• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Konstituciniam Teismui (KT) pareiškus, kad jis nagrinės, ar nacionalinio investuotojo bendrovė „Leo LT“ buvo įsteigta laikantis Konstitucijos, teisininkai teigia, kad šis sprendimas nesustabdo „Leo LT“ veiklos.

REKLAMA
REKLAMA

KT pranešimą paskelbus „Valstybės žiniose“, bus sustabdytas Atominės elektrinės įstatymo 10 ir 11 straipsnių dalių galiojimas, pranešė teismas.

REKLAMA

Ginčijamos įstatymo nuostatos kalba apie „Leo LT“ veiklos tikslą, įskaitant siekimą naudos sau ir visiems akcininkams, taip pat apie Vyriausybės teisę derėtis su „NDX energija“ dėl VST akcijų investavimo į „Leo LT“ kapitalą bei naujų „Leo LT“ akcijų įsigijimo.

„Niekaip nevertinu. Nežinau. Aš ne teisininkas“, - trečiadienį sakė premjeras Gediminas Kirkilas, paklaustas, kaip KT sprendimas gali atsiliepti „Leo LT“ veiklai. Jis užsiminė apie tai klausęs teisininkų, kurie, anot jo, taip pat nepateikė aiškaus atsakymo.

REKLAMA
REKLAMA

„Sandoriai buvo sudaryti, jie veikia, yra galiojantys, jie nepaskelbti negaliojančiais. Jau funkcionuoja mechanizmas, privatus kapitalas sukasi, jis negali sustoti, o įstatymas, kadangi Seimas kreipėsi, jis savo ruožtu negali būti koreguojamas“, - sakė buvęs KT pirmininkas Juozas Žilys.

Pasak jo, „Leo LT“ veikla nesustabdyta, įmonė veikia įstatymo, kuris tuo metu buvo teisėtas ir neprieštaraujantis Konstitucijai, pagrindu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

J.Žilio teigimu, pasekmių gali atsirasti po Konstitucinio Teismo sprendimo, nes jis dažnai nustato savo akto galiojimo sąlygas.

Ūkio ministerijos departamento direktorė Neringa Pažūsienė BNS taip pat tvirtino, jog KT spendimas nereiškia, kad „Leo LT“ negali veikti, tačiau įmonė negalės priimti sprendimų pagal kvestionuojamus įstatymo straipsnius.

REKLAMA

„Kvestionuojamas nacionalinio investuotojo tikslas, bet būtent šios normos sustabdymas, manau, neturėtų reikšti visos bendrovės veiklos sustabdymo. Kitas dalykas - monopolizavimas, tačiau jis galimas tam tikroje ūkinės veiklos srityje, ir Konstitucinis Teismas yra apie tai pasisakęs. Manau, vartotojų interesus galima būtų valdyti ir ginti per tam tikrus įrankius, pavyzdžiui, tarifų reguliavimą, paslaugų kokybės nustatymą“, - teigė N.Pažūsienė.

REKLAMA

Buvęs KT teisėjas Egidijus Jarašiūnas BNS yra sakęs, kad Konstituciniam Teismui nusprendus priimti nagrinėti Seimo kreipimąsi, „Leo LT“ tolesnę veiklą gali tekti įšaldyti.

Seimas rugsėjį nusprendė kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl Atominės elektrinės įstatymo, kuriuo buvo įsteigta nacionalinio investuotojo bendrovė „Leo LT“, atitikimo Konstitucijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pataisytame Atominės elektrinės įstatyme, priimtame šių metų vasarį, numatytas nacionalinio investuotojo bendrovės „Leo LT“ steigimas suteikiant jai teisę statyti atominę elektrinę bei elektros tiltus į Lenkiją ir Švediją.

Iš karto po įstatymo priėmimo vasario mėnesį 53 Seimo nariai įregistravo kreipimosi į KT projektą, kuriame prašoma paaiškinti, ar įstatyme numatytas nacionalinio investuotojo bendrovės tikslas siekti naudos sau ir savo akcininkams neprieštarauja Konstitucijoje įtvirtintai nuostatai, jog valstybė gina vartotojo teises.

REKLAMA

KT taip pat prašoma paaiškinti, ar perduodant nacionalinio investuotojo bendrovei elektros gamybos, perdavimo, skirstymo, eksporto, importo veiklas nepažeidžiama Konstitucijos nuostata, draudžianti monopolizuoti rinką.

Be to, Seimo nariai abejoja, ar Konstitucijos normas atitinka sprendimas be konkurso pakviesti „Vilniaus prekybos“ grupės kontroliuojamą įmonę „NDX energija“ dalyvauti nacionalinio investuotojo bendrovės kapitale.

Apie tai – LNK žinių videoreportaže.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų