aung san
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „aung san“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „aung san“.
Barakas Obama paragino paleisti Mianmario demokratę
JAV prezidentas Barakas Obama paragino Mianmarį nedelsiant paleisti opozicijos lyderę Aung San Suu Kyi.
B.Obama tai paskelbė, dalyvaudamas ASEAN (Pietryčių Azijos tautų asociacija – lt.) susitikime Singapūre. Savo reikalavimą prezidentas tiesiogiai pareiškė Mianmario premjerui Gen Thein Sein.
Rugpjūtį buvo nuspręsta pratęsti chuntos persekiojamos demokratės namų areštą. Kitais metais šalyje planuojami rinkimai. Aung San Suu Kyi iš viso nelaisvėje praleido 14 metų.
Sacharovo premija - Rusijoje persekiojamiems žmogaus teisių gynėjams
Žymaus Rusijos disidento A. Sacharovo vardo premija pirmą kartą skirta Rusijos žmogaus teisų gynėjams. Šiųmetė Sacharovo premija už minties laisvę paskirta Liudmilai Aleksejevai, Olegui Orlovui, Sergejui Kovaliovui (Žmogaus teisių centras „Memorial“) ir kitiems Rusijos žmogaus teisių gynėjams.
Laureatą iš trijų kandidatų išrinko Pirmininkų sueiga, kurią sudaro visų EP politinių frakcijų vadovai.
Nemari Nobelio intriga
Praėjusią savaitę paskirtos premijos už išskirtinius laimėjimus fizikos, chemijos, medicinos, literatūros ir taikos srityse. Šią tradiciją 1901 metais pradėjo turtingas švedų pramonininkas ir išradėjas Alfredas Nobelis.
Premijos už mokslo laimėjimus didelio atgarsio visuomenėje nesulaukia - jos paprastai išdalijamos ilgus metus savo laboratorijose plušančioms darbo bitėms baltais chalatais.
„Foreign Policy“: svarbiausi asmenys, kuriuos pamiršo Nobelio premijos komitetas
Norvegijos Nobelio premijos komitetas Nobelio premija yra apdovanoję tokias prieštaringai vertinamas asmenybes kaip Henry Kissingeris ar Yasiras Arafatas. Žurnalas „Foreign Policy“ pateikia 7 žmonių, kurie tikrai nusipelnė Nobelio taikos premijos, tačiau niekada jos taip ir negavo, sąrašą.
Mahatma Gandis
Pasiekimai: Mohandas K. Ghandis buvo dvasinis ir politinis Indijos judėjimo už nepriklausomybę lyderis ir pasisakė už nesmurtinį pasipriešinimą kaip priemonę socialiniams pokyčiams pasiekti.
Birma paleido „Dievo siųstą“ amerikietį
Birmoje į laisvę paleistas amerikietis, aplankęs kalintą opozicijos lyderę Aung San Suu Kyi, praneša BBC.
Johnas Yettawas iš Birmos išvyko kartu su derybose dalyvavusiu JAV senatoriumi Jimu Webbu.
Amerikietis už tai, kad susitiko su namų arešte laikyta Birmos opozicijos lydere, buvo nuteistas 7 metams nelaisvės, o Aung San Suu Kyi namų areštas prailgintas dar 18 mėnesių.
J. Webbas yra aukščiausio rango su Birmos vadovu Than Shwe susitikęs JAV pareigūnas.
Birmoje nuteista Suu Kyi
Birmos pro-demokratiška lyderei Aung San Suu Kyi paskirtas 18 mėnesių namų areštas, praneša BBC. Ji buvo pripažinta kalta dėl saugumo įstatymų pažeidimo.
Suu Kyi yra 64-erių Nobelio taikos premijos laureatė.
Šis teismo nuosprendis reiškia, kad ji negalės dalyvauti ateinančiuose rinkimuose 2010-aisiais.
Suu Kyi beveik 14 metų per pastarąjį dvidešimtmetį praleido arešte.
JT vadovas pareikalavo paleisti Birmos politinius kalinius
Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban Ki-moonas pareikalavo Birmos karinę chuntą paleisti opozicijos lyderę Aung San Suu Kyi ir kitus politinius kalinius, praneša BBC.
Toks reikalavimas buvo išsakyras susitikime su generolu Than Shwe tolimoje administracinėje šalies sostinėje Nay Pyi Taw.
JT vadovas taip pat paprašė leidimo aplankyti kalėjime A. San Suu Kyi, tačiau jo dar negavo.
Pasaulinių „U2“ gastrolių pradžioje – pagarba M. Jacksono muzikai
Birželio 30 d. vakarą Barselonos „Nou Camp“ stadione grupė „U2“ pradėjo savo pasaulines gastroles. Įspūdingo pasirodymo metu nuskambėjo ir du velionio Michael‘o Jackson‘o dainų koveriai.
Totalitarinis turizmas - „1984-ieji“ realybėje
Reikia idėjų naujai kelionei? „Bravenewtraveler.com“ siūlo pabandyti pamatyti, kaip realybėje atrodo George‘o Orwell‘o košmaras – „1984-ieji“, t.y. aplankyti totalitarines valstybes. Tiesa, kai kurių valstybių vadinimas totalitarinėmis atrodo gerokai perdėtas, tačiau, vienaip ar kitaip galima sutikti – mums grįžti atgal verta vien jau tam, kad pamatytumėm iš kur išėjome.
Birma atmeta kaltinimus dėl opozicijos lyderės teismo proceso
Birmos vyriausybė atmetė tarptautinės bendruomenės kritiką dėl kaltinimų opozicijos lyderei Aung San Suu Kyi. Esą tai yra pašalinių jėgų kišimasis, rašo BBC.
Užsienio reikalų ministras pareiškė, jog aktyvistės byla nėra susijusi su žmogaus teisėmis.
JAV prezidentas Barackas Obama neseniai bylą pavadino „teisminiu šou“.
Kita vertus, susidūrusi su tarptautiniu spaudimu, šalies valdžia buvo priversta padaryti tam tikrų nuolaidų.
REKLAMA
REKLAMA
Birmos opozicijos lyderės teisme leista liudyti tik vienam asmeniui
Sulaikytos Birmos opozicijos veikėjos Aung San Suu Kyi teismo procese – naujas akibrokštas. Teisėjai neleido dalyvauti keturiems liudytojams, praneša BBC.
Liudyti leista tik vienam asmeniui.
Anot advokatų, tai reiškia, jog verdiktas gali būti paskelbtas ir rytoj. Greičiausiai A. S. S. Kyi bus pripažinta kalta.
A. S. S. Kyi pastaruosius šešerius metus gyveno namų arešto sąlygomis.
Žinomą birmietę pavojun įstūmė nekviestas svečias
Birmos prodemokratinių jėgų lyderė Aung San Suu Kyi stos prieš teismą už tai, kad sulaužė namų arešto taisykles, rašo BBC.
Moteris buvo nugabenta į kalėjimą.
JAV pilietis, dėl kurio netikėto vizito Aung San Suu Kyi namuose ir buvo sulaužytos namų arešto taisyklės, taip pat bus teisiamas dėl imigracijos ir saugumo pažeidimų.
Amerikietis Johnas Yettaw perplaukė upę prie birmietės namo ir slapta pas ją viešėjo dvi dienas. Po to buvo sulaikytas.
Lietuvė pasipriešino siūlymui pasmerkti popiežiaus žodžius apie AIDS
Europos parlamento (EP) narė Laima Andrikienė pasipriešino siūlymams EP metinėje ataskaitoje dėl žmogaus teisių padėties pasmerkti popiežiaus Benedikto XVI kalbas apie AIDS.
Ketvirtadienį Europos Parlamentas 429 balsų dauguma priėmė metinę ataskaitą dėl žmogaus teisių padėties pasaulyje 2008-aisiais ir ES politikos šioje srityje.
Prieš šią ataskaitą balsavo 36 europarlamentarai, 55 susilaikė, pranešė EP Europos liaudies partijos-Europos demokratų (ELP-ED) grupės spaudos tarnyba.
Europos Sąjunga išplėtė sankcijas Birmai
Europos Sąjunga išplėtė sankcijas Birmai ir atnaujino reikalavimą paleisti politinius kalinius, tarp jų ir opozicijos lyderę Aung San Suu Kyi, rašo BBC.
2006 metais įvestos sankcijos pratęstos dar vieniems metams.
10 paprastų žmonių nepaprastų poelgių (II)
Pristatome antrąją straipsnio „10 paprastų žmonių nepaprastų poelgių“ dalį. Pirmąją dalį galite rasti čia.
6. Martino Liuterio Kingo „Aš turiu svajonę“ kalba
Vienas iš geriausių XX a. oratorių ir kovotojų už pilietines teises, M.L.Kingas suvaidino lemiamą vaidmenį, verčiant rasinę nelygybę Amerikoje.
Iš pradžių jis dalyvavo R.Parks įžiebtame segragacinių autobusų boikote, vėliau tapo baptistų pastoriumi ir agitavo žmones nesmurtiniui pasipriešinimui.
10 paprastų žmonių nepaprastų poelgių (II)
Pristatome antrąją straipsnio „10 paprastų žmonių nepaprastų poelgių“ dalį. Pirmąją dalį galite rasti čia.
6. Martino Liuterio Kingo „Aš turiu svajonę“ kalba
Vienas iš geriausių XX a. oratorių ir kovotojų už pilietines teises, M.L.Kingas suvaidino lemiamą vaidmenį, verčiant rasinę nelygybę Amerikoje.
Iš pradžių jis dalyvavo R.Parks įžiebtame segragacinių autobusų boikote, vėliau tapo baptistų pastoriumi ir agitavo žmones nesmurtiniui pasipriešinimui.
Europos Parlamente paminėtas Sacharovo premijos dvidešimtmetis
Trečiadienį Strasbūre vykusiame Europos Parlamento plenariniame posėdyje iškilmingai įteikta šių metų Sacharovo premija bei paminėtas šios premijos įsteigimo dvidešimtmetis. Į renginį atvyko didelė grupė ankstesnių šios premijos laureatų – žinomų žmogaus teisių gynėjų, taip pat A. Sacharovo našlė Jelena Bonner.
EP Sacharovo premija – Kinijos disidentui Hu Jia
Ketvirtadienio rytą Europos Parlamento Pirmininkų sueiga nutarė skirti šių metų Sacharovo premiją įkalintam Kinijos žmogaus teisių gynėjui Hu Jia (Hu Džija).
Hu Jia yra Kinijoje gyvenantis pilietinių teisių gynėjas, AIDS bei aplinkosaugos sričių aktyvistas. Jis ne kartą reikalavo oficialiai ištirti 1989 m. Tiananmenio žudynes, taip pat išmokėti kompensacijas aukoms ir jų šeimoms.
Pietryčių Azija. ASEAN ir lemtingoji šventykla
Karo grėsmė tarp Tailando ir Kambodžos užgožia nedidelę pažangą Mianmare.
Prieš keturis mėnesius, Tailando ministrui pirmininkui Samak Sundaravej lankantis pas savo kolegą Hun Sen Kambodžoje, atrodė, kad abi valstybės sugebės taikiai išspręsti ilgai trunkantį ginčą dėl senovinės šventyklos, esančios ant jų sienų ribos.
G. Clooney skaito paskalas apie save
Aktorius George‘as Clooney nemėgsta romantinių komedijų, tačiau netrukus jį bus galima pamatyti vienoje jų. Filme „Trise vartuose“ G. Clooney ne tik atlieka pagrindinį vaidmenį - jis yra ir šio filmo režisierius. Paskutinė kino žvaigždė
Jūsų naujasis filmas „Trise vartuose“ yra kitoks nei tie, kuriuose filmuodavotės iki šiol. Jame šaipotės iš savęs. Atrodo, tarsi visą laiką merktumėte akį kamerai.
Tiesa. Ir man tai labai patiko.
Kenčiantys žmonės chuntai nerūpi
Gegužės 2 dieną kilęs ciklonas „Nargis“ nušlavė visą regioną. Mianmare žuvo 77 tūkst. žmonių, dar 56 tūkst. vis dar laikomi dingusiais. Žuvusiųjų skaičius gali pasiekti 100 tūkstančių. Tačiau tik gegužės 19-ąją šalį valdanti karinė chunta paskelbė gedulą ir iki šiol reikia ją įtikinėti priimti pagalbą.
„The Economist“: Tibeto ir Baltijos valstybių panašumai - įspūdingi
Nepaisant to, kad šalia Baltijos nestūkso Everestas, Tibeto ir Baltijos valstybių panašumai yra įspūdingi, rašo „The Economist“.
Abu kraštai buvo nušluoti nuo žemėlapio kur kas didesnių kaimynų, kriminaliniais nusikaltimais laikiusių bet kokias nacionalinių jausmų apraiškas.
Jei sovietmečiu turėjai tarpukario Baltijos šalių vėliavą, iš valdžios galėjai tikėtis griežtos bausmės.
Lygiai taip pat uždrausta yra Tibeto vėliava.
J. Timošenko: moterys politikės stiprios dvasios, o ne ginklo jėga
Moterys-politikos lyderės visiškai pasirengusios ginti savo tautų laisvę ir saugumą, pareiškė ministrė pirmininkė Julija Timošenko tarptautinėje konferencijoje „Moterų vaidmuo stabilizuojant pavojingą pasaulį“ Briuselyje ketvirtadienį, netiesiogiai polemizuodama su politikos teoretiku Francisu Fukuyama.
Mianmare suėmimai tęsiasi net atvykus JT pasiuntiniui
Karinis Mianmaro (buvusi Birma) karinis režimas toliau suiminėja prodemokratinius aktyvistus, nepaisant to, kad atvyko Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių pasiuntinys. JT pareigūnas, tiriantis brutalų susidorojimą su protestuotojais rugsėji, per 5 dienų vizitą ketina susitikti su aukščiausiais Mianmaro vadovais.Kaip rašo „The Guardian“, JT pasiuntinys Paulo Sergio Pinheiro ruošiasi susitikimui su Mianmaro darbo ir užsienio reikalų ministrais džiunglėse esančioje sostinėje Naypidawe.
Ban Ki-Moonas ragina Mianmaro politines jėgas rasti išeitį
Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki-moonas antradienį paragino Mianmaro (buvusi Birma) valdančiąją chuntą padvigubinti pastangas, siekiant rasti išeitį iš susidariusios kritinės padėties, skelbia BBC.Ban Ki-moonas pabrėžė, jog bet koks bandymas sugrįžti prie status quo, kurį buvo pertraukęs taikus šalies budistų vienuolių ir kitų gyventojų maištas bei brutalus jo numalšinimas, nebūtų pakankamai tvarus.
Mianmaro chunta į laisvę paleido dalį opozicijos veikėjų
Mianmaro valdančioji karininkų chunta į laisvę paleido dar 46 žmones, suimtus po rugsėjo mėnesį kilusių masinio protesto akcijų metu, penktadienį pranešė BBC.Dauguma išlaisvintų politinių kalinių priklauso Mianmaro opozicijos lyderės, Nobelio taikos premijos laureatės Aung San Suu Kyi vadovaujamai Nacionalinei Lygai už Demokratiją (NLD).Praeitą savaitę vyriausybė paleido 70 kalinių, iš jų maždaug 50 priklausė NLD.
Vienuoliai Mianmare vėl išėjo į gatves
Daugiau nei 100 budistų vienuolių trečiadienį vėl išėjo į Mianmaro gatves, praneša „The Guardian“.Tai – pirmasis protestas po to, kai šalį valdanti karinė chunta praėjusį mėnesį smurtu numalšino ankstesnius taikius vienuolių bandymus reikalauti esminių permainų negandų kamuojamoje šalyje. Pakokku mieste žygiavę vienuoliai šįkart apsiribojo be politinių šūkių bei skanduočių, tačiau vien protesto žygis, kuris tęsėsi ilgiau nei valandą, buvo aiškus opozicijos šalies politinei valdžiai simbolis.
