darbo ginčų komisija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „darbo ginčų komisija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „darbo ginčų komisija“.

Pirmąjį metų pusmetį Darbo ginčų komisijos gautų prašymų skaičius išaugo 28 proc.

Pirmąjį metų pusmetį Darbo ginčų komisija (DGK) gavo apie 28 proc. daugiau prašymų nei 2023 m. tuo pačiu metu. Taip pat apie 28 proc. padaugėjo prašymuose keltų ir išnagrinėtų reikalavimų skaičius. DGK duomenimis, dažniausias reikalavimas (apie 75 proc.) – nesumokėtas darbo užmokestis. Antroje vietoje – ginčai dėl atleidimo iš darbo teisėtumo, trečioje – neturtinės žalos atlyginimas. Kaip informavo VDI Darbo ginčų komisijų darbo organizavimo skyriaus vedėja Irina Janukevičienė, apie 35 proc.
2024-08-23

Darbo ginčų komisija atmetė LLTI vadovės skundą dėl ministrės įspėjimo

Darbo ginčų komisija atmetė Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto (LLTI) vadovės Aušros Martišiūtės-Linartienės skundą, kuriuo LLTI direktorė prašė panaikinti laikinai švietimo, mokslo ir sporto ministrės pareigas ėjusios Monikos Navickienės jai skirtą įspėjimą. Komisija savo sprendimą grindė argumentais, jog įspėjimas nėra nuobauda, o procedūrinis veiksmas, kuris nesukelia įspėtam darbuotojui materialių teisinių pasekmių, tad jo teisėtumas negali būti darbo ginčo dalyku.
2024-08-01

Daugiausia darbo ginčų pernai sulaukta iš statybos ir transporto sektorių

Darbo ginčų komisija pernai iš viso sulaukė 7 427 prašymų. Daugiausia jų, apie 17 proc., gauta iš statybos ir transporto sektorių įmonių. Anot Valstybinės darbo inspekcijos (VDI), kaip ir anksčiau, prašymuose dominavo – apie 74 proc. – reikalavimai išieškoti nesumokėtą darbo užmokestį ir kitas susijusias išmokas. Antroje vietoje buvo ginčai dėl atleidimo iš darbo teisėtumo, trečioje – ginčai dėl neturtinės žalos atlyginimo.
2024-02-19

Tikros darbuotojų išnaudojimo istorijos Lietuvoje: atvėrė, kas vyksta transporto sektoriuje

Grynųjų pinigų mokėjimas per dienpinigius, prastos darbo sąlygos, traumas patyrę darbuotojai išmetami – tokia yra transporto sektoriaus realybė. Visuomenė su daugeliu šių problemų susipažino prieš kelerius metus informacijai pasirodžius žiniasklaidoje. Tačiau Lietuvos profesinių sąjungų aljanso vadovo Audriaus Cuzanausko teigimu, per pastaruosius kelerius metus situacija sektoriuje toliau blogėja.

Vis daugiau lietuvių atgauna jiems priklausančius pinigus – vidutiniškai po 1560 eurų: nenumokite ir jūs

Bent dalis darbdavių Lietuvoje ilgai laikėsi nuostatos, kad su savo darbuotojais gali elgtis kone bet kaip ir netgi nemokėti sutartos algos. Esą, jei nepatinka, niekas darbe nelaiko – už durų yra eilė pretendentų į tavo vietą. Nuolankesni darbuotojai su tuo dažniausiai taikstėsi ir negynė savo teisių galvodami, kad gal neverta, nepavyks, susigadins savo reputaciją ar pan. Tačiau padėtis, panašu, gerokai keičiasi.
2023-09-07

Iš darbo atleistas Oskaras Koršunovas kreipėsi į Darbo ginčų komisiją

Iš Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) meno vadovo pareigų gruodį atleistas režisierius Oskaras Koršunovas kreipėsi į Darbo ginčų komisiją, BNS pirmadienį patvirtino teatras. „O. Koršunovas kreipėsi į Darbo ginčų komisiją, ginčydamas atleidimą iš darbo. Sprendimo priėmimo diena kol kas nėra žinoma“, – teigiama LNDT BNS atsiųstame komentare. Pats menininkas anksčiau teigė neketinantis skųsti sprendimo dėl atleidimo, nes nemato prasmės.

Patiriate spaudimą darbe? Specialistai pataria, ką daryti

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) šiais metais gavo 19 prašymų nagrinėti darbo ginčus dėl psichologinio smurto darbe. Dauguma jų susiję su darbdavio spaudimu darbuotojui nutraukti darbo sutartį savo iniciatyva ir neteisėtu darbuotojo atleidimu iš darbo. Dėl patirto šoko ir baimės darbuotojai dažnai priima skubotus neteisingus sprendimus. Tačiau ir po tokių sprendimų darbuotojai gali ginti savo pažeistas teises, rašoma pranešime žiniasklaidai.
2020-09-02

Daugiau nei 4 milijonai: tiek pinigų gaus darbuotojai Lietuvoje dėl darbdavių klaidų

Daugiau nei 4 milijonai eurų. Tiek laiku nesumokėtų pinigų savo darbuotojams šiemet privalėjo išmokėti algas bandę nusukti darbdaviai. Be to, šiemet užfiksuota net 13 procentų daugiau darbo ginčų nei per tokį pat laikotarpį pernai.
2019-09-27

Iš darbo atleistos Rūtos situaciją vadina beprecedente: pritaikė Lietuvoje dar negaliojančią tvarką

Tris dešimtmečius Trakų ligoninėje pradirbusi slaugytoja (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) pernai buvo priversta palikti savo darbą sumažėjus darbo krūviui. Moteris su tuo sutiko, matydama situaciją. Kadangi ji buvo atleista darbdavio iniciatyva, be jokios darbuotojo kaltės ir turinti nepertraukiamą daugiau nei dvidešimties metų darbo stažą, remiantis Darbo kodeksu, moteriai priklausė šešių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka. Tačiau sistema, regis, suveikė kitaip.

Darbdaviai ir darbuotojai ginčus vis dažniau sprendžia darbo ginčų komisijos pagalba

Sprendimas darbo ginčų nagrinėjimą perduoti prie Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) teritorinių skyrių įsteigtoms darbo ginčų komisijoms – pasiteisino. Per tris šių metų mėnesius darbo ginčų komisijos gavo 1,3 tūkst. prašymų išspręsti darbuotojų ir darbdavių nesutarimus. Išnagrinėta beveik 800 darbo bylų, daugelyje jų kelti reikalavimai patenkinti visiškai arba iš dalies, arba jos baigėsi taikos sutartimis.
2013-04-08
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų