eglė rakauskaitė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „eglė rakauskaitė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „eglė rakauskaitė“.
Nacionaline premija apdovanota Eglė Rakauskaitė: džiaugiuosi, kad jos sulaukiau gyva
Nacionaline kultūros ir meno premija pirmadienį apdovanota tarpdisciplininio meno kūrėja Eglė Rakauskaitė sako besidžiaugianti, jog šio svarbaus kūrybos įvertinimo sulaukė dar būdama gyva.
„Džiugu, kad aš dar gyva sulaukiau. Juokinga, bet ir nelabai juokinga, nes, pavyzdžiui, Rožanskaitės atveju, žmogus buvo pristatomas ne vieną kartą, negavusi moteris pasimirė ir dabar po mirties į Veneciją vežami darbai“, – BNS pirmadienį sakė 56-erių menininkė.
„ArtVilnius‘23“ parodos „Takas“ kuratorius Vytenis Burokas: „Menininkai permąsto performatyvumo sąvoką“
Menininkas, parodų kuratorius, Vilniaus dailės akademijos Skulptūros katedros vedėjas Vytenis Burokas jau trečius metus iš eilės atrenka įdomiausius meninius projektus mugėje vykstančiai skulptūrų, instaliacijų ir performansų parodai „Takas“. Šiais metais parodoje bus pristatyta 16 menininkų iš Lietuvos ir užsienio.
Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’23“ Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasideda jau kitą penktadienį.
Lietuvė Indijoje šokdina tūkstantines minias: didžėjė griauna visus mitus
28-erių vilnietė Eglė Rakauskaitė gyvena visai netipišką gyvenimą. Pirmiausia, ji jau ketverius metus nuolat gyvena Indijoje. Antra – ji yra mylima ir populiari didžėjė Berry Gangsta, šioje Azijos šalyje surenkantis tūkstantines minias. Ir dar Eglė Indijoje turi savo verslą. Portalui tv3. lt ji papasakojo, kaip atrodė lietuvių didžėjės gyvenimas. “Pirmą kartą į Indiją nuvykau 2009 m. Išvykau mokytis pagal mainų programą.
Restauruojamų LNDT fojė paveikslų vietą užims laikinos ekspozicijos
Nuo šiol Lietuvos nacionalinio dramos teatro fojė žiūrovus pasitiks atsinaujinusi: dešimtmečius ją puošę iškilių lietuvos dailininkų – Vinco Kisarausko, Vytauto Ciplijausko, Sofijos Veiverytės, Leonardo Tuleikio, Silvestro Džiaukšto, Aloyzo Stasiulevičiaus, Vlado Karatajaus, Augustino Savicko, Antano Gudaičio, Leopoldo Surgailio ir Vytauto Mackevičiaus tapybos darbai iškeliavo į Lietuvos dailės muziejaus restauratorių dirbtuves, o juos pakeis laikinos ekspozicijos.
Skaidrių akių mergaitės fotografijose – vyrai
Žurnalistė Rita Stankevičiūtė pasiryžo surengti pirmąją fotografijų parodą, kuri bus atidaryta šį šeštadienį, balandžio 18 d., 16 val. žinomos menininkės Eglės Rakauskaitės studijoje Loftas 161. Paroda veiks tik septynias dienas.
Edukacinis projektas – „Vitražas laiko tėkmėje“
VšĮ „Vitražo manufaktūra“, dalyvaujanti Vilniaus miesto savivaldybės Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programoje, pradeda vykdyti edukacinį projektą „Vitražas laiko tėkmėje”.
Padedant vitražo meistrams, „Vitražo manufaktūra” atveria savo paslapčių skrynią kviesdama visus meno mylėtojus ar tik bepradedančius atrasti savyje menininko gyslelę patirti kūrimo džiaugsmą.
Venecijos bienalėje lietuvių menininkai primins "Villa Lituania" likimą
Viename žymiausių šiuolaikinio meno forumų - Venecijos bienalėje - šiais metais Lietuvai atstovausiantis menininkų duetas Nomeda ir Gediminas Urbonai pristatys projektą "Villa Lituania". Projekto tikslas yra atkreipti dėmesį į tarpukario Lietuvos ambasados Romoje "Villa Lituania", kuri laikoma paskutine Rusijos okupuota Lietuvos teritorija, likimą.
ŠMC TV: Normalybės interventas
Apie ŠMC TV kalba kai kurie jos kūrėjai – Raimundas Malašauskas, Virginija Januškevičiūtė, Valentinas Klimašauskas, Eglė Rakauskaitė, Aurelija Maknytė, Julija Fomina ir Ignas Krunglevičius.
Tai vis dėlto kas yra Šiuolaikinio meno centro televizija?
Virginija Januškevičiūtė: Šiuolaikinio meno centro projektas televizijos eteriui yra parodų salėms alternatyvi ekspozicijos ir ieškojimų erdvė.
Lietuvos menininkų duetą nuo Venecijos bienalės apdovanojimo teskyrė vienas žingsnis
Tik trečią kartą pasaulio menininkų Mekoje vadinamame šiuolaikinio meno festivalyje Venecijos bienalė dalyvaujantys Lietuvos atstovai sulaukė nemažo dėmesio - menininkų duetui Svajonei ir Pauliui Stanikams iki pagrindinio bienalės prizo "Aukso liūto" pritrūko tik vieno balso.
Festivalio vertinimo komisija apdovanojimą už geriausią nacionalinį paviljoną skyrė Liuksemburgo atstovams.
Lietuvos menininkai dalyvauja pasaulio menininkų Meka vadinamoje Venecijos bienalėje
Nuo 1895 metų gyvuojančiame šiuolaikiniame meno festivalyje Venecijos bienalėje šiais metais Lietuvai atstovaus menininkų duetas - Svajonė ir Paulius Stanikai, pristatysiantys savo skulptūras, piešinius, fotografijas ir video darbus.
Jau trečius metus tiek Vilniuje, tiek Prancūzijos sostinėje gyvenančių ir dirbančių menininkų kūriniai bus eksponuojami penktadienį atidaromame lietuviškame paviljone.
Parodai dailininkai patys susirado ir išsinuomojo "Palazzo Fortuny" - netoli Šv.
REKLAMA
REKLAMA