e. šiškauskienė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „e. šiškauskienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „e. šiškauskienė“.
Lietuvoje darbo vietų – gausu, bet dirbančių nėra: kas dėl to kaltas?
Tokios situacijos Lietuvoje dar nėra buvę – turime beveik 200 tūkst. bedarbių, tačiau norinčių dirbti nėra. Darbdaviams tai kelia nuostabą, tačiau kas iš tiesų dėl to kaltas? Šį pirmadienio vakarą TV3 laida „Karštai su tv3.lt“ aiškinsis, su kuo susijusi problema – pernelyg mažais atlyginimais, šešėlyje dirbančiais žmonėmis, o gal didžiulėmis pašalpomis?
Apie darbdavių ir darbuotojų bėdas šį vakarą laidoje diskutuos Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentė Evalda Šiškauskienė ir ...
Dalis verslininkų prašo griežtinti galimybių paso patikrą: dabar taisyklės yra tik dėl vaizdo?
Kai kurie verslininkai siūlo griežtinti galimybių paso ir kitų šiuo metu galiojančių ribojimų tikrinimą. Griežčiau tikrinti siūloma ne gyventojus, tačiau pačius verslininkus – akyliau žiūrėti, ar jie užtikrina galiojančius reikalavimus. Pasak jų, šiuo metu dalis verslininkų gali dirbti praktiškai nesilaikydami jokių ribojimų, o už tai lieka nenubausti. Tačiau šią idėją sveikina toli gražu ne visi verslininkai.
Viešbučiai ir restoranai: geriau ribojimai, o ne galimybių pasas
Vyriausybei leidus maitinimo, apgyvendinimo, pramogų verslui pačiam spręsti, ar jau nuo kitos savaitės aptarnauti tik klientus su galimybių pasu, dalis verslo atstovų pasisako už tam tikrus veiklos apribojimus viduje, o ne galimybių pasą.
„Blogiausias dalykas yra galimybių pasas“, – BNS pareiškė vienos didžiausių maisto tiekimo bendrovių „Amber Food“, valdančios apie keturias dešimtis restoranų, vadovas, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos viceprezidentas Gediminas Balnis.
Verslininkai nesupranta po karantino likusių ribojimų: „Ar galite cituoti rusiškais keiksmažodžiais?“
Nuo liepos 1-osios pasibaigęs karantinas kai kuriems verslininkams įnešė daugiau streso nei laisvių. Karantinui pasibaigus liko galioti kai kurie ribojimai. Maitinimo įstaigų atstovai sako nesuprantantys jiems kraunamų nurodymų, o Vyriausybės komunikacija esą yra tokia prasta, kad ja jau atsibodo stebėtis.
Nuo liepos 1 d. šalyje baigė galioti karantinas, tačiau tam tikri ribojimai liko. Tarp jų ir reikalavimai maitinimo įstaigoms. Čia tarp žmonių turės būti užtikrinamas 2 m. atstumas.
Viešbučiai ir sodybos nesupranta Vyriausybės leidimo: veikti leidžia, bet žmonėms atvykti – ne
Karantinui uždarius visus namuose, sumažėjus kelionių skaičiui, didelė dalis lietuvių didžiąsias žiemos šventes tikėjosi sutikti Lietuvoje. Itin daug žmonių šventėms būtų vykę į viešbučius prie jūros. Tačiau Vyriausybei priėmus naujas karantino sąlygas susidarė dviprasmiška situacija – viešbučiams veiklą vykdyti leidžiama, bet žmonės laikinai negali vykti į kitas savivaldybes. Viešbučiai tvirtina patirsiantys didelių nuostolių.
Lietuva ruošiasi turistų antplūdžiui: Palangos viešbučiai sparčiai pilnėja
Atvėrus sienas tikimasi kelionių verslo, viešbučių atsigavimo
Po dviejų mėnesių pertraukos Baltijos šalims atvėrus vidaus sienas, Lietuvos turizmo atstovai teigia, kad kad šis atlaisvinimas turėtų paskatinti išvykstamąjį turizmą. Tačiau siekiant pritraukti į šalį latvių ir estų, Lietuva turėtų labiau pasistengti, nes šioje rinkoje kovoja daug šalių.
Pamažu atsigauna ir viešbučiai – Palangos viešbučių atstovai teigia, kad kai kurių jų užimtumas savaitgalį siekia 80 procentų.
