išradėjai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „išradėjai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „išradėjai“.
„Orlen Lietuva“ išradėjams turi sumokėti dar 3 mln. eurų
Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdoma bendrovė „Orlen Lietuva“ (buvusi „Mažeikių nafta“) išradėjams turi sumokėti dar 3,065 mln. eurų už jų išrastą ir gamyboje naudojamą įrenginį, nutarė teismas. Ankstesniu teismo sprendimu jie jau atgavo beveik 6 mln. eurų. Lietuvos apeliacinis teismas liepos 4 dieną patenkino 7 išradėjų ieškinius ir priteisė jiems 1,255 mln. eurų autorinio atlyginimo ir 1,81 mln. eurų palūkanų. Teismas panaikino Šiaulių apygardos teismo 2015 metų rugpjūtį priimtą nutartį.
Kviečia teikti paraiškas Europos išradėjų apdovanojimams
Europos patentų tarnyba kviečia talentingiausius kūrėjus teikti paraiškas 2015 metų Europos išradėjų apdovanojimams. Siūlyti kandidatą šiems apdovanojimams gali kiekvienas asmuo, o į jį pretenduoti kviečiami verslo atstovai, universitetai ar tyrimų centrai, profesionalų asociacijos bei individualūs kūrėjai, pranešė Valstybinio patentų biuro atstovai. Visi norintys kandidatuoti turi atitikti vieną reikalavimą – išradimas privalo būti patvirtintas bent vienu Europos patentu.
Kaune duris atvers pirmasis Lietuvoje inžinerijos licėjus
Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjus – taip nuo rugsėjo 1 dienos vadinsis Kaune įsikūrusi „Purienų“ vidurinė mokykla. Tai pirmoji tokio tipo švietimo įstaiga Lietuvoje, kurioje mokysis būsimi inžinerijos mokslininkai ir išradėjai. Gimė bendradarbiaujant Sprendimą „Purienų“ vidurinei mokyklai suteikti Kauno technologijos universiteto (KTU) vardą Universiteto senatas priėmė praėjusių metų rudenį, o licėjaus statusas gegužės pabaigoje patvirtintas ir miesto savivaldybės tarybos.
Top 23: neįtikėtinos sėkmės lydimi žmonės, kurie iš pradžių susimovė (III)
Jei kartą nepasisekė – pasiduoti vien dėl to tikrai neverta. Kai kurie didžiulės pasaulinės šlovės sulaukę žmonės susimovė, ir ne po vieną kartą. Šiame sąraše – tikros sėkmės sulaukę žmonės, nuo scenos žvaigždžių iki mokslininkų, kuriems iš pradžių teko patirti didžiules nesėkmes, o tik po to – pasiekti šlovę ir susikrauti turtus. Tik silpnieji pasiduoda, o štai šie žmonės net ir po nesėkmių liko ištikimi savo tikslams.
Jaunieji išradėjai kviečiami dalyvauti konkurse
Vasario pabaigoje paaiškės geriausias jaunasis Lietuvos išradėjas. Išradimus kuriantys asmenys dar turi laiko iki vasario 25 d. pateikti paraišką ir pretenduoti gauti tarptautinį pripažinimą – Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos apdovanojimą.
TOP 10: išradimų, pražudžiusių savo išradėjus (II)
Šiame sąraše – mažiau žinomi, tačiau labai svarbūs išradėjai, tragiškai žuvę nuo savo pačių išradimų. Tęsinys 5. Johnas Godfrey Parry-Thomas J. G. Parry-Thomas nemirtinga legenda greitų automobilių ir lenktynių pasaulyje, greičio mėgėjas, inžinierius ir vairuotojas, per savo gyvenimą pagerinęs ne vieną greičio ant žemės rekordą. Jam priklauso ir pasaulio rekordas, pasiektas „Babs“ automobiliu.
Lietuvos išradėjai savo išradimų patentabilumą galės patikrinti paprasčiau ir pigiau
Lietuvos pareiškėjai, patentuojantys išradimą Lietuvoje, galės supaprastintomis sąlygomis patikrinti, ar panašus išradimas dar nebuvo patentuotas kitose pasaulio šalyse. Valstybinis patentų biuras (VPB) ir Europos patentų tarnyba (EPT) sutarė, kad nuo 2014 m. sausio 1 d. Lietuvos pareiškėjams bus sudarytos sąlygos atlikti išradimo patentabilumo ekspertizę, o tai padarys patyrę EPT ekspertai.
