Jo senelių kone šimtametę sodybą juosia didelis parkas su senais medžiais, tačiau kai kurie šių medžių baigia supūti.
„Liepos gale Lietuvą prasiaubė baisus viesulas ir visi galvojom, kas čia bus, kaip čia bus“, – laidoje kalbėjo R. Petkevičius.
Rokui Petkevičiui ši sodyba yra labai brangi.
„1926 metais statytas namas, kaip dvarelis mano ir giminių. Čia mano tėvelio tėviškė, kuris gimė 1938 m. Šią vietą pamačiau tik, kai Lietuva atgavo nepriklausomybę 1991 m. ir gražino mano tėvams. Pradėjome tvarkytis“, – pasakojo jis.
Šimtamečiai medžiai – pavojingi
Nors medžiai yra tikras sodybos pasididžiavimas, deja, kai kurie iš jų jau kelia pavojų.
„Šimtamečiai medžiai, kurie yra arti namo, deja, yra avariniai, nes dauguma jų iš vidaus yra išpuvę ir kelia rimtą pavojų“, – teigė vyras.
Apžiūrėjęs ąžuolą I. Kanapeckas patikino, kad jis visgi gali būti pavojingas ir jį reikia panaikinti.
Stebėdamas, kaip pjaunamas šimtametis ąžuolas, Rokas neslėpė liūdesio.
„Gaila tikrai, nes kiekvienas medis yra gyvas sutvėrimas, gyvas daiktas, bet viskas turi savo pradžią ir pabaigą ir jeigu žinai, kad kažkas gali pakenkti kitam, tai turbūt reikia žiūrėti, kaip į chirurgo darbą“, – su liūdesiu kalbėjo Rokas.
Dalelę ąžuolo paliko sodyboje
Ignas Kanapeckas pažadėjo palikti gražų prisiminimą apie medį.
„Nupjovę medį prisiimame atsakomybę, kad atėmėm kažkieno namus. Paprašysiu savo darbuotojų, kad iš rastelių padarytų inkilą, kaip gražų atminimą, kad nuo medžio dar likęs inkilas bus kažkam nauji namai“, – su šypsena pasakojo Ignas.
Rokui ši idėja labai patiko, juolab kad sodyboje dažnai lankosi įvairūs gyvūnai
„Kiekvieną kartą, kai važiuoju į sodybą labai atsargiai vairuoju, nes perbėga lapė, stirnos, elniai ir pelėdos skraido“, – teigė vyras.
Žinių vedėjas negailėjo pagyrų arboristų komandai.
„Pirmą kartą mačiau, kad arbaristai lipą į medį, kad gali išspręsti tokią situaciją, kai žmogus pats tikrai niekada to negebėtų padaryti. Čia, kaip pas gerą gydytoją, jei nueisi pas gerą gydytoją būsi užtikrintas“, – su nuostaba kalbėjo R. Petkevičius.
Pasak, I. Kanapecko visas nupjautas šakas galima panaudoti dar kartą kieme. Šakų smulkintuvas viską paverčia mulču, kuriuo galima mulčiuoti sodą, daržą ar gėlynus, tad nupjovus medžius nelieka jokių atliekų.
Laidą „Svajonių sodai“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 11 val. per TV3 televiziją.