doleris
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „doleris“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „doleris“.
Akcijos ir doleris kyla, bitkoinas siekia rekordines aukštumas
Pirmadienį JAV ir Europos akcijos kilo, doleris brango, o bitkoinas pasiekė rekordinį lygį, prekeiviams atsižvelgiant į JAV ir Kinijos politinių įvykių raidą.
Kinijos akcijų rinkų rezultatai buvo nevienareikšmiai, o naftos kainos smuko po to, kai naujausi Kinijos ekonomikos skatinimo planai nepateisino rinkų lūkesčių.
Trys pagrindiniai Volstrito indeksai atidarymo metu pakilo į rekordines aukštumas.
„Praėjusios savaitės porinkiminė karštinė dar vis neatvėso“, – apibendrino Briefing.
Putino kova su doleriu: „draugai“ vienas po kito traukiasi
Rusijos vadovo Vladimiro Putino idėja paversti BRICS antivakarietiška koalicija, nukreipta „sudrumsti senąją pasaulio tvarką“ ir „išjudinti dolerio hegemoniją“, didelio entuziazmo tarp dalyvių nesutiko, rašoma „Bloomberg“.
Pavyzdžiui, Indija visiškai nenori paversti ekonominės sąjungos BRICS „antiamerikietiška“ organizacija, kurioje dominuotų Rusija su Kinija, naujienų agentūrai pasakojo su situacija susipažinę indų valdininkai.
Laukiant duomenų apie infliaciją, akcijų kainos nukrito, o bitkoino kaina viršijo 60 000 JAV dolerių
Trečiadienį didžiosiose akcijų biržose fiksuotas nuosmukis, investuotojai siekė uždirbti daugiau pelno iki pasirodant naujausiems duomenimis apie infliaciją JAV, o bitkoino kaina peržengė 60 000 JAV dolerių ribą.
„Atrodo, kad kai kurie investuotojai nusprendė pasinaudoti tuo, kad šią savaitę akcijų kainos nekyla, ir kiek pasipinigauti“, – sakė vyresnysis bendrovės „Trade Nation“ rinkos analitikas Davidas Morrisonas.
Euro kursas artėja prie 1,1 dolerio lygio
Euro kursas antradienį pakilo iki 1,095 JAV dolerio – aukščiausiai nuo rugpjūčio vidurio.
Europos bendrą valiutą aukštyn kelia stiprėjantis įsitikinimas, jog Federaliniai Rezervai (JAV centrinis bankas) baigė bazinių palūkanų kėlimo kampaniją, rinkoms laukiant tai patvirtinančio sprendimo, pažymi „Trading Economics“.
Rinkoje vyraujančios nuotaikos atskleidžia viltis, jog bazinės palūkanos tiek Jungtinėse Valstijose, tiek ir euro zonoje kitąmet bus apkarpytos bent 100 bazinių punktų.
Euras prieš JAV dolerį – stipriausias per pustrečio mėnesio
Palankūs eurui statistiniai duomenys bei rinkos lūkesčiai jo kursą įtvirtino kiek aukščiau 1,08 JAV dolerio žymos, tai yra bemaž aukščiausiame lygyje nuo rugpjūčio pabaigos, pažymi „Trading Economics“.
Šią savaitę paskelbti JAV statistiniai duomenys parodė, kad infliacija didžiausioje pasaulio ekonomikoje lėtėja, o paraiškų bedarbio pašalpai gauti daugėja, o tai leidžia manyti, kad Federaliniams Rezervams veikiausiai teks užbaigti pinigų politikos griežtinimo ciklą.
Kokia ekonominė ateitis laukia Rusijos: štai, kodėl ilgainiui nebegalės gyventi kaip yra įpratę
Rugpjūčio mėnesį rubliui pasiekus žemiausią vertę istorijoje, kyla klausimų ne tik dėl šios valiutos, bet ir visos Rusijos ekonomikos ateities. Vis dėlto, ekonomikos mokslų daktaro Algirdo Bartkaus teigimu, rublio žlugimo tikėtis neverta.
Susvyravus rublio kursui, Rusijos centrinis bankas smarkiai padidino bazines palūkanas
Rublio kursui kritus į žemiausią per daugiau kaip 16 mėnesių lygį JAV dolerio atžvilgiu, Rusijos centrinis bankas padidino savo pagrindinę palūkanų normą nuo 8,5 iki 12 procentų.
„Šis sprendimas priimtas siekiant apriboti riziką kainų stabilumui“, – paskelbė centrinis bankas po antradienį surengto skubaus posėdžio.
Sankcijos gali kelti grėsmę JAV dolerio hegemonijai, sako Iždo sekretorė
Jungtinių Valstijų Rusijai ir kitoms šalims įvestos ekonominės sankcijos kelia grėsmę dolerio dominavimui, nes šalys, į kurias nukreiptos sankcijos, ieško alternatyvų, sekmadienį pareiškė JAV iždo sekretorė Janet Yellen.
„Kai naudojame finansines sankcijas, kurios yra susijusios su dolerio vaidmeniu, kyla pavojus, kad laikui bėgant tai gali pakenkti dolerio hegemonijai“, – kanalui CNN sakė J. Yellen.
Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu pakilo aukščiausiai per metus – perkopė 1,1 dolerio
Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu ketvirtadienį pakilo aukščiausiai nuo pernai balandžio, perkopdamas 1,1 dolerio kartelę.
„Trading Economics“ pažymi, jog Europos valiuta toliau stiprėja, investuotojams atsisakant JAV dolerių dėl lūkesčių, kad Federalinė rezervų sistema (JAV centrinis bankas) gali gegužę stabdyti griežtesnės monetarinės politikos taikymą, didžiausioje pasaulio ekonomikoje nusilpus infliaciniam spaudimui bei ryškėjant darbo rinkos lėtėjimo požymiams.
Rusijos rublio kursas pasiekė 11 mėnesių žemumas
Rusijos rublio kursas JAV dolerio atžvilgiu penktadienį pasiekė žemiausią lygį nuo praėjusių metų balandžio – 76,5 rublio už dolerį.
Šalies eksportui per metus sunykus daugiau nei ketvirtadaliu, Finansų ministerija sumažino užsienio valiutos pardavimus, o investuotojai atsižvelgė į centrinio banko sprendimą bazinių palūkanų nekeisti, kuris aiškinamas proinfliacinėmis rizikomis, nes augantis biudžeto deficitas bei blogėjančios prekybos sąlygos daro spaudimą nacionalinei valiutai.
REKLAMA
REKLAMA
JAV turi problemą dėl sankcijų: priešai mokosi per greitai
Sankcijos jau kurį laiką yra mėgstamas Jungtinių Amerikos Valstijų diplomatinis ginklas. Puikus to pavyzdys yra Joe Bideno administracijos atsakas į Rusijos invaziją į Ukrainą: ji nedelsiant įvedė daugybę baudžiamųjų ekonominių priemonių Maskvai ir paskatino kitas vyriausybes daryti tą patį.
Suprantama, kodėl sankcijos yra mėgstama JAV lyderių priemonė. Jos užpildo prarają tarp tuščių diplomatinių pareiškimų ir mirtį nešančių karinių intervencijų.
Euras trečiadienį grįžo aukščiau pariteto su JAV doleriu
Euras trečiadienį grįžo aukščiau pariteto su JAV doleriu, JAV valiutai susilpnėjus kitų pagrindinių valiutų atžvilgiu, augant nerimui dėl didžiausios pasaulio ekonomikos raidos.
Apie vidurdienį Lietuvos laiku euro ir JAV dolerio kursas siekė 1,0023 JAV dolerio už vieną eurą.
Pirmą kartą nuo rugsėjo vidurio euras kainavo daugiau nei vieną JAV dolerį, o prie to prisidėjo ir lūkesčiai, kad ketvirtadienį Europos Centrinis Bankas (ECB) smarkiai padidins bazines palūkanų normas.
Naftos kainos sparčiai kopia aukštyn, gamintojai svarsto, ar sumažinti gavybą
Naftą eksportuojančių valstybių organizacijai (OPEC) ir kitiems stambiems „juodojo aukso“ gamintojams svarstant, ar sumažinti gavybą 1 mln. barelių per dieną, naftos kainos Azijos rinkose pirmadienį pašoko daugiau kaip 3 procentais.
Artėjant šią savaitę Vienoje įvyksiančiam naftos kartelio ir jo sąjungininkų – vadinamosios OPEC+ grupės – susitikimui, WTI rūšies naftos kaina pakilo 3,3 proc. iki 82,12 JAV dolerio už barelį, o „Brent“ rūšies nafta pabrango taip pat 3,3 proc.
JAV dolerio kurso augimas antradienį prislopo
JAV dolerio kursas, savaitę pradėjęs augimu kitų pagrindinių valiutų atžvilgiu, įskaitant rekordinį prieaugį poroje su svaru, antradienį šiek tiek sumenko, ir nors akcijų rinkos stabilizavosi, nuotaikas vis dar slopina nuosmukio baimė.
Svaro kursas JAV dolerio atžvilgiu nukrito iki rekordinių žemumų
Svaro kursas JAV dolerio atžvilgiu pirmadienį nukrito iki rekordinių žemumų, prekybininkams vis labiau nerimaujant dėl gilios recesijos JK, o naujajam iždo kancleriui Kwasi Kwartengui (Kvaziui Kvartengui) pristačius prieštaringai vertinamą minibiudžetą, pagrįstą mokesčių mažinimo planais.
Remiantis „Bloomberg“ duomenimis, svaro vertė nukrito iki 1,0350 JAV dolerio ankstyvoje prekyboje Azijoje, o kai kurie analitikai perspėja, kad netgi gali būti pasiektas paritetas.
JAV dolerio indeksas pasiekė aukščiausią lygį per 20 metų
JAV doleris trečiadienį pasiekė aukščiausią lygį per 20 metų pagrindinių konkuruojančių valiutų krepšelio atžvilgiu, prekybininkams ieškant saugumo tuo metu, kai Rusija eskaluoja karinius veiksmus Ukrainoje, o JAV Federalinio rezervo sistema (FRS) ruošia dar vieną agresyvų JAV palūkanų normos kėlimą.
JAV dolerio indeksas „ICE US Dollar“, kuriuo vertinami JAV dolerio kurso pokyčiai šešių pagrindinių pasaulio valiutų atžvilgiu, įkaitant eurą, svarą ir jeną, šoktelėjo 0,5 proc.
JAV dolerio indeksas pasiekė aukščiausią lygį per 20 metų
JAV doleris trečiadienį pasiekė aukščiausią lygį per 20 metų pagrindinių konkuruojančių valiutų krepšelio atžvilgiu, prekybininkams ieškant saugumo tuo metu, kai Rusija eskaluoja karinius veiksmus Ukrainoje, o JAV Federalinio rezervo sistema (FRS) ruošia dar vieną agresyvų JAV palūkanų normos kėlimą.
JAV dolerio indeksas „ICE US Dollar“, kuriuo vertinami JAV dolerio kurso pokyčiai šešių pagrindinių pasaulio valiutų atžvilgiu, įkaitant eurą, svarą ir jeną, šoktelėjo 0,5 proc.
Euro kursas krito į 20 metų žemumas: prastos naujienos gyventojams ir verslui?
Paaiškėjus, kad Kremlius visiškai nutraukia dujų tiekimą „Nord Stream“ dujotiekiu, pirmadienį euro kursas JAV dolerio atžvilgiu gerokai nukrito. Specialistai įspėja, kad dėl to gali dar labiau brangti kai kurios prekės ir paslaugos.
Kaip jau skelbta, pirmadienį valiutų rinkose už 1 eurą buvo galima nusipirkti vos 0,99 JAV dolerio. Tai prasčiausias euro ir dolerio santykis per pastaruosius 20 metų.
To nebuvo beveik 20 metų: euras nukrito žemiau 0,99 JAV dolerio
Euras pirmadienį nukrito žemiau 0,99 JAV dolerio, pasiekdamas žemiausią lygį per dvidešimt metų, kai praėjusią savaitę Rusija paskelbė nutraukianti dujų tiekimą Vokietijai dujotiekiu „Nord Stream“.
Pirmadienį 05.35 GMT (08.35 val. Lietuvos) laiku euras buvo netekęs 0,7 proc. vertės ir kainavo 0,9884 JAV dolerio už eurą.
Tai yra mažiausia euro vertė nuo 2002 metų gruodžio mėnesio.
Euras vėl nukrito žemiau 1 JAV dolerio ribos ir pasiekė žemiausią lygį nuo 2002-ųjų
Europoje stiprėjant recesijos dėl energetikos krizės baimei, euro kursas pirmadienį vėl nukrito žemiau pariteto su JAV doleriu ir pasiekė žemiausią lygį nuo 2002-ųjų, kai jis buvo įvestas į fizinę apyvartą – iki 0,9951 dolerio už eurą, skelbia agentūra AFP.
Pirmąkart per pastaruosius du dešimtmečius euras žemiau vieno dolerio ribos buvo nusiritęs praėjusį mėnesį.
ES: JAV planuojamos mokesčių lengvatos elektromobilių pirkėjams yra diksriminacinės
ES pareiškė esanti „labai susirūpinusi“ dėl JAV žingsnių suteikti amerikiečių vairuotojams mokesčių lengvatų įsigyjant Šiaurės Amerikoje surinktas elektrines transporto priemones, pažymėdama, kad tai diskriminuoja Europos automobilių gamintojus.
„Manome, kad tai yra diskriminacija, tai yra užsienio gamintojų diskriminacija suteikiant pirmenybę JAV gamintojams.
Ukrainos bankas devalvavo grivinos kursą JAV dolerio atžvilgiu
Ukrainos centrinis bankas ketvirtadienį devalvavo oficialų grivinos kursą JAV dolerio atžvilgiu, kad apsaugotų užsienio atsargas, atsižvelgdamas į Rusijos sukelto karo poveikį ekonomikai.
Centrinio banko pranešime teigiama, kad oficialus grivinos kursas devalvuojamas nuo 29,25 grivinos už vieną JAV dolerį iki 36,57 grivinos, siekiant padidinti ukrainietiškų produktų konkurencingumą ir sustiprinti ekonominį stabilumą, kol karas tęsiasi.
Euro kursas nukrito žemiau 1 JAV dolerio ribos
Euro kursas trečiadienį pirmą kartą nuo 2002 metų gruodžio mėnesio nukrito žemiau psichologiškai reikšmingos 1 JAV dolerio ribos, slegiamas vis niūresnių euro zonos ekonomikos perspektyvų ir galimybės, jog rusiškų dujų tiekimas nebus atnaujintas.
Paskelbus oficialius JAV metų infliacijos duomenis, parodžiusius 9,1 proc.
Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu nukrito iki žemiausio lygio nuo 2002-ųjų
Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu antradienį nukrito iki žemiausio lygio nuo 2002-ųjų, ekonominiams duomenims rodant didėjančią recesijos riziką euro zonoje.
Europos bendros valiutos kursą 1 proc. nusmukdė ir investuotojų lūkesčiai, susiję su JAV Federalinio rezervo sistemos (FRS) vykdoma agresyvaus palūkanų normų kėlimo politika.
Prieš pat 11.00 val. Lietuvos laiku euras atpigo nukrito iki 1,0306 JAV dolerio už eurą.
Rusijos rublio vertė grįžo į buvusią iki karo
Rusijos rublis atšoko iki maždaug tokio lygio, koks buvo prasidėjus karui Ukrainoje, po to, kai smarkiai nukrito dėl pasaulinių sankcijų.
Trečiadienį už vieną JAV dolerį buvo galima nusipirkti 85 Rusijos rublius, maždaug tiek pat, kiek buvo prieš Rusijai įsiveržus į Ukrainą vasario 24 d.
O štai ketvirtadienio rytą už vieną JAV dolerį buvo galima nusipirkti 75,5 Rusijos rublius.
JAV doleris brangsta – pralenkė pagrindines pasaulio valiutas
JAV doleris antradienį stiprėja daugumos pagrindinių pasaulio valiutų atžvilgiu.
Prekybininkai ieško saugesnių investavimo galimybių, nerimaudami, kad spartus naujosios COVID-19 delta atmainos plitimas sulėtins pasaulio ekonomikos atsigavimą. Pasak ekspertų, papildomas veiksnys, ribojantis norą rizikuoti pasaulio rinkose, yra padėtis Afganistane.
Griūtis akcijų rinkose: kas nutiks doleriui?
Mažėjant JAV vyriausybės obligacijų pajamingumui, JAV dolerio kursas ketvirtadienį smunka visų pagrindinių išsivysčiusių šalių valiutų ir daugumos besivystančių rinkų valiutų atžvilgiu. Griūtis akcijų rinkose investuotojus paskatino rinktis saugesnį turtą, įskaitant vyriausybių obligacijas, kurių kainos ėmė kilti, o pajamingumas – mažėti. Dešimties metų trukmės JAV vyriausybės obligacijų pajamingumas, anksčiau šią savaitę pasiekęs aukščiausią per septynerius metus 3,23 proc.
Aptikta JAV dolerio superklastotė – įtarimai krenta ant konkrečios šalies
Pietų Korėjoje aptiktas itin geros kokybės padirbtas šimto JAV dolerių banknotas, antradienį pranešė bankų sektoriaus atstovai. Įtariama, kad sankcijų prispausta Šiaurės Korėja vėl ėmė gaminti tokius „superbanknotus“. Pinigų padirbinėjimo specialistai iš „KEB Hana Bank“ patvirtino, kad viename šio banko padalinyje Seule lapkritį aptiktas 100 JAV dolerių banknotas yra padirbtas ir yra tokios geros kokybės, kad jo beveik neįmanoma atskirti nuo tikrų pinigų.
Policijos palankumą vilnietis bandė nupirkti netikrais doleriais
Vilnietis policiją bandė papirkti netikra 100 JAV dolerių kupiūra.
Vėlų sekmadienio vakarą apie 23 val. namuose L.Giros gatvėje 48 metų vyras siekė išvengti administracinės atsakomybės už melagingą pranešimą apie nebūtą nusikaltimą. Jis Vilniaus apskrities vyriausiausiojo policijos komisariato patruliams davė 100 JAV dolerių kyšį. Kaip pranešė policija, apžiūrėjus kupiūrą, nustatyta, kad ji galbūt padirbta. Banknotas perduotas ekspertizei. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl papirkimo.
Ar pokyčiai Amerikoje paveiks ir Europos rinką?
JAV Federalinė rezervų sistema (FED) jau kurį laiką kelia bazinę palūkanų normą. Tuo tarpu Europos centrinis bankas (ECB) laikosi kiekybinio skatinimo programos ir palaiko palūkanas rekordinėse žemumose. Naujienų portalas tv3.lt domisi, ar palūkanų didinimas JAV užbaigs ir europiečių pigaus skolinimosi laimę? Jungtinių Valstijų centrinio banko funkcijas atliekanti Federalinio rezervo paskutinį kartą padidino bazinę palūkanų normą iki 0,5–0,75 proc.
Euro kursas nusirito į žemiausią nuo 2003 metų lygį
Praėjus dienai po to, kai JAV federalinio rezervo sistema (FRS) padidino bazinę palūkanų normą ir nurodė, kad kitąmet ji gali būti padidinta tris kartus, euro kursas JAV dolerio atžvilgiu ketvirtadienį nusirito į žemiausią per beveik 14 metų lygį. Bendros Europos valiutos kursas netrukus po vidurdienio nusileido iki 1,0405 JAV dolerio – žemiausio lygio nuo 2003 metų sausio mėnesio.
Svaras lygus eurui: ar realu?
Britams referendume nusprendus trauktis iš Europos Sąjungos (ES), smarkiai krito svaro kursas. Visgi iš duobės kapstomasi – valiutos kursas auga. Tačiau ekonomistas pastebi, kad dabartinė situacija signalizuoja artėjančią krizę, o ilgalaikėje perspektyvoje svaras gali prilygti eurui. Nordea banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas įsitikinęs, tik laiko klausimas, kada svaras kainuos vos vieną eurą, o vienas euras – vos vieną JAV dolerį.
JAV doleris brangsta euro atžvilgiu, svaras svirduliuoja
Silpstant lūkesčiams dėl bazinės palūkanų normos JAV padidinimo, JAV dolerio kursas ketvirtadienį kopia aukštyn euro atžvilgiu, tuo tarpu svaro kursas svirduliuoja. Euro kursas, trečiadienio vakare Niujorke siekęs 1,1125 JAV dolerio, ketvirtadienį Europoje smuktelėjo iki 1,1106 JAV dolerio. Svaro kursas, trečiadienį šoktelėjęs 0,6 proc.
Krentantis dolerio kursas daro įtaką Lietuvos eksportui
Rinkų lūkesčiai dėl centrinių bankų pinigų politikos po truputį keičiasi: nors JAV ekonomika stiprėja, federalinė rezervų sistema neskuba kelti palūkanų. Tuo tarpu ECB išplėtus pinigų politikos apimtis, nebežadama tolimesnių palūkanų normų žeminimų. Besikeičianti centrinių bankų strategija neišvengiamai padidina valiutų kursų svyravimus trumpuoju laikotarpiu. Vien šiais metais aukščiausią ir žemiausią euro ir JAV dolerio kursą skiria net 4,5 proc.
Euro silpnėjimas – lazda su dviem galais
Nuo šių metų pradžios euras JAV dolerio atžvilgiu susilpnėjo 7 proc., per metus - 14 proc. Įprasta, kad silpnėjanti vietos valiuta (mūsų atveju euras) užsienio valiutos atžvilgiu skatina gaminio ar paslaugos eksportą į stiprėjančios valiutos šalį ir daro prekes ar paslaugas labiau konkurencingas, palyginti su vietos gaminiais ar paslaugomis.
Geros naujienos pasaulio ekonomikai: JAV greičiausiai kels palūkanų normą
Panašu, kad žemiausios infliacijos laikai JAV jau praeityje. „Danske Bank“ analitikai prognozuoja, kad liepos mėnesį infliacija sieks 0,2 procento. Didina kėlimo galimybę Tokia infliacija reikštų, kad metinis kainų augimas sieks 1,9 proc. Jei infliacijos duomenys demonstruos teigiamas tendencijas, išaugs tikimybė, kad JAV FED bazinę palūkanų normą didins jau rugsėjį. Tokia tikimybė, šiuo metu, anot daugumos analitikų, siekia apie 50 procentų.
Rublis skęsta greičiau nei „Titanikas“
Žinių radijas Gelbėdamas rublį, Rusijos centrinis bankas vėl didina bazinę palūkanų normą – iki 17 procentų. Dar praėjusią savaitę bazinė palūkanų norma buvo padidinta iki dešimties su puse procento. Pasaulio bankas gruodžio pradžioje pablogino Rusijos ūkio 2015–2016 metų prognozę. Vietoje stagnacijos banko ekspertai dabar prognozuoja recesiją. O rublis krenta toliau.
Naujienos iš Rusijos: doleris – 60, euras – 75, nafta – 62
Maskvos biržoje dar 11.05 val. vietos laiku euro kaina pakilo iki 73 rublių ir 21 kapeikos. Už vieną dolerį, kaip rašoma „Dožd“, tuo metu reikėjo sumokėti 58,8 rublio. Naftos kaina taip pat veržiasi dar šiais metais pasiekti 60 dolerių už barelį ribą. Praėjus vos 20 minučių, Europos valiutos vertė nukrito iki 73 rublių, o dolerio – iki 58,75 rublio. 14.33 val. Maskvos laiku euro kursas peršoko 74 rublių žymą. Biržoje jį pardavinėjo už 74,02 rublio.
Rusijos rublio kursas smuko į istorines žemumas
Rusijos valiutos kursas pirmadienį pasiekė visų laikų žemumas – vienas JAV doleris kainavo daugiau negu 40 rublių. Tuojau po to, kai atsidarė Maskvos rinkos, rublio kursas nusmuko iki 40,05 rublio už dolerį. Tai buvo pirmasis atvejis, kai Rusijos nacionalinės valiutos kursas nusileido žemiau psichologiškai svarbios 40 rublių už dolerį ribos.
Į Lietuvą vykęs Kazachstano pilietis mėgino slapčia įsivežti tūkstančius eurų
Penktadienio (liepos 11 d.) vakarą muitinės pareigūnai Medininkų kelio poste sulaikė Kazachstano pilietį, mėginusį slapčia įsivežti įvairios užsienio valiutos – 10 060 eurų, 649 JAV dolerius ir kt. Apie 20 val. vakaro į Medininkų kelio postą automobiliu „Volkswagen“ atvažiavęs Kazachstano pilietis Y. V. pareigūnams sakėsi į Lietuvą atvažiavęs pirkti automobilių detalių.
Rusijos rublis – rekordinėse žemumose
Kol Rusija telkia ginkluotas pajėgas Kryme, investuotojams didžiausią susirūpinimą kelia, kaip šie Rusijos veiksmai Ukrainos teritorijoje paveiks šalies rinką. Praėjusį savaitgalį gerų žinių iš šio regiono nebuvo sulaukta, šiuo metu jau galima sulaukti ir nedžiugių naujienų iš pačios Rusijos – pirmadienį Rusijos rublio vertė dolerio atžvilgiu rekordiškai krito, rašo businessinsider.com.
Litas pagal „Big Mac“ indeksą
Britų leidinys „The Economist“, kaip ir kiekvieną pusmetį, paskelbė taip vadinamą „Big Mac“ indeksas, kuriuo vertinama valiutos vertė JAV dolerio atžvilgiu. Vertinimo matui pasirinktas vieno populiariausių greito maisto restoranų „McDonalds“ sumuštinis „Big Mac“. Indeksas sudaromas nuo 1986-ųjų metų ir remiasi perkamosios galios pariteto teorija, kuri sako, kad bėgant laikui, identiškas prekių krepšelis turėtų kainuoti tiek pat, mat sunaudojami resursai yra tie patys.
Kostiumai, kambarinės, vakarėliai: už darbą Volstrite tenka nemažai susimokėti
Niekam ne paslaptis, kad Volstrito šulų atlygis ir velnią sugundytų, tačiau norint patekti tarp išrinktųjų reikia pakloti nemenkas sumas, rašo businessinsider.com. Ne, čia nėra kalbama apie kyšius ar dar kokius nelegalius meilikavimus. Norint dirbti Volstrite tenka dalyvauti tarsi atskirame pasaulyje – kostiumai, batai, kaklaraiščiai, niekad laiko neturinčiam bankininkui kaip oras privalomas aptarnaujantis personalas. Tai tik ledkalnio viršūnė.
JAV vyras sugalvojo paprastą, bet originalų pinigų taupymo būdą
Daugelis žmonių bandė įvairiais būdais pasigaminti pinigus, tačiau daugumai iš jų tai nepasisekė arba jie buvo pričiupti. Vis dėlto vienas vyras iš JAV sugalvojo visiškai legalų būdą, kaip galima taupyti ar prasimanyti pinigų, rašo odditycentral.com. 60 metų pensininkas Gary iš Fynikso naudoja paprastą, tačiau kartu unikalų metodą: ant kiekvieno savo turimo dolerio banknoto jis užrašo frazę „Prašau atsiųsti šią kupiūrą man, nes aš gyvenu labai vargingai.“ Taip pat yra užrašomas jo namų adresas.
Praėjus dramai: kiek JAV kainavo politinė aklavietė
Dvi savaites Vašingtone trukusi drama dėl JAV biudžeto pasibaigė laimingai, tačiau kaip šios savaitės palietė vieną didžiausių pasaulio ekonomikų? Tyrimų agentūra „Standard & Poor’s“ skaičiuoja, kad ši politinė aklavietė JAV kainavo 24 mlrd. JAV dolerių, arba 0,6 proc. ketvirtojo ketvirčio BVP augimo. Kaip rašo portalas qz.com, tai reiškia, kad vietoj prognozuoto 3 proc. ekonomikos augimo bus sulaukta tik 2 proc. Taip atsitiko dėl valstybinio sektoriaus darbo nutraukimo.
Krizės pranašas N. Roubini žada sunkmečio pabaigą
Niujorko universiteto ekonomistas Nourielis Roubini prieš penkerius metus buvo pramintas Daktaru Lemtimi, nes teisingai numatė, kad įvyks pasaulinė ekonominė krizė. Pirmadienį jis pasidalijo savo pastebėjimais apie JAV ir pasaulio ekonomiką. Jo teigimu, JAV šiuo metu traukia visą pasaulį iš recesijos. Taip pat ryžtingesnė šalies monetarinė politika ir dolerio stiprinimas gali turėti labai didelės įtakos prekių kainoms. Ypač, kai JAV ekonomika ateinančius penkerius metus spartės.
Finansų krizė beldžiasi į Indijos vartus
Indija rieda link finansinės krizės. Per pastaruosius dvejus metus rupijos vertė nukrito 44 proc. ir pirmadienį pasiekė rekordiškai žemą kursą JAV dolerio atžvilgiu. Šalies akcijų rinka išgyvena nuosmukį, obligacijų pelninigumas išaugo iki 10 proc., o kapitalas traukiasi į saugesnes šalis, rašo „The Guardian“. Šiandien Indijos ekonominė padėtis primena 1997-1998 metų Pietryčių Azijos krizę.
Atsinaujinusios grėsmės verčia ECB keisti retoriką
Šiandienos Europos centrinio banko (ECB) Valdančiosios tarybos susitikimo eigai kamertoną davė vėl įsiplieskę nerimo židiniai euro zonos periferijoje. Apie save priminė Graikija ir ypač Portugalija, kurį laiką išvengusi rinkos dalyvių spekuliacijų spaudimo dėl M. Draghi pažado „daryti viską, ko tik prireiks, kad vieninga pinigų sąjunga būtų išsaugota“ pristatant Tiesioginių piniginių sandorių programą (angl.
Atsinaujinusios grėsmės verčia ECB keisti retoriką
Šiandienos Europos centrinio banko (ECB) Valdančiosios tarybos susitikimo eigai kamertoną davė vėl įsiplieskę nerimo židiniai euro zonos periferijoje. Apie save priminė Graikija ir ypač Portugalija, kurį laiką išvengusi rinkos dalyvių spekuliacijų spaudimo dėl M. Draghi pažado „daryti viską, ko tik prireiks, kad vieninga pinigų sąjunga būtų išsaugota“ pristatant Tiesioginių piniginių sandorių programą (angl.
Doleris brangsta
Štai jau tris savaites Amerikos doleris brangsta visų pagrindinių valiutų atžvilgiu. Kai kur daugiau, kai kur mažiau, tačiau visur vyksta augimas. Kame tokio elgesio priežastis? Kokie faktoriai sukelia amerikietiškosios valiutos pabrangimą? Ir kada laukti sustojimo? Visų pirma, dolerio augimo priežastis – tai pozityvi makroekonominė statistika mėnesio pradžioje. Nedarbo lygis nukrito nuo 7,6% iki 7,5%. Tačiau ši naujiena tik viso labo suteikė bendrą foną nuotaikoms.