Stora iliustruota knyga tokia patraukli, kad atrodo, jog ji gimė tiesiog akimirksniu. Tačiau Alfas sako, kad tai buvo sunku „kaip tikriausiai yra sunku pagimdyti pirmągimį“. Knygoje sugulė po daugybės bandymų ir ekperimentų sukurti receptai. „Skanios“ knygos nuotraukos ir trumpi, aiškūs receptai gaminti gali pavilioti kiekvieną.
Knygos pristatymą vaikinų trijulė surengė pačiame sostinės centre įsikūrusiame bare „Studio 9“. Tą vakarą tikriausiai visi žinomi Vilniaus veidai susirinko būtent čia. Stilingas vakarėlis ir svetingi jo šeimininkai nenuvylė. Vakaro metu „Virtuvės mitų griovėjai“ vaišino martiniu su laimu ir mėtomis, pomidorų gaspaccio, bruschettomis su pomidorais ir sūriu bei panna cotta desertu. Kaip jau tapo įprasta, maistą Alfas ir jo kolegos patiekė neįprastai - sriuba stikliniame buteliuke su šiaudeliu, užkandžiai - ant eglišakiais išklotų padėklų, desertas - aukštose stiklinėse.
Daug darbo į knygą įdęję jos autoriai tikisi, kad leidinys paskatins gaminti ir bent šiek tiek pakoreguos užsistovėjusius standartus. Jie tiki, kad ši knyga - ne paskutinė. „Manau, kad tų knygų dar bus, nes visi gamins, gamins ir gamins“, - juokiasi Martynas.
Apie „Virtuvės mitų griovėjus“:
Kiekvienas iš mūsų trijulės prie viryklės sukasi nuo vaikystės – jau per dvidešimt metų. Kai mūsų bendraamžiai spardė futbolo kamuolį, žaidė krepšinį ar lakstė dviračiais, mes laiką leidome jaukiausioje kiekvienų namų vietoje. Niekada nekreipėme dėmesio į aplinkinių pastabas, jog berniukams virtuvėje – ne vieta, ir kaskart joje pasijusdavome lyg savo fantazijų pasaulyje.
Šiandien mes jau ruošiame išskirtines vakarienes, rašome straipsnius apie maistą, vedame kulinarinius kursus, seminarus ir laidas. Berniukais mūsų seniai nebepavadinsi, bet maišydami, maldami, kapodami, pjaustydami ar minkydami vis dar fantazuojame kaip vaikai. Mums nebaisu eksperimentuoti ir griauti sustabarėjusius mitus. Ar tikrai šiaudus virtuvėje galima prisiminti tik per Kūčias, o bazilikai gali derėti tik su pomidorais? Ar tikrai blyną galima iškepti tik keptuvėje, o salotas patiekti tik salotinėje?...
Iš tiesų „Virtuvės mitų griovėjai“ širdyje – visai ne griovėjai, o kūrėjai. Juk virtuvėje reikia kuo mažiau taisyklių ir kuo daugiau polėkio, nes kūrybiškai griaunant rezultatas dažnai būna kur kas įdomesnis ir gardesnis, nei banaliai statant...
Alfas Ivanauskas – rinkodaros specialistas, kulinarija domisi jau 23 metus, lanko tarptautines kulinarines parodas Europoje, rašo straipsnius apie maisto kultūrą Lietuvoje ir užsienyje. Kulinarinio projekto „Virtuvės mitų griovėjai“ autorius.
Ali Gadžijevas – virtuvės šefas, dirba daugiau nei 10 metų, dirbo pripažintuose Prancūzijos, Italijos, Danijos restoranuose. Žinių sėmėsi Italijoje, Prancūzijoje, Danijoje, Tailande.
Martynas Praškevičius - virtuvės šefas, dirba daugiau nei 15 metų. Žinias tobulina tarptautinėse parodose, maisto forumuose. Privačiuose mokyklose veda kulinarines pamokas.
Apie knygą:
Ar kada nors esate skaičiavę, kiek sudedamųjų dalių turi jūsų ruošiamas patiekalas? „Virtuvės mitų griovėjai“ pabandė tai padaryti ir dažniausiai gaudavo nei daug, nei mažai – stebuklingą septynetą.
„7 ingredientai“ – knyga, kuri parodys ir įrodys, kad, norint tapti Virtuvės Dievu, visiškai nebūtinas begalinis produktų sąrašas. Vos iš septynių̨ (ar net mažiau) ingredientų paruoštu patiekalu galima pamaitinti šeimą, nustebinti draugus ir, žinoma, pamaloninti save.
„7 ingredientai“ - tik faktai:
Autoriai –„Virtuvės mitų griovėjai“: Alfas Ivanauskas, Ali Gadžijevas ir Martynas Praškevičius
Fotografas: Robertas Daskevičius
Koncepcijos kūrimas prasidėjo nuo knygos pavadinimo
Knygoje - 150 receptų ir antra tiek jų interpretacijų (viso - virš 300 patiekalų)
Nuo idėjos gimimo iki dažais kvepiančios knygos praėjo 46 savaitės
Knygoje - 304 puslapiai
Jos svoris - 1242 g
Buvo paruošta 200 patiekalų, į knygą pateko 150
Nufotografuota 20 viršelio variantų, bet išrinktas viršelis iš patiekalų nuotraukų;
Visas gaminamas maistas buvo suvalgomas
Knygoje maistas buvo gaminamas valgomas, todėl nebuvo naudojami netikri dažikliai, emulsijos, alyvos ir pan.
Ilgiausiai buvo kurta nuotrauka – „Bulviniai blynai su varškės ir avokaų padažu“
Greičiausiai nufotografuota „Rūkytos žuvies salotos“
Knygos fotosesijai sunaudota:
- apie 100 kg daržovių
- 20 kg vaisių
- 25 kg mėsos
- 8 kg žuvies
- 97 kiaušiniai
- 10 kg miltinių gaminių
- 2 kvadratiniai metrai šviežių prieskonių žolelių
- 12 l įvairių aliejų
- 2 kg druskos
- 1 kg juodųjų pipirų
Visi indai surinkti iš sendaikčių turgų, močiučių ir tetų spintų
Fotografuojant panaudota daugiau nei 120 skirtingų indų ir įrankių
Visi nuotraukų fonai – natūralūs, nei vienas paviršius nebuvo perdažomas ar kitaip apdirbamas
Kiekvienoje nuotraukos reikalingiausias daiktas buvo gėlių purkštukas
Knyga fotografuota keturiuose skirtinguose vietose
Ilgiausia fotosesija truko 20 val.