„Patekti į Šiaurės Korėją buvo mano sena svajonė“, - pasakojimą pradėjo Danas. Vaikinas teigė, jog antrą kartą į šią šalį grįžo tam, kad pamatytų, kaip gyvena vietos žmonės, pasikeitus šalies lyderiui.
Pirmąjį kartą, pasakoja vaikinas, viskas buvo kiek kitaip. „Antrosios viešnagės metu, tik atvykus į šalį, buvo matyti dideli pokyčiai. Jau buvo pastatytas naujutėlaitis didelis oro uostas. Nors per savaitę ten leidžiasi tik keli lėktuvai“, - prisiminė keliautojas.
Taip pat vaikinas pridūrė, kad vykdamas iš oro uosto į miesto centrą matė naujus kvartalus, o automobilių gatvėse buvo labai daug. „Pirmos viešnagės metu per visą dieną mačiau tik porą automobilių, kuriais važinėjo valdžios atstovai“, - teigė Danas.
Keliautojas sakė, kad Šiaurės Korėjoje gausi pakankamai mažai laisvės – negalėsi keliauti ten, kur panorėjęs. „Tave visada lydės du asmenys. Vienas – saugumo darbuotojas, kitas – gidas“, - pasakojo vaikinas.
Beje, šioje šalyje negalima fotografuoti to, ką nori. „Buvo atvejų, kai prie mūsų priėjo civiliais apsirengę žmonės ir prašydavo parodyti, ką mes nufotografavome. Nepatikusias nuotraukas jie liepdavo mums pašalinti“, - istoriją tęsė šioje paslaptingoje šalyje apsilankęs keliautojas.
Viena pramoga jam itin įsiminė – vaikinui buvo pasiūlyta pašaudyti į paukščius. „Mums buvo smalsu pažiūrėti, kaip tai atrodo. Nuėję į patalpą radome didelį narvą, kuriame buvo sukištos kelios kurapkos. Jos net negalėjo niekur lakstyti, tiesiog buvo susigrūdusios tame narve“, - įspūdžiais dalijosi Danas.
Tokia ta vietinių pramoga – šaudymas į narve esančius paukščius, o savo „grobį“ leidžiama pasiimti su savimi.
Visgi, tai nebuvo labiausiai nustebinęs dalykas. Vaikinas papasakojo ir dar apie vieną įsimintiną faktą.
„Marichuanos ir amfetamino galima nusipirkti paprasčiausiame turgelyje. Tai nėra oficialu, bet į šiuos dalykus valdžia žiūri pro pirštus“, - sakė Danas. Tai verčia stebėtis, mat Šiaurės Korėjoje valdžia reguliuoja kone visus gyvenimo aspektus.
Šiaurės Korėjoje keliautojui teko lankytis būtent tada, kai buvo atliktas didžiausias branduolinis bandymas. Apie tai turistams, beje, nebuvo net užsiminta. „Mes viską pamatėme per televiziją vakare grįžę į viešbutį“, - stebėjosi vaikinas. Tądien turėjo vykti didžiulis paradas, tačiau viskas buvo atšaukta. Iš pradžių nieko nesupratę turistai tik vakare sužinojo, kokia buvo to priežastis.
Nuo praeitų metų pradžios Pchenjanas atliko du atominius bandymus ir paleido dešimtis raketų. Šiaurės Korėja siekia sukurti balistinę raketą, pajėgią smogti branduoliniais užtaisais taikiniams JAV žemyninėje dalyje, bet Amerikos prezidentas Donaldas Trumpas pažadėjo, kad šito „niekada nebus“.
„Šiaurės Korėja yra galinga valstybė kariniu požiūriu. Jie turi vieną didžiausių pasaulio armijų. Karių gali matyti visur“, - tęsė pasakojimą keliautojas. Taip pat pridūrė, kad kariai šalyje net ir stato namus. Toks vaizdas šalyje gana įprastas – statybvietėse galima išvysti daugybę besidarbuojančių kariškių.
Šalyje ne tik statybvietėse įdarbinti kariai, tačiau ir visi kiti piliečiai imasi darbo.
„Šalyje nėra bedarbių. Visi žmonės turi dirbti, todėl valstybė prisigalvoja daugybę beprasmių darbų. Pavyzdžiui, gali matyti autostradą, apsodintą gėlytėmis, nors autostrados ilgis – keli šimtai kilometrų ir joje per dieną pravažiuoja vos keli automobiliai“, - sakė vaikinas.
Danas pridūrė, kad taip pat galima pamatyti gatvėse žolę skinančius žmones – be jokių įrankių.
Anot dukart Šiaurės Korėjoje apsilankiusio Dano, visi gyventojai stengiasi tapti partijos nariais. Jei į ją nepatenki, tau užvertos ir universitetų durys. Negana to, tai reiškia, kad negausi ir gero darbo.
Išsamiau žiūrėkite laidos „Vasaros gidas“ vaizdo įraše.