jeroenas dijsselbloemas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jeroenas dijsselbloemas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jeroenas dijsselbloemas“.
Pirmadienį – paskutinis Euro grupės vadovo J. Dijsselbloemo tango
Pirmadienį atsistatydinantis Euro grupės vadovas Jeroenas Dijsselbloemas (Jerunas Deiselblumas) iškilo iš nežinomybės ir tapo neginčijamai tvirtu derybininku, padėjusiu Europai išgyvendinti baisiausią Graikijos skolų krizės laikotarpį. 2012 metų lapkritį tapusiam Olandijos finansų ministru J. Dijsselbloemui jau po dviejų mėnesių buvo patikėta vadovauti devyniolika euro zonos finansų ministrų jungiančiai Euro grupei, ir iš karto jam teko spręsti Kipro krizę.
Vokietijos ministras: ES ir TVF pasiekė „bendrą poziciją“ dėl Graikijos
Graikijos kreditoriai – euro zona ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF) – pasiekė „bendrą poziciją“ dėl Graikijos, kuri leis grįžti į Atėnus ir įveikti aklavietę dėl finansinės pagalbos šiai šaliai, pirmadienį pranešė Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble.
Graikijos lyderis perspėja Vokietiją ir TVF: liaukitės „žaisti su ugnimi“
Graikijos premjeras Aleksis Cipras šeštadienį perspėjo Tarptautinį valiutos fondą (TVF) ir Vokietijos finansų ministrą Wolfgangą Schaeuble „liautis žaisti su ugnimi“ sprendžiant Atėnų skolų klausimą. Per savo partijos „Syriza“ suvažiavimo atidarymą A.Cipras sakė esantis įsitikinęs, kad šios krizės sprendinys bus rastas, nors ankstesnę dieną vykusios Graikijos ir jos skolintojų susitikimas Briuselyje baigėsi be proveržio. Premjeras ragino TVF pakeisti kursą.
Ispanija ir Portugalija sulauks sankcijų dėl nesubalansuoto biudžeto
Euro zonos finansų ministrai pirmadienį susitarė oficialiai pripažinti Ispaniją ir Portugaliją pažeidusiomis Europos Sąjungos biudžeto taisykles, atlikdami svarbų žingsnį link precedento neturinčių drausminamųjų priemonių, kurios gali būti skirtos bendrosios valiutos zonos narėms. Tokį sprendimą ministrai priėmė nepaisydami baimių, kad pernelyg griežtas Briuselio požiūris gali dar paskatinti ES priešiškas populistines nuotaikas.
Niūrios ES perspektyvos po britų referendumo
Europiečiai turės gerokai pasistengti, kad išvestų Europos Sąjungą iš slogios atmosferos po ketvirtadienį Britanijoje įvyksiančio referendumo dėl tolesnės narystės Bendrijoje, kai visuomenė yra nusistačiusi prieš didesnę integraciją, o Berlynas ir Paryžius nesutaria, kokiu keliu reikės pasukti.
Graikija gelbėjama paskutinę skolos išmokėjimo dieną
Graikija ketvirtadienį gaus pirmąją išmoką pagal šiai šaliai suteiktą jau trečią milijardų eurų finansinės pagalbos paketą – tą pačią dieną, kai Atėnai turės grąžinti didelę skolą Europos centriniam bankui (ECB). Vienas informuotas šaltinis sakė, kad Graikija ketvirtadienio rytą gaus 23 mlrd. eurų, todėl Atėnai galės grąžinti 3,4 mln. eurų skolą ECB, kurios mokėjimo terminas sukanka tą pačią dieną.
Angela Merkel: susitarimas dėl Graikijos nebus pasiektas „bet kokia kaina“
Vokietijos kanclerė Angela Merkel sekmadienį atvykdama į euro zonos viršūnių susitikimą, kuriame bus stengiamasi išspręsti nuomonių skirtumus dėl to, kaip išlaikyti Graikiją euro zonoje, perspėjo, kad susitarimas dėl finansinės pagalbos Graikijai nebus pasiektas „bet kokia kaina“. „Nebus susitarimo bet kokia kaina“, – Briuselyje žurnalistams sakė A.Merkel, pasiskundusi dėl pasitikėjimo Atėnais praradimo ir perspėjusi dėl laukiančių „sunkių derybų“. Graikijos premjeras Aleksis Cipras, atvy...
ES ir TVF didina spaudimą Graikijai prieš lemiamą referendumą
Europos Sąjunga ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF) ketvirtadienį didino spaudimą Graikijai, perspėdami apie apgailėtiną šalies finansų būklę likus kelioms dienoms iki prieštaringai vertinamo referendumo, kuris gali nulemti Atėnų ateitį euro zonoje.
Euro zona skubiai aptars naująjį Graikijos prašymą
Euro zonos finansų ministrai antradienį skubiai surengtame pasitarime svarstys Atėnų paskutinės minutės pasiūlymą, kai iki paskutinio termino skolai mokėti liko kelios valandos, pranešė Eurogrupės vadovas Jeroenas Dijsselbloemas. „Ypatingoji Eurogrupės telekonferencija šį vakarą 19 val. Briuselio (20 val.
A. Butkevičius: Graikijos likimas yra jos piliečių rankose
Graikijai nusprendus surengti referendumą dėl paskutinio pasiūlymo išspręsti skolų krizę, kurį Atėnams pateikė Europos Sąjungos (ES) ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) kreditoriai, šalies likimas atsidūrė jos piliečių rankose, teigia premjeras Algirdas Butkevičius.
