Mes dažnai esame nuvertinamos, ignoruojamos ir klaidinamos. Tai, kas mums buvo sakoma, ko turėtume tikėtis, neatitinka tikrovės.
„Libresse“ atliko pasaulinį tyrimą, siekdama suprasti, ką mes patiriame dėl menstruacijų.*
Žinių trūkumas buvo stulbinamas.
REKLAMA
Kviečia moteris dalintis savo istorijomis: tai niekada nėra „tik menstruacijos“  Kviečia moteris dalintis savo istorijomis: tai niekada nėra „tik menstruacijos“

Kviečia moteris dalintis savo istorijomis: tai niekada nėra „tik menstruacijos“

Menstruacijos – tai tema, apie kurią per dažnai kalbama tyliai arba ši tema visiškai ignoruojama. Tačiau mums, moterims, tai daugiau nei tik „laikotarpis“: tai kūno ir emocijų pokyčiai, kurie daro įtaką kasdieniam gyvenimui. Galima dažnai išgirsti: „Tai tik menstruacijos“. Bet ar tikrai? Kiekviena iš mūsų turi savo istoriją, savo patirtį ir tai nėra tik fiziologinis faktas – tai dalis moters gyvenimo, apie kurią vis dar per dažnai nutylime.

Mityba po 40-ies: kaip išlaikyti gerą savijautą ir figūrą

Perkopus 40 metų slenkstį moters organizmas persitvarko, medžiagų apykaita sulėtėja. Tad norint išlaikyti gerą savijautą, jaustis energingai ir nepriaugti papildomų kilogramų, pravartu laikytis kelių taisyklių.  Pirmenybę teikite sveikesniems riebalams Lyginant su baltymais ir angliavandeniais, riebalai kaloringesni, tačiau atsisakyti jų nereikia. Jeigu norite palaikyti normalią medžiagų apykaitą, jie būtini.

Vilniaus rajone organizuojami moterų pavėžėjimai profilaktiniai krūties vėžio patikrai

Siekianti paskatinti moteris profilaktiškai išsitirti dėl krūties vėžio, visą rudenį Vilniaus rajone organizuojami moterų grupių pavėžėjimai mamografinei patikrai. Vilniaus rajono savivaldybė kviečia Vilniaus rajono 50–69 m. moteris registruotis savo ambulatorijose mamografijos tyrimams, kurie bus atliekami VšĮ Nacionaliniame vėžio institute, o BĮ Vilniaus rajono socialinių paslaugų centras organizuos moterų pavėžėjimą iki sveikatos priežiūros įstaigos ir atgal.

Papasakojo, kas padeda menopauzės metu: vaisto ieškokite gamtoje

Menopauzės metu vykstantys pokyčiai daro įtaką ne tik fizinei, bet ir psichologinei sveikatai. Visgi, šiuolaikinė medicina padeda moterims lengviau išgyventi šį laikotarpį. Kaip natūraliomis priemonėmis švelninti menopauzės simptomus, pasakoja gydytoja TV8 laidoje „Sveikas rytojus“. Įprastai menopauzė nustatoma sulaukus 45–55 m., tačiau šio proceso pradžia yra jau nuo 40 m. Šiuo laikotarpiu ima silpti kiaušidžių veikla ir dėl to organizme natūraliai mažėja moteriškų hormonų.
Nuorodos Iš viso apklausta 10 000 žmonių dešimtyje šalių: Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, Australijoje, Meksikoje, Argentinoje, Peru, Kolumbijoje, Naujojoje Zelandijoje, JAV ir Švedijoje. Apklausa vyko nuo 2024 m. kovo 21 d. iki balandžio 5 d. ir ją atliko „Vitreous World“.
Į viršų