• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Andy Carteris jau beveik 20 metų dirba su loterijų laimėtojais, konsultuoja tūkstančius laimingųjų britų ir teigia, kad jie visada daro tas pačias klaidas.

Andy Carteris jau beveik 20 metų dirba su loterijų laimėtojais, konsultuoja tūkstančius laimingųjų britų ir teigia, kad jie visada daro tas pačias klaidas.

REKLAMA

Nors laimėję loterijoje žmonės paprastai tampa laimingesni, jie ne visada pinigus išleidžia protingai.

Finansų patarėjas Andy Carteris jau beveik du dešimtmečius dirba su Nacionalinės loterijos laimėtojais ir jau konsultavo daugiau kaip 2 000 žmonių, kuriems pasisekė laimėti po daugiau kaip 50 000 svarų sterlingų.

Jis ir jo patarėjų, kuriems draudžiama patiems dalyvauti loterijoje, komanda padeda laimėtojams per pirmuosius kelis mėnesius, rašo mirror.co.uk.

Loterijoje laimėję tūkstančius visi daro tą pačią klaidą: ekspertas įspėja

Tačiau 50-metis A. Carteris sako, kad žmonės ne visada išmintingai pasinaudoja laimėjimu ir daugelis daro įprastas klaidas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pastebi, kad dažnai žmonių dosnumas daro įtaką jų sprendimams, nes daug laimėtojų per daug skuba išdalyti pinigus šeimai, draugams ir kitiems labdaringiems tikslams.

REKLAMA

Pasak A. Carterio, padėti šeimos nariams paprastai yra pirmasis naujųjų turtuolių tikslas, tačiau jo darbas – užtikrinti, kad jie neišdalytų per daug. Po pirmojo susitikimo su juo į pagalbą pasitelkiami advokatai, kurie toliau konsultuoja asmenis dėl dovanų teikimo pasekmių.

„Pavyzdžiui, jei jie turi vaikų iki 30 metų ir nori jiems padėti įsigyti būstą, ar gali sau tai leisti ir patys atsisakyti darbo? Ekspertai išnagrinėja jūsų gyvenimo būdą bei aplinką ir sudaro planą, tada laimėtojai gali nustatyti, kiek jie gali sau leisti padėti kitiems“, – aiškino A. Carteris.

REKLAMA
REKLAMA

Laimėtojai turi galimybę atsisakyti bet kokios jiems siūlomos pagalbos, tačiau taip pasielgia tik 10 proc. Viena dosniausių laimėtojų, kuriuos prisimena A. Carteris, buvo Frances Connolly, kuri su vyru Patricku 2019 m. „Euromillions“ loterijoje laimėjo 115 mln. svarų sterlingų. Apie 60 mln. svarų sterlingų jie išdalijo šeimai, draugams ir dviem labdaros fondams, kuriuos vėliau įkūrė.

Per visą savo konsultavimo laimėtojams laiką Andy taip pat pastebėjo, kad bet kokios asmens problemos – nesvarbu, ar jos susijusios su finansiniais sprendimais, ar su santykiais – paprastai paaštrėja dėl laimėto pagrindinio prizo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei žmogus iki tol nemokėjo elgtis su pinigais, su dar didesniais pinigais jis gali elgtis dar blogiau, o jei jo santykiai pašliję, milijonai svarų gali tapti jų pabaiga.

Jis teigia matęs, kaip santykiai nutrūko po laimėjimo, tačiau tvirtina, kad tai būtų nutikę bet kokiu atveju. Pasak jo, laimėjimas situaciją tik paaštrina. Tačiau tai ne vienintelės santykių problemos, kurių liudininku jis yra tapęs, ir teigia, kad jam yra tekę susidurti su žmonėmis, kurie savo laimėjimą net slėpė nuo sutuoktinio.

REKLAMA

Vienas vyras laimėjo kelis šimtus tūkstančių svarų sterlingų, bet pamiršo apie tai pasakyti savo žmonai, su kuria susituokęs 30 metų. „Mes labai laimingi, bet mūsų pinigai yra atskiri – tiesiog taip mes elgiamės“, – teigė jis. Nors iš pradžių tai gali atrodyti gera idėja, Andy pabrėžė, kad ilgainiui tai kels tik stresą ir nesutarimus, ypač jei apie tai partneris sužino atsitiktinai.

Kitos Andy pastebėtos klaidos – laimėtojai skuba įsigyti pirