• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinių Tautų specialusis pasiuntinys Ibrahimas Gambaris išvyko iš Mianmaro, prieš tai susitikęs su šalį valdančios karinės chuntos lyderiais, praneša "Guardian".

REKLAMA
REKLAMA

Sekmadienį naujojoje sostinėje Naipidove jis susitiko su kai kuriais šalies kariniais vadovais. Prieš išvykimą JT specialusis pasiuntinys susitiko ir su vyriausiuoju chuntos generolu Than Shwe. Apie pastorojo susitikimo rezultatus dar nepranešama.

REKLAMA

Gambaris taip pat du kartus susitiko su sulaikytąja opozicijos lydere Aung San Suu Kyi.

Kaip teigia BBC, Gambaris yra pirmas užsienietis, susitikęs su Suu Kyi per 10 mėn. Jos vadovaujama Nacionalinė demokratijos lyga yra laimėjusi 1990 m. rinkimus, kurių rezultatus chunta anuliavo. Pasak JT, jie kalbėjosi apie valandą vyriausybės svečių namuose prie vilos, kurioje ji laikoma namų arešte.

REKLAMA
REKLAMA

Mianmare jau 2 savaitės vyksta tramdomi neramumai. Tačiau šiuo metu protestuotojų gatvėse žymiai mažiau nei anksčiau, o budistų vienuoliams, kurie vadovavo pirmiesiems protestams, dabar draudžiama išeiti iš vienuolynų.

Tačiau BBC korespondentė Jangone, kuri turi išlikti anonimiška vardan jos saugumo, sakė, kad žmonės pernelyg išsigandę ko nors imtis, aplink esant kariškiams. Jie skundęsi, kad yra išsigandę ir bejėgiai, matydami, kad kariškiai pasiryžę šaudyti į vienuolius, moteris ir vaikus. Bet tikina dar eisią į demonstracijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didžiosios Britanijos ambasadorius Markas Canningas sakė BBC, kad Jangone yra apie 15 tūkst. kareivių, o sekmadienį apie tolimesnius protestus nepranešta. „Jie sugebėjo sukurti normalumo vaizdą, tačiau tik didelių karinių pajėgų dėka“, - pasakė jis.

REKLAMA

Vyriausybė teigia, kad praėjusią savaitę tramdant opozicijos protestus žuvo 10 žmonių. Diplomatų ir aktyvistų teigimu, aukų skaičius keleriopai didesnis.

"Guardian duomenimis", per protestus taip pat suimta apie 400 studentų ir 1000 vienuolių, kurių likimu smarkiai susirūpinusios tremtyje veikiančios demokratinės organizacijos.

REKLAMA

Šalies valdžia paprastai ignoruoja spaudimą iš šalies. Tačiau susidorojimas iššaukė retai pasitaikančią kritiką iš Kinijos ir Pietryčių Azijos tautų asociacijos (Asean), kuriai priklauso ir Mianmaras, pusės.

Japonijos pasiuntinys taip pat turi atvažiuoti į šalį ir padėti užtikrinti išsamų japonų videožurnalisto Kenji Nagai žūties tyrimą. Jo mirtį fiksuojančioje filmuotoje medžiagoje į jį iš arti šauna kareivis, saugumo pajėgoms stumiant iš Jangono centro protestuotojus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų