A. Bowser nuo 11 metų svajojo apie darbą morge, tačiau pripažįsta, kad tai gali būti labai sunkus darbas ir reikalaujantis pasiruošimo.
„Puikiai prisimenu tą dieną, kai man buvo 11 metų, ir mama manęs paklausė, ar noriu žiūrėti dokumentinį filmą per televiziją, kuris iš tikrųjų buvo pirmasis tiesiogiai per televiziją transliuotas pomirtinis tyrimas.
Mane visiškai sužavėjo anatominiai procesai, o užaugusi supratau, kad tai yra tai, ką noriu daryti. Mano mama negalėjo tuo patikėti“, – sakė Alexandria.
Pasidalijo, su kokiais sunkumais susiduria darbe
Jei nesate tikri, kas yra pomirtinis tyrimas, iš esmės juo nustatomi du dalykai – kaip žmogus mirė ir ar yra kokių nors įtarimų, kad prie jo mirties prisidėjo trečioji šalis.
Ją paprastai atlieka anatominės patologijos technologas (šiuo atveju tai Alexandria) ir patologas, kuris patikrina mirties identifikavimą ir aplinkybes bei atlieka išorinę paciento apžiūrą, pavyzdžiui, fiksuoja sužalojimus, randus, medicininę intervenciją ir pan.
Kai patologas ir anatominės patologijos technologas yra patenkinti savo išvadomis, tada ateina laikas kitoms procedūroms, skelbiama mirror.co.uk.
„Tada patologas turi pašalinti organus ir nustatyti mirties priežastį. Tuomet viskas grąžinama atgal į paciento kūną ir jis vėl patalpinamas į šaldyklą“, – sakė Alexandria.
Visas šis procesas gali trukti maždaug valandą, tačiau paprastai tai priklauso nuo atvejo sudėtingumo. Vis dėlto ne visada lengva, nes toks darbas kartais gali būti sunkus. Alexandria prisimena keletą sunkių akimirkų.
„Keletas atvejų su tam tikrais pacientais ir jų šeimomis liks man visam laikui. Kartais tai būna konkreti traumuojanti mirtis, po kurios stovi gniutulas gerklėje, arba šeima, su kuria užgimsta ryšys, kai bandai ją palaikyti ir paguosti“, – sakė ji.
„Man atrodo, kad savižudybių atvejai yra patys sunkiausi, nes niekada negali įsivaizduoti, ką tas žmogus turėjo išgyventi. Beviltiškumas liūdina“, – priduria moteris.
Kokius įrankius naudoja skrodimui?
Alexandria atskleidė, kad atliekant pomirtinę skrodimo operaciją visus reikiamus įrankius galima rasti įprastoje virtuvėje.
„Mes naudojame samčius, ąsočius, kempinėles, peilius ir žirkles, tačiau turime ir specializuotos įrangos, pavyzdžiui, siuvimo adatas bei siūlus. Naudojama įranga iš tikrųjų per daugelį metų labai nepasikeitė“, – atskleidžia Alexandria.
Vis dėlto nėra lengva įgyti tokią profesiją, kaip šios moters. Jos srityje iš tiesų reikia išmokti išsiskirti iš minios.
„Nereikia turėti aukštojo mokslo diplomo, todėl akivaizdu, kad konkurencija buvo labai didelė. 10 mėnesių savanoriavau morge, dirbau laidojimo namuose ir ėmiausi atsitiktinių darbų kitame morge, kol man pavyko gauti praktikantės vietą“, – pasakojo ji.
Alexandria tikrai niekada nežiūri į laikrodį. Per dieną jai tenka atlikti iki šešių skrodimų, taip pat daug dokumentų tvarkymo ir valymo darbų.
„Dienos bėga labai greitai, kai rūpiniesi daugiau nei 100 pacientų, tai labai sunkus psichologinis ir fizinis darbas, todėl nuolat turiu būti budri“, – pabrėžia mergina.
Nepaisant darbo pakilimų ir nuosmukių, Alexandria nori, kad žmonės žinotų, jog tai labai naudinga karjera ir kad ji visada išeina iš darbo jausdamasi kažką pasiekusi.
„Man patinka viskas, kas susiję su mano darbu. Ką tik buvau paskirta jaunesniųjų gydytojų mokymo vadove ir man patinka matyti, kaip kitiems sekasi.
Laikau save privilegijuota dirbti labai kvalifikuotą ir jautrų darbą, kuris man be galo patinka – rekomenduočiau jį dirbti visiems, kurie turi aistros ir ryžto dirbti tokioje specializuotoje srityje“, – sako ji.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!