REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Kaip kreiptis į darbo ginčų komisiją? Žingsnis po žingsnio vadovas

Darbo santykiuose neišvengiami nesutarimai – neišmokėtas atlyginimas, neteisėtas atleidimas, vienašališkai pakeistos darbo sąlygos ar nesuteiktos atostogos. Nors šios situacijos sukelia daug streso, darbuotojai neturėtų likti vieni. Lietuvoje veikia darbo ginčų komisija – institucija, kuri padeda išspręsti tokio pobūdžio konfliktus greitai, nemokamai ir taikiai. Norint pasinaudoti šia galimybe, svarbu žinoti tikslią kreipimosi eigą. Štai ką turite padaryti. 1 žingsnis.
REKLAMA
Tolimųjų reisų vairuotojas (nuotr. Shutterstock.com) Tolimųjų reisų vairuotojas (nuotr. Shutterstock.com)

Transporto sektoriaus darbuotojų ginčai: kodėl vairuotojai skundžiasi dažniausiai?

Transporto sektoriuje kasdien tūkstančiai darbuotojų rūpinasi prekių ir žmonių judėjimu šalies viduje bei už jos ribų. Tačiau ir šioje dinamiškoje darbo srityje neretai kyla įtampos bei nesutarimų tarp darbuotojų ir darbdavių. Pastaraisiais metais darbo ginčų komisija (DGK) fiksuoja vis daugiau skundų iš transporto sektoriaus, o vairuotojai išsiskiria kaip viena aktyviausių darbuotojų grupių, ginančių savo teises.
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Individualūs ir kolektyviniai ginčai: ką svarbu žinoti prieš kreipiantis į DGK

Tikriausiai sutiksite, kad ginčai darbo aplinkoje – neišvengiami. Nesutarimai dėl atlyginimo, darbo sąlygų ar nepagrįsto atleidimo gali kilti tiek tarp pavienio darbuotojo ir darbdavio, tiek tarp viso kolektyvo. Tokiais atvejais vienas efektyviausių būdų apginti savo teises – kreiptis į darbo ginčų komisiją.  Vis dėlto, prieš žengiant šį žingsnį, svarbu suprasti, kuo skiriasi individualūs ir kolektyviniai ginčai, kokie dokumentai reikalingi ir kokie terminai taikomi.
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Darbo ginčų komisija: nemokama galimybė ginti savo teises darbe

Ne kiekvienas darbuotojas žino, kad susidūrus su neteisybe darbe galima kreiptis nemokamos pagalbos į darbo ginčų komisiją (toliau – DGK). Pavyzdžiui, jei buvote nepagrįstai atleistas, negavote atlyginimo ar susidūrėte su kitais darbo teisės pažeidimais, DGK gali padėti apginti jūsų teises.