Mianmaro demokratinės opozicijos lyderė Aung San Suu Kyi netikėtai gavo progą susitikti su šalį valdančios karinės chuntos atstovais, praneša „The Guardian“.
Jangono mieste namų arešte laikoma politikė automobiliu buvo nugabenta į vyriausybės svečių namus, kur, kaip manoma, susitiko su naujuoju ministru Aung Kyi. Aung Kyi anksčiau šį mėnesį buvo paskirtas ryšių ministru, atsakingu už kontaktų su šalies opozicija palaikymą. Vakar jis taipogi buvo patvirtintas naujuoju darbo ministru.
Ministru Aung Kyi buvo paskirtas po Jungtinių Tautų specialaus pasiuntinio Ibrahimo Gambario keturių dienų vizito Mianmare mėnesio pradžioje.
Mianmaro karinis lyderis Thanas Shwe sutiko surengti susitikimą su opozicijos lydere tik su sąlygą, kad pastaroji viešai pasisakys prieš ekonominių sankcijų šaliai įvedimą bei atsisakys savo „konfrontacinės“ politikos vyriausybės atžvilgiu. Aung San partija „Nacionalinės demokratijos lyga“ tokius reikalavimus griežtai atmetė, tad buvo manyta, kad susitikimas neįvyks.
Netrukus laukiama, kad į Mianmarą sugrįš ir I. Gambaris, kuris pratęs derybas su karinės chuntos atstovais. Chunta taipogi sutiko, kad į šalį atvyktų JT žmogaus teisių ekspertas Paulo Sergio Pinheiro, kuriam nuo pat 2003 metų buvo draudžiama lankytis Mianmare.
Vakar įvairiose pasaulio vietose vyko protesto akcijos, skirtos paminėti 12 metinėms, kai Aung Sun yra įkalinta namų arešte. Pirmą kartą areštuota ji buvo 1989 metais. Po metų jos vadovaujama partija laimėjo rinkimus, tačiau karinė chunta nė nesirengė atsisakyti politinės galios.
Vakar Nobelio premijos laureatės moterys taipogi pasirašė laišką, kuriame ragina Jungtines Tautas imtis veiksmų, kurie padėtų apsaugoti Aung Sun Suu Kyi. Beje Mianmaro opozicijos lyderė 1991 metais pati yra tapusi Nobelio taikos premijos laureate. „Aung San Suu Kyi areštas yra pats aiškiausias režimo brutalumo įrodymas, tačiau tai tėra tik ledkalnio viršūnė“ – rašoma Nobelio laureačių atsiųstame laiške.