juozas žilys
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „juozas žilys“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „juozas žilys“.
Antradienį vyks atsisveikinimas su pirmuoju Konstitucinio Teismo pirmininku Žiliu
Antradienį bus galima atsisveikinti su anapilin išėjusiu su pirmuoju Konstitucinio Teismo pirmininku prof. dr. Juozu Žiliu.
Kaip praneša Konstitucinis Teismas, velionis antradienį, 10 val., bus pašarvotas laidojimo rūmų „Ritualas“ 6 salėje. Atsisveikinti su mirusiuoju bus galima antradienį nuo 15 val. iki 21 val. ir trečiadienį nuo 8 val.
Šv. Mišios už velionį Juozą Žilį bus aukojamos trečiadienį, 8 val., Vilniaus Arkikatedros Bazilikos Šv. Kazimiero koplyčioje.
Mirė pirmasis Konstitucinio Teismo pirmininkas Žilys
Mirė pirmasis Konstitucinio Teismo pirmininkas Juozas Žilys, skelbia LRT.
J. Žilys taip pat buvo vienas iš Lietuvos Konstitucijos kūrėjų. Atkuriant nepriklausomybę jis dirbo Aukščiausiosios Tarybos juridinio skyriaus vedėju, vadovavo darbo grupei, skirtai Konstitucijai parengti.
Mykolo Romerio universiteto teisės profesorius taip pat prisidėjo prie pagrindinių įstatymų, tokių, kaip Pilietybės, Referendumo, Prezidento rinkimų parengimo.
Į Teisėjų garbės teismą paskirtos dvi mokslininkės
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis paskyrė dvi naujas Teisėjų garbės teismo nares. Po šio paskyrimo naujasis Teisėjų garbės teismas bus baigtas formuoti. Į Teisėjų garbės teismą paskirta Vytauto Didžiojo universiteto mokslo prorektorė, Teisės fakulteto Privatinės teisės katedros profesorė Julija Kiršienė ir M.Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto Teisės katedros vedėja profesorė Birutė Pranevičienė. Seimo pirmininkas į Teisėjų garbės teismą skiria visuomenės atstovus.
MRU – paskaita apie Konstitucijos ištakas
Spalio 24 d. 14.30 val. (I-414 aud.) Mykolo Romerio universitete vyks neeilinė paskaita, kurios metu prof. dr. Juozas Žilys ir prof. dr. Vytautas Sinkevičius pasakos apie mažai žinomas 1992 m. Lietuvos Respublikos Konstitucijos rengimo aplinkybes. Renginys organizuojamas Konstitucijos dienos – spalio 25 d. išvakarėse.
Terminas „konstitucija“, kilęs iš lotyniškojo žodžio „constitutio“, įtvirtina bei garantuoja visų piliečių teises ir laisves, taip pat nepamirštant ir pareigų.
Priešlaikinius Seimo rinkimus palaiko pusšimtis parlamentarų
Daugiau negu pusė reikalingų parašų – 48 iš 85 surinkti pirmadienio popietę po Darbo partijos iniciatyva vasarį surengti pirmalaikius Seimo rinkimus.
Siūlo pasileisti
Pirmalaikių rinkimų idėja, apkaltos dieną nuskambėjusi Seime iš Darbo partijos frakcijos narės Loretos Graužinienės lūpų, įgauna popierinį pavidalą: pirmadienio popietę, pasak frakcijos seniūno Vytauto Gapšio, jau buvo surinkta apie pusšimtį parlamentarų parašų. Visus surinkti žadama antradienį.
J. Žilys: Seimas nesuprato konstitucinės išvados
Buvęs Konstitucinio Teismo (KT) teisėjas, nūnai – Mykolo Riomerio universiteto profesorius Juozas Žilys mano, kad Aleksandro Sacharuko ir Lino Karaliaus apkalta parodė, jog parlamente trūksta suprantančių teisinę kalbą ir vadovaujamasi tik politiniais interesais.
Konstitucinės teisės ekspertas prognozuoja, kad pakartotinai kreipęsis į KT dėl Konstituciją pažeidusių parlamentarų, Seimas naujų atsakymų nesulauks.
J.Žilys: Kedžio byla gali keliauti į Strasbūrą, o kas bus nuteistas – neaišku
Kauno pedofilijos bylą greičiausiai vartys ir Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT), abiejų pusių advokatai jau turi pakankamai medžiagos skųstis Strasbūro teismui. O kokia bylos baigtis bus Lietuvoje – prognozuoti neįmanoma, sako buvęs Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas, M. Romerio universiteto teisės profesorius Juozas Žilys.
Lietuva - šalis, kuri laikosi Konstitucijos stabilumo
Lietuvos Respublikos Konstitucija - Pagrindinis šalies įstatymas - gimė po ilgų diskusijų pasiekus kompromisą tarp prezidentinio ir parlamentinio valstybės valdymo šalininkų, prisiminimais naujienų agentūrai ELTA 17-ojo Konstitucijos gimtadienio išvakarėse dalijosi buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas, Mykolo Romerio universiteto profesorius Juozas Žilys.
Ką gali Lietuvos Respublikos prezidentas?
Baigėsi prezidento rinkimai, kurių vajaus metu trūko diskusijų apie tai, ką kiekvienas kandidatas ruošiasi daryti tapęs prezidentu. Bet netrūko kalbų apie prezidento galių didinimą.
Kičas sulygino E. Kūrį su M. Romeriu
Konstitucinis Teismas (KT) savo pirmininkus įamžino tapybiniuose portretuose, menančiuose garsių giminių ir grafų tradicijas. Nors ši ekspozicija stilistiškai artima „gotikiniams“ KT teisėjų apdarams ir turi pretenzijų į kilnumą, tačiau kiek daugiau nei po tūkstantį litų kainavę paveikslai atsiduoda prastu skoniu.
REKLAMA
REKLAMA
V. Nikitinas vėl siekia vadovauti Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriui
Ilgametis Vilniaus apygardos teismo teisėjas, šiuo metu laikinai einantis Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko pareigas, Vladas Nikitinas vėl pretenduoja tapti skyriaus pirmininku nepaisant to, kad jo, kaip teisėjo, karjera turėtų baigtis po 2,5 metų.
Kandidatas į Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkus dėl amžiaus šiose pareigose neišbūtų visos kadencijos.
„Leo LT“ – Konstitucinio Teismo akiratyje (papildyta)
Konstituciniam Teismui (KT) pareiškus, kad jis nagrinės, ar nacionalinio investuotojo bendrovė „Leo LT“ buvo įsteigta laikantis Konstitucijos, teisininkai teigia, kad šis sprendimas nesustabdo „Leo LT“ veiklos.
KT pranešimą paskelbus „Valstybės žiniose“, bus sustabdytas Atominės elektrinės įstatymo 10 ir 11 straipsnių dalių galiojimas, pranešė teismas.
V. Muntianas: Konstitucija dar netapo visuomenės savastimi
Konstitucija dar netapo visuomenės narių savastimi, todėl būtina dėti pastangas, kad pagrindiniame šalies įstatyme įrašytos teisės bei laisvės būtų tinkamai užtikrintos, teigia Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas. "Teigti, kad Konstitucija tapo tikra mūsų žmonių savastimi, turbūt dar negalėtume. (...) Mes - Lietuvos valdžia, turime įsipareigoti ir užtikrinti, kad visos Konstitucijoje įrašytos teisės ir laisvės tikrai būtų įgyvendintos.
Minimos 15-osios Lietuvos Konstitucijos priėmimo metinės
Lietuvoje ketvirtadienį minimos 15-osios Konstitucijos priėmimo metinės.Ketvirtadienį ryte ši sukaktis bus paminėta Seimo plenariniame posėdyje, kuriame kalbą sakys Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas ir Mykolo Romerio universiteto dekanas, darbo grupės, parengusios Konstituciją, narys Juozas Žilys.
Minimos 15-osios Lietuvos Konstitucijos priėmimo metinės
Lietuvoje minimos 15-osios Konstitucijos priėmimo metinės. Ta proga trečiadienį Seime parlamentarai kartu su Nepriklausomybės akto signatarais diskutuos tema "Mes ir Konstitucija". Ketvirtadienį Konstitucijos 15-os metų sukaktis bus paminėta Seimo plenariniame posėdyje, kuriame kalbą sakys Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas ir Mykolo Romerio universiteto dekanas, darbo grupės, parengusios Konstituciją, narys Juozas Žilys.
„Apskritas stalas“: kada atsivers piliečiams Konstitucinio Teismo durys?
„Balsas.lt“ ragina klausti „Žinių radijo“ laidos dalyvius. Šiandien Seimas pradeda nagrinėti įstatymo pataisas, kuriomis siekiama įteisinti individualų piliečių kreipimąsi į Konstitucinį Teismą. Šiuo metu kreiptis į Konstitucinį Teismą gali tik teismai ir valdžios institucijos.
Vyriausybė išradinėja Lietuvos pilietybės dviratį išeiviams
Premjero Gedimino Kirkilo potvarkiu sudaryta darbo grupė siūlo pilietybės problemas spręsti įteisinant ypatingo ryšio su Lietuva išsaugojimo institutą, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba. Toks institutas sudarytų prielaidas kitos valstybės pilietybę įgijusiems išeiviams palaikyti glaudžius ryšius su Lietuva.
„Apskritas stalas“: ar atėjo laikas keisti Lietuvos Konstituciją?
„Balsas.lt“ ragina klausti „Žinių radijo“ laidos dalyvius.Naujosios sąjungos lyderio Artūro Paulausko teigimu, atėjo metas aiškiai pasakyti, kad subrendo sąlygos keisti Lietuvos Konstituciją, nes Konstitucinis Teismas užverstas teismų prašymais išaiškinti pagrindiniam šalies įstatymui prieštaraujančių teisės aktų konstitucingumą.