Paklausta, kaip leidžia karantiną, moteris neslepia: darbams jis nepakenkė: „Turiu aštuonių mėnesių dukrytę, su ja daug laiko praleidžiu. Gyvenu labai panašiai kaip prieš karantiną. Mano veiklos – žirgų gydymo karantinas nesustabdė. Aišku, šiek tiek apribojimai apsunkina, negalime susitikti su mano tėvais ir seneliais“, – sako G. Vokietytė-Vilėniškė.
Po „X faktoriaus“ Giedrė ilgai viešumoje nebuvo. Pasak jos, viešumo labai nepasiilgo: „Nepasakyčiau, kad visai dingau iš viešumos, bet turėjau pasirinkimą, ar tęsti muzikinę karjerą ir baigti kelionę su žirgais, bet nusprendžiau pasirinkti mokslus ir žirgus. Per šį laikotarpį įvyko rezidentūros studijos, studijos Vokietijoje, dabar esu doktorantūros studijose ir įstojau į gyvūnų sporto reabilitologijos mokslus Amerikoje. Dėstau ir gydau LSMU veterinarijos akademijoje Stambijųjų gyvūnų klinikoje.
Turėjau grupę, grodavome renginiuose. Buvo for fun reikalas. Bet pati sustabdžiau, lyg nujausdama 2019 metais. Vėliau pradėjau lauktis, viskas taip ir sustojo prieš karantiną. Nusprendžiau atsidėti vienam reikalui, nes taip puse kojos čia, puse ten – man netinka. Kryptingai einu link žirgų sportinės reabilitologės specialybės. Esu vis dar vienintelė arklių osteopatė Lietuvoje. Iš viešumos nedingau“.
Pasak Giedrės, per aštuonerius metus žiniasklaidoje daug kas pasikeitė: „Portalai nerašo, bet žinoma tapau žirgininkų, akademinėje bendruomenėje, o bulvarinėje spaudoje dabar manęs mažai.
O kaip atsitiko, kad muzikinio projekto nugalėtoja sceną iškeitė į žirgus? Giedrė atvira – tai didelė jos gyvenimo dalis: „Aš nuo 1999 metų su žirgais. Žirgynas, jojimas, po to – ir veterinarija atsirado šalia. Svarstymai buvo įvairūs, ir medicina, ir veterinarija, po to supratau, kad žirgai. Supratau laikui bėgant, kad esu savo vietoje ir esu laiminga“.
G. Vokietytė-Vilėniškė užsiima Lietuvoje reta žirgų reabilitacijos rūšimi – osteopatine reabilitacija. Naujienų portalo tv3.lt skaitytojams moteris paaiškino, kuo ši skiriasi nuo įprasto gydymo: „Šioje srityje gydomas visas žirgas. Tai yra holistinis gydymo būdas, apimantis visą organizmą. Tarkime, mes galvos skausmą gydome „Ibuprofeno“ tablete, o osteopatija ieško skausmo priežasties. Galbūt kalta visai ne galva, o iškrypęs stuburas ar nesveiki vidaus organai.
Stengiuosi žirgo kūne sukurti harmoniją, kad jis galėtų lengviau judėti, atlikti įvairius elementus, šokinėti per kliūtis ir ir būti savo maksimaliame organizmo balanse. Žirgas yra atletas – jis su raiteliu yra duetas. Tiek raitelis turi būti geros fizinės formos, tiek ir žirgas. Norint turėti gerus rezultatus, reikia, kad abu būtų pasiruošę tinkamai“, – pasakoja G. Vokietytė-Vilėniškė.
Moteris sako, nors labai ryškių prisiminimų iš „X faktoriaus“ neturi ir paties šou nestebi, nostalgijos jam nepraranda. Paklausta, ar nenorėtų grįžti į sceną, atsidūsta – nėra laiko: „Teko dainuoti tik antrajame sezone. O toliau nuosekliai nelabai sekiau. Patys šilčiausi ir geriausi prisiminimai yra išlikę visai kūrybinei grupei ir mentoriui Samui. Tai tikrai buvo vienas didžiausių mano gyvenimo nuotykių, kuris davė tvirtumo ir tikėjimo, kad viskas yra įmanoma jei tai darai nuoširdžiai ir nuosekliai.