b. nemcovas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „b. nemcovas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „b. nemcovas“.
Vilniuje paminėtos Nemcovo nužudymo metinės
Šeštadienį sostinės Boriso Nemcovo skvere Latvių gatvėje apie pusė šimto žmonių pagerbė Maskvoje prieš šešerius metus nužudyto šio Rusijos opozicionieriaus atminimą.
„Esu liudininkė visų tų įvykių Rusijoje. Jei nebūtų įvykę to baisaus, kas įvyko, manau, kad Rusija būtų visa kitokia šalis. Aš pati rusė, esu ištekėjus už lietuvio, esu tarp šių dviejų valstybių. Todėl labai sekame, kas ten vyksta, labai pergyvename“, – šeštadienį BNS kalbėjo gėlių prie B. Nemcovo portreto atnešusi pensininkė Nina.
JAV ambasadorius ir Europos diplomatai apsilankė Nemcovo nužudymo vietoje
JAV ambasadorius Rusijoje Johnas Sullivanas (Džonas Salivanas) šeštadienį apsilankė vietoje ant Maskvos upės tilto netoli Kremliaus, kur prieš šešerius metus buvo nužudytas politikas Borisas Nemcovas, pranešė JAV ambasada Maskvoje.
Vilniuje bus paminėtos Nemcovo nužudymo metinės
Šeštadienį Vilniuje, Boriso Nemcovo skvere Latvių gatvėje, rengiamas Maskvoje prieš šešerius metus nužudyto Rusijos opozicionieriaus pagerbimas.
Apie renginį pranešė Laisvos Rusijos forumo atsakingasis sekretorius Ivanas Tiutrinas.
Anot jo, akcijoje planuoja dalyvauti rusų politikai ir visuomenės aktyvistai, Lietuvos Seimo, Europos Parlamento nariai.
Vienas iš aršiausių Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikų B. Nemcovas nušautas netoli Kremliaus 2015 metų vasario 27 dieną.
10 Putino kritikų, kurie mirė mįslingomis aplinkybėmis
Ne visi tie, kurie pykstasi su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, žūsta įtartinomis ar žiauriomis aplinkybėmis – toli gražu ne visi. Tačiau gana didelis skaičius žymių Rusijos prezidento politikos kritikų buvo nužudyti, rašoma „The Washington Post“. Paskutinis žymesnis atvejis – Kijeve prieš kelis mėnesius nušauto buvusio Rusijos Dūmos parlamentaro Deniso Voronenkovo, 2016-ųjų pabaigoje pabėgusio į Ukrainą ir ten pradėjusio aštriai kritikuoti V. Putiną, istorija.
„Putino armijos“ istorija: atlikę savo užduotį tapo niekam nebereikalingi
Maksimas Miščenka – vienas iš žinomiausių dutūkstantųjų prokrelimškų judėjimų aktyvistų, žmogus iš Vladislavo Surkovo ir „Rusmolodiož“ epochos, kuomet šie atliko pagrindinį propagandinį vaidmenį, netrukus sės į kalėjimą dviem su puse metų dėl sukčiavimo.
Boriso Nemcovo žūties liudininkė Kijeve įsigijo keturis butus
Ukrainos televizija TSN paskelbė, kad buvusi B. Nemcovo draugė, buvusi kartu su juo nužudymo metu, yra įsigijusi keturis butus, dalį jų nuomoja. Pagrindinė Rusijos opozicijos veikėjo Boriso Nemcovo žūties liudininkė, ukrainietė Anna Durickaja įsigijo keturis būstus Kijevo centre. Šią informaciją patvirtina leidinio turimi valstybinio nekilnojamo turto registro duomenys. Du iš būstų A. Durickaja įsigijo 2015-ųjų lapkričio 17 dieną, dar du – 2016-ųjų gruodžio 8 dieną.
Andrejus Piontkovskis apie Rusijos bombardavimą Sirijoje: Putinas paprasčiausiai kvaištelėjęs. Tai vienintelis paaiškinimas
Trečiadienio skubus karo Sirijoje paskelbimas rodo, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas siekia aštrinti santykius su amerikiečiais, o tai nieko gero jam neduos, įsitikinęs rusų istorikas ir publicistas Andrejus Piontkovskis. Maskvos reikalavimai iš JAV nedelsiant nutraukti oro skrydžius Sirijos teritorijoje (vėliau Kremlius šią „Fox News“ išplatintą informaciją paneigė, – red. past.) blogai dera su bet kokiais susitarimais, „gordonua.com“ pareiškė A. Piontkovskis.
Boriso Nemcovo nužudymu kaltinamas rusas: sušaudyčiau ir Obamą
Anzoras Gubaševas, kaltinamas dalyvavęs Boriso Nemcovo nužudyme, papasakojo tyrėjams, kad nusikaltimui ryžosi dėl antirusiškų ir antimusulmoniškų opozicijos atstovo pasisakymų, ir išsakė savo ryžtą „sušaudyti netgi Obamą“, praneša „Kommersant“, kuris paviešino ir apklausos protokolo kopiją. A. Gubaševas parodymus davė savo noru kovo 18-ąją dieną „Lefortovo“ kalėjime, kartu dalyvaujant jo advokatui.
Zauras Dadajevas: Po pirmųjų šūvių Borisas Nemcovas dar buvo gyvas ir bandė keltis
Rusijos naujienų portalo „Rosbalt“ žurnalistui pavyko susipažinti su kol kas pačiais išsamiausiais buvusio spec. padalinio „Sever“ pareigūno Zauro Dadajevo parodymais, kuriuos jis, pagrindinis įtariamais nužudymo byloje, davė pareigūnams. „B. Nemcovas kartu su drauge ėjo tiltu. Aš greitu žingsniu priartėjau prie jų iš nugaros. Pakeliui nieko nesutikau, todėl nusprendžiau, kad vieta ir laikas yra ideali žmogžudystei. B. Nemcovas ėjo iš dešinės, mergina – iš kairės ir laikėsi už rankos.
Boriso Nemcovo nužudymo liudininkas įvėlė painiavos į tyrimo eigą
Tiesioginis Boriso Nemcovo nužudymo Maskvoje liudininkas žudiką apibūdino kaip visiškai nepanašų į šiuo metu pagrindiniu įtariamuoju paskelbtą Zaurą Dadajevą, teigia „Komersant“, remdamasis tyrime dalyvaujančiu šaltiniu. Anot leidinio pašnekovo, be Anos Durickajos, kuri buvo kartu su B. Nemcovu nusikaltimo akimirką, buvo apklaustas kitas liudininkas – 27-ių vadybininkas vardu Jevgenijus.
REKLAMA
REKLAMA
Ar B. Nemcovo nužudymas – tik priedanga V. Putinui siekiant susidoroti su Čečėnijos prezidentu?
Rusija sulaikė kelis čečėnus, tarp jų – artimai susijusius su Čečėnijos prezidentu Ramzanu Kadyrovu. Jie įtariami organizavę ir įvykdę Rusijos opozicijos lyderio Boriso Nemcovo žmogžudystę. Rusijos žiniasklaida skelbia, kad žmogžudystė įvykdyta neva dėl B. Nemcovo kritikos islamui. Kaip vertinti tokias versijas? Apie tai – pokalbis laidoje „Dėmesio centre“ su Vytauto Didžiojo universiteto profesoriumi Egdūnu Račiumi ir Rytų Europos studijų centro analitiku Mariumi Laurinavičiumi.
„Nemcovo aktas“ – būdas iškrapštyti purvinus rusų oligarchų pinigus
Didžiojoje Britanijoje privalo būti įvestas „Nemcovo aktas“, kuris apsunkintų nusikalstamu būdu įgytų pinigų cirkuliavimą, konstatuoja „Independent“ žurnalistas Jimas Armitage'as. Boriso Nemcovo nužudymas „tarytum įvyko už milijonų mylių nuo mūsų kasdienybės realijų čia, Didžiojoje Britanijoje“, rašo autorius.
Putiniška baimės ir mirties kultūra
„Vladimiras Putinas praktiškai pradėjo ir užbaigė tyrimą dar tuo metu, kai Boriso Nemcovo kūnas nebuvo atšalęs, – jis pavadino žmogžudystę „provokacija“, – rašo Garis Kasparovas „The Wall Street Journal“. „Šis pikantiškas terminas naudojamas, kai norima pasakyti: Rusijos prezidento priešai žudo vienas kitą, norėdami sugėdinti begėdį,“ – tęsia autorius.
Ko Kremlius siekė Boriso Nemcovo nužudymu
Vakarų prašymas Maskvai išsamiai ir skaidriai ištirti opozicijos lyderio Boriso Nemcovo nužudymą – tas pats, kas prašyti žudikų įkalinti save, tekste „Rusija po Nemcovo“ rašo Europos politikos analizės centro Vašingtone ekspertas Januszas Bugajskis. Tačiau, analitiko teigimu, aršus autoritarinių režimų radikalėjimas visada atkleidžia visuomenės neramumų ir revoliucijos baimę. Opozicijos lyderio Boriso Nemcovo nužudymas stumia Rusiją į naują pavojingą terorizmo būseną.
Vytaiutas Landsbergis: Borisas Nemcovas tikėjo, kad režimas neamžinas
Tolimesni veiksmai parodys, ar Rusijos visuomenė ir opozicija bus išgąsdinta Boriso Nemcovo nužudymo, ar kils į dar ryžtingesnį protestą. Taip interviu LRT Radijui teigia Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis. Pasak jo, B. Nemcovas dirbo dėl geresnės Rusijos ateities. „B. Nemcovas tikėjo, kad V. Putino režimas neamžinas. Tuo tikslu jis gyveno ir dirbo – dėl geresnės Rusijos. Tad jį nušovė bailaus ir kerštingo režimo tarnai.
7 faktai, kurie paaiškina, kodėl Rusija kalta dėl Malaizijos lėktuvo katastrofos
Vienas iš Rusijos opozicijos lyderių Borisas Nemcovas pateikė rinkinį įrodymų, kurie turėtų įrodyti, kad Rusija yra glaudžiai susijusi su „Boeing-777“ skrydžio MH17 katastrofa virš Donbaso. Šiuos įrodymus jis surinko remdamasis Rusijos žiniasklaida, politiko teigimu – specialiai Rusijos prezidento Vladimiro Putino šalininkams. 1. V. Putino žiniasklaidos priemonės ir naujienų agentūros dar gegužės mėnesį pradėjo „girtis“ smogikų laimėjimais oro erdvėje.
CNN televizijos reportaže – Rusijos smogikų prisipažinimas
CNN televizijos reportaže iš Donecko smogikai pripažino, kad jie „savanoriai iš Rusijos Federacijos, kadyrovininkai“. Ukrainos pusės nuolatos pateikiama informacija, kad Ukrainoje kariauja Rusijos smogikai gavo dar vieną patvirtinimą. Šį sykį prisipažino čečėnai iš suformuoto „Vostok“ būrio. Rusijos opozicijos atstovas Borisas Nemcovas įsitikinęs, kad čečėnų smogikai į Donetską išsiųsti su Rusijos prezidento Vladimiro Putino žinia. „Donecke – kadyrovininkai.
Į Lietuvą atvykę Rusijos opozicijos lyderiai: už dujas mokate nežmoniškus pinigus
Lietuvoje susirinkę Rusijos opozicijos lyderiai prakalbo apie persekiojimus, žmogaus teisių pažeidimus ir kitas Rusijos demokratijos problemas. Tiesa, opozicionieriai pasiryžę kovoti ir yra įsitikinę, kad Vladimiro Putino epocha artėja prie pabaigos. Pasak jų, Rusijai tapus demokratine valstybe, naudą pajustų tiek Lietuva, tiek visa Europa.
Vienas Rusijos opozicijos lyderių B. Nemcovas: Rusijoje vyksta „lukošenkozacija“
Lietuvoje viešintis vienas iš Rusijos opozicijos lyderių Borisas Nemcovas konstatuoja, kad Vladimiro Putino Rusija vis labiau panašėja į Aliaksandro Lukašenkos režimą Baltarusijoje. Pasak jo, opozicijai Rusijoje veikti tampa vis sunkiau, nes su ja siekiama susidoroti, paskelbiant JAV šnipais arba nusikaltėliais. „Lukošenkozacija“ „Politiškai Rusija vis labiau panaši į Lukašenkos režimą.
„Kuklus“ V. Putino gyvenimas: rūmai, jachtos, lėktuvai ir prabangūs laikrodžiai
Vladimiras Putinas „praranda populiarumą“ ir „maniakiškai kabinasi į valdžią“. „Viena iš pagrindinių to priežasčių“ yra „turtų ir prabangos atmosfera, prie kurios jis priprato ir kategoriškai nenori atsisakyti“. Tokiu būdu Rusijos prezidentas apgaudinėja savo rinkėjus, oficialiai deklaruodamas tik 4 milijonų rublių (kiek daugiau nei 300 tūkstančių litų) metines pajamas, nes „jo praktikuojamą gyvenimo būdą galima palyginti su Persijos įlankos šalių monarchų ir oligarchų gyvenimu“, rašoma Newsru.
B. Nemcovas apkaltino V. Putiną dėl privačių telefoninių pokalbių paviešinimo
Žymus Rusijos opozicijos lyderis Borisas Nemcovas pareiškė, jog Kremlius atsakingas už privačių jo telefoninių pokalbių, kuriuose jis įžeidė kitus opozicijos lyderius, paviešinimą, praneša BBC.
Rusija: policija paleido opozicijos lyderius, neramumai tęsiasi
„Jabloko“ partijos lyderis Sergejus Mitrochinas, kuris antradienį buvo sulaikytas Triumfo aikštėje Maskvoje, paleistas iš policijos skyriaus. Tai pranešė naujienų agentūra „Interfax“, remdamasi pačiu politiku.
„Įvykis labai originalus: daugiau kaip tris valandas buvau laikomas Maskvos miesto Tverės rajono vidaus reikalų skyriuje, nors man nebuvo pateikta jokių kaltinimų ir nebuvo paaiškintos sulaikymo priežastys.
Rinkimai Rusijoje panašėja į cirką
Rusijos politinėje arenoje jaučiama nauja aktyvumo fazė, susijusi su oficialiu priešrinkimių lenktynių startu. Parlamento rinkimai įvyks gruodžio 4 dieną. Politinis aktyvumas šalyje taip pat paaiškinamas tuo, kad parlamento rinkimai yra tiesiogiai susiję su kitais metais vyksiančiais Rusijos prezidento rinkimais. Pagrindinės Rusijos politinės partijos, kovosiančios dėl Dumos vietų, jau pradėjo savo pirmuosius viešus pareiškimus.
Rusijos valdžia neregistruoja opozicinių partijų
Rusijos Teisingumo ministerija trečiadienį atsisakė registruoti naują opozicinę partiją – Liaudies laisvės partiją. Ją įkūrė žinomi opozicijos veikėjai – buvęs premjeras M. Kasjanovas, buvęs premjero pavaduotojas B. Nemcovas bei kiti mažiau žinomi Medvedevo–Putino tandemo priešininkai.
Paskelbus sprendimą, Nemcovas pareiškė, jog jis yra neteisėtas ir priimtas remiantis politiniais sumetimais.
B. Nemcovas: D. Medvedevas – „blogeris”, o ne prezidentas
Strasbūre vykstančioje Europos Parlamento sesijoje Rusijos opozicijos lyderis Borisas Nemcovas peikė šalies valdžią, teismus ir verslo aplinką.
Komentuodamas Didžiosios Britanijos naftos perdirbimo įmonės BP sandorius su Rusija B. Nemcovas teigė, kad tai tik dūmų užsklanda Vakarams. „Rusijos sutartis su BP buvo pasirašyta, siekiant turėti užnugarį Vakaruose“, - sakė jis.
Pasak B. Nemcovo, visiems seniai žinoma, kaip dabartiniai lyderiai sutrypė Rusijos demokratiją.