kaulų čiulpai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kaulų čiulpai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kaulų čiulpai“.
Kraujo vėžį išduoda šie ženklai: pajutę – skubėkite pas gydytoją
Kauno miesto poliklinikos Kalniečių padalinio šeimos gydytoja, Šeimos sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Ieva Norkienė primena apie šią klastingą ligą, su kuria svarbu kovoti laiku ir tinkamomis priemonėmis.
Lėtinė mieloleukemija – tai piktybinė, lėtai progresuojanti kraujo ir kaulų čiulpų liga, kuriai būdingas mieloidinės kilmės leukocitų (ypač neutrofilų, bazofilų) skaičiaus padidėjimas periferiniame kraujyje ir kaulų čiulpuose.
Žaibiškai plinta jautrus panevėžietės prašymas: meldžia padėti išgelbėti dukrą
Vos trejų metukų panevėžietės Sandros Tomkutės dukrai Milanai diagnozuota reta kraujo liga – mielodisplazijos sindromas. Per savo trumpą gyvenimą ji jau patyrė daugybę išbandymų, o dabar jai reikalinga neabejingų vilniečių pagalba – trūksta kraujo, kuris būtinas po kaulų čiulpų transplantacijos.
Kaulų čiulpų transplantacija Milanai atlikta balandžio 12-ąją.
Atskleidė, su kokia liga karalienė kovojo prieš mirtį: slėpė nuo kitų
Karalienė paskutiniais gyvenimo metais slapta kovojo su skausmingu vėžiu, savo naujoje knygoje pareiškė princo Philipo draugas. Teigiama, kad karalienė prieš mirtį sirgo kaulų čiulpų vėžiu, kuris sukelia stiprų kaulų skausmą. Teiginiai apie jos kovą su liga buvo pateikti būsimoje Gyleso Brandreth biografijoje, pavadintoje „Elizabeth: Intimate Portrait“.
Rugsėjį paskelbtame karalienės mirties liudijime mirties priežastimi oficialiai įvardinta „senatvė“, rašo thesun.co.uk.
Nuo mažens ligoms pasmerktą Jokūbą išgelbėjo dovana iš Vokietijos: laukti nebebuvo kada
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Vaikų onkohematologijos centre – vieninteliame Baltijos šalyse – jau du dešimtmečius atliekamos kraujodaros kamieninių ląstelių (kaulų čiulpų) transplantacijos vaikams.
25-erių šiaulietis sulaukė skambučio su prašymu išgelbėti gyvybę: jo poelgis jaudina iki ašarų
25-erių Tadas Jocas sako, kad visada turėjo svajonę dovanoti gyvenimą kitam žmogui, o kai tokia galimybė atsirado iš tikrųjų – jautėsi lyg laimėjęs aukso puodą. Šiaulietis vieną dieną sulaukė skambučio, kurio metu išgirdo, kad jo kaulų čiulpai yra paskutinė viltis gyventi kraujo vėžiu sergančiam pacientui. Vyras nesuabejojo nė sekundės ir dabar už jo gerumą dėkoja šimtai žmonių.
Vienas skambutis iš Vilniaus Santaros klinikų nemenkai sudrebino šiauliečio Tado gyvenimą.
COVID-19 įkarštyje vilnietis ryžosi neeiliniam žingsniui: susimąstyti ragina ir kitus
Gyveni sau įprastą gyvenimą ir visiškai netikėtai sulauki žinutės su prašymu paaukoti kaulų čiulpus ir taip išgelbėti kito žmogaus gyvybę. 35-erių Rytis Valūnas neslepia, kad tokia akimirka jį trumpam išmušė iš vėžių, tačiau nuo kilnaus poelgio neatgrasė net siaučiantis koronavirusas.
Vilniuje gyvenantis Rytis šiandien šia patirtimi dalijasi dėl, jo nuomone, ne ką mažiau vertingo dalyko – jis savo pavyzdžiu nori paskatinti kitus žmones tapti donorais.
Simonos ligą išdavė pakitusi odos spalva: diagnozė – baisesnė už vėžį
28-erių kretingiškės Simonos Žalinauskienės vaikystė bėgo tarp narkozių, vaistų ir ligoninės sienų, o kai kuriuos momentus prisimena tik iš nuotraukų. Nors gydytojai buvo nuleidę rankas dėl mergaitės gyvybės, tačiau jos mama Adelė niekada neprarado vilties, kad dukra išgis ir jos maldos buvo išgirstos.
Viskas prasidėjo, kai Simonai buvo ketveri su puse. Per vieną darželio pasirodymą mergaitės mama pastebėjo, kad Simonos oda atrodė blyški, palyginti su kitais vaikais.
Neįtikėtina istorija: beveik pusės kūno nevaldęs šiaulietis sulaukė tikro stebuklo
53-ejų Kęstutis klinikų personalo padedamas kyla į trumpą pasivaikščiojimą. Vyras šiuos dar visai silpnus savo žingsnius vadina stebuklingais, nes prieš gerą pusmetį šiaulietis buvo kone visas paralyžiuotas ir prikaustytas prie lovos bei neįgaliojo vežimėlio. Kęstučio liga tokia reta, kad lietuviai medikai nežinojo, nuo ko vyrą gydyti. Pasirodo, ypač ūmi kraujo liga pradėjo naikinti vyro kūną: kaulus, organus, odą ir nervines ląsteles.
