„Tokiuose dideliuose miestuose kaip Vilnius, vyrai nori tik padraugauti, todėl, kad atsirado vadinamoji hipsterinė kultūra. Kas tai yra? Būk laimingas. Padirbai 5-6 val., gavai pajamas, o paskui laisvalaikis. O įsivaizduokite, pasiimi moterį, reikės vaikus auginti, ją prižiūrėti, paskolą namui imti, viskas ant tavęs gula.
Tai didina laimės koeficientą ar mažina? Komunistų laikais sakytų, kad didina, kad reikia šeimą sukurti. O dabar nereikia to. Dalis žmonių nori kurti šeimas, bet jų yra vis mažiau ir mažiau, nes mes orientuojamės į asmeninę laimę“, - laidoje „Prie pietų stalo“ kalbėjo T. Lagūnavičius.
Psichologas pažymi, kad vyrai ėmė jausti žymiai mažiau atsakomybės ir viską permeta moterims ant pečių. „Ką žmonės daro? Jie draugai, vyras ir moteris gyvena kartu. Bet jie santykių neįformina, net atsiradus vaikams paskolų neima, nuomojasi butą. Niekas nebenori pirkti, tik nuomotis, nes gyvenimas hipsteriui – projektas.
Šiandien dirbi vienoje vietoje 6-7 mėnesius, projektas baigėsi, baigėsi finansavimas, turi ieškoti darbo. O kaip moteriai jaustis? Ji ir dirba, ir turi vaiką išlaikyti. Jokių socialinių įsipareigojimų vyrai nebeturi. Ir vyrams feminizacija, kovo 8-oji – tik į gera pusę, nes jis už nieką nebeatsakingas“, - teigė pašnekovas.