gastronomija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gastronomija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gastronomija“.
Kalėdinių patiekalų istorija Lietuvoje: nuo avienos iki pulardų ir kaplūnų
Šiandien kalėdinis stalas daugeliui sunkiai įsivaizduojamas be kepto paukščio. Višta, antis, kalakutas arba žąsis tapo kalėdinių šeimos pietų tradicija. Panašiai buvo ir senovėje. Kalėdos Lietuvoje nuo pat krikšto reiškė Kristaus gimimą ir pasninko pabaigą. Tad stalai būdavo nukraunami daugiausia mėsiškais valgiais. Kiek ir kokių jų būdavo, priklausė nuo namų turtingumo.
Naminių paukščių mėsos pasirinkimas anais laikais buvo kitoks, nei dabar.
Diskriminacija apkaltintas Čeprackas supykdė Stano: „Pabandysi mus išvaryti, niekur neišeisim“
Vilniuje įsikūręs šefo Liutauro Čepracko restoranas „Gastronomika“ pastaruoju metu sulaukė nemažai žmonių dėmesio. Lygių teisių kontrolieriaus tarnyba nustatė, kad vakarais neįleisdamas žmonių su mažais vaikais restoranas diskriminuoja klientus. Sureagavus ir pačiam vyrui, apie tai pasisakė ir žinomas muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano.
Restorano „Gastronomika“ svetainėje nurodoma ne viena taisyklė.
Šv. Agotos dieną minint: profesorius Rimvydas Laužikas atskleidė, kokią duoną valgė pirmieji lietuviai
Vasario 5-ąją minima Šv. Agotos, duonos globėjos diena. Nuo seno tikima, kad šiandien bažnyčioje pašventinta duona gali apsaugoti nuo gaisro, ligų ar nelaimių. Apie tai, kodėl ruginė duona įsigalėjo Lietuvoje, duonos mistifikaciją, prietarus bei ritualus ir vartojimo pokyčius pasakoja gastronominio paveldo tyrinėtojas prof. Rimvydas Laužikas, rašoma pranešime spaudai.
Gastronomijos stebuklai: 20 originaliausių burgerių
Gastronomija taip pat gali būti meno forma. Jei turite abejonių, jas išsklaidysite pažvelgę į šias prancūzų menininkų dueto, kuriančio puslapį „Fat & Furious Burgers”, nuotraukas. Manome, kad menininkai Quentinas ir Thomasas sukūrė pačius originaliausius burgerius.
Parodoje – viskas, ko reikia svetingumo verslui
Ketvirtadienį „Litexpo“ parodų rūmuose Vilniuje prasideda kas dveji metai rengiama parduotuvių, restoranų, viešbučių įrangos ir gastronomijos paroda „BaltShop. BaltHotel. BaltGastro“.
15-ąjį kartą rengiamoje parodoje dalyvaus 60 firmų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Suomijos.
Šventės keliautojo skrandžiui: česnakų fiesta ir ridikėlių naktis (II)
Kadaise Dievas sukūrė žmogų, dovanodamas jam protą ir fizinių jėgų prasimaitinti ir tokiu būdu išgyventi. Antikos laikais maisto produktai tapo neatsiejami nuo malonumo. 1814-aisiais pirmą kartą pavartojamas žodis „gastronomija“, kildinamas iš graikų kalbos „gaster“ (skrandis) ir „nomos“ (įstatymai) bei reiškiantis mokslą apie maisto ir kultūros santykį.
Gardžiausi Europos sūriai
Gastronomija yra tikrai svarbi kiekvienos kelionės dalis: kvapai, skoniai, pojūčiai bei valgymo ypročiai tampa nepaprastu potyriu bei atostogų paįvairinimu.
Vienas labiausiai mistifikuotų ir romantizuotų maisto produktų yra sūris. Ne veltui jo rūšių beveik neįmanoma suskaičiuoti (o ką jau bekalbėti apie galimybės paragauti).
Tačiau keleto jų pamiršti nederėtų.
Prancūzijoje būtina paragauti Langres sūrio, pagaminto iš karvės pieno ir valgomo su šlakeliu šampano ant riekutės.
Poilsis Olandijoje: dviračiais po restoranus
Nyderlandai visada pasižymėjo gausybę įvairių traukos objektų: gamta, architektūra bei renginiais.
Tačiau neretai būna visiškai pamirštama Nyderlandų virtuvė, dėl ko apgailestauja patys vietos gyventojai. Tad dabar Groningeno miestas šalies šiaurėje kviečia turistus dviračiais įveikti „gastronominį maršrutą“.
Juo galima keliauti 30 ar 55 kilometrus, tris ar penkis kartus sustojant vietiniuose restoranėliuose.
Ką gi, bent jau dėl kalorijų galvos sukti neteks.