apsipirkimas Lenkijoje
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „apsipirkimas Lenkijoje“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „apsipirkimas Lenkijoje“.
Artėjant šventėms, lietuviai vėl važiuoja apsipirkti į Lenkiją: kainos akivaizdžiai skiriasi
Artėjant šventėms, gyventojai džiaugiasi jau suspėję apsipirkti Lenkijos parduotuvėse. Tačiau ne visi ten vyksta ir vaikšto po parduotuves. Daugėja žmonių, kurie Lenkijoje apsiperka internetu. Tai rodo ir banko kortelių duomenys.
Portalo tv3.lt skaitytojai pasakojo, kad Lenkijos parduotuvėse jau nupirko kalėdines dovanas.
Vilnietė Rasa pasakojo, kad neseniai grįžo iš Lenkijos.
„Skubėjome su vyru apsipirkti iš anksto. Gruodžio mėnesį daug įvairių reikalų, susitikimų, renginių vaikų mokyklose.
Lenkijoje kyla maisto kainos: panaikintas nulinis PVM tarifas
Lenkijoje nuo šio mėnesio pabrango maisto produktai, vėl įsigaliojus lengvatiniam 5 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifui.
Lenkijos vyriausybė nepratęsė iki praėjusio mėnesio pabaigos galiojusio nulinio PVM tarifo maisto produktams, ankstesnės vyriausybės nuo 2022-ųjų vasario įvesto kaip „antiinfliacinio skydo“ dalies.
Lenkijoje brangs maistas – naikinamas nulinis PVM tarifas
Tūkstančiai lietuvių reguliariai apsiperka kaimyninėje šalyje. Gyventojai skaičiuoja, kad maisto produktams ir kitoms prekėms taip gerokai sutaupo.
Tačiau netrukus daugelis maisto prekių Lenkijoje pabrangs, mat joms nebus taikomas iki šiol galiojantis pridėtinės vertės mokestis (PVM).
Atsisako dėl mažėjančios infliacijos
„Finansų ministerija nepratęs lengvatinio PVM tarifo maisto produktams taikymo po 2024 m. kovo 31 d.“ – teigiama Lenkijos Finansų ministerijos pranešime.
Požėla ragina lietuvius laikinai susilaikyti nuo apsipirkimo Lenkijoje
Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla atvykęs į Lietuvos-Lenkijos pasienį tikina, kad pareigūnai turi pakankamai pajėgumų veikti įvairiomis situacijomis, tačiau lietuviai, vykstantys į kaimyninę šalį dėl ekonominių priežasčių, galėtų nuo kelionių susilaikyti.
„Lenkijos teritorijoje kolegos pagalbos neprašo, bet ryšį palaikome ir Alytaus apskrityje dirba bendras Lietuvos-Lenkijos patrulių ekipažas.
Artėjant šventėms lietuviai plūsta į Lenkiją: tikina sutaupantys dvigubai, o nuolaidos Lietuvoje – nė motais
Paskutinį lapkričio savaitgalį prekybininkų siūlomos juodojo penktadienio nuolaidos prasideda jau mėnesio pradžioje. Tačiau gyventojai tikina, kad nuolaidų ieškos ne mūsų parduotuvėse, bet Lenkijos. Žmonės vardija, kad ten jau apsiperka Kalėdoms, o kainos už sienos yra dvigubai mažesnės.
Portalo tv3.lt skaitytoja Ramutė pasakojo, kad pernai ir užpernai kalėdinių dovanų ieškojo juodojo penktadienio išpardavimų metu.
„Buvau nusižiūrėjusi keletą daiktų ir juos su nuolaida įsigijau.
Marius Dubnikovas. Ar lietuviai toliau Lenkijoje pirks degalus, rūkalus ir alkoholį?
Lenkija toliau konkuruoja su Lietuva įvairių prekių kainomis. Tradiciškai kalbame apie maisto prekes, kurioms taikomas lengvatinis PVM, statybines medžiagas, bet vis dažniau atsiranda ir akcizinės prekės.
Degalai, alkoholis ir netgi tabako gaminiai iš Lenkijos jau pasiekia mūsų rinką. Tai nėra kontrabanda, tačiau prekių judėjimas pastebimas ir tas srautas konkuruoja su vietos rinkoje pagamintomis prekėmis.
Akcizinių prekių judėjimas yra patrauklus tuo, kad jos yra stipriai apmokestintos.
Atlyginimai Lietuvoje kyla, o kainos – mažėja: vardija, kas tai labiausiai jaučia
Lietuvoje infliacija toliau pamažu traukiasi, tiesa, pinga tikrai ne viskas. Maisto, drabužių, avalynės ir kitų prekių kainos iš lėto leidžiasi žemyn, per vieną mėnesį vidutiniškai sumažėjo procentu. O paslaugos, priešingai – pabrango beveik pusantro procento. Dalis ekonomistų prognozuoja, kad dėl pabrangusių degalų vasaros pabaigoje kainos vėl pradės kopti į viršų ir pasibaigs mėnesinė defliacija.
Sostinėje dirbantis kirpėjas Vytautas Vančys klientų dėmesiu nesiskundžia, darbo netrūksta.
Kai kurios prekės – ir dvigubai pigiau: artėjant rugsėjui, lietuviai plūsta apsipirkti į Lenkiją
Artėjant rugsėjui, lietuviai į Lenkiją vis dažniau užsuka ne pramogauti ir atostogauti, bet apsipirkti. Be įprastinių maisto produktų, daugelis ieško ir mokyklinių prekių. Žmonės skaičiuoja, kad kai kurios iš jų yra beveik dvigubai pigesnės nei Lietuvoje, o kitos priešingai – pigesnės yra lietuviškuose prekybos centruose.
Daugelis moksleivių ir jų tėvų pradėjo ruoštis naujiems mokslo metams.
Lenkijoje žada atpiginti dalį alkoholio: planuojama, kad kaina sumažės 10 proc.
Kaimyninės šalies Vyriausybė nusprendė panaikinti akcizus sidrui ir kriaušių sidrui. Jau netrukus mokestis už gėrimus, pagamintus iš obuolių ir kriaušių, kurių alkoholio kiekis neviršija 5 proc. tūrio, bus 0 zlotų. Tikimasi, kad tai lems 10 proc. mažesnes kainas, teigia įstatymo pataisų projekto autoriai, praneša vietos žiniasklaida.
Nuo 2023 m. spalio 1 d. akcizas sidrui ir kitam alkoholiui, pagamintam iš obuolių ir kriaušių, kurio alkoholio koncentracija neviršija 5 proc. tūrio, bus 0 zlotų.
Lietuviai Lenkijoje išleidžia rekordines sumas pinigų, Gitana sako atvirai „Lietuvoje būtų batai“
Verslininkų sukeltos kainos mūsų šalyje lietuvius padarė rekordininkais Lenkijoje. Lenkijos statistikos departamentas suskaičiavo, kad lietuviai lenkų verslininkams vos per tris pirmus šių metų mėnesius sumokėjo tiek pinigų, kiek seniai pas kaimynus nebuvo išleidę – 70 milijonų eurų.
Gitana iš Vilkaviškio rajono, Matlaukio kaimo, apsipirkti maisto produktų važiuoja į Suvalkus. Įvairių prekių – pilna mašina. Suvažinėti į Lenkijos parduotuves suvalkietei – apie 150 kilometrų.
REKLAMA
REKLAMA
Maisto kainos Lenkijoje ir Lietuvoje: atsakė, kodėl mūsų prekybos tinkluose pigiau nebus
Kiekvieną savaitę daugybė lietuvių vyksta apsipirkti į Lenkiją. Daugelis pastebi, kad maisto produktai ir gėrimai ten daug pigesni nei Lietuvoje, ypač jeigu jiems dar taikoma nuolaida. Mūsų prekybos tinklai tikina, kad imasi priemonių mažinti maisto produktų kainų, kurios jau pasiekė ES vidurkį.
Vis dėlto prekybininkai įspėja, kad tokių kainų, kokios yra kaimynystėje, Lietuvos pirkėjai gali nesitikėti – nebent būtų suvienodinti mokesčiai.
Velykų vaišės už 100 eurų: pasakoja, kaip lietuviai gali sutaupyti dar daugiau
Artėjančios Velykos tuština gyventojų kišenes. Žmonės skaičiuoja, kad velykiniam stalui gali tekti išleisti ir kelis šimtus eurų. Dažnas pigesnių maisto prekių ieško Lenkijoje.
Štai portalo tv3.lt skaitytoja Laura pasakojo, kad gyvena prie pat Lenkijos sienos.
„Iki Seinų mums vos 40 kilometrų, todėl su šeima dažniau apsiperkame Lenkijoje nei Lietuvoje. Velykų stalo pirkinius taip pat įsigijome lenkiškose parduotuvėse.
Iš viso išleidome apie 130 eurų.
Lietuviai prieš Velykas siaubia Lenkiją: tikina, kad maistą perka beveik dvigubai pigiau
Artėjant Velykoms lietuviai plūsta apsipirkti į Lenkiją. Gyventojai skaičiuoja, kad dėl tokių kelionių ir apsipirkimų sutaupo po kelis šimtus eurų. O kainų ekspertai pažymi, kad artėjant didžiausiai pavasario šventei Lietuvos pirkėjų srautai į Lenkiją tik didės.
Ukmergiškis Mantas (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi) portalui tv3.lt pasakojo, kad Lenkijoje iki šiol neapsipirkinėjo, tačiau artėjant Velykoms nuvažiavo į Suvalkus.
Nuvažiuoti į Lenkiją apsipirkti bus patogiau: planuoja sutvarkyti kelius prie sienos
Siekiant iki 2024 m. pagerinti ir praplėsti Lietuvos ir Lenkijos pasienio vietovių kelių infrastruktūrą, Lazdijų ir Kalvarijos rajonuose numatoma sutvarkyti apie 13 km valstybinės reikšmės pasienio kelių ruožų.
Penktadienį įsigaliojus Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir projektuotojų pasirašytoms sutartims, netrukus bus pradėtas projektuoti valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr.
Pasibaisėjo lietuvių elgesiu Lenkijoje – stumdo senolius ir pardavėjas, o už maistą moka pakeltomis kainomis?
Pastaruoju metu vis daugiau lietuvių vyksta apsipirkti į Lenkiją. Čia didžiausi pirkėjų srautai iš Lietuvos atvyksta savaitgaliais. Tačiau nuolatiniai pirkėjai pataria kitiems savaitgalį į Lenkiją geriau nevažiuoti. Anot jų, tokiu metu lenkai pakeičia prekių kainas ir jas parduoda brangiau. Be to, tenka stumdytis eilėse ir klausytis lietuvių keiksmų.
Apsipirkti į Lenkiją lietuvius veš ir traukiniais: bilietas iki Suvalkų – vos 8 eurai
Nuo šiol apsipirkti į Lenkiją lietuviai galės važiuoti ne tik nuosavais automobiliais ar autobusais, bet ir traukiniais. Tai bus galima padaryti jau nuo liepos, o bilietus galima pirkti ir dabar.
Lenkijos prekybininkams „Kalėdos“ šiemet jau buvo, bet lietuviams ir toliau apsimokės pas juos pirkti
Rugpjūčio pradžioje, kai grįžusiems iš Lenkijos dar nereikėjo saviizoliuotis, Lenkijos prekybininkus aplankė „Kalėdos“. Šiuo laikotarpiu vykstančių apsipirkti visai nėra, tačiau kainų rinkos tyrėjai teigia, kad važiuoti apsipirkti į Lenkiją apsimokės visada.
Tyrėjų prognozėmis, atšaukus reikalavimą saviizoliuotis grįžusiems iš kaimyninės šalies, pirkėjų srautai į Lenkiją vėl turėtų išaugti.
Srautai sustojo
„Pricer.
Mauricas paaiškino, kodėl dabar Lenkijoje viskas dar pigiau nei pas mus
Dar iki krizės nemaža dalis lietuvių gana dažnai apsilankydavo kaimyninėje šalyje ir čia apsipirkdavo. Po koronaviruso sukeltos krizės Lenkijoje kainos dar mažesnės, o tai lemia kelios priežastys.
Kaip tik apie jas asmeninėje „Facebook“ paskyroje prakalbo banko „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.
„Lenkija yra tarsi Europos Kinija, į kurią ne tik Lietuvos, bet ir kitų aplinkinių šalių gyventojai plūste plūsta įsigyti pigesnių prekių ir paslaugų.
Vykstantiems į Lenkiją – didžiulė rizika parsivežti mirtiną bakteriją
Prieš keletą metų į Lenkijos ligonines įsisukusi bakterija „Naujasis Delis“ (lot. Klebsiella pneumoniae NDM) spėjo virsti tikra epidemija. Teigiama, kad šiuo metu ji yra apėmusi penkiolika ligoninių, o didžiausias epicentras – šalia Lietuvos sienos esantis Palenkės regionas ir Mazovijos vaivadija. Oficialiais duomenimis Palenkės regione bakterija užsikrėtė arti septynių šimtų žmonių, o Mazovijos vaivadijoje su sostine Varšuva fiksuota apie 2,3 tūkst. susirgimų.
Lietuviai Lenkijoje apsipirko už 366 mln. eurų. Ką už tiek pirko?
Pernai lietuvių išleista suma Lenkijoje augo 5 proc. iki 366 mln. eurų, remiantis Lenkijos Centrinio statistikos biuro duomenimis, skelbia portalas 15min.lt. Lietuvos gyventojai pernai į Lenkiją vyko 5,7 mln. kartų. Paskutinį metų ketvirtį vienas asmuo iš Lietuvos per vieną kelionę vidutiniškai išleido apie 120 eurų. Lenkijoje visi užsieniečiai pirkėjai dažniausiai perka statybines ir remonto medžiagas, elektronikos ir namų apyvokos prekes, taip pat automobilių dalis.
Panevėžietė papasakojo, kiek Lenkijoje išleido ruošdama vaikus į mokyklą
Paskaičiuota, kad išleisti vieną vaiką į mokyklą kainuoja vidutiniškai 200-us eurų. O jei šeimoje ne vienas… Rugsėjui artėjant lietuviai pigesnės išeities ir vėl ieško Lenkijoje, kur sako sutaupantys reikšmingas eurų sumas. Labiausiai esą apsimoka pirkti darbužius ir batus. Aistė į Lenkiją, Suvalkų miestą, atvažiavo iš Panevėžio. Į vieną pusę moteris sukorė daugiau nei 200-us kilometrų. Čia paauglei dukteriai supirks kone viską, ko reikės į mokyklą. Nuo pieštukų iki drabužių.
Lietuviai piktinasi: vis tiek geriau važiuoti apsipirkti į Lenkiją
Žemų kainų ištroškę Lietuvos gyventojai laisvu metu užplūsta Suvalkų parduotuves. Tai matydami prekybininkai ėmėsi specialių akcijų, tačiau lietuviai įsitikinę – jos nepadės. Naujienų portalą tv3.lt pasiekė skaitytojos Akvilės laiškas. Jame ji dalinasi socialiniame tinkle „Facebook“ kilusia diskusija, kurioje Lietuvos gyventojai tikina, kad važiuoti į Lenkiją vis tiek apsimoka daug labiau, o „Maximos“ pritaikyta nauja akcija „Patikrinta Lenkijoje“ – neatsiperka.
Ekonomistė: sulaukėme geriausio laiko apsipirkti Lenkijoje per pastaruosius 4 metus
DNB banko vyriausioji ekonomistė Baltijos šalims Jekaterina Rojaka atkreipia dėmesį į tai, kad lietuviams, ieškantiems pigesnių prekių Lenkijoje, šiuo metu važiuoti apsipirkti pas kaimynus apsimoka labiausiai. „Lenkijos vyriausybė „prisižaidė“: S&P reitingų agentūra sumažino šalies skolinimosi reitingą nuo A- iki BBB+ ir perspėjo dėl galimo sumažinimo ateityje. Lenkams nuo šiol finansuoti skolas tarptautinėse rinkose bus brangiau.
G. Umbrasas: sumažinus PVM, pirkėjai pigesnių produktų negaus
Vienas iš svarbiausių uždavinių, kuriuos tenka spręsti parlamentarams, subalansuoti mokesčių sistemą taip, kad ji būtų socialiai teisinga ir užtikrintų mūsų poreikius viešosioms paslaugoms. Lietuva gyvena laikotarpį, kai už viešąsias paslaugas išleidžiame daugiau pinigų, nei tam surenka egzistuojanti mokesčių sistema. Vadinasi, krauname skolas savo vaikams ar net vaikaičiams.