jav prg
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jav prg“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jav prg“.
JAV ir Europa tęsia strateginį bendradarbiavimą
1776 m. liepos 4 – ąją buvo pasirašyta JAV nepriklausomybės deklaracija. Deklaracija laikoma pirmuoju vėliau įkurtų Jungtinių Amerikos Valstijų įkūrimo dokumentu, tad liepos 4 d. tapo Nepriklausomybės diena. Šiuo dokumentu Naujasis kontinentas siekė atsiskirti nuo Senojo žemyno.
Vis dėlto jau eilę metų Europa ir JAV yra strateginiai partneriai pasaulinėje arenoje. Pastaruoju metu JAV ir Europa (tiksliau JAV ir ES) bendradarbiauja įvairiose srityse. Štai kad ir karinis bendradarbiavimas.
Amerikietiškoji Rusijos svajonė
Svarbiausia politinių diskusijų Rusijoje tema - kokia bus Baracko Obamos politika Maskvos atžvilgiu. Rusija tikisi geresnių santykių, bet atrodo, kad šios viltys būtų tokios pat svarbios naujajam JAV prezidentui.
Nuoširdumo vertė.
Pasaulį apskriejo Rusijos premjero ir tikrojo šalies valdovo Vladimiro Putino žodžiai apie B.Obamą: „Atrodo, kad jis yra nuoširdus ir atviras žmogus, o tai visiems patinka.“ Kažką primena... Ak, taip.
KAM neigia Rusijos generolo pareiškimus esą Lietuva trukdo kariniam tranzitui
Krašto apsaugos ministerija (KAM) paneigė Rusijos žiniasklaidoje pasirodžiusius aukštų Rusijos kariuomenės atstovų pareiškimus, esą Lietuva trukdo karinės ginkluotės išgabenimui iš Kaliningrado srities.
Tuo metu Užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas sako, jog Lietuva sveikintų, jei Rusija atsisakytų ketinimų dislokuoti „Iskander“ raketas Kaliningrado srityje. Apie tokius ketinimus neseniai yra pareiškęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas.
JAV strategas: Rusijai Gruzijoje buvo lengva, bet Baltijos šalyse taip nebus
Vienu įtakingiausiu JAV kariniu strategu vadinamas Fredas Kaganas kviečia NATO aljansą sukurti „dygliakiaulės“ sistemą palei Baltijos šalis, kuri ateityje apsaugotų jas nuo Rusijos grasinimų.
F. Kaganas tvirtina, kad NATO buvimas Baltijos valstybėse privalo būti itin sustiprintas tam, kad užkirstų kelią Baltijos šalių rizikai atsidurti dabartinėje Gruzijos vietoje.
Lietuva įsivėlė į slidų PRG žaidimą
Nebeliko abejonių, kad Lietuva jau mažiausiai tris mėnesius aktyviai dalyvauja derybose dėl priešraketinės gynybos skydo raketų gaudytuvų dislokavimo, tik neaišku, kieno pusėje - savo, Lenkijos, ar JAV. Mūsų politikų pareiškimai šiuo klausimu yra stebėtinai migloti ir prieštaringi, tačiau pagal laiką kuo puikiausiai dera prie derybinių krizių tiek Varšuvoje, tiek Vašingtone, savaitraštyje „Veidas“ rašo Audrius Bačiulis.
Ar tikrai PRG gąsdina Maskvą?
JAV priešraketinės gynybos (PRG) elementų dislokavimo Europoje klausimas tampa vis aktualesnis ir mūsų šaliai. Kol amerikiečiai negali galutinai susitarti su Lenkija, išlieka galimybė, jog Vašingtonas gali nuspręsti pradėti derybas dėl raketų gaudytuvų patalpinimo Lietuvoje. Jei taip atsitiktų, be abejonių reikėtų tikėtis ir taip jau neidealių santykių su Rusija pablogėjimo. Kalbos apie priešraketinės gynybos elementų dislokavimą Rytų Europos regione veikia Maskvą kaip raudonas skuduras bulių.
Rusija gali sustiprinti kariuomenės grupuotę Kaliningrade, grasina Dūma
Rusijos parlamentarai pareiškę susirūpinimą dėl to, kad Lietuva pastaruoju metu minima kalbant apie JAV pasaulinės priešraketinės gynybos (PRG) sistemos dalių dislokavimą Europoje, nurodė, jog ši aplinkybė gali paskatinti Maskvą sustiprinti kariuomenės grupuotę Kaliningrade.
Rusijos piliečiai JAV PRG planus Europoje laiko grėsme
Apie 90 proc. Rusijos gyventojų NATO plėtrą laiko grėsmę šalies nacionaliniam saugumui, pareiškė Valstybės Dūmos gynybos komiteto narys Michailas Nenaševas.
„Ukrainos ir Gruzijos įtraukimą į NATO absoliuti dauguma Rusijos piliečių laiko grėsme“, - sakė jis antradienį Maskvoje, tarptautinėje konferencijoje, skirtoje Europos saugumo problemoms.
Jo nuomone, Rusijos piliečiai tokios pat vieningos nuomonės ir dėl galimo Amerikos priešraketinės gynybos (PRG) elementų dislokavimo Rytų Europoje.
Japonija galėtų dalyvauti PRG sistemoje drauge su Rusija, JAV ir Europa, teigia Lavrovas
Rusijos URM vadovas Sergejus Lavrovas mano, kad Japonija galėtų dalyvauti kuriant pasaulinę raketų grėsmės neutralizavimo sistemą.
„Mes tebemanome, jog geriausias būdas stebėti ir, esant būtinybei, neutralizuoti raketų platinimo grėsmes - sukurti iš tikrųjų kolektyvinę sistemą, kuri vienytų ir Jungtines Valstijas, ir Europą, ir Rusiją, ir visas suinteresuotas šalis, taip pat, žinoma, ir Japoniją“, - sakė jis pirmadienį Maskvoje spaudos konferencijoje, pasibaigus susitikimui su Japonojos URM va...
Lietuvos URM stebisi Rusijos pareiškimais dėl galimo raketų dislokavimo Baltarusijoje
Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusistebėjo Rusijos generolo pareiškimais apie galimybę parduoti kaimyninei Baltarusijai Rusijos operatyvinius taktinius raketų kompleksus "Iskander"."URM stebisi generolo pareiškimais apie Rusijos ketinimus dislokuoti raketas Baltarusijoje. Kalbos apie Rusijos raketų nukreipimą į Vakarų Europą yra anachronistinės ir nekonstruktyvios", - BNS penktadienį teigė URM atstovai.
REKLAMA
REKLAMA
Naujausias raketas Kaliningrado srityje Rusija įrems į NATO „papilvę“
Artimiausiu metu Kaliningrado srityje bus dislokuoti Rusijos raketiniai kompleksai „Iskander-M“ su moderniausiomis balistinėmis ir sparnuotosiomis raketomis. Balistinių raketų veikimo nuotolis – 490 km, jos nematomos radaruose ir nesunaikinamos jokiomis oro erdvės gynimo priemonėmis.
Priešraketinis skydas apgins ir Rusiją, teigia JAV
JAV priešraketinės gynybos (PRG) kompleksai, dislokuoti Vidurio Europoje, gali apginti vakarinius Rusijos regionus, sakė JAV priešraketinės gynybos agentūros direktorius generolas leitenantas Henry Oberingas (Henris Oberingas). "Bus užtikrinta priedanga Prancūzijai, Vokietijai, Italijai - visiems, ką reikia apginti.
NATO nagrinėja galimybę sukurti savo priešraketinį skydą Europoje
NATO generalinio sekretoriaus padėjėjas gynybos politikos planavimo klausimais Johnas Colstonas (Džons Kolstonas) pažymi, kad Aljansas nagrinėja galimybę sukurti savo priešraketinės gynybos (PRG) sistemą Europoje, naudojant JAV PRG sudedamąsias dalis.
NATO turi aptarti Irano grėsmės dydį, teigia Vokietija
NATO turėtų aptarti, ar Iranas kelia pakankamai rimtą grėsmę, kad ji pateisintų JAV priešraketinės gynybos (PRG) skydo dislokavimą rytų Europoje, pirmadienį pareiškė Vokietijos vyriausybės atstovas. JAV nori dislokuoti radarų sistemą Čekijoje, o raketų gaudytuvus - Lenkijoje. Šis planas smarkiai pykdo Maskvą ir grasina Europos susiskaldymu. Vašingtonas teigia, kad ši sistema reikalinga norint apsisaugoti nuo Irano keliamos grėsmės.
Lenkija kol kas dar neleido dislokuoti priešraketinio skydo
Nuolatinis Lenkijos atstovas Šiaurės Atlanto aljanse Jerzy Novakas (Ježis Novakas) pirmadienį sakė, kad Varšuva dar nedavė galutinio leidimo dislokuoti savo teritorijoje Amerikos priešraketinės gynybos (PRG) elementus. Tai jis pareiškė per virtualiąją konferenciją iš NATO būstinės Briuselyje, kuri buvo transliuojama Ukrainos ir NATO visuomeninės lygos 4-osios asamblėjos posėdyje Kijeve. "Mes tik vedėme derybas dėl galimybės dislokuoti PRG Lenkijoje, sutikimo mes kol kas dar nedavėme.
Kaukazo šalys neigia pranešimus apie galimą JAV PRG sistemos dislokavimą
Azerbaidžano, Armėnijos ir Gruzijos pareigūnai neigia pranešimus apie galimą Amerikos priešraketinės gynybos sistemos komponentų dislokavimą Kaukaze.Ketvirtadienį Briuselyje JAV priešraketinės gynybos agentūros direktorius Henry Oberingas (Henris Oberingas) pranešė žurnalistams, kad tris iš dešimties antžeminių savo priešraketinės gynybos sistemos sudedamųjų dalių Amerika iki 2011 metų ketina dislokuoti Europoje, tarp jų vieną radarą Kaukazo regione.
Baltuosius rūmus "suglumino" pareiškimai iš Maskvos apie priešraketinį skydą
Baltuosius rūmus "suglumino" Rusijos strateginės paskirties raketinės kariuomenės (SPRK) vado Nikolajaus Solovcovo pareiškimas, kad Amerikos priešraketinės gynybos (PRG) dalys, jeigu jos bus dislokuotos Lenkijos ir Čekijos teritorijoje, gali tapti Rusijos raketų taikiniais.
Rusija žada atsakyti į planus Lenkijoje ir Čekijoje dislokuoti JAV priešraketinę sistemą
JAV patvirtino ketinimus dislokuoti priešraketinės gynybos (PRG) elementus Lenkijoje ir Čekijoje, o Rusija, atsakydama į tai, pareiškė esanti pasirengusi adekvačiai atsakyti į grėsmę, galinčią kilti jos saugumui buvusių Varšuvos Sutarties šalių teritorijoje. Lenkijos valdžia pirmadienį oficialiai patvirtino informaciją apie oficialų JAV pasiūlymą statyti raketų bazę Lenkijoje.
Rusijos kosmoso kariuomenės vadas bijo JAV priešraketinių bazių Europoje
Kosmoso kariuomenės vadas generolas pulkininkas Vladimiras Popovkinas pirmadienį žurnalistams pareiškė, kad galimas Jungtinių Valstijų priešraketinės gynybos (PRG) sistemos elementų dislokavimas Čekijoje ir Lenkijoje kelia grėsmę Rusijos saugumui.