Darbdaviai bijo koronaviruso: nežino, ką darys, jei žmonės masiškai neis į darbą
Profsąjungų atstovai ragina darbuotojus tartis su darbdaviais dėl galimybės dirbti iš namų, jei Lietuvoje daugėtų koronaviruso atvejų. Tačiau pats verslas nežino, kaip reaguos, jei darbuotojai ims masiškai neateiti į darbą. Dėl to, pasak darbdavių, gali sutrikti ne tik privatus, bet ir viešasis sektorius.
Vyriausybė pranešė, kad koronaviruso prevencijai iš valstybės rezervo skyrė 1,24 mln. eurų.
Koronavirusas sukaustė Lietuvos verslą: drastiškai krinta apyvarta, mažėja kelionių
Pasaulyje plintantis koronavirusas paveikė ir Lietuvos turizmo sektorių – krito viešbučių ir restoranų apyvarta, mažėja turistinių kelionių.
Verslininkai sako, kad neigiamai jų veiklą veikia ir valdžios institucijų komunikacija, kuri atgraso žmones nuo kelionių.
Prieš popiežiaus vizitą Lietuvoje – viešbučių triumfas: laisvi numeriai tirpsta
Rudenį Lietuvoje paprastai senkant turistų srautui, šiemet dalis viešbučių ir kitų apgyvendinimo įstaigų gali tikėtis didesnio pelno dėl popiežiaus Pranciškaus vizito rugsėjį, rašo „Lietuvos rytas“. Pasak dienraščio, nakvynės jau dabar dairosi tikintieji iš užsienio valstybių, daugiausia – Lenkijos, o kai kuriuose viešbučiuose užsakyti jau visi kambariai, netgi sudaromi laukiančiųjų sąrašai, jei kas nors nuspręstų neatvykti.
Sostinėje žinomi gurmanai ryžosi tikrai kulinarinei kelionei: daugelis nustebo
Trečiadienio vakarą „Gourmet Panorama“ surengtame gurmanų vakarėlyje svečiavosi visas būrys žymių žmonių. Tarp jų – Patricija ir Ali Gadžijevai, Agnė Grigaliūnienė, Austėja Jablonskytė, Jolanta Smičienė, Saugirdas Vaitulionis, Liucina ir Tadas Rimgailos, Sigitas Praspaliauskas, Edvardas Žičkus, Laura ir Šarūnas Mazalai, Rima Olberkytė-Stankus ir kiti. Prieš savaitę duris atvėrę gastronomijos namai į išskirtinę atidarymo šventę iš viso sukvietė per 300 svečių.
REKLAMA
REKLAMA
Ar per daugiau nei mėnesį turistai pamirš Vilnių?
Artėjant metui, kuomet Vilniaus oro uostas bus uždarytas, viešbučiai jau pastebi sumažėjusį užsakymų skaičių. Baiminamasi, kad turistams nebus pakankamai gerai iškomunikuota, kaip pasiekti Vilnių ir, kad tai – laikina. Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidente Evalda Šiškauskiene. Ji teigia, kad nors rekonstrukcija būtina, baimių tikrai kyla. Tuo tarpu Lietuvos oro uostai įsitikinę, kad didelės įtakos šis uždarymas neturės.
Kas laimės ir kas pralaimės dėl padidintos minimalios algos? (I)
Staigus neplanuotas sąnaudų padidėjimas metams einant į pabaigą neabejotinai turės įtakos tiek verslui, tiek viešajam sektoriui, kuriems nežinia iš kur teks sukrapštyti papildomų pinigėlių.
Vyriausybėje verslo lyderiai parašais įsipareigojo kainas perskaičiuoti sąžiningai
Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, finansų ministras Rimantas Šadžius, ūkio viceministrė Rasa Noreikienė kartu su Lietuvos verslo asociacijomis, Lietuvos savivaldybių asociacija ir didžiųjų įmonių vadovais Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose pasirašė Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą.
Turizmas – viena labiausiai augančių šalies ūkio sričių
Nuolat augantys atvažiuojamojo ir vidaus turizmo srautai rodo, kad Lietuva tampa vis patrauklesne šalimi turizmui. Ekspertai neabejoja, kad vienas reikšmingiausių pokyčių variklių – Europos Sąjungos (ES) parama. Vien Ūkio ministerija 2007-2013 metų ES struktūrinę paramą skyrė 262 projektams. Investicijos viršijo 1 mlrd.
Savaitgalis pajūryje bus audringas – ir dėl orų, ir dėl žmonių
Rūta Grigolytė Palangos sezono atidarymo šventė gegužės 17-19 dienomis, tikimasi, dalyvaus apie 200 tūkst. žmonių. Prognozuojamas karštas savaitgalis bus gausu renginių, svečių ir, tikriausiai, pelningas viešbučiams ir restoranams. Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė mano, kad šį sezoną, lyginant su praėjusi, kainos nekis. „Manau, kad šį sezoną Lietuvos pajūryje bus pakankamas viešbučių užimtumas.
Pramogaujantiems Vilniuje kultūra – už dyką, kava – 10 litų
Mindaugas Aušra, LRT televizijos laida „Pinigų karta“ Vilniuje yra beveik 400 kavinių ir restoranų, taigi ir vilniečiai, ir miesto svečiai tikrai ras kur pasėdėti. Tačiau ar įmanoma išgerti kavos ar užkąsti, kai piniginė tuštoka? LTV laida „Pinigų karta“ atliko eksperimentą: neseniai į Vilnių atvykusi studentė Gintarė pabandė senamiestyje nusipirkti kavos ir pavalgyti tik už 10 litų, o Ignas – paieškoti nemokamų kultūrinių renginių.
Viešbučiai nežino, ar lengvatiniu PVM džiaugsis ir kitąmet
Nuo metų pradžios apgyvendinimo paslaugų sektoriui galiojantis sumažintas – 9 proc. – pridėtinės vertės mokestis (PVM) baigia galioti po kelių mėnesių. Viešbučių ir restoranų asociacija bijo, kad kitais metais lengvata nebebus pratęsta ir viešbučiai vėl bus sugrąžinti į krizės laikus, nors dabar išgyvena pakilimą.
Artėjant kitų metų valstybės biudžeto svarstymams, viešbučių ir restoranų asociacija skaičiuoja, kaip sekėsi šiemet. Esą įvedus lengvatinį 9 proc.
Viešbučiai ir restoranai sukūrė daugiau kaip 1,6 tūkst. naujų darbo vietų
Per pirmą šių metų pusmetį šalies viešbučiuose ir restoranuose dirbo 1640 daugiau darbuotojų nei per tą patį 2010 m. laikotarpį. Vidutinis mėnesinis samdomų darbuotojų skaičius viešbučiuose padidėjo 5,5 proc., o restoranuose – apie 10 proc.
Per pirmus šešis šių metų mėnesius viešbučiuose vidutiniškai dirbo 4507 darbuotojai, restoranuose – 15710. Tokius duomenis pateikė Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR finansų ministerijos.
Viešbučių kainos mažėjo keturis mėnesius iš eilės
Statistikos departamento duomenimis, Lietuvos viešbučių kainos mažėjo pirmus keturis šių metų mėnesius iš eilės.
Pagal vartotojų kainų indeksą, kurį kiekvieną mėnesį skaičiuoja Statistikos departamentas, 2011 m. sausį, palyginus su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, viešbučių kainos sumažėjo 3,7 proc., vasarį – 5 proc., kovą – 1,8 proc., balandį – 1,3 proc.
Bus gaivinamas Gedimino prospektas
Antradienį Vilniaus meras Artūras Zuokas susitiko su Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos nariais. Tradicija tapusiuose verslo pusryčiuose buvo aptarti verslininkams aktualūs klausimai.
Miesto valdžia, išreikšdama palaikymą restoranų ir viešbučių veiklos sektoriui, informavo, kad Tarybos sprendimu, nuo kitų metų 0,3 proc. bus sumažintas nekilnojamojo turto mokesčio tarifas apgyvendinimo ir maitinimo paskirties objektams, išskyrus naktinius barus, klubus.
Viešbučių asociacija neigia derinusi kainas
Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija kategoriškai neigia įtarimus, esą ji galėjo vykdyti kartelinius susitarimus ar dalyvauti nustatant viešbučių paslaugų kainas.
„Mus stebina kai kurių valstybės institucijų veiksmai ir pareiškimai. Galiu kategoriškai pasakyti, kad Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija nederino, nederina ir nederins apgyvendinimo paslaugų kainų“, – teigia Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė.
Vilties neįžiebia net krepšinio čempionatas
Nuo metų pradžios nuo 21 iki 9 proc. sumažintas pridėtinės vertės mokestis (PVM) už apgyvendinimo paslaugas viešbučiams „atrišo rankas“. Atsirado daugiau lankstumo, priimta naujų darbuotojų, tačiau didesnio verslo atsigavimo artimiausiu metu nesitikima.
Pažadus reikės tesėti
Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Evalda Šiškauskienė teigia, kad asociacijos nariai tesės pažadus mažinti apgyvendinimo kainas ir priimti daugiau darbuotojų.