metu.
Už įstatymo projektą po pateikimo balsavo 85, susilaikė 1, prieš nebalsavo nei vienas parlamentaras. Pagrindiniu komitetu svarstysiančiu projektą patvirtintas Socialinių reikalų ir darbo komitetas.
Kauniečių šeima šokiruota: insulto ištiktam vyrui valstybė pasiūlė išsilaikyti vairuotojo pažymėjimą
Kauniečių šeima pateko į keblią situaciją – norint gauti lengvojo automobilio įsigijimo išlaidų kompensaciją, po insulto neįgalus likęs patėvis turėtų išsilaikyti vairuotojo pažymėjimą, nors to padaryti negalėtų, o žmona, slauganti vyrą, kompensacijos gauti negali.
Įsidėmėkite: štai, kiek pinigų galite gauti už vėluojantį ar dingusį bagažą
Kokių daiktų prireiks atostogų metu, kaip ir kur juos susidėti? Rasti atsakymus į šiuos klausimus kai kuriems vartotojams – bene sunkiausi namų darbai prieš atostogas, nes juk nuo bagažo dydžio priklauso ne tik galutinė lėktuvo bilieto kaina, bet tokios aplinkybės, kaip patogumas kelionės metu, galimybė parvežti daugiau lauktuvių ir pan.
Jeigu vartotojas yra įsigijęs organizuotą turistinę kelionę, paprastai į bendrą paketą būna įtrauktas ir registruotas bagažas.
Insultą ir komą patyrusio kario istorija atvėrė sistemos spragas: kodėl Lietuva pilietį paliko bėdoje?
Kaunietis Erikas Norkus ilgai tarnavo kariuomenėje, vyko į misijas Irake, Afganistane, Kosove, o pastaruosius dvejus metus dėstė Juozo Lukšos mokymo centre. Prieš metus, gegužės 4-ąją jo gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis – vyrą ištiko insultas. Po dviejų komoje praleistų savaičių prasidėjo ilgas gijimo kelias.
„Enefit“ gaminantiems vartotojams žada išmokėti apie 1,1 mln. eurų kompensacijų
Nepriklausomi elektros tiekėja „Enefit“ gaminantiems vartotojams ketina išmokėti apie 1,1 mln. eurų kompensacijų už sukauptą elektros energiją, kiti tiekėjai konkrečių sumų neįvardino, penktadienį rašo „Verslo žinios“.
„Skaičiuojame, kad šiemet už praėjusį dvejų metų kaupimo laikotarpį, iš viso išmokėsime apie 1,1 mln. eurų kompensacijų verslo ir privatiems klientams“, – teigė „Enefit“ komercijos vadovas Justinas Pileckas.
„Enefit“, turinti apie 15 tūkst.
Seimui bus teikiamas siūlymas tikslinti būsto nuomos kompensacijos dydžio apskaičiavimą
Antradienį Seimui liberalai Eugenijus Gentvilas ir Raimondas Lopata bei konservatorė Aistė Gedvilienė ketina pateikti siūlymus, kuriais siekiama patikslinti būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčio dalies kompensacijos dydžio apskaičiavimo principus.
Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo pakeitimais norima nustatyti, kad teisę į būsto nuomos mokesčio dalies kompensaciją turėtų asmenys ir šeimos, kurių būsto nuomos sutartyje nurodyta kaina neviršija vidutinių mėnesio pajamų.
Kompensacijos už vandenį, renovaciją ir šildymą: daugelis sutaupo, nepermokėkite ir jūs
Susiduriantys su su sunkumais Lietuvos gyventojai turi galimybę pasinaudoti finansine pagalba. Ji leidžia ne tik sutaupyti būsto šildymui, renovacijai, geriamam ar karštam vandeniui, bet ir padeda išgyventi, jei mėnesio pajamos yra mažesnės nei 135–246 eurai.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) primena, kad skirtingais gyvenimo atvejais valstybė teikia šalies gyventojams socialinę paramą ir socialines paslaugas.
Duoda iki 1 tūkst. eurų: nedelskite, štai ką reikia padaryti, jei norite pinigų
Gyventojai, atsisakę taršaus automobilio ir įsigiję mažiau taršią transporto priemonę ar visuomeninio transporto metinius bilietus, dalijimosi paslaugas, dviračius, triračius, keturračius ar paspirtukus.
Šiuo metu paskelbti kvietimai teikti paraiškas kompensacijoms gauti pagal dvi priemones – „Mažiau taršių judumo priemonių fiziniams asmenims skatinimas“ ir „Visuomeninio transporto ir darnaus judumo skatinimas (paspirtukai, dviračiai, dalijimosi paslauga ir pan.
Aktualu daliai lietuvių: štai iki kada dar galite kreiptis dėl kompensacijos
Trečiadienį Vyriausybė nutarė įtvirtinti aiškų terminą, iki kurio asmenys, savanoriškai ir neatlygintinai 2022–2023 m. periodu suteikę apgyvendinimo vietą užsieniečiams, kuriems nustatyta laikinoji apsauga, gali kreiptis kompensacijos.
Duoda 1 tūkst. eurų kompensaciją, bet ji priklauso ne visada: pataria nedaryti šios klaidos
Sunaikinę seną automobilį ir įsigiję mažiau taršią transporto priemonę lietuviai gali gauti 1 tūkst. eurų kompensaciją. Tam šiemet yra numatyta 5 mln. eurų, taigi tuo gali pasinaudoti 5000 vairuotojų. Vis tik mąstantiems apie šią galimybę vertėtų atidžiau peržvelgti sąlygas.
Pavyzdžiui, į tv3.lt portalą kreipęsis Vaidotas (tikras vardas ir pavardė – redakcijai žinomi) liko nusivylęs po to, kai sužinojo, kad norimam sunaikinti automobiliui kažkodėl yra reikalinga galiojanti techninė apžiūra.
Važiuojate į plovyklą? Nedarykite šios klaidos ir apžiūrėkite automobilį
Posakį „grožis reikalauja aukų“ galima pritaikyti ir automobiliams: poliravimas, vežiojimas į plovyklas, tokių įvairių grožybių, kaip bamperis ar spoileris, pritaisymas. Vis tik plovyklose mašinos gali ne tik prarasti blizgesį dėl „mikro“ subraižymų, bet dar ir pamesti detales. Tačiau už techniškai netvarkingą automobilį žalos niekas neatlygina.
Prasidėjus karui Lietuvoje, iš jūsų galėtų paimti bet ką – nuo maisto iki automobilio ar namų
Netoliese vykstant Rusijos ir Ukrainos karui grėsmės baiminasi ir lietuviai: ar saugu laikyti pinigus sąskaitose, ar nebus sunaikintas namas, už kurį toliau reikės mokėti paskolą ir t. t. Vienas iš nuogąstavimų yra ir viso kito kilnojamo bei nekilnojamo turto paėmimas, nes taip iš tiesų gali nutikti.
Reikia akinių? Neskubėkite mokėti – jums priklauso kompensacija
Neretai galima išgirsti nusiskundimų, kad prasta rega – ne pasirinkimas, tačiau dėl to tenka išleisti nemažai pinigų akiniams, akių lašams ar lęšiams. Vis tik svarbu nepamiršti, kad prastas matymas yra toks pats sveikatos sutrikimas, kaip ir kiti. Tad jo gydymą, pavyzdžiui, akinių lęšius, gali kompensuoti valstybė.
Optikų tinklo atstovas įvardijo, kad vien akinių rėmeliai gali atsieiti iki 389 eurų, o jų lęšiai – net ir 800 eurų.
Sugedo indaplovė, skalbyklė ar televizorius? Neapsigaukite dėl buitinės technikos draudimo
Dažnas lietuvis draudžiasi būstą, bet ne visi pagalvoja, kad galima apsidrausti ir kilnojamąjį turtą – t. y. visus prietaisus, esančius namuose. Vis tik ne už visus gedimus galima gauti išmoką – yra tam tikrų niuansų.
Pavyzdžiui, papildomai reikia pasirinkti telefonų, kompiuterių, kartais – ir televizorių stiklo dūžio draudimą.
Vis tik kiek senesnių telefonų draudimas, anot draudimo brokerių, gali būti apgaulingas – žmogus mokės įmokas, bet dėl greito nusidėvėjimo jokios išmokos negaus.
Naujoji Lenkijos vyriausybė iš Vokietijos vėl reikalauja karo reparacijų
Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis antradienį paragino Vokietiją suteikti jo šaliai finansinę kompensaciją už nuostolius, kuriuos ji patyrė per Antrąjį pasaulinį karą dėl nacių.
Tai buvo pirmasis R. Sikorskio vizitas Berlyne po to, kai gruodį į valdžią Lenkijoje atėjo nauja centristų koalicijos vyriausybė.
Paramą būstui nuo gaisro Viršuliškėse nukentėję gyventojai galės gauti metus
Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybės taryba įtvirtino galimybę vienerius metus tęsti nuo gaisro Viršuliškėse nukentėjusių žmonių apgyvendinimą suteiktuose būstuose socialinio būsto nuomos sąlygomis arba gauti 100 proc. kompensaciją, jei jis išsinuomojamas rinkoje.
Šiuo metu socialinis būstas jo paprašiusiems namo gyventojams yra suteiktas neatlygintinai 3 mėnesiams, nevertinant asmens ar šeimos gaunamų pajamų ir turto, trečiadienį skelbia savivaldybė.
Svarbu tėvams: 2025-iaisiais planuojama pradėti mokėti išmokas tėvams už auklės paslaugas
Po metų tėvai turėtų pradėti gauti kasmėnesines išmokas, skirtas iš dalies padengti auklių paslaugas.
Baigdamas rudens sesiją Seimas priėmė daugiau nei prieš dvejus Liberalų sąjūdžio frakcijos pateiktą atitinkamą įstatymo projektą. Už jį balsavo 83 Seimo nariai, susilaikė vienas parlamentaras.
Priėmus Išmokų vaikams įstatymo pataisą nuo 2025 metų vienam iš tėvų, kurio vaiką ar vaikus prižiūri auklė, bus mokama kompensacinė išmoka daliai išlaidų padengti.
Jeigu mokate už šias odontologų paslaugas, gali būti, kad jus apgaudinėja: kaip atgauti pinigus?
Dantų tvarkymas ir kitos odontologinės ar burnos higienos paslaugos yra aktualios visiems. Ne paslaptis, kad jos skaudžiai pakrato piniginę. Vis tik yra sąrašas odontologijos paslaugų, kurios Lietuvoje, apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), yra nemokamos. Tačiau nemažai gyventojų apie tai tiesiog nežino, nes klinikos galimai juos apgaudinėja.
Finansų ministrė: tėvams negavus vietų darželyje subsidijų kitąmet nebus
Siūlymas kitais metais pradėti mokėti beveik 300 eurų kompensacijas tėvams, kurių vaikai negavo vietos darželyje, nebus svarstomas priimant 2024-ųjų valstybės biudžetą, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.
Pasak jos, toks pasiūlymas buvo aptartas Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete, tačiau svarstant paskutinius siūlymus biudžetui Vyriausybei nebuvo pateiktas.
Gyvūnų dalybos tarp sutuoktinių ir sugyventinių: savaitė vienam, savaitę kitam ir net „alimentai“?
Nemaža dalis augintinių šeimininkų gyvūnus myli ir prižiūri taip pat, kaip ir žmones. Juos dresiruodami, vedžiodami, su jais miegodami šeimininkai prie jų prisiriša lyg prie tikrų šeimos narių, tad ir prarasti juos būna labai skaudu. Dėl šios priežasties gyvūnų dalybos gali tapti toks pat rimtas procesas, kaip turto ar net vaikų.
Advokatas pripažino, kad pastaruoju metu jau pasitaiko atvejų, kuomet tenka spręsti klausimus dėl augintinio dalybų skyrybų metu.
Gyventojams už kelionę autobusu šiuose Lietuvos miestuose mokėti nereikia: sąrašą papildė ir Radviliškis
Visai neseniai savivaldybių, kuriose gyventojai viešuoju transportu važinėja nemokamai, sąrašą papildė Radviliškis. Kėdainiuose kol kas nemokamai važinėja moksleiviai, senjorai ir neįgalieji, o visi kiti turi mokėti už važiavimą.
Nemokamas viešasis transportas yra keliolikoje savivaldybių. Mažeikiai, Tauragė, Kazlų Rūda, Varėna, Plungė, Neringa ir kai kurie kiti rajonai jau kurį laiką savo žmones vežioja nemokamai.
Patiriami nuostoliai yra kompensuojami iš biudžeto.
Seime skinasi kelią leidimas valstybei skolintis kompensacijoms už šildymą
Seime kelią skinasi 2023 metų valstybės biudžeto patikslinimas, leidžiantis valstybei šiemet papildomai skolintis kompensacijoms už šildymą
Seimas antradienį pirmą kartą apsvarstė įstatymo pakeitimą, kad Finansų ministerija galėtų pasiskolinti ir skirti lėšų savivaldybėms gyventojų kompensacijoms už šildymą. Tokių lėšų poreikis dabar siekia apie 25 mln. eurų.
Po pirmojo patikslinto biudžeto svarstymo nebalsuojama.
Rasti savame kieme šito nesitikėjo ir vos nenukentėjo: kaimynas pagudravo, o dabar prašo atlyginti žalą?
Kaip jaustumėtės, jei tvarkydami savo kiemą netyčia nutrauktumėte kaimyno elektros kabelį, kurio čia net neturėjo būti, o tada iš jūsų būtų pareikalauta atlyginti žalą?
Į tokią situaciją pakliuvęs lietuvis papasakojo, kad apie kabelį nežinojo nei jis, nei kaimynas, nes tai buvo anksčiau čia gyvenusio asmens darbas.
Tokių panašių situacijų, pasirodo, yra ne viena ir ne dvi. Teisininkas patarė, ką tokiu atveju daryti.
Nepamirškite kompensacijos už būsto šildymą: štai, ką būtina žinoti
Gyventojai prašymus dėl kompensacijų (ir kitos piniginės socialinės paramos) kviečiami teikti elektroniniu būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (SPIS) svetainėje www.spis.lt. Šioje sistemoje gyventojai taip pat gali pasitikrinti preliminarų kompensacijų dydį, pasinaudoję skaičiuokle www.spis.lt
Asmenys, kurie neturi galimybės prašymų dėl kompensacijų pateikti per informacinę sistemą SPIS, priimami pagal išankstinę registraciją.
Išskalbėte pinigus, jie suplyšo ar sudegė? Paaiškino, kaip juos atgauti
Jaudinatės, nes jūsų turimi pinigai, laikomi po žeme ar stiklainyje, sudūlėjo, suplyšo, sudegė ar juos sukandžiojo gyvūnai? Kad juos nemokamai pakeistų naujais, svarbi kiekviena turima banknoto dalelė, bet gali užtekti ir pusės.
Specialistai įspėja ir dėl padirbtų pinigų. Šiemet su jais nustatyti net 344 atvejai, kai jie pasirodė apyvartoje, – spėjama, kad visi jie atkeliauja iš užsienio.
Dėl to ypač svarbu tikrinti pinigus, gautus turgavietėse ar iš nepažįstamų asmenų.
Gera žinia šio miesto gyventojams: už tai galite atgauti iki 1400 eurų
Rodos, toks įprastas dalykas, kaip nuotekų valymas, kai kuriose vietovėse vis dar gali sukelti nemažai galvos skausmo. Nepaisant to, kad Kėdainių rajono savivaldybė turi sudariusi centrinių vandens tiekimo ir nuotekų tinklų įrengimo planą iki pat 2031-ųjų metų, dalis gyvenviečių ir atskirų pavienių namų liks aglomeracijos užribyje.
Griežtina kompensacijų tvarką už šildymą: štai kas pinigų gaus, o kas – ne
Kompensacijų dalijimas už šildymą – griežtinamas. Nuo šiol jas gaus kur kas mažiau gyventojų nei praėjusį šildymo sezoną. Taip nusprendė Seimas.
Dabar dalijant kompensacijas bus skaičiuojamos ne tik šeimos pajamos vienam asmeniui, bet ir tai, kiek turto šeima valdo ir kokia yra jo vertė.
Vieni vaikai pinigų būreliams gauna, kiti – ne: tenka mokėti 20 eurų daugiau
Įvairūs būreliai vaikams ir jaunimui yra itin svarbi jų ugdymo dalis. Vis tik užsiėmimų kainos kyla kiekvienais metais – šiemet kai kur pakilo 5 ar net 14 eurų per mėnesį. Šiuo atveju padėtų visiems vaikams siūlomas dalinis finansavimas, tačiau ne visi būreliai pasiryžta tą suteikti.
Tėvai pasidalino, kad geri būreliai gali nekainuoti ir 10 eurų per mėnesį, tačiau didžioji dalis atsieina bent 30 eurų, kiti siekti ir 70 eurų.
Užliejo butą, o draudimo nėra: štai, ką reikia daryti, kad gautumėte pinigų
Neretai pasitaiko atvejų, kuomet butą užlieja kaimynas arba trūksta daugiabučio vamzdžiai ir tai pridaro daug žalos. Neapsidraudusiems būsto gali atrodyti, kad viską teks renovuoti iš savo kišenės. Vis dėlto tai – ne tiesa, nes ir tokiu atveju galima prisiteisti nemenką sumą pinigų.
Teisininkai aiškina, kad dėl nuostolių atsakingas kaimynas žalą gali atlyginti geranoriškai, jeigu ne – jį galima paduoti į teismą.
Vaikai arba jūs patys žaidžia šį kompiuterinį žaidimą? Dabar dėl to galite gauti pinigų
Milijonai „Fortnite“ žaidėjų dabar gali reikalauti savo nedidelės 245 mln. dolerių (228 mln. eurų) dalies, kurią žaidimo savininkė sutiko sumokėti pagal susitarimą su JAV federaline prekybos komisija (FTC), praneša CNN.
Gruodį „Epic Games“, kuriai ir priklauso „Fortnite“, su FTC susitarė dėl kaltinimų naudojus tam tikrą apgaulingą taktiką.
Prieš kelerius metus tarp jaunimo itin išpopuliarėjusiame žaidime vartotojai kaip tik dėl jos buvo skatinami nepageidaujamai pirkti.
Aktualu tūkstančiams: kompensaciją už šildymą skirs tik patikrinę, ar nesate per daug turtingi
Antradienį Seimas galutinai pritarė įstatymo pataisoms, kurios numato, kad prašant kompensacijų už šildymą ir kitų socialinių išmokų vėl bus vertinamas jų gavėjų turtas.
Jei prezidentas pasirašys Seimo priimtą įstatymą, gyventojų turtas vėl bus vertinamas prieš prasidedant 2023–2024 metų šildymo sezonui.
Dėl kompensacijų už šildymą jau kreipėsi beveik 6 tūkst. vilniečių
Vilniečiai šiemet anksčiau pradėjo teikti prašymus gauti kompensacijas už šildymą, sako Vilniaus miesto savivaldybės Socialinių išmokų skyrius vedėja Ieva Paberžienė.
„Per pirmas keturias rugsėjo darbo dienas prašymus kompensacijoms gauti pateikė 5 956 asmenys. Pernai tuo pačiu metu buvo gauta 4,4 tūkst. paraiškų“, – penktadienį Lietuvos radijui teigė ji.
Pasinaudokite galimybe: už tai 12 metų gausite kompensacinę išmoką
Žmones, kurie turi nenaudojamos žemės ir neketina užsiimti žemės ūkiu, Valstybinė miškų tarnyba skatina joje įveisti mišką. Taip jie ne tik gautų asmeninės naudos, bet ir prisidėtų prie Lietuvos miškingumo didinimo.
Skatindama žmones imtis šios veiklos, Valstybinė miškų tarnyba pateikia keletą pagrindinių žingsnių, nuo kurių šį kelią reiktų pradėti.