jonas vileišis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jonas vileišis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jonas vileišis“.

Sostinės centre – tūkstantinė eisena

Švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį penktadienio rytą sostinėje tūkstantinė eisena iš Katedros aikštės pajudėjo į Rasų kapines, kur palaidoti Vasario 16-osios Akto signatarai Jonas Basanavičius ir Jonas Vileišis. „Manau, kad ši šventė labai svarbi, ypač, kai esu iš Jono Basanavičiaus gimnazijos.
Aktualijos 2018-02-16

Minint valstybės šimtmetį Vilniuje trispalve nušvis tiltai

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, dešimt sostinės pastatų ir svarbių vietų, taip pat trys tiltai mėnesiui bus apšviesti trispalvės šviesomis.
Aktualijos 2018-01-02

Kaune atidengiama ypatinga skulptūra

 Ketvirtadienį Kaune atidengiama pirmojo Kauno burmistro Jono Vileišio skulptūra. 2,4 metrų aukščio iš bronzos lieta skulptūra vaizduoja Laisvės alėja pirmyn žingsniuojantį burmistrą, nešiną portfeliu. Istorikų teigimu, J.Vileišiui einant burmistro pareigas vyko intensyvi Kauno miesto plėtra iš senojo miesto branduolio – senamiesčio – į Naujamiestį, Žaliakalnį, Aleksotą, Šančius ir kitus priemiesčius.
Aktualijos 2017-07-06

J.Vileišio paminklui vieta jau rasta

Pirmojo tarpukario Kauno burmistro Jono Vileišio paminklas Kaune bus statomas Laisvės alėjoje, BNS antradienį pranešė Kauno savivaldybė. Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į architektūros ir urbanistikos ekspertų bei paveldosaugininkų siūlymus. „Jonas Vileišis savo darbu ir visuomenine veikla susijęs su tarpukario Kaunu, bet ne viduramžius menančia senovine Rotušės aikšte. Tai visai kitas kontekstas.
Aktualijos 2017-05-09

Ekspertai nesutaria dėl paminklo Kauno rotušėje

Architektūros, urbanistikos ir skulptūros ekspertai nepritaria Kauno savivaldybės norui Rotušės aikštėje statyti paminklą burmistrui Jonui Vileišiui ir siūlo jį įkurdinti Laisvės alėjoje. „Visi siūlė, kad Naujamiestyje reikėtų statyti.

Vasario 16-osios signatarai pagerbti Vilniaus Rasų kapinėse

Vasario 16-osios signatarų atminimą pagerbė aukščiausi šalies vadovai ir garbės sargybos kariai. 1918 m. Vasario 16-osios akto tekstą rengė Jonas Vileišis, Petras Klimas, Mykolas Biržiška, Steponas Kairys, o pasirašė 20 tarybos narių: Saliamonas Banaitis, Jonas Basanavičius, Mykolas Biržiška, Kazimieras Bizauskas, Pranas Dovydaitis, Steponas Kairys, Petras Klimas, Donatas Malinauskas, Vladas Mironas, Stanislovas Narutavičius, Alfonsas Petrulis, Antanas Smetona, Jonas Smilgevičius, Justinas S...

Į praeities garbę – per žmones

Vasario 16-ąją Lietuvos nepriklausomybės akto signataro vyskupo Justino Staugaičio giminaičiai susitiks Telšiuose prie signataro kapo. Šiandien panevėžietis gydytojas, miesto Tarybos narys, Lietuvos nepriklausomybės akto signataro Justino Staugaičio giminės atžala Darius Staugaitis išvyksta į sostinę.

Kodėl Lietuvos prezidentas neprisiekia Perkūnui?

Arnoldas Aleksandravičius „Ūkininko patarėjuje“ pastebi, kad liepos 12-ją, kada Vilniuje vyko prezidentės Dalios Grybauskaitės inauguracija, Kauno arkikatedroje laikytos mišios už Šv. Brunoną, kurio nužudymas prieš tūkstantį metų davė progą pirmąkart paminėti Lietuvos vardą. Autorius primena ir kitą mūsų istorijos epizodą, vykusį liepos vidury.
2009-07-12

Laikinojoje sostinėje jau prasidėjo miesto šventė

Kauno miesto rotušėje ketvirtadienio pavakare į iškilmingą posėdį susirinkusi Kauno miesto taryba paskelbė apie tradicinės miesto šventės - „Kauno dienos 2009“ pradžią. Šiemetinė miesto šventė skirta paminėti laikinosios sostinės suteikimo Kauno miestui 90-metį ir Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį.

Vasario 16-oji – genijaus gimtadienis

Galima dar kartą konstatuoti ir pasidžiaugti, kad 1918 m. vasario 16 d. Vilniuje, Pilies g. 26, gimė genijus. Šiandien švenčiame Valstybės atkūrimo dieną. Nepraeis nė mėnuo ir reiks švęsti dar vieną. Atėjus liepos 6-ajai minėsime ir švęsime patį valstybės gimimą. Tokia jau esame respublika – švenčianti ne savojo monarcho nukirsdinimą ar nušalinimą, o jo karūnavimą.
REKLAMA
REKLAMA

J. A. Patriubavičius: Žmogus su autoritetu ir su aureole

Kaip šiandien, prieš 130 metų, gimė socialdemokratų socialdemokratas Steponas Kairys. Profesoriaus Stepono Kairio palikimą mėgina savintis Brazausko ir Kirkilo “socialdemokratai”. Tas faktas, kad pseudo socialdemokratai jau dvidešimt metų valdo Lietuvą, nesuteikia jiems teisės kurti mitą, kad galima grįsti savo valdymą (ne politiką) Stepono Kairio dvasiniu palikimu.

Vasario 16-osios akto Vileišio rūmų sienose ieškota tuščiai

Po trejus metus trukusios rekonstrukcijos vakar atidarytas Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Sostinė“. Rekonstrukcijos metu atnaujintas instituto interjeras: grindys, židiniai, šviestuvai, sienos ir atlikti kiti renovacijos darbai. Pastato remontas kurstė istorikų viltis sienų ertmėse rasti svarbiausią šių laikų Lietuvos valstybės dokumentą – Vasario 16-osios aktą, tačiau to padaryti nepavyko.
Lietuva 2007-02-14

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas - renovuotas

Rekonstruoto Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto atidarymu antradienį nesibaigs Nepriklausomybės akto paieškos.Institutas bus iškilmingai atidarytas po trejus metus trukusios rekonstrukcijos, kurios metu atnaujintas interjeras: židiniai, šviestuvai, grindys, sienos ir atlikti kiti renovacijos darbai.Pastato renovacija kurstė istorikų viltis sienų ertmėse rasti svarbiausią šių laikų Lietuvos valstybės dokumentą - Vasario 16 -osios aktą, tačiau jis vis dar nerastas.
Lietuva 2007-02-13

Vasario 16-osios Aktas pabrėžė valstybės tęstinumą

1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Taryba pareiškė, kad „skelbia atstatanti nepriklausomą demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje ir tą valstybę atskirianti nuo visų valstybinių ryšių, kurie yra buvę su kitomis tautomis“. Deklaracijos žodžiuose slypi daug prasmių: joje išreikštas ir santykis su praeities paveldu, ir ateities perspektyva.
2006-02-16

Kęstutis Demskis: Pasirodė nauja knyga apie lietuviškos spaudos draudimą

Vilniaus rotušėje visuomenei buvo pristatyta “Danieliaus” leidyklos išleista Vytauto Pociaus monografija “Antanas Macijauskas”. Tai pirmas didesnės apimties leidinys apie nepelnytai pamirštą ir iš naujo atrastą XIX a. pab. mūsų tautos atgimimo šviesuolį. Knygos autorius yra fizikas, Vilniaus pedagoginio universiteto docentas. Prieš gerą dešimtmetį jis ėmė domėtis mokslo istorija, lietuviškomis tiksliųjų mokslų ir švietimo ištakomis.
2004-12-10
Į viršų