Mianmare paleisti areštuotieji
Karinė vyriausybė paleido 70 arštuotų asmenų, 50 iš jų yra Mianmaro prodemokratinės partijos nariai. Tai įvyko tą pačią dieną, kai ji susitiko su opozicijos lydere Aung San Suu Kyi. Tai karinės chuntos atsakas į tarptautinį spaudimą dėl susidorojimo su taikiais demonstrantais, - pranešė partijos atstovas. JT pasiuntinys Ibrahimas Gambaris, siekiantis rasti kompromisą tarp Suu Kyi ir chuntos, Japonijoje žurnalistams pasakė, kad susitikimas buvo gera pradžia.
Europos Parlamentas skyrė Sacharovo premiją Sudano teisininkui
Sudano žmogaus teisių advokatas Salih Mahmud Osman – šių metų Sacharovo premijos laureatas. Ketvirtadienį taip vienbalsiai nusprendė Europos Parlamento Pirmininkų sueiga, kurią sudaro EP ir jo frakcijų pirmininkai. Premija laureatui bus iškilmingai įteikta gruodžio 11 d. Strasbūre. Advokatas ir Sudano parlamento narys S.M. Osman dirba „Sudano kovos su kankinimais organizacijoje“, kuri teikia nemokamą teisinę pagalbą nukentėjusiems nuo pilietinio karo ir žmogaus teisių pažeidimų.
Mianmaro chunta susitiks su opozicijos lydere
Mianmaro demokratinės opozicijos lyderė Aung San Suu Kyi netikėtai gavo progą susitikti su šalį valdančios karinės chuntos atstovais, praneša „The Guardian“.Jangono mieste namų arešte laikoma politikė automobiliu buvo nugabenta į vyriausybės svečių namus, kur, kaip manoma, susitiko su naujuoju ministru Aung Kyi. Aung Kyi anksčiau šį mėnesį buvo paskirtas ryšių ministru, atsakingu už kontaktų su šalies opozicija palaikymą. Vakar jis taipogi buvo patvirtintas naujuoju darbo ministru.
JT pasiuntinys grįš į Mianmarą
Specialus JT pasiuntinys grįš į Mianmarą pirmąją lapkričio savaitę, - praneša „BBC“. Viešėdamas Delyje, Gambaris pasakė, kad Mianmaro vyriausybė sutiko nurodyti jo viešnagės datą. Pasak Gambario, Indija pažadėjo padėti išspręsti kaimyninės šalies politinę krizę. Indija, kuri turi glaudžius kontaktus su Mianmaru, prieštarauja sankcijoms kaip atsakui į susidorojimą su prodemokratiniais protestais.
Mianmaro policija areštavo opozicijos lyderius
Mianmaro (buvusi Birma) valdančiajai chuntai lojalūs pareigūnai sulaikė tris rugsėjo mėnesį vykusių demonstracijų lyderius, pranešė BBC.Vienas iš sulaikytųjų – Htay Kywe, žinomas režimo priešininkas, pasižymėjęs jau per 1988 metų sukilimą, taip pat brutaliai numalšintą valdžios. Žmogaus teisių gynimo organizacijos „Amnesty International“ teigimu, kiti du sulaikytieji yra Thin Thin Aye ir Aung Htoo.
Mirė Mianmaro premjeras
Po ilgos ir sunkios ligos penktadienį Jangono karinėje ligoninėje mirė Mianmaro ministras pirmininkas Soe Winas, valstybinės Mianmaro spaudos žodžius cituoja BBC.Kaip pranešama, 59 metų politikas sirgo leukemija. Nuo gegužės mėnesio jo pareigas laikinai buvo perėmęs Theinas Seinas. Tad politikos apžvalgininkai teigia, kad premjero mirtis neturės didesnės įtakos tolimesnei Mianmarą valdančios karinės chuntos politikai.