Porceliano istorija apipinta paslaptimis ir intrigomis
Simona PUŽAITĖ
Porceliano gamybą gaubia legendos ir paslaptys, o už jo formulės išdavimą grėsė mirtis. Nepaisant pastangų, formulė nutekėjo, o porceliano indus gali paliesti visi mirtingieji. Porceliano išradėjai – kinai Vedžiodama po Chaimo Frenkelio vilos sales Šiaulių „Aušros“ muziejaus Dailės skyriaus vedėja Odeta Stripinienė pasakoja, jog porcelianą VII a. sukūrė kinai.
Mokslininkai ir išradėjai, kuriuos pražudė jų pačių išradimai
Marija Kiuri (Marie Curie). 1867– 1934
Marija Kiuri buvo pirmoji moteris, gavusi Nobelio premiją, ir pirmoji mokslininkė, šią premiją gavusi du kartus.
Deja, ji tapo savo atradimų ir eksperimentų su jais auka. Marija Kiuri atrado du radioaktyviuosius elementus – radį ir polonį. Ji intensyviai tyrinėjo ir radoną – dujas, kurias išskiria radis.
Išradėjai, kuriuos nužudė jų pačių išradimai
Marija Kiuri (Marie Curie). 1867 - 1934
Marija Kiuri buvo pirmoji moteris, gavusi Nobelio premiją, ir pirmoji mokslininkė, šią premiją gavusi du kartus.
Deja, ji tapo savo išradimų ir eksperimentų su jais auka.
Marija Kiuri atrado du radioaktyviuosius elementus – radį ir polonį. Ji intensyviai tyrinėjo ir radoną – dujas, kurias išskiria radis.
REKLAMA
REKLAMA
Išradėjų įpročiai: dirbti, kol pamirši savo vardą
Vienas iš „Polaroid“ įkūrėjų, Edwinas Landas sako: „Didžiausias inovatoriaus iššūkis yra sugebėjimas įveikti ne visuomenės opoziciją, o skirtingumą.“ Puikios idėjos ir naujovės dažnai būna atmetamos ar ignoruojamos žmonių iki tol, kol galiausiai įvyksta lūžis ir jos priimamos.
Taigi, visiškai logiška, jog viena svarbiausių išradėjo savybių yra atkaklumas ir užsispyrimas.
Trys S. Jobso istorijos: apie tikslą, meilę ir mirtį
Pateikiame jums Steve'o Jobso kalbą, pasakytą 2005 metų Stanfordo universiteto diplomų teikimo iškilmėse :
Man didelė garbė dalyvauti jūsų, vieno garsiausių pasaulio universitetų, diplomų teikimo šventėje. Aš pats niekada nepabaigiau universiteto. Bet šiandien tiesiog norėčiau jums papasakoti tris savo gyvenimo istorijas. Tik tiek. Tris paprastas istorijas.
Pirmoji istorija bus apie taškų sujungimą.
Aš mečiau Reedo universitetą po pirmųjų šešių studijų mėnesių.
Išradėjai, kuriuos pražudė jų pačių išradimai
Norint būti išradėju reikia turėti didelę krūvą šlamšto, šiek tiek vaizduotės ir tikėti neįmanomu. Kai kurie išradimai pakeičia žmonijos istoriją, tačiau kiti atsigręžia prieš pačius išradėjus, rašo portalas „Business Insider“. Pastaruoju atveju tokių išradimų autoriai dažniausiai yra perkeliami į „Wikipedia“ puslapius ar gauna Darvino apdovanojimus.
Štai 10 istorijų apie išradėjus, kurie geriau jau būtų likę namuose tą dieną, kai bandė palikti savo žymę istorijoje.
208 metai pr. Kr.
10 išradimų, kurių niekada niekam neprireiks
Kriziniais 2008-asiais į JAV patentų biurą atkeliavo 485 tūkst. prašymų užpatentuoti išradimus. Tai rekordinis skaičius. Patento suteikimas gali užtrukti kelis metus ir kainuoti – kartu su juridinių reikalų sutvarkymu – apie 15 tūkst. JAV dolerių, tačiau tai išradėjų nesustabdo.
Dauguma patentų niekada neatsipirks, o kai kurie stebina savo neperspektyvumu. Žurnalas „Forbes“ pristato dešimt išradimų, kurių niekada niekam neprireiks.
10 istorijų apie įžvalgos trūkumą
„Jei nauja idėja iš pirmo žvilgsnio neatrodo absurdiška, ji yra pasmerkta žlugti“, – kadaise sakė Albertas Einšteinas. „Nieko nėra tipiškesnio, kaip talentingi žmonės, nepasiekę savo gyvenime jokios sėkmės“, – jam antrino Arthuras Andersenas, gėdingai žlugusios didžiausios pasaulyje audito kompanijos „Andersen“ įkūrėjas.