aras lukšas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „aras lukšas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „aras lukšas“.
Mirė žurnalistas, redaktorius Aras Lukšas
Žurnalistų bendruomenę pasiekė liūdna žinia – ketvirtadienį mirė žurnalistas, redaktorius Aras Lukšas. Jam buvo 60 metų.
Apie tai pirmasis pranešė naujienų portalas lrytas.lt.
A. Lukšas gimė 1963 metų vasario 10 dieną Kaune. 1983–1988 m. studijavo žurnalistiką Vilniaus universitete, dirbo Lietuvos televizijos Ekonominių laidų redakcijoje. 1988–1992 m. Lietuvos radijo Informacijos redakcijos redaktorius, 1992 m. – vyriausiasis redaktorius.
Apie žanro specifiką (II)
Nesniai LRT vadovu paskirtas Audrius Siaurusevičius pasiskundė savo buvusiems kolegoms žurnalistams, kad jis yra patyręs vienos parlamentinės partijos (suprask – konservatorių) spaudimą. Ponas Audrius dūsavo, kad tokio spaudimo jam nėra tekę patirti per visą jo žurnalistinę karjerą.
Streikavę mokytojai pasekėjų nesulaukia
Nors Seimas šią savaitę priėmė Darbo kodekso pataisas, gerokai palengvinančias streikų organizavimą, streikų banga Lietuvai negresia. Paradoksalu, bet blogėjant ekonominei situacijai, daugeliui lietuvių bus kur kas svarbiau išsaugoti darbo vietą, nei kelti reikalavimus darbdaviams, mano ekspertai.
Ne taip seniai per Lietuvą nuvilniję mokytojų streikai nebuvo perkūnas iš giedro dangaus: nepatenkinti žeminančiais atlyginimais pedagogai bruzdėjo jau nuo praėjusių metų.
Sostinėje nebėra nei valdžios, nei opozicijos
Vilniuje nebėra nei normalios valdžios, nei normalios opozicijos, įsitikinę kai kurie miesto politikai. Miesto opozicijos pastangas vesti derybas dėl naujos valdančiosios daugumos žlugdo nesutarimai dėl naujojo mero kandidatūros. Kai kurie miesto politikai mano, kad tokia neapibrėžta padėtis gali išlikti labai ilgai – gal net iki kitų miesto valdžios rinkimų.
Miesto tarybos narys Arūnas Štaras portalui „Balsas.lt“ pareiškė, kad valdžios mieste nebėra.
Rinkėjai nebenori balsuoti
Daugelis lietuvių netiki, kad gali ką nors pakeisti savo valstybėje, yra nusivylę politika, neturi politinių pažiūrų, šnairuoja į partijas, kratosi nevyriausybinių organizacijų ir kaskart vis vangiau balsuoja rinkimuose.
Savaitraščio „Veidas“ apžvalgininkas Aras Lukšas pastebi, kad ir taip menkas mūsų šalies piliečių politinis aktyvumas ir toliau mažėja – tai liudija naujausių sociologinių tyrimų rezultatai.
Kas suka skandalų malūnus
Tai, kad politiniai skandalai dažniausiai kyla reikiamu laiku ir reikiamoje vietoje, leidžia daryti išvadą, jog Lietuvos specialiosios tarnybos STT bei VSD mielai dalyvauja politikų ir verslo grupių žaidimuose, rašo savaitraštis „Veidas“.
Štai jau beveik dvi savaitės, kai Lietuvos Seimas gyvena be buvusio savo pirmininko Viktoro Muntiano. Jo vietą užėmė patyręs ir nepaskandinamas socialdemokratas Česlovas Juršėnas.
Lietuvos žurnalistų draugija aktyvina veiklą
Šeštadienį Vilniuje įvyko ataskaitinis rinkiminis Lietuvos žurnalistų draugijos (Draugijos) suvažiavimas, išrinkęs naują organizacijos vadovybę ir nubrėžęs naujas jos veiklos gaires.
Naująja profesinės sąjungos pirmininke išrinkta Marytė Kontrimaitė portalui „Balsas.lt“ sakė, jog organizacija rūpinsis, kad visuomenę pasiektų objektyvi informacija. „Lietuvos spaudoje ypač daug užsakomųjų publikacijų.
Rugpjūčio 3-oji: nuolankumo kaina
Prieš 67 metus rugpjūčio 3 dieną Lietuva palaidojo paskutines nepriklausomybės viltis. Tokia buvo mūsų baimės, išdavysčių ir net paprasčiausio kvailumo kaina. „Išvykdami į šią kelionę mes, Liaudies Seimo atstovai, galime pasakyti: išvažiuojame parnešti naujajai Lietuvai Stalino konstitucijos saulės.
Sutartis, atnešusi nusivylimą
Prieš 87 metus liepos 12 dieną pasirašyta Lietuvos ir Rusijos taikos sutartis nepateisino atsikūrusios mūsų valstybės vilčių. „Neik su velniu obuoliauti, nes liksi ir be obuolių, ir be kraitelės“ - sako lietuvių patarlė. Vargu ar jaunos Lietuvos valstybės politikai, derėdamiesi su bolševikine Rusija, galėjo atsižvelgti į šią išmintį.
Ramūnas Garbaravičius: Apie lietuviškąją toleranciją ir jos riterius
Praėjusį savaitgalį Kaune paskelbti dar keturi pilietinę poziciją ir toleranciją praėjusiais metais pademonstravę mūsų bendrapiliečiai. Žinoma, galbūt tokių kandidatų būtų buvę ir daugiau, nes praėję metai mūsų visuomenei išties tapo tolerancijos išbandymu.
Prieš ketverius metus “Sugiharos fondo - diplomatai už gyvybę” valdyboje buvo apsispręsta skelbti Tolerancijos žmogaus nominaciją.
REKLAMA
REKLAMA
Leonidas Donskis: Institucinio antisemitizmo grimasos
Per rinkimus sunku pastebėti nerinkiminius ženklus. Nelengva atkreipti dėmesį į tai, kas su jais tiesiogiai tarsi nesisieja. Bet iš tikrųjų demokratinėje politikoje nėra nesvarbių dalykų. Šiandien neatkreipei dėmesio į kvailystę - žiūrėk, rytoj ji peraugs į organizuotą neapykantą. Kvailystę reikia laiku įvardyti, be jokių sentimentų stabdyti ir neleisti jos skleidėjams pasijusti herojais.