dirbtinis intelektas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dirbtinis intelektas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dirbtinis intelektas“.

Naujovė, kuri turėtų pakeisti pasaulį: įspės apie ligas, stebės sveikatą ir iš karto teiks patarimus?

Dirbtinis intelektas (DI) yra kone labiausiai aptarinėjamas pastarųjų metų technologijų naujovė. Tokie instrumentai, kaip „ChatGPT“, jau prieinami visiems, tačiau vis dar kelia daugybę klausimų. Vienus jis žavi ir intriguoja, kai kurie jį netgi įsimyli. Kitus dirbtinis viską žinantis protas gąsdina, nes jo žinios ar sukurti vaizdeliai gali būti panaudojami ir negeriems tikslams. Kadangi DI nuolatos yra tobulinamas, be abejonės, naujovių sulauksime ir 2025 metais.

Ekspertė – apie tai, kaip dirbtinis intelektas pakeis mediciną: ar robotai galėtų operuoti ir slaugyti?

Dirbtinis intelektas (DI) veržiasi į vis daugiau gyvenimo sričių, medicina – ne išimtis. Vis tik specialistai ragina nepasikliauti filmuose regėtais vaizdais, kad atvykus į gydymo įstaigą mus galėtų pasitikti ar net suteikti pagalbą robotai humanoidai. Plačiau apie tai papasakojusi Kauno technologijos universiteto Dirbtinio Intelekto centro vadovė prof. dr.

Lietuvos gyventojai klausia „Google“: kodėl slenka plaukai ir kiek kainuoja skyrybos

Technologijų milžinė „Google“ paskaičiavo, ko dažniausiai internete klausė ir ieškojo Lietuvos gyventojai. Dominuoja klausimai apie keisčiausius ir netgi juokingiausius dalykus. Pavyzdžiui, žmonės dažniausiai klausinėjo, kodėl jiems slenka plaukai, kiek kainuoja skyrybos, kaip gardžiai paruošti voveraites, kas yra interlytis? Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže. Šiemet Lietuvos internautams labiausiai rūpėjo futbolas.

„Apple“ naujausiame programinės įrangos naujinyje integravo „ChatGPT“

Technologijų milžinė „Apple“ trečiadienį pristatė savo dirbtinio intelekto produktų naujinius, kuriuose „ChatGPT“ integruotas į „iPhone“ programas, įskaitant „Siri“. Bendradarbiaudama su „OpenAI“, „Apple“ integravo „ChatGPT“ į savo „Writing Tools“ ir virtualųjį asistentą „Siri“, taigi naujausių „iPhone“ ar „iPad“ turėtojai galės naudotis DI pokalbių robotu neišeidami iš „Apple“ ekosistemos.
2024-12-11

Naujoji JAV dronų sistema „keičia žaidimo taisykles“: rusai tai jau pajuto savo kailiu

Dviejų pirmaujančių Amerikos technologijų bendrovių sukurta revoliucinė kovos su bepiločiais orlaiviais technologija parodė įspūdingą potencialą sunaikinti bepiločių orlaivių keliamas grėsmes realiose kovinėse situacijose.
2024-12-07

Gavę naujo eksperimento rezultatus – nustėro: DI parašytas tekstas išrinktas „žmogiškiausiu“

Lietuvoje pirmą kartą atliktas eksperimentas, siekiantis nustatyti, kiek „žmogiškas“ gali būti dirbtinio intelekto (DI) parašytas tekstas ir ar sugebės žmonės jį atskirti nuo tikrų autorių tekstų. Tokie eksperimento rezultatai pritrenkė – „žmogiškiausiu“ pripažintas dirbtinio intelekto sugeneruotas tekstas.

Suabejojo VU pirkimu, įtaria lietuvių kalbos diskriminavimą

Dirbtinį intelektą (DI) ir kopijuotus darbus atpažįstančios platformos „Identific“ kūrėjai prašo Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) nedelsiant stabdyti paskelbtą Vilniaus universiteto (VU) viešąjį konkursą. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, VU galėjo neatsižvelgti į ne vieną mėnesį trukusius raginimus skirti prioritetą lietuvių kalbos svarbai, siekiant užtikrinti studentų akademinį sąžiningumą.

Monika Falcon įsikūnijo į įspūdingus personažus: pamatykite moters pokyčius

Dirbtinis intelektas tampa neatsiejama kasdienybės ir kūrybos dalimi, padėdamas ne tik ieškoti atsakymų ar generuoti idėjas, bet ir pamatyti save kitame amplua. Pažaisti su DI nusprendė ir solistė Monika Falcon. Žinoma moteris įsikūnijo į skirtingus personažus, o rezultatais pasidalijo su sekėjais socialiniame tinkle „Instagram“.  Naujienų portalui tv3.lt M. Falcon pasakojo, kad šį eksperimentą išbandė smalsumo vedama. „Man visada įdomu paeksperimentuoti.
2024-11-25

Išmokos už nieką visiems ir ateitis nedirbant: Lietuvoje galėtų būti jau dabar?

Technologijoms vis tobulėjant, o darbo laikui vis trumpėjant baiminamasi, kas bus, kai ims sparčiai mažėti darbo vietų ir vis daugiau darbų atliks robotai. Dėl to pasaulyje vis daugėja eksperimentų, tiriančių universaliąsias bazines pajamas (UBP). T. y. pajamas, kurios gyventojams būtų mokamos be jokių išlygų, nepriklausomai nuo amžiaus ar darbo. Apie tai, kad visiems žmonėms kada nors ateityje galėtų būti garantuotas pragyvenimas, buvo kalbėta dar 16 amžiuje.
2024-11-24

„Google“ dirbtinis intelektas palinkėjo žmogui mirti: moksleivis tenorėjo atsakymų į namų darbus

Vienas „Reddit“ vartotojas pasidalijo savo brolio patirtimi užduodant klausimus „Google“ dirbtiniam intelektui „Gemini“. Namų darbus su dirbtinio intelekto pagalba bandęs ruošti moksleivis sulaukė šiurpios žinutės, kurioje dirbtinis intelektas prašo jo kuo skubiau numirti, nes „žmogus yra bevertis“. „Ar kas nors patyrė ką nors panašaus? Esame labai išsigandę.
2024-11-14
REKLAMA
REKLAMA

2035-ųjų Lietuva: draugus atstojantis DI ir žvilgsniai į verslą kovoje su klimato kaita

Jau 2035 m. gyvą bendravimą keis bičiulystė su dirbtiniu intelektu (DI), o verslui kils dar nematytų iššūkių pelnant vartotojų pasitikėjimą. Tokias įžvalgas nustatė „Dentsu“ grupei priklausančios žiniasklaidos planavimo agentūros „Carat“ užsakymu atlikta Lietuvos gyventojų apklausa. Tyrime išryškėjo ne tik nieko nebestebinanti vis didėjanti technologijų įtaka žmonių kasdieniniam gyvenimui, bet ir naujos „raudonos linijos“ ateities produktams bei jas siūlančioms įmonėms.
2024-11-14

Įspėja dėl „ChatGPT“: programėle pradėjo naudotis nusikaltėliai

Nustatyta, kad „ChatGPT“ gali teikti išsamius patarimus, kaip reikia vykdyti įvairius nusikaltimus – nuo pinigų plovimo iki ginklų eksporto į tas šalis, kurioms šiuo metu yra taikomos sankcijos, praneša CNN. Norvegijos įmonė „Strise“ atliko eksperimentus, kurių metu „ChatGPT“ prašė patarimų, kaip įvykdyti konkrečius nusikaltimus. Vieno eksperimento, atlikto praėjusį mėnesį, metu dirbtinis intelektas patarė, kaip plauti pinigus, pervežant juos per sieną.
2024-11-09

Šių darbuotojų dienos jau suskaičiuotos? Pasakė, kokio darbo neliks ir kas pakeis atleistuosius

Nemaža dalis įmonių tam tikrus darbus atlikti patiki nebe žmonėms, bet kompiuteriams ar robotams. Darbo rinkos specialistai pataria darbuotojams keistis, įgyti naujų žinių, kitaip jie taps nereikalingi. Neseniai vykusiame Lietuvos verslo forume duomenų strategas ir verslininkas Alfredas Chmieliauskas pastebėjo, kad tam tikrų sričių darbuotojai netrukus taps nereikalingi.

Šios Ingridos Kazlauskaitės nuotraukos užminė mįslę: kas ne taip, supranta tik akyliausi

Vis populiarėjantis dirbtinis intelektas ir su juo susiję įrankiai sparčiai skinasi kelią daugelyje sričių. Dirbtinio intelekto (DI) pagalba nuotraukas kuriantis specialistas Rokas Rizgelis neslepia, kad daugelis dar nesupranta, kokios yra šios technologijos galimybės. Tiesa, pašnekovas teigia, kad dirbtinio intelekto kurtų nuotraukų poreikis ir paklausa – nemaža.
2024-10-27

Sergančių vaikų vietose klasėse sėdi robotai: paaiškino, kam naujovė gali būti reikalinga

Kai vaikai serga ir negali reguliariai lankyti mokyklos, juos gali išsekinti ne tik liga – atskyrimas nuo klasės ir draugų taip pat gali pakenkti. Norvegijos bendrovė „No Isolation“ sukūrė robotą AV1, kuris gali užimti vaiko vietą klasėje, būti jo akimis, ausimis ir balsu bei padėti jam palaikyti ryšį su klasės draugais, skelbia CNN. AV1 atrodo kaip tuščiavidurė, supaprastinta žmogaus galvos ir liemens versija. Jis gali suktis 360 laipsnių kampu ir turi kamerą, mikrofoną ir garsiakalbį.
2024-10-27

Smarkiai krito naujų telefonų pardavimas: ar žmonėms atsibodo naujovės, kurių niekas neprašo?

Lėtėjant išmaniųjų telefonų pardavimams pasauliniu mastu, didžiosios technologijų bendrovės vis daugiau dėmesio skiria rinkodaros triukams ir inovatyviems sprendimams, siekdamos išlaikyti pirkėjų susidomėjimą. Tačiau kyla klausimas – ar tai yra būtent tai, ko žmonėms iš tikrųjų reikia? „Apple“ vadovas Timas Cookas pažadėjo, kad „iPhone 16“ iš naujo apibrėš išmaniojo telefono paskirtį, kad ir ką tai reikštų.
2024-10-13

Lietuviai naujausiomis „iPhone 16“ funkcijomis naudotis dar negalės – toks „Apple“ sprendimas

Naujieji „iPhone 16“ su dirbtinio intelekto „Apple Intelligence“ funkcijomis atveria naujas galimybes – nuo šuns veislės atpažinimo pagal nuotrauką iki automatinio žinučių taisymo. Tačiau šiomis inovacijomis naudosis amerikiečiai, britai bet ne lietuviai ir europiečiai. „Apple“ dirbtinis intelektas nebus prieinamas Europos Sąjungoje. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Darbo vietas iš 400 darbuotojų Lietuvoje atėmė technologijos? Specialistai įspėja tai tik pradžia

Vis daugiau įmonių atleidžia darbuotojus, nes skaitmenizuoja, optimizuoja darbo procesus. Dalis darbuotojų tampa nebereikalingi – juos pakeičia dirbtinis intelektas. Specialistai pastebi, kad tai – tik pradžia ir ateityje skaitmenizavimo procesai leis atsisakyti dar daugiau darbuotojų. Neseniai „Telia Lietuva“ paskelbė, kad mūsų šalyje atleis 400 darbuotojų.
2024-09-14

Kuria būdą nevaisingumui mažinti: daugiau porų galėtų sūpuoti sveiką kūdikį

Nevaisingumas – didėjanti problema ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Negalėdamos natūraliai susilaukti kūdikio, poros vis dažniau ryžtasi pagalbiniam apvaisinimui. Deja, tik trečdalį ciklų vainikuoja vaiko gimimas. Tad medikai ir mokslininkai į pagalbą pasitelkė net dirbtinį intelektą, kad padėtų nustatyti, kada geriausiai embrioną perkelti į moters gimdą, kad tai baigtųsi sėkmingu nėštumu.  Kas šešta pora turi nevaisingumo problemų.

Ekspertai su baime žvelgia į dirbtinį intelektą: nerimauja, kad jis gali sunaikinti žmoniją

Dirbtinio intelekto (DI) srityje dirbančių mokslininkų apklausa parodė, kad visa pramonė mano, jog DI pažangos tempas spartėja ir gali būti naudingas žmonijai įvairiais būdais. Visgi, daug kas nerimauja ir dėl galimų neigiamų dirbtinio intelekto aspektų, skelbia portalas „IFL Science“. Apklausoje, kuri dar nebuvo recenzuota, 2 778 dirbtinio intelekto tyrėjams buvo užduoti įvairūs klausimai dirbtinio intelekto temomis.
2024-08-28

Labiausiai gąsdinanti interneto svetainė: gali rasti kiekvieną egzistuojančią jūsų nuotrauką

Yra daugybė gąsdinančių interneto svetainių, bet ši gali būti pati šiurpiausia iš visų. Internetas gyvuoja jau daugiau nei keturis dešimtmečius ir per tą laiką jame sukaupta labai daug informacijos. Žinoma, kai kurios interneto svetainės yra naudingesnės už kitas, o kai kurių svetainių tiesiog norisi vengti.
2024-08-21

Šokiruojantis pokalbių robotas: „prikėlė“ draugą iš numirusiųjų ir pasakė, kad „jis pragare“

Moteris pasidalijo sukrečiančiomis detalėmis apie tai, kaip dirbtinio intelekto pokalbių robotas, skirtas padėti žmonėms sielvartauti, tapo grėsmingas. Sielvartą išgyventi labai sunku, ir per tūkstantmečius mes naudojome daugybę būdų, padedančių susitaikyti su mylimų žmonių netektimi. Tačiau dabar technologijos siūlo naują būdą, kuriuo siekiama padėti žmonėms susitaikyti su sielvartu.
2024-08-11

Šių profesijų darbuotojai gali likti be darbo: už juos dirbs robotai ir dirbtinis intelektas?

Įvairiose srityse vis dažniau pasitelkiami įvairūs robotizacijos ir dirbtinio intelekto sprendimai. Jais naudojasi tiek gydytojai, tiek IT ar kiti specialistai. Darbdaviai tikina, kad ateityje dirbtinis intelektas taps dar plačiau naudojamas, o darbuotojams teks ieškoti būdų, kaip išlikti konkurencingiems ir neprarasti darbo.
2024-08-03

Elonas Muskas iškrėtė pokštą: paskelbė pasaulio galingiesiems skirtą vaizdo įrašą

Elonas Muskas nusprendė iškrėsti pokštą pasaulio politikams ir verslininkams. Milijardierius savo socialiniame tinkle paskelbė vaizdo įrašą, kuriame Donaldas Trumpas, Joe Bidenas, popiežius, Barackas Obama ir net naujai iškepta kandidatė į JAV prezidentus Kamala Harris vaikšto madų demonstravimo podiumu vilkėdami juokingais drabužiais.
2024-07-22

„Helsing“ steigia įmonę Baltijos šalių gynybai stiprinti – investuos 70 mln. eurų

Pirmaujanti Europos dirbtinio intelekto (DI) gynybos bendrovė „Helsing“ pranešė Estijoje įkūrusi antrinę įmonę, siekdama ne tik sustiprinti savo veiklą, bet ir įgyvendinti įsipareigojimus Baltijos regione. Anot pranešimo, šią strateginę plėtra „Helsing“ vykdo įgyvendindama siekį užtikrinti gynybą NATO rytiniame flange, įsipareigodama, kad Baltijos šalių gynybos pramonės bazė būtų aprūpinta naujausiais DI pajėgumais.
2024-07-12

Surengtas neeilinis grožio konkursas: išrinkta gražiausia dirbtinio intelekto kurta moteris

Praėjusį mėnesį pirmojo pasaulyje dirbtinio intelekto grožio konkurso teisėjai pristatė 10 finalininkių, o dabar buvo karūnuota pirmoji „Mis dirbtinis intelektas“. Susipažinkite su Kenza Layli, marokiečių gyvenimo būdo influencere, kuri tikisi į dirbtinio intelekto kūrėjų kraštovaizdį įnešti „įvairovės ir įtraukties“, skelbia edition.cnn.com.
69 2024-07-11

Nenustebkite, jei išgirsite mamos ar kito artimojo balsą, bet tai bus ne jie – įspėja visus dėl sukčių

Norėdami apgauti žmonės, sukčiai į pagalbą pasitelkia pačias naujausias technologijas. Štai, užsienyje pradėjo plisti naujas sukčių apgaulės būdas, kai jie pasinaudodami dirbtiniu intelektu, klonuoja žmonių balsus ir apsimeta savo aukų artimaisiais arba darbo kolegomis. Apie tai, kaip atpažinti tokius dirbtinio intelekto sugeneruotus balsus bei ar tokių apsimetėlių pasitaikė jau ir Lietuvoje, pakalbėjome su „ESET Lietuva“ IT saugumo inžinieriumi Luku Apyniu.
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka  Asociatyvi nuotrauka

Dirbtinis intelektas neaplenkia ir statybų sektoriaus: specialistas papasakojo, kaip viskas pasikeitė

Šiuolaikiniai statybos inžinieriai įgyvendina pačius netikėčiausius projektus: stato milžiniškus dangoraižius, vykdo statybas jūroje, kuria išskirtinės architektūros pastatus. Jaunesnysis VILNIUS TECH mokslo darbuotojas iš Civilinės inžinerijos mokslo centro Vilius Masėnas pasakoja, kad sukurti vis įspūdingesnius projektus specialistams padeda ne tik patirtis, bet ir tobulėjančios technologijos.

Lietuviai nori patobulinti apsipirkimą internetu: matuotis drabužius siūlys virtualiai

Drabužių pirkimas vieniems malonumas, o kitiems kančia. O dar rūbai, ypač pirkti internetu, dažnai ir netinka, tada kyla daugybė problemų ir pirkėjui, ir pardavėjui. Tad mokslininkai sumanė sukurti virtualią matavimosi kabiną, kuri padėtų išvengti šių nesklandumų. Pagal savo parametrus žmogus susikurs skaitmeninį dvynį, kuris virtualiai matuosis drabužius, beliks išsirinkti, kas geriausiai tinka.

Naujausias tyrimas leidžia pavojingą ligą nustatyti net 7 metus iki pasirodo pirmieji simptomai

Naujas tyrimas rodo, kad paprastas kraujo tyrimas gali padėti nuspėti Parkinsono ligą septynerius metus prieš pasireiškiant pirmiesiems simptomams. Tyrėjai mano, kad ankstyvas prognozavimas ir diagnozė padėtų rasti gydymo būdų, kurie galėtų sulėtinti arba sustabdyti Parkinsono ligą.
2024-06-29

„Apple“ nukėlė naujų DI funkcijų pristatymą Europoje

„Apple“ penktadienį pranešė dėl „teisinių neapibrėžtumų“, susijusių su naujuoju svarbiu ES teisės aktu, kuriuo siekiama pažaboti didžiųjų technologijų bendrovių galias, nukelianti neseniai pristatytų dirbtinio intelekto funkcijų diegimą Europoje. Išmaniųjų telefonų „iPhone“ gamintojos atstovas pasakė, jog „nemanome, kad šiemet sugebėsime pristatyti šias funkcijas ES vartotojams“, kaip priežastį nurodydamas neseniai Europos Sąjungoje įsigaliojusį Skaitmeninių rinkų įstatymą.
2024-06-21

„Žmonija vaikšto peilio ašmenimis“: JT vadas įspėja, kaip pavojingai išaugo branduolinio ginklo panaudojimo rizika

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Antonio Guterresas įspėjo pasaulį neleisti dirbtiniam intelektui (DI) dalyvauti priimant sprendimus dėl branduolinių ginklų paleidimo. Kalbėdamas Ginklų kontrolės asociacijos (ACA) posėdyje, A. Guterresas perspėjo, kad „žmonija vaikšto peilio ašmenimis“, o branduolinių ginklų panaudojimo rizika yra tokioje „aukštumoje, kokios nebuvo nuo Šaltojo karo laikų“. „Valstybės dalyvauja kokybinėse ginklavimosi varžybose, – savo kalboje sakė A. Guterresas.
2024-06-19

Sulaukus nusiskundimų dėl privatumo apsaugos, „Meta“ sustabdė planus dėl DI Europoje

Airijos priežiūros institucija penktadienį pranešė, kad po to, kai buvo gauta nusiskundimų dėl privatumo pažeidimų, „Meta“ laikinai sustabdė planus Europoje naudoti asmens duomenis savo dirbtinio intelekto technologijai apmokyti.
2024-06-14
REKLAMA
Dirbtinis intelektas (nuotr. Shutterstock.com) Dirbtinis intelektas (nuotr. Shutterstock.com)

Dirbtinis intelektas – grėsmė ar naujos galimybės? Profesorius papasakojo, ko galime tikėtis ateityje

Daugiau nei prieš metus pristatytas, turbūt geriausiai žinomas ir dabar plačiausiai naudojamas, CHAT GPT kalbos modelis visuomenėje sukėlė daugybę diskusijų. Iš pradžių žmonės reiškė nuostabą dėl tobulėjančio mokslo, vėliau buvo imta kalbėti ir apie kitą DI (dirbtinio intelekto) pusę – darbuotojų pakeitimą mašinomis. Apie DI intelekto įtaką mūsų gyvenimui ir ateities perspektyvas plačiau pasakoja VILNIUS TECH Elektronikos fakulteto, Elektroninių sistemų katedros vedėjas, prof. dr.

EIMIN skirs 12 mln. eurų lietuvių kalbos dirbtinio intelekto įrankiams

Ekonomikos ir inovacijų ministerija finansuoja lietuvių kalbos dirbtinio intelekto įrankių vystymą. Šešiems projektams bus skirta daugiau kaip 12 mln. eurų.  Kaip skelbiama ministerijos pranešime žiniasklaidai, lietuvių kalbos dirbtinio intelekto įrankiams sukurti paskelbti 6 kvietimai. Finansavimas bus skirtas Informacinės visuomenės plėtros komitetui, kuris vykdys viešuosius pirkimus projektams įgyvendinti.
2024-05-11

Gydytojų darbą perima dirbtinis intelektas – nuo šiol plaučių būklę nustato kompiuteris

Dirbtinis intelektas jau darbuojasi Lietuvos medicinoje. Kompiuterinė programa atlieka dalį gydytojo darbo ir taip taupo pacientų laiką bei padeda išvengti žmogiškųjų klaidų. Vilniaus Šeškinės poliklinikoje dirbtinis intelektas peržiūri plaučių rentgeno nuotraukas ir pateikia savo išvadas. Nors gali kilti abejonė, ar kompiuterinė įranga tikrai tiksliai gali daryti išvadas žiūrėdama į žmogaus rentgeno nuotraukas, gydytojai ramina, rizika praktiškai neegzistuojanti.

Modernios technologijos žengia į Seimą: parlamentarams siūloma leisti naudoti dirbtinį intelektą

Seimo Statutą siūloma papildyti nuostata, leisiančia parlamentarams savo veikloje naudoti dirbtinį intelektą ir kitus aukštųjų technologijų įrankius. Tokį projektą įregistravusi Seimo Ateities komiteto Dirbtinio intelekto (DI) darbo grupės pirmininkė Rasa Petrauskienė ir šios grupės nariai mano, kad tai pagerins teisėkūros procesus, suteiks informacijos analizės galimybes ir patobulins sprendimų priėmimo procesą.

Dirbtinis intelektas nenustoja stebinti: sekundės tikslumu nuspėja veido mimikas

Kolumbijos universiteto inžinieriai sukūrė robotą vardu „Emo“, kuris geba atkartoti priešais esančio žmogaus veido išraišką, emocijas ir net gali nuspėti, kada jūs nusišypsosite.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Daugelis iš mūsų jau yra susidūrę su dirbtiniu intelektu, pavyzdžiui, ChatGPT. Ši technologija jau gana užtikrintai kalba su žmonėmis ir rašo jiems žinutes, tačiau neverbalinis bendravimas – kaip veido judesiai ir mimikos – dar nėra ištobulintas.
2024-05-01

„Facebook“ ir „Instagram“ vartotojų laukia pokyčiai

Praėjusią savaitę iki raudonumo įkaitusiose dirbtinio intelekto (DI) lenktynėse debiutavo naujas žaidėjas – didžiausius pasaulio socialinius tinklus valdanti „Meta“. Bendrovė pristatė DI asistentą „Meta AI“, kuris bus integruotas į „Facebook“, „Messenger“, „Instagram“ ir „WhatsApp“ bei padės šiomis platformomis naudotis dar patogiau. „Telia“ Skaitmeninės pažangos centras dalinasi pagrindinėmis „Meta AI“ naujovėmis.
2024-04-30

Popiežius dalyvaus G-7 viršūnių susitikimo dirbtinio intelekto darbo sesijoje

Popiežius Pranciškus birželį Pietų Italijoje dalyvaus Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikimo dirbtinio intelekto darbo sesijoje, penktadienį pranešė italų  ministrė pirmininkė Giorgia Meloni. „Tai pirmas kartas istorijoje, kai pontifikas dalyvaus G-7 darbe“, – sakė ji ir pridūrė, kad popiežius Pranciškus dalyvaus išvažiuojamojoje sesijoje, skirtoje septynių pramoninių valstybių grupės susitikimo Apulijoje kviestiniams dalyviams.
2024-04-26

Iš jūsų balso gali nustatyti, ar sergate Parkinsono liga: stebina tikslumu

Dirbtiniam intelektui ir kitoms technologijoms sparčiai žengiant į priekį, pamažu šie įrankiai braunasi ir į medicinos pasaulį. Vienas iš jų – Kauno miesto universitetų jungtinis projektas, gebantis nustatyti Parkinsono ligą iš balso, naudojant elektroninę programėlę. Kauno technologijų universiteto (KTU) profesoriai kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) kolegomis dirbo tirdami galimybę Parkinsono ligą nustatyti iš balso dar jai nespėjus pažengti.
2024-04-11

„Apple“ ir „Shutterstock“ pasirašė sutartį dėl dirbtinio intelekto mokymo vaizdo srityje

„Apple“ pradeda bendradarbiauti su nuotraukų ir vaizdo įrašų platforma „Shutterstock“ dirbtinio intelekto (DI) mokymo vaizdų srityje, siekiant tobulinti „Apple“ įrenginiuose esančias naujausias technologijas, pirmadienį pranešė bendrovė „Apple“. Technologijų milžinė neseniai pasirašė iki 50 mln.
2024-04-09

JT vadovas susirūpinęs dėl pranešimų, kad Izraelis naudoja dirbtinį intelektą taikiniams nustatyti

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas penktadienį išreiškė rimtą susirūpinimą dėl pranešimų, kad Izraelis naudoja dirbtinį intelektą taikiniams Gazos Ruože nustatyti. Izraelio žurnalo „+972“ pranešime teigiama, kad šalis naudojo DI, kad nustatytų taikinius Gazos Ruože, kai kuriais atvejais vos 20 sekundžių prižiūrint procesą žmogui.
2024-04-05

„Meta“ gegužę pradės žymėti dirbtinio intelekto sugeneruotą turinį

„Facebook“ ir „Instagram“ savininkė „Meta“ penktadienį pranešė, kad gegužę pradės žymėti dirbtinio intelekto (DI) sugeneruotą turinį. Bendrovė tokį žingsnė žengia bandydama nuraminti vartotojus ir vyriausybes dėl vadinamųjų giluminių klastočių (angl. deepfake) keliamų pavojų. „Meta“ pridūrė, kad nebešalins manipuliuotų vaizdų ir garso įrašų, kurie nepažeidžia jos taisyklių, ir vietoj to kliausis žymėjimu bei kontekstualizavimu, jog be reikalo nebūtų pažeista žodžio laisvė.
2024-04-05

To dar nebuvo: „Google“ svarsto apmokestinti paieškos paslaugas

Pranešama, kad „Google“ svarsto galimybę apmokestinti naudotojus už „aukščiausios kokybės“ interneto paieškos rezultatus, kuriuos užtikrina dirbtinis intelektas.
2024-04-05

Vilniaus geležinkelio pervažoje išbandomas dirbtinis intelektas: žadama, jog nebebus nelaimių

Modernizuoti geležinkelių infrastruktūrą siekianti LTG grupė geležinkelio pervažose testuoja naują technologiją. Pilotinio projekto metu vienoje Vilniaus pervažų sumontuota inovatyvi vaizdo kamera, paremta LIDAR technologija. Jos pagalba galima stebėti pervažą kertančių objektų padėtį, atstumą bei dydį realiu laiku.
2024-04-05

Lietuviai sukūrė programėlę, kuri parodo, ar sergate vėžiu: stebina tikslumu

Spartaus technologijų tobulėjimo nenuginčytų niekas. Jau pastebima, kad jos ima skverbtis ir į medicinines sritis. Vienas iš tokių technologinių išradimų – gebanti odos vėžį iš nuotraukų nustatyti programėlė. Jai tereikia žmogaus, norinčio pasitikrinti savo apgamus, ir telefono fotokameros.
2024-03-29

Neįtikėtina: pasikalbėjo su savo mirusia motina naudodama dirbtinį intelektą – rezultatai „šokiruojantys“

Berlyne gyvenanti aktorė Sirine Malas netikėtai neteko mamos ir ilgai negalėjo su šia mintimi susitaikyti. Jos desperatiškas noras paskutinį kartą pasikalbėti su mirusia motina susiliejo su nauja technologija. Sirine pradėjo naudoti „Project December“ – dirbtinio intelekto įrankį, kuris teigia galintis imituoti mirusiuosius. Moters patirtis su šiuo įrankiu buvo įspūdinga ir giliai šokiruojanti.
2024-03-23

Europos Parlamentas galutinai pritarė svarbiam dirbtinio intelekto įstatymui

Europos Sąjungos teisės aktų leidėjai trečiadienį uždegė žalią šviesą istorinėms taisyklėms, kuriomis reglamentuojamas dirbtinis intelektas (DI), pašalinę paskutinę kliūtį, trukdžiusią oficialiai jas priimti.  Europos Parlamente Strasbūre šiam plataus masto reglamentui pritarė 523 įstatymų leidėjai.
2024-03-13

Tikrų santykių era baigiasi: 39-erių vyras papasakojo, kad jo mergina – dirbtinis intelektas

Dėl ligos negalintis susirasti meilės Derekas Carrieris, merginą surado virtualioje erdvėje. Ji – dirbtinis intelektas. Vyras teigia, jog dirbtinis intelektas jam leidžia patirti tai, ko jis niekada nebūtų patyręs realybėje. Tačiau ekspertai perspėja, kad tokie santykiai gali pakenkti ne vien vartotojo saugumui, bet ir realiems santykiams. Prieš kelis mėnesius D. Carrieris pradėjo susitikinėti ir įsimylėjo.
2024-03-09
Į viršų