REKLAMA
REKLAMA
Graikijos parlamentas pritarė referendumui dėl finansinės pagalbos sąlygų
Graikijos parlamentas sekmadienį paryčiais didele balsų dauguma patvirtino referendumo surengimą dėl paskutinio pasiūlymo išspręsti skolų krizę, kurį Atėnams pateikė Europos Sąjungos (ES) ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) kreditoriai. Referendumui, kuris dėl pasiūlytų finansinės pagalbos sąlygų bus surengtas sekmadienį, liepos 5-ąją, pritarė bent 179 deputatai iš visų 300 įstatymų leidėjų.
Niekas nebenori skolinti Graikijai: laiko lieka vis mažiau
Graikijos premjeras Aleksis Cipras (Alexis Tsipras) ketvirtadienį Briuselyje tęs derybų maratoną su tarptautiniais kreditoriais, siekdamas susitarimo, kuris leistų skolų prislėgtai šaliai išvengti nemokumo. Derybos bus tęsiamos, nors trečiadienį graikų premjeras griežtai užsipuolė skolintojus, esą šie atmeta jo siūlomus reformų planus.
Uždaras pasaulio elito susitikimas Bilderberge – tai intriguoja labiau negu G-7 ar Davoso forumas
Šis renginys vyksta Alpėse, ir jame artimai bendrauja itin įtakingi žmonės – bet ketvirtadienį prasidedantis uždaras Bilderbergo grupės susitikimas laikomas daug labiau intriguojančiu negu Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikimas arba Pasaulio ekonomikos forumas Davose. Bilderbergo grupės susitikimas šiemet vyks viename prabangiame Austrijos viešbutyje, kurį saugo ginkluoti policininkai ir kariniai sraigtasparniai.
Tiksintis Graikijos bankroto laikrodis
Euro zonos vadovas Jeroenas Dijsselbloemas (Jerunas Deiselblumas) penktadienį pareiškė, kad Graikijai „baigiasi laikas“ sudaryti susitarimą su savo skolintojomis. Vykdamas į pasitarimą su 19 narių turinčios euro zonos kolegomis, J.Dijsselbloemas sakė, kad visos šalys suvokia „didelį skubos jausmą“ siekiant susitarimo. Tačiau jis teigė nesitikintis, kad toks susitarimas bus pasiektas per euro zonos finansų ministrų susitikimą Latvijos sostinėje Rygoje.
ES viršūnių susitikimo dalyviai į Graikijos premjero kalbą reagavo nejaukia tyla
Nejauki tyla tvyrojo prie Europos Sąjungos viršūnių susitikimo stalo, kai Graikijos naujasis premjeras baigė savo kalbą, kurioje aiškino kitiems Bendrijos lyderiams apie griežto taupymo politikos kuriamas socialines problemas, o ši akistata tikriausiai žymėjo pradžią intensyviose diplomatinėse pastangose išvengti naujo finansinio chaoso dėl Atėnų skolų krizės.
Graikija taip pat nesugebėjo susitarti su ES
Graikijos naujoji kairiųjų vyriausybė ir jos tarptautiniai kreditoriai nesugebėjo susitarti, kaip bus tęsiama nepopuliari šiai šaliai suteiktos finansinės pagalbos programa, o diskusijos bus pratęstos pirmadienį, liekant vis mažiau laiko sudaryti finansavimo susitarimą. Per septynias valandas Briuselyje vykusias įtemptas derybas, kurios baigėsi jau po vidurnakčio, euro zonos finansų ministrams nepavyko parengti bendro pareiškimo apie tolesnius procedūrinius žingsnius.
Eurą Lietuvai prognozuoja 2015 metais
Euro grupės prezidentas Jeroenas Dijsselbloemas (Jerunas Deiseblomas) tikisi, kad Lietuva 2015 metų sausį įsives eurą. "Aš labai laukiu Lietuvos progreso vertinimo, kuris pasirodys kitąmet. Ir mes euro grupėje pagal tą vertinimą priimti sprendimus ir tikiuosi, kad Lietuva nuo 2015 sausio pirmos dienos taip pat prisijungs (prie euro zonos - BNS)", - ketvirtadienį Baltijos valstybių prezidentų susitikime sakė J.Dijsselbloemas.
Eurokomisaras O. Rehnas: dar negalime šaukti, kad krizė jau baigiasi
Spaudos konferencijoje Vilniuje penktadienį susirinkę Europos finansų ministrai, eurokomisarai ir centrinių bankų vadovai pabrėžia, kad Europos atsigavimu džiaugtis dar anksti. Už ekonomiką ir pinigų politiką atsakingas Europos Komisijos (EK) narys Ollis Rehnas spaudos konferencijoje sakė į Lietuvą atvykęs iš Latvijos, kur kalbėjosi apie nuo kitų metų įvedamą eurą.
Ko galime tikėtis iš būsimo euro grupės vadovo?
Olandijos finansų ministras Jeroenas Dijsselbloemas, palyginti naujokas Europos Sąjungos (ES) politikoje, šiuo metu laikomas favoritu užimti euro grupės, kurią sudaro 17 euro zonos narių finansų ministrai, vadovo postą, rašo Vokietijos naujienų portalas „Der Spiegel“.
Oficialus pranešimas dėl vadovo pasikeitimo bus pateiktas tik sausio 21 dieną, bet Briuselyje ir kitose euro zonos valstybių sostinėse 46-erių Olandijos finansų ministras jau atvirai laikomas paskirtu dabartinio euro grupės vado...