• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po ilgos kovos su kasos vėžiu mirė Otavos ligoninės vėžio tyrimams daugiau nei 500 000 dolerių surinkusi moteris. Sindy Hooper mirė spalio 11 d., penktadienio naktį.

Po ilgos kovos su kasos vėžiu mirė Otavos ligoninės vėžio tyrimams daugiau nei 500 000 dolerių surinkusi moteris. Sindy Hooper mirė spalio 11 d., penktadienio naktį.

REKLAMA

Ji dažnai kalbėjo apie simptomus, kuriuos reikėtų stebėti, kad žmonės būtų budresni ir laiku kreiptųsi į gydytojus.

Tęs lėšų rinkimą

„Ji tai padarė tipišku Sindy stiliumi, drąsiai ir grakščiai, būdama apsupta gerų draugų. Per kelias pastarąsias dienas ji spėjo pamatyti daugelį gerų draugų, privertė juos prisiminti, pasijuokti ir, kaip visada, švelniai padrąsino mus ir priminė, kad kiekviena akimirka yra svarbi.

Niekaip negaliu rišliai išreikšti, koks neįtikėtinas žmogus, draugė, žmona ir motina ji yra“, – „Instagram“ paskyroje paskelbtame įraše sakė Sindy vyras Jonathanas Hooperis.

Jonathanas pridūrė, kad Sindy šeima ir draugai tikisi, jog galės ja didžiuotis tęsdami jos lėšų rinkimo palikimą.

„Kiti renginiai bus Sindy's bėgimo ir Otavos lenktynių savaitgalis. Norėčiau išgirsti jūsų mėgstamiausią Sindy istoriją. Be to, apkabinkite tuos, kuriuos mylite, ir įvertinkite kiekvieną akimirką“, – rašoma „Instagram“ įraše.

REKLAMA
REKLAMA

Sindy prisimenama kaip konkurencinga triatlonininkė ir maratonininkė. Ji tris kartus įveikė Bostono maratoną ir tris kartus finišavo „Ironman“ triatlone.

REKLAMA

Išplitęs kasos vėžys

Jai buvo diagnozuotas ketvirtos stadijos kasos vėžys, kuris taip pat buvo išplitęs į kairįjį plautį, stuburą ir šonkaulį.

„Kai paklausiau savo dviejų gydytojų, kokia yra mano diagnozė, jie pasakė, kad man liko metai. Jei man pasiseks, šiek tiek daugiau, jei nepasiseks, mažiau, ir man liko aštuoni mėnesiai“, – tuomet sakė ji.

Praėjusiais metais ji pasakojo „CTV News“, kad 2013 m., kai buvo geriausios formos gyvenime, jai pirmą kartą buvo diagnozuotas kasos vėžys. Jai buvo duoti šeši mėnesiai gyvenimo. Žvelgdama į ateitį ji sakė, kad kitas etapas ją gąsdina, skelbiama ottawa.ctvnews.

REKLAMA
REKLAMA

Sindy norėjo pasidalyti savo istorija, suteikiančia vilties. Jos patarimas tiems, kurie susiduria su sveikatos iššūkiais – neprarasti vilties.

Kokie yra specifiniai kasos vėžio simptomai?

VUL Santaros klinikų abdominalinės chirurgijos gydytojas dr. Rokas Račkauskas anksčiau naujienų portalui tv3.lt teigė, kad dažniausiai vėžys yra aptinkamas kasos galvoje, kuris pasitaiko 80 – 90 % visų kasos vėžio atvejų.

„Problema ta, kad simptomai kasos vėžiu sergantiems pacientams pasireiškia, kai liga būna pažengusi. Pagrindinis ir vienas iš pirmųjų simptomų yra odos ir akių pageltimas – mechaninė gelta, kuri atsiranda be skausmo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat ilgainiui, kai liga jau yra įsisenėjusi, gali atsirasti valgymo sutrikimai (dispepsija), anoreksija, pykinimas, vėmimas. Pacientai išsenka dėl progresuojančio kasos vėžio sukeliamo skrandžio ir dvylikapirštės žarnos nepraeinamumo.

Skausmas pasitaiko rečiau – jis būna maudžiantis, atsiranda klasikiniai vėžio simptomai, vieni dažniau, kiti rečiau, tačiau jei reikėtų išskirti vienintelį kasos vėžio simptomą, tai būtų odos ir akių pageltimas be pilvo skausmų“, – apie kasos vėžio simptomus pasakoja dr. R. Račkauskas.

REKLAMA

Paklaustas apie tai, ar kasos vėžį galima sumaišyti su kita liga, gydytojas atsako teigiamai: „Kadangi šis vėžys neturi labai specifinių simptomų, susideda bendrinių simptomų krūva: nuovargis, energijos trūkumas, įvairūs temperatūros šokinėjimai, apetito stoka, svorio praradimas.

Šie simptomai būdingi įvairioms ligoms ir apskritai visoms onkologinėms ligoms. Dar pasitaiko skausmai, persiduodantys į nugarą, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, kas yra būdinga ir storosios žarnos vėžiui“, – sakė jis.

REKLAMA

Dr. R. Račkauskas pabrėžia, kad pagrindinė problema, diagnozuojant ankstyvą kasos vėžį yra ta, kad dalis pacientų tiesiog nejaučia simptomų.

„Ne kiekvienas žmogus sveriasi kasdien, stebi suvalgomo maisto kiekį, ne kiekvienas šiuolaikinėje visuomenėje su dideliu streso kiekiu ir gyvenimo greičiu sugeba normaliai maitintis ir sekti, kiek svorio priauga arba numeta. Ne kiekvienas reguliariai tikrinasi sveikatą“, – pridūrė gydytojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų