kelių mokestis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kelių mokestis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kelių mokestis“.
Lenkijoje didinamas kelių mokestis
Nuo 2025 m. sausio Lenkijoje didėja sunkiojo transporto apmokestinimo (vadinamojo e-tollingo) tarifai, pranešime žiniasklaidai informuoja Lietuvos kelininkus vienijanti asociacija „Lietuvos keliai“.
Šie pokyčiai įsigalioja po tai, kai šių metų lapkritį mokamų kelių tinklas kaimyninėje šalyje padidintas 1,6 tūkst. kilometrų ir dabar siekia daugiau kaip 5 tūkst. kilometrų. Apmokestinta ir didžioji dalis kelio Lietuvos kryptimi Suvalkų link.
DIENOS PJŪVIS. Iš kur valdžia paims pinigų kelių tvarkymui? Interviu su ministru Eugenijumi Sabučiu
Lietuvos keliams toliau byrant, naujieji valdantieji pradeda pinigų paieškas jiems remontuoti. Kitąmet pinigų trūks net būtiniausiems remontams, tad valdantieji svarsto kelius apmokestinti. Politikai užsimena, kad visi vairuotojai galėtų susimokėti už remontuojamus kelius, taip pat už pagrindines automagistrales.
Tiesa, naujasis susisiekimo ministras mėgina raminti, kad apmokestinti kelių skubiai neketina ir tai esą būtų paskutinė kelių finansavimo priemonė.
Automobilių ir kelių apmokestinimas: aiškėja, kokie siurprizai laukia vairuotojų
Jeigu jau pasitaiko dienų, kai visą reikalingą elektrą Lietuva pasigamina iš atsinaujinančių šaltinių, tai tarša mūsų transporto sektoriuje ne mažėja, o toliau didėja.
Lietuva, kaip ir visos kitos Europos Sąjungos (ES) valstybės, yra įsipareigojusi ilgainiui ją sumažinti iki nulio. O pagal trečiadienį Seimo priimtas įstatymo pataisas, jau per artimiausius 5 metus naftos degalų suvartojimą transporto srityje lietuviams teks sumažinti 39 proc.
Kelių mokestis visiems: nuosavu automobiliu iki Kauno – 15 eurų, o iki Klaipėdos – 26 eurai?
Sprendžiant iš ištuštėjusių gatvių miestuose ir intensyvesnio eismo užmiesčio keliuose, vasarą nemažai lietuvių keliauja. Ir dažnas pastebi, kad didelė dalis Lietuvos kelių yra blogi. Ypač palyginus juos, pavyzdžiui, su Latvijos ar Lenkijos keliais.
Įvairiais skaičiavimais, blogos arba labai blogos būklės kelių Lietuvoje gali būti iki 50 proc. viso kelių tinklo. O jų sutvarkymui reikia daug daugiau pinigų, nei buvo skiriama iki šiol.
Viceministras: didesnis kelių mokestis labiausiai paliestų vežėjus iš trečiųjų šalių
Vyriausybės sprendimu nuo kitų metų didėsiantys mokesčiai už magistralinių Lietuvos kelių naudojimą labiausiai palies vežėjus iš trečiųjų šalių, sako susisiekimo viceministras Mindaugas Tarnauskas.
„Mokesčių dydžiai priklausys nuo transporto priemonės kategorijos, ašių skaičiaus ir išmetamų teršalų kiekio. Daugiausia tai palies trečiųjų šalių vežėjus atvykstančius į Lietuvą, kurių parkas pripažinkime yra pakankamai senas“, – LRT radijui ketvirtadienį teigė M. Tarnauskas.
Kelių mokesčio didinimas: brangesni bilietai ir prekės ar duobėti keliai ir lengvatos vežėjams?
Nuo kitų metų pradžios Lietuvoje didės kelių mokestis, kurį kol kas moka tik krovinių automobilių ir autobusų savininkai. Vieni vežėjai jau įspėja, kad dėl to brangs bilietai ir kai kurios prekės. Kiti didesnės problemos nemato, bet ragina mokesčio atsisakyti. Tuo metu Susisiekimo ministerija teigia, kad mokestį reikia didinti, kad būtų už ką tvarkyti kelius.
Vežėjai įspėja: dėl kelių mokesčio didinimo gali brangti kelionių bilietai
Vyriausybei pritarus nuo kitų metų ženkliai didinti mokestį už naudojimąsi Lietuvos keliais, kuris gali augti net iki keturių kartų, vežėjų atstovai įspėja – nukentės ne tik transporto įmonės, tačiau ir šalies gyventojai. Prognozuojama, jog kai kuriems keleivių vežėjams gali tekti ketvirtadaliu ir daugiau branginti keleivių bilietus. Taip pat, gali pabrangti krovinių pervežimas, o dėl to, kai kurių paslaugų ar prekių kainos, rašoma pranešime spaudai.
Kelių mokestis kitąmet augs iki 4 kartų
Nuo kitų metų didės mokesčiai už magistralinių Lietuvos kelių naudojimą – maksimalus metinis tarifas sieks beveik 3,1 tūkst. eurų, arba 4 kartus daugiau nei dabar. Tam trečiadienį pritarė Vyriausybė.
Susisiekimo ministerijos parengtais pakeitimais numatoma, jog autobusams ir krovininiams automobiliams taikomų mokesčių dydžiai priklausys nuo jų kategorijos, ašių skaičiaus ir išmetamų teršalų kiekio.
Kelių mokestį siūloma didinti iki 4 kartų – didžiausias siektų beveik 3,1 tūkst. eurų
Nuo kitų metų siūloma didinti mokesčius už magistralinių Lietuvos kelių naudojimą – maksimalus metinis tarifas gali siekti beveik 3,1 tūkst. eurų, arba 4 kartus daugiau nei dabar.
Susisiekimo ministerijos ruošiami pakeitimai numato, jog autobusams ir krovininiams automobiliams taikomų mokesčių dydžiai priklausytų nuo jų kategorijos, ašių skaičiaus ir išmetamų teršalų kiekio.
Seimas komercinius elektromobilius iki 2026-ųjų atleido nuo kelių mokesčio
Elektra ir vandeniliu varomas komercinis transportas nuo 2023 metų liepos bus atleistas nuo kelių mokesčio, o nuo 2026 metų jam galios 75 proc. lengvata.
Seimas antradienį priėmė tai numatančias Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo pataisas: už balsavo 91 Seimo nariai, prieš du, o susilaikė 25.
Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius Seimo posėdyje tvirtino, kad lengvata paskatins įmones pereiti prie ekologiškesnio transporto.
REKLAMA
REKLAMA
Seimui teikiamas siūlymas nuo kelių mokesčio atleisti komercinius elektromobilius
Seimui antradienį pristatomos pataisos, kuriomis komercinių elektromobilių savininkus siūloma atleisti nuo mokesčio už naudojimąsi magistraliniais keliais. Tokių automobilių savininkai per metus sutaupytų 304 eurus.
Tokią Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo pataisą Seimui teikia grupė parlamentarų iš valdančiųjų konservatorių, liberalų ir Laisvės frakcijų.
Vežėjai įspėja: neatšaukus naujo mokesčio, prekės ir paslaugos brangs
Lietuvos vežėjų bendrovės ragina Seimą ir Vyriausybę peržiūrėti pernai priimtus naujus kelių mokesčio pakeitimus. Vežėjų teigimu, pakeitus kelių mokesčio rinkliavos sistemą, padarinius pajustų ir vartotojai, mokėdami daugiau už prekes ir paslaugas.
Vežėjų teigimu, praėjusiais metais valdžia pakeitimus priėmė paskubomis – skaičiuojama, kad naujasis rinkliavos skaičiavimas vežėjų mokamą kelių mokestį nuo 2023 m. išaugins kai kuriais atvejais net 20 kartų.
Ruošia naują kelių mokesčio sistemą: pinigines patuštins daugelis
Mokestinės permainos artėja ir prie dabartinės kelių mokesčio sistemos. Žadami pakeitimai palies ne tik prekybininkų, vežėjų pinigines, bet ir dalies ūkininkų. Tiesa, jau dabar kalbama, kad numatyti pokyčiai yra netinkami, o valstybė dėl to gali prarasti milijonus eurų.
Praeitoje Seimo kadencijoje politikai leido Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD) diegti naują kelių apmokestinimo sistemą, kurios vertė – apie 90 mln. eurų.
Keičiasi kelių vinječių įsigijimas: pasirinkę vieną būdą sutaupysite
Šiais metais popierines vinjetes pakeitė elektroninės, o prieš pat šventes Lietuvos automobilių kelių direkcija keičia jų įsigijimo sistemą. Vienu atveju mokestį susimokėsite be administravimo mokesčio, kitu teks pakrapštyti piniginę. Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos nuo gruodžio 22 d. elektroninių vinječių platinimą administruos be tarpininkų. Interneto svetainėje www.keliumokestis.lt elektronines vinjetes bus galima įsigyti be aptarnavimo mokesčio.
Vietoje kelių mokesčio – 130 mln. eurų kainuosianti rinkliavų sistema
Seimas spręs, ar kelių naudotojo mokestį nuo 2020 metų keisti rinkliava – jos dydis priklausytų nuo nuvažiuoto atstumo ir transporto priemonių taršos lygio. Skaičiuojama, kad naujos sistemos diegimas kainuotų 130 mln. eurų. Seimas ketvirtadienį po pateikimo priėmė svarstyti tai numatančias Kelių įstatymų pataisas. Už tai balsavo 55, o susilaikė 17 parlamentarų. Ekonomikos komiteto narys „valstietis“ Antanas Baura tikino, kad kelių rinkliavos būtų naudingos tiems, kas važiuoja vietiniais keliais.
Lietuvos vežėjai pasiruošė kelių mokesčio didėjimui Rusijoje
Rusijai didinant kelių mokestį per šalį važiuojantiems Lietuvos ir kitų užsienio šalių vilkikams, tai padidins Lietuvos vežėjų sąnaudas, tačiau tam yra pasiruošta, sako vežėjų asociacijos „Linava“ prezidentas. „Latvijai ir Lietuvai šis mokestis įvestas praeitų metų rudenį. Mokestis įvedamas dviem etapais - iš Rusijos dabar atėjo antrasis etapas - brangesnė kaina. Tai apie tai ir informavo (Rusijos vyriausybė - BNS)“, - BNS sakė „Linavos“ prezidentas Erlandas Mikėnas.
Įsigalioja kelių mokestis Rusijos vežėjams
Nuo pirmadienio Lietuvoje įvedamas kelių mokestis Rusijos vežėjams. „Panašius mokesčius moka ir kitų šalių vežėjai. Manau, kad naujasis mokestis jau nebus atšauktas, nebent kažkas radikaliai pasikeistų, ir tikriausiai turės didėjimo tendenciją“, - LRT radijui sakė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius. Jis priminė, jog kelių mokestis Rusijos vežėjams įvedamas kaip atsakas į lapkritį priimtą analogišką Rusijos žingsnį prieš lietuvių vežėjus.
Vokietijos planai: naujas kelių mokestis užsieniečiams
Jolanta Paškevičiūtė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Vokietijos vyriausybės konservatyvusis sparnas sutarė dėl kritikos sulaukusio naujo kelių mokesčio užsieniečiams, kurie už naudojimąsi Vokietijos greitkeliais turės per metus mokėti iki 130 eurų. Įstatymas įsigalios 2016 m., bet, atrodo, laukia teisinis mūšis Briuselyje, kodėl diskriminuojami užsienio vairuotojai.
Baltarusijoje pradėjo veikti kelių mokesčio elektroninė sistema
Nuo šiandien, rugpjūčio 1 dienos, Baltarusijoje pradėjo veikti kelių mokesčio rinkimo elektroninė sistema „BelToll“, informuoja „RIA Novosti“. Mokamais automobilių keliais nuvažiuoto kilometro kaina - nuo 0,04 iki 0,12 euro. Pagrindinis elektroninės sistemos privalumas tas, kad vairuotojui nereikės sustoti, norint susimokėti. Pinigai bus nuskaičiuojami automatiškai: tam yra įrengti specialūs portalai su lazeriniais jutikliais, vaizdo kameromis ir fotokameromis, fiksuojančiomis mašinų srautą.
Vežėjai: prekės ir paslaugos brangs, dalis įmonių gali bėgti į užsienį
Smarkiai auga kelių mokestis sunkiasvoriams automobiliams. Vežėjai, pasijutę melžiama karve kelininkų skylėms kamšyti, sako, kad didėjant pervežimų išlaidoms, brangs ir prekės, ir paslaugos, o dalis įmonių nuo augančių mokesčių naštos žada bėgti, verslą perkeldamos į kaimynines šalis. Kelininkai sako didesniais mokesčiais tik atstatantys teisingumą, kad daugiau mokėtų tie, kas labiausiai alina kelius.
Vežėjus „pjauna“ mokesčiai
Pernai metų pabaigoje vėl pajutusios mokumo problemų, šiuos metus Lietuvos transporto įmonės pradeda su baime.
Baiminamasi, kad dalį smulkesnių vežėjų tiesiog „papjaus“ keliskart išaugę kelių ir draudimo mokesčiai. Kai kurie vežėjai jau kalba apie verslo eksportą į kitas šalis, pranešė LTV „Panorama“.
Taip sėkmingai, kaip vos trejų metų patirtį turinti ekspedicijavimo įmonė, pernai dirbo toli gražu ne visi krovinių vežėjai. Anot pernai 40 procentų arba beveik 29 mln.
A. Butkevičius: padidintas kelių mokestis dar labiau smogs šiam verslui
Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius ragina Vyriausybę peržiūrėti nutarimą dėl kelių naudotojo mokesčio didinimo visoms šalies įmonėms, nes ekonominių pervežimų skaičius ir taip mažėja, o padidinti mokesčiai privers pervežimų bendroves aplenkti Lietuvą.
Kelių naudotojo mokestis išaugs 2-3 kartus
Kol valdančioji koalicija viešai svarstė, kaip apmokestinti gyventojų turimus lengvuosius automobilius, Vyriausybė patyliukais padidino kelių mokestį verslo įmonėms. Kai kurioms – net tris kartus, rašo „Lietuvos rytas“.
Kelių naudotojo mokestis visoms šalies bendrovėms kitąmet išaugs 2-3 kartus. Verslininkai skundžiasi, kad valdžia mokesčius didina be jokių argumentų. Valdininkai atšauna, kad šie mokesčiai mūsų šalyje nedidinti nuo 2006 metų: esą jie mažesni negu daugelyje Europos valstybių.