JT Saugumo Taryba „apgailestauja“ dėl įvykių Mianmare
Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba ketvirtadienį priėmė pareiškimą, kuriame pasmerkė taikių demonstracijų demokratinėms reformoms Mianmare remti nuslopinimą."Saugumo Taryba labai apgailestauja dėl to, kad buvo panaudotas smurtas prieš taikias demonstracija Mianmare", - sakoma ST pareiškime.Dokumentą parėmė visos 15 JT Saugumo Tarybos narės, tarp jų ir Kinija.
Per tardymus mirė Mianmaro disidentas
Trečiadienį Mianmare areštuotas pastarųjų masinių protestų lyderis. Tuo tarpu opozicinės partijos narys mirė saugumo tardymo metu. Tailande esanti Pagalbos politiniams kaliniams asociacija praneša, kad saugumo karininkai gąsdino disidentų artimuosius ir kaimynus, norėdami gauti informacijos apie brutaliai numalšintų prodemokratinių protestų dalyvius. „Saugumo pajėgos tapo dar žiauresnės, jos naršo po namus ir ieško visų, kurie galėjo dalyvauti protestuose.
Mianmaro chunta daro nuolaidas
Mianmaro kariniai vadovai paskyrė oficialų asmenį, siekiant palaikyti ryšį su sulaikyta prodemokratine lydere Aung San Suu Kyi, tuo darydami nuolaidas Jungtinėms tautoms, - praneša „BBC“. Atsargos generolas Aung Kyi, darbo ministro pavaduotojas, buvo paskirtas „tęsti bendravimą“ su opozicijos lydere. Tuo tarpu patys Mianmaro gyventojai įtemptai laukia. O pasaulis vis dar bando įvertinti nuotaiką Mianmare po susidorojimo su prodemokratinėmis demonstracijomis.
JAV diplomatė susitinka su Mianmaro vadovu
Vyriausia JAV diplomatė Mianmare susitinka su karinės vyriausybės atstovu, kas pasitaiko itin retai. Vakar chunta pažadėjo pakalbėti su sulaikyta demokratine aktyviste Aung San Suu Kyi. Ambasadorė Shari Villarosa susitiko su užsienio reikalų ministro pavaduotoju Maung Myint tolimoje Naipitovo sostinėje, - praneša „BBC“. Villarosa viešai kritikavo chuntos susidorojimą su prodemokratiniais protestuotojais praėjusią savaitę.
Mianmaro chuntos vadovas susitiks su opozicijos lydere
Mianmaro karinis vadovas generolas Than Shwe iš principo sutiko susitikti su sulaikyta prodemokratine lydere Aung San Suu Kyi, - pranešė šalies žiniasklaida. Mainais už tai ji privalės neremti tarptautinių sankcijų ir atsikratyti savo kritiško požiūrio. Tai pirmas kartas per 15 savo valdymo metų, kai generolas Gen Shwe parodė pasirengimą dialogui su Suu Kyi, - teigia „BBC“. Šalies žiniasklaida taip pat pranešė, kad per antivyriausybinių protestų malšinimą areštuoti 2093 žmonės.
JT pasiuntinys susitiko su Mianmaro chuntos lyderiais
Jungtinių Tautų specialusis pasiuntinys Ibrahimas Gambaris išvyko iš Mianmaro, prieš tai susitikęs su šalį valdančios karinės chuntos lyderiais, praneša "Guardian".Sekmadienį naujojoje sostinėje Naipidove jis susitiko su kai kuriais šalies kariniais vadovais. Prieš išvykimą JT specialusis pasiuntinys susitiko ir su vyriausiuoju chuntos generolu Than Shwe. Apie pastorojo susitikimo rezultatus dar nepranešama. Gambaris taip pat du kartus susitiko su sulaikytąja opozicijos lydere Aung San Suu Kyi.
Europarlamentarai smerkia prievartą Birmoje ir remia kovotojus už demokratiją
Europos Parlamentas penktadienį deklaravo, jog „džiaugiasi drąsiais budistų vienuolių ir dešimčių tūkstančių kitų taikių demonstrantų veiksmais, nukreiptais prieš antidemokratinį ir represinį režimą Birmoje“. Deputatai „griežtai smerkia brutalią Birmos valdžios reakciją“ ir „reiškia pasipiktinimą taikių protestuotojų žudymu“. EP ragina Birmos valdžią pripažinti pateiktų reikalavimų teisėtumą, taip pat nutraukti neteisėtą konstitucijos rengimo procesą ir pakeisti jį plačiai atstovaujamo Nacionali...
Mianmare – naujos demonstracijos ir įtampa
Mianmare (buvusi Birma) pirmadienį protesto demonstracijos pasiekė naujas aukštumas, dešimtims tūkstančių budistų vienuolių ir pasauliečių užplūdus didžiausio šalies miesto Rangūno, buvusios sostinės, gatves, pranešė BBC.Teigiama, kad Rangūno gatvėse pasirodė mažiausiai 30 tūkst. protestuotojų – didžiausias skaičius per pastaruosius 20 metų.Valdančioji karininkų chunta kol kas nesiima jokių ryžtingesnių veiksmų.
Religija ir/ar politika: Birmos vienuoliai eina pirmyn
Didmiesčio gatves užplūdus tūkstančiui vienuolių vienodais raudonų atspalvių apdarais, policininkai bejėgiškai nuleidžia ginklus. Neįprasta procesija ramiai praslenka pro visas užtvaras, atskyrusias nuo aplinkinio pasaulio vieną vienintelį pastatą. Ir čia vienuolius pasitinka Ji, ir dvi didžiausios pamažu bundančios šalies jėgos susitinka.
Jungtinės Tautos susirūpino padėtimi Mianmare
Jungtinių Tautų (JT) diplomatai, gavę naujų duomenų apie blogėjančią situaciją Mianmare (Birmoje), paragino specialųjį JT pasiuntinį Ibrahimą Gambari susitikti su šalį valdančia karininkų chunta, penktadienį pranešė CNN.Pagrindiniai chuntos priešininkai yra budistų vienuoliai, kurie naudojasi išskirtiniu savo statusu ir nuo rugpjūčio mėnesio rengia protesto akcijas, prie kurių prisijungia ir pasauliečiai. Visos kitos opozicijos grupės susilaukia represijų.
Tarp Sacharovo premijos kandidatų - ir Ana Politkovskaja
Antradienį paaiškėjo penki kandidatai šių metų Europos Parlamento Sacharovo premijai gauti. Tarp jų yra Turkijoje reziduojantis ortodoksų patriarchas, Kinijos, Afganistano ir Sudano žmogaus teisių gynėjai, taip pat nužudytoji Rusijos žurnalistė Ana Politkovskaja.Penkis kandidatus antradienį surengtame bendrame posėdyje patvirtino Europos Parlamento Užsienio reikalų ir Vystymosi komitetai bei Žmogaus teisių pakomitetis.
Birmoje protestuojama nepaisant areštų
Prodemokratiniai aktyvistai jau trečią kartą šią savaitę išėjo į gatves Birmos sotinėje Rangūne. Jie sudarė gyvą žmonių grandinę, priešindamiesi kariškių pastangoms įtempti juos į sunkvežimius ir autobusus. Vakar 300 žmonių žygiavo protestuodami prieš kuro kainų pakėlimą, nors prieš tai 13 demokratijos aktyvistų buvo areštuota. Birmą valdanti karinė chunta yra plačiai kritikuojama dėl žmogaus teisių pažeidimų. Joje draudžiamos viešos demonstracijos.
Mianmaras teigia, kad Suu Kyi planavo "sugriauti" šalį, todėl neketina jos paleisti
Mianmaras pirmadienį apkaltino Nobelio taikos laureatę ir disidentę Aung San Suu Kyi (Aun San Su Či), esą ji planavusi "sugriauti" šalį, ir pareiškė, kad jos paleidimui nėra nustatyta jokia data.