Šalyje ruošiamasi neįprastam rekordui
Pirmą kartą bus fiksuojama, kiek per vieną dieną atsiras norinčiųjų tapti kaulų čiulpų donorais. Tikimasi, kad rekordo dieną – vasario dvidešimt penktąją jų bus tiek, kiek į registrą įrašoma per dvejus metus. Specialistai sako, kad jau dešimt metų gyvuojantis kaulų čiulpų registras vis dar tuštokas, norinčiųjų tapti donorais yra kur kas mažiau nei sergančiųjų ir laukiančiųjų, kas jiems išgelbės gyvybę. Bijančių dėl savo sveikatos ir gyvybės daug.
Nuo kraujo vėžio kaunietę išgelbėjo sesers kaulų čiulpai
Daugelis lietuvių nedaug žino apie kaulų čiulpų transplantaciją ir galimybę kiekvienam iš mūsų tapti kaulų čiulpų donorais. Susirgus kraujo vėžiu, kaulų čiulpų transplantacija taikoma tik tais atvejais, kai kitais būdais ligos paveikti neįmanoma. Tuomet ieškoma donorų šeimos rate, jeigu nepavyksta – negiminingo donoro registre. TV3 medicinos laidai „Diagnozė: viltis“ gydytojas hematologas Igoris Trociukas jau rytoj 11.00 val.
REKLAMA
REKLAMA
Pirmą kartą Lietuvoje atlikta kaulų čiulpų transplantacija panaudojant virkštelės kraują
Vaikų ligoninėje sunkiu įgimtu kombinuotu imunodeficitu sergančiam metų ir trijų mėnesių mažyliui pirmą kartą vaikų onkohematologai atliko kamieninių kraujodaros ląstelių transplantaciją, panaudodami virkštelės kraują. Donorinės ląstelės buvo atgabentos iš Ispanijoje esančio kamieninių kraujodaros ląstelių banko specialiame konteineryje ir tą pačią dieną sulašintos mažyliui.
Italijoje pagerbiama bendrijos „Kraujas“ pirmininkė D. Bielskytė
Florencijoje, renesansiniuose „Palazzo Vecchio“ rūmuose, Šventojo Martyno skydu šeštadienį pirmą kartą bus apdovanota lietuvė.
Apdovanojimas skiriamas onkohematologinių ligonių bendrijos „Kraujas“ pirmininkei Daliai Bielskytei „už stiprybę ir pasišventimą darbe su kraujo vėžiu sergančiais ligoniais ir jų artimaisiais bei nuopelnus skatinant kraujo ir kaulų čiulpų donorystę Lietuvoje“.
Florencijos miesto ir Florencijos Šv.
Britų mokslininkai sukūrė dirbtinį kraują
Didžiosios Britanijos mokslininkai iš kamieninių ląstelių sukūrė dirbtinį kraują, kuris gali būti išbandytas su žmonėmis jau po dvejų metų. Mokslininkai teigia, kad tokį kraują bus galima gaminti pramoniniu mastu tokiu būdu išgelbėjant tūkstančius gyvybių.
Dirbtinis kraujas iš pagrindų pakeis kraujo perpylimą, nes ligoninėse nebetruks kraujo.
Žemės mėginiuose Fukušimos provincijoje aptikta ir radioaktyviojo stroncio pėdsakų
Žemės mėginiuose Japonijos branduolinės katastrofos regione pirmą aptikta ir radioaktyviojo stroncio pėdsakų.
Pavojingos medžiagos rasta 11 skirtingų vietų Fukušimos provincijoje, kur stovi avarijos ištikta branduolinė jėgainė, ketvirtadienį paskelbė mokslininkai.
Tačiau, pasak Japonijos atominės energijos agentūros, mažai tikėtina, kad stroncis sukels tiesioginį pavojų žmonių sveikatai.
Iš mirties glėbio išplėšia donorai
Sesutės A. ir V.Kalaimaitės dar niekada nesijautė tokios artimos ir reikalingos viena kitai, kaip dabar. Aurėjai susirgus sunkia liga, ją išgelbėjo vyresniosios sesers Viktorijos kaulų čiulpai. Dalios Bielskytės nuotraukos
Būti geram labai nesunku, o to gerumo rezultatas – stulbinamas. Juk atiduodamas gauni daugiau: prasmingą buvimą šioje žemėje, žinojimą, kad tavo dėka kažkas liko gyventi nuostabiame pasaulyje.
„Valandoje su Rūta“ – vėžiu sergančio dešimtmečio pagalbos šauksmas
Ketvirtadienį LNK laidoje „Valanda su Rūta“ ‒ tema apie atjautą ir pagalbą vienas kitam sunkai susirgus. Laidoje dalyvaujančių pašnekovų medikų ir sunkiomis vėžio ligomis sergančių vaikų pagalbos šauksmas. Šiuo metu Vilniaus universiteto vaikų ligoninės onkohematologijos skyriuje nuo ūmios kraujo vėžio ligos gydosi 10 metų berniukas, kuriam skubiai reikalinga kraujo čiulpų transplantacija.
Muzikantai kviečia dalytis gerumu
Rugpjūčio 27 d. visi kviečiami į Mokytojų namų kiemelyje vyksiantį nemokamą koncertą-maratoną „Gyventi negalima mirti“, kuriame bus galima išgirsti Jurgą Šeduikytę, Veroniką Povilionienę, Jurgį Didžiulį, Erica Jennings, grupes „Subtilu – Z", „Stipriai kitaip", „Biplan“, „ŽAS“, bardą Domantą Razauską, Aidą Ginioti ir Atvirą ratą, duetą „Gerai gerai & Miss Sheep" ir daugybę kitų puikių atlikėjų, kurie nuo 13.30 val.