• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tik trečią kartą pasaulio menininkų Mekoje vadinamame šiuolaikinio meno festivalyje Venecijos bienalė dalyvaujantys Lietuvos atstovai sulaukė nemažo dėmesio - menininkų duetui Svajonei ir Pauliui Stanikams iki pagrindinio bienalės prizo "Aukso liūto" pritrūko tik vieno balso.

REKLAMA
REKLAMA

Festivalio vertinimo komisija apdovanojimą už geriausią nacionalinį paviljoną skyrė Liuksemburgo atstovams.

REKLAMA

Prestižiniai "Aukso liūto" apdovanojimai skiriami už viso gyvenimo pasiekimus, geriausią nacionalinį paviljoną, geriausiam jaunam menininkui ir geriausiam pristatymui.

Nuo 1895 metų gyvuojančiame šiuolaikiniame meno festivalyje Venecijos bienalėje dalyvaujantis menininkų duetas S. ir P.Stanikai pristatė savo skulptūras, piešinius, fotografijas ir videodarbus.

REKLAMA
REKLAMA

Jau trečius metus tiek Vilniuje, tiek Paryžiuje gyvenantys ir dirbantys menininkai patys susirado ir išsinuomojo "Palazzo Fortuny" - netoli Šv. Morkaus aikštės įsikūrusį žinomo darbužių modeliuotojo, fotografo, skulptoriaus ir dekoratoriaus Mariano Fortuny (Fortuni) namą-muziejų. Menininkų dueto ekspozicijai buvo skirta 300 kvadratinių metrų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įvairias vaizduojamojo meno sritis ir išraiškos priemones pasitelkiantys menininkai S. ir P. Stanikai yra dalyvavę daugelyje grupinių parodų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Savo kūriniuose jie įvairiais rakursais žvelgia ir gilinasi į žmogų, jo kūną, kūno kalbą, tos kalbos ekspresiją.

REKLAMA

50-oji - jubiliejinė tarptautinės Venecijos bienalės vaizduojamųjų menų ekspozicija veiks iki lapkričio 2 dienos.

Venecijos bienalė skirstoma į šešis sektorius - vaizduojamųjų menų, architektūros, teatro, muzikos, šokio bei kino.

Šių metų Bienalės vaizduojamojo meno ekspozicija, kurios tema - "Svajonės ir konfliktai: žiūrovo diktatūra", įsikūrė įvairiose miesto erdvėse - muziejuose, galerijose, paviljonuose ir tiesiog gatvėse.

REKLAMA

Tam, kad pabrėžtų skirtingų festivalyje dalyvaujančių šalių šiuolaikinio meno įvairovę, organizatoriai pasirinko tarsi iš atskirų, autonomiškų "salelių" susidedančią ekspozicijos struktūrą.

Šių metų Venecijos bienalėje dalyvauja menininkai iš daugiau nei 50-ies pasaulio šalių.

Lietuvos atstovai Venecijos bienalėje pirmą kartą dalyvavo 1999 metais, kai savo darbus šiame tarptautiniame renginyje eksponavo menininkai Mindaugas Navakas ir Eglė Rakauskaitė. Tų pačių metų Bienalėje savo spektaklį "Roberto Zucco" pristatė ir režisierius Oskaras Koršunovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2001-ųjų metų Bienalėje dalyvavo daugialypės terpės menininkas Deimantas Narkevičius. Festivalis tais metais taip pat prodiusavo Eimunto Nekrošiaus "Otelą" pagal Viljamo Šekspyro tragediją. Bienalėje įvyko pasaulinė šio spektaklio premjera.

Italijos nacionaliniu pasididžiavimu vadinama Venecijos bienalė yra tiesiogiai pavaldi Italijos parlamentui bei vyriausybei.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų