jurijus andropovas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jurijus andropovas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jurijus andropovas“.

Sovietinių atostogų džiugesys: vietų neužtekdavo ne tik paplūdimyje, bet ir valgykloje

Vasara kviečia atostogauti: taip yra dabar, taip pat buvo ir sovietiniais laikais. Tiesa, anuomet atostogos buvo trumpesnės, o ir pasirinkimas kur keliauti buvo gana kuklus. Didelė dalis tautiečių vasaros atostogas sovietiniais laikais leido kaimuose arba kolektyviniuose soduose, o tie, kurie pasprukdavo prie jūros, grūmėsi ne tik dėl vietos paplūdimyje, bet ir dėl pietų lėkštės Palangos valgyklose.

V. Putinas – Šaltojo karo laikų žmogus

Būtent Berlyno sienos griūtis yra laikoma Šaltojo karo pabaiga. Tai „Foreign Policy“ publikacijoje rašo Jeffrey Lewisas, kuris vadovauja branduolinio ginklo neplatinimo Rytų Azijoje programai. Tuomet Michailas Gorbačiovas nepanaudojo jėgos, o Vakarai beveik neteko priežasčių pyktis su Maskva. „Susitarimai po Šaltojo karo buvo paremti iš esmės M. Gorbačiovo sprendimu susilaikyti nuo jėgos panaudojimo siekiant išlaikyti kaimynų kontrolę“, – teigia autorius.
2014-07-24

KGB generolas: kaip mes įsiveržėme į Afganistaną

Prieš 30 metų gruodžio mėnesį sovietų karinių oro pajėgų kariai parašiutais nusileido į Kabulą ir pradėjo lemtingą karą, kuris vėliau tapo Michailo Gorbačiovo Vietnamu. Buvęs KGB generolas Olegas Kaluginas dalyvavo planuojant invaziją ir dabar apie tai papasakojo „Foreign Policy“ skaitytojams. Pateikiame jo pasakojimą apie Afganistano karą. „Kai Sovietų Sąjunga 1979 metų gruodžio 24 dieną įsiveržė į Afganistaną, buvau KGB užsienio kontržvalgybos padalinio vadovas.
2009-12-15

Liustracijos komisija kreipsis į teismą dėl Kazimieros Prunskienės bylos atnaujinimo

Liustracijos komisija prašys teismo atnaujinti Kazimieros Prunskienės galimo bendradarbiavimo su sovietų saugumu bylą. Komisija ketvirtadienį taip pat nutarė kreiptis į Generalinę prokuratūrą, kad ši įvertintų Vilniaus apygardos teismo buvusio teisėjo dabar Seimo nario Konstanto Ramelio ir teisėjo Giedriaus Baziulio elgesį.

Jis norėjo sakyti tiesą

Fiodoro Dostojevskio įpėdiniu vadintas vienas garsiausių Rusijos XX amžiaus rašytojų Aleksandras Solženicynas mirė savo namuose netoli Maskvos sustojus širdžiai. Šių metų pabaigoje jam būtų sukakę 90 metų. Pastaruoju metu rašytojas nebevaikščiojo ir vis labiau silpdamas leido dienas invalido vežimėlyje.
2008-08-05

1933-ųjų Vokietija – 2007-ųjų Rusija: kada padegs Reichstagą?

2007 m. rinkimai Rusijoje gali tapti tiksliu 1933-ųjų žiemos įvykių Vokietijoje, kai vasario 27 d. naktį padegtas Reichstagas tapo demokratijos laidotuvėmis, pakartojimu, tvirtina Estijos dienraštis „Eesti Päevaleht“. Pasak dienraščio, tironija įsitvirtina nebe pirmą kartą istorijoje. Deja, tai, kas prieš rinkimus vyksta Rusijoje, vis tiksliau pradeda kartoti vienos kitos valstybės įvykių grandinę.
2007-11-30

A. Brazauskas: Hitler kaput!

Karo istorija atrodo kitaip, kai į ją žvelgiama mažųjų valstybių požiūriu - tų valstybių, kurios buvo išduotos, užgrobtos, padalytos. Verta prisiminti kai kuriuos Antrojo pasaulinio karo epizodus, savotiškas kryžkeles, kada dabar beveik pamiršti sprendimai palaidojo vienokius ar kitokius strateginius planus, paveikė kariaujančių koalicijų sudėtį.
2005-05-09
Į viršų