erozija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „erozija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „erozija“.

Indonezijoje gyvenantis vyras užsispyrė įveikti šalies krantus niokojančią eroziją

Indonezijoje gyvenantis aplinkosaugos entuziastas lanko kaime gyvenančius vaikus ir moko juos apie pakrančių eroziją bei aiškina, kaip mangrovių medžiai gali padėti išsaugoti aplinką. Tiesa, iš pradžių jis pasipuošia raganosio galvos skrybėlę. O dar nuo pečių nusiima savo didelę kuprinę ir išsitraukia vieną iš popierinių lėlių – spalvotą jūrų arkliuką. Kai visi vaikai susėda, ima pasakoti apie aplinkosaugos problemas.
2021-04-07
REKLAMA
Aplinkai draugiška žemdirbystė – būdas sumažinti dirvožemio eroziją  Aplinkai draugiška žemdirbystė – būdas sumažinti dirvožemio eroziją

Aplinkai draugiška žemdirbystė – būdas sumažinti dirvožemio eroziją

Jau kelis dešimtmečius susiduriame su didėjančia grėsme – dirvos erozija, kuri sukelia dirvožemio degradaciją. Remiantis Europos Komisijos duomenimis, ši problema jau dabar yra opi daugiau nei 110 valstybių – kasmet dėl šios priežasties žemdirbiai senajame žemyne praranda iki 50 000 ha dirbamos žemės. Ne geresnė situacija ir Lietuvoje – dirvožemio degradacijos požymiai vis stiprėja.
2017-02-08

Nugludintos stiklo šukės Rusijos pakrantę pavertė krištoline

Rusijoje, Ramiojo vandenyno pakrantėje, gamta sukūrė nuostabų peizažą. Sovietmečiu į jūra mesta įvairi, sudužusi stiklinė tara ir porcelianas pavirto žėrinčiais, paplūdimį puošiančiais brangakmeniais. Stiklo paplūdimiu praminta pakrantė Usūrio įlankoje prie Vladivostoko dabar yra tobulo grožio pavyzdys, tačiau daugybę metų pakrantė atrodė priešingai.
Orai 2017-02-01

Mokslininkai: stichijas reikia stebėti

Reda Gilytė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Mokslininkai, parengę studiją apie Baltijos jūros krantų erozijos problemas, pabrėžia, kad uraganų poveikį jaučia ir uostamiesčio gyventojai, ir jūros uostas. Nors, pasak mokslininkų, uraganų nedaugėja, tačiau jie trunka vis ilgiau, todėl reikia pasirengti, kad poveikis taptų kuo mažesnis. Paskutinė audra, nusiaubusi Baltijos jūros pakrantę, praūžė prieš beveik mėnesį.
2015-02-01

Kodėl Marsas raudonas?

Marsaeigiui „Curiosity“ siunčiant pirmąsias grublėtos planetos paviršiaus nuotraukas, artimiausiomis savaitėmis išvysime daug raudonai oranžinių peizažų. Tačiau kodėl Marsas raudonas? Paprasčiausias raudonosios planetos spalvos paaiškinimas – regolite, paviršiaus medžiagoje, yra daug geležies oksido. Ta pati medžiaga atspalvį suteikia kraujui ir rūdims. Tačiau kodėl Marse tiek daug geležies, kodėl geležis „oksiduota“ ir kodėl geležies oksidas yra raudonas? Viskas prasidėjo prieš 4,5 mlrd.
2012-08-09

Baltijos jūra glemžiasi Latvijos pakrantę

Kaimyninės Latvijos teritorija nuolat mažėja dėl kranto erozijos. Jūra kasmet pasiglemžia metrus kranto. Profesorius, ne vienerius metus tiriantis šį reiškinį Latvijoje, ragina atkreipti dėmesį į pakrančių gyventojus, kuriems jūra grasina labiausiai, praneša LTV Naujienų tarnyba. Latvijos universiteto profesorius Janis Lapinskis kasmet nueina daugiau nei 400 kilometrų Latvijos pakrante ir tikrina, koks atstumas nuo jūros iki pažymėtų medžių.
2012-02-01

Mokslininkai paplūdimyje skaičiuos smėlio kruopeles

Mokslininkai viename Britanijos paplūdimyje pradėjo skaičiuoti smėlio kruopeles, taip tikėdamiesi nustatyti pakrantės erozijos mastą. Plimuto universiteto tyrėjai teigia, kad tyrimui atlikti prireiks mažiausiai 5 metų. Ši laikotarpį jie stebės Peranporto paplūdimyje ant 40 metrų ilgio pastolių sumontuotų instrumentų surinktus duomenis, praneša „Daily Mail“. Duomenys bus renkami naudojant grupę nešiojamų kompiuterių, sustatytų mobilioje lauko laboratorijoje.
2011-10-14

Uolos mirtis

Gamtoje nėra amžinų dalykų: šiame atsitiktinai nufilmuotame vaizdo siužete matyti, kaip į jūrą nugriūna didelė dalis D. Britanijos Kornvolio pakrantėje stūksančios uolos. Ji neatlaikė aktyvios kranto erozijos.
2011-10-10

Paukščių mėšlas gadina automobilių paviršių

Vasarą vairuotojai, saugodamiesi nuo saulės kaitros, mėgsta automobilius parkuoti prie pastatų ir po medžiais. Tačiau taip pastatytas transporto priemones mėgsta „atakuoti“ sparnuočiai, kurie, tupėdami ant medžių šakų, atlieka savo gamtinius reikalus. Pastebėję baltus plėmus, automobilininkai neskuba jų nuvalyti, nors žino, kad paukščių ekskrementai ardo automobilių dažų sluoksnį.
2011-05-09

Permainų vėjai siaučia ir Marse

Paslaptingos tamsaus smėlio kopos, esančios aplink Marso šiaurinę poliarinę kepurę, kintant metų sezonams taip pat keičiasi. Mat pavidalą keičia anglies dioksido dujos, o tai sukuria kraštovaizdį keičiančias lavinas, praneša naujienų agentūra AFP. NASA zondo „Mars Reconnaissance Orbiter“, kuris raudonąją planetą tyrinėja jau penkerius metus, darytose nuotraukose užfiksuoti netikėti pokyčiai, žurnale „Science“ paskelbtame tyrime teigia mokslininkai.
2011-02-04
REKLAMA
REKLAMA

Kankuno paplūdimius naikina erozija

Mokslininkai įspėja, kad dėl visuotinio atšilimo ir jo sukeliamų pasekmių atostogų rojumi vadinamas Kankunas greitai gali netekti savo „atvirutinių“ paplūdimių. Jų teigimu, didžiausia kurorto ekologinė problema – erozija, naikinanti ne tik baltutėlaitį paplūdimių smėlį, bet ir kelianti pavojų per arti vandens pastatytiems viešbučiams ir namams, - informuoja „USA Today“. Tam, kad pažabotų šį procesą, Kankuno valdžia kiek anksčiau jau skyrė 70 mln. JAV dolerių.
2010-12-15

Suplanuoti Gedimino kalno tvarkymo darbai

Specialiai Kultūros ministerijos sudaryta darbo grupė parengė planą, kaip bus tvarkomas ir konservuojamas sostinės Gedimino kalnas. Pranešama, kad posėdyje, kuriame dalyvavo ne tik darbo grupės nariai, bet ir gausus būrys archeologijos, geologijos ir paveldosaugos specialistų bei ekspertų, buvo pristatytas ir aptartas Gedimino kalno esamos būklės stabilizavimo ir konservavimo I-ojo darbų etapo programos projektas.

Dvylika apaštalų darosi pavojingi turistams

Dėl erozijos Dvylikos apaštalų uolos turistams kelia pavoju, tad kai kurios čia įrengtos apžiūros aikštelės uždarytos, rašo „news.com.au“. Netoli Port Campbello miesto Australijoje esantis gamtos stebuklas skalaujamas vandens. Tad patikrinę įrengtų apžiūros aikštelių saugumą, inspektoriai pamatė, jog jų pamatai buvo paplauti. Parko saugotojai teigia nesistebintys: gamta kinta. Pernai birželį, į vandenį nugarmėjo vieno „apaštalo“ dalis. Rugsėjį subyrėjus dar vienam, jų liko tik septyni.
2010-07-08

Startuoja tarptautinis medijų meno festivalis ENTER_5

Balandžio 26 d. Šiauliuose startuoja jau penktas tarptautinis medijų meno festivalis ENTER_5. Tai skaitmeninių technologijų ir meno, virtualių subkultūrų ir informacinės visuomenės tyrimų laboratorija, kurioje, menininkų projektais, seminarais, elektroninės muzikos garsais ir skaitmeniniais vaizdais siekiama aprėpti ir perteikti svarbiausiais šiuolaikinio meno ir kultūros tendencijas.Šių metų festivalio teorinė konferencija skirta šiandien itin aktualiai interaktyvumo temai.
2007-04-20
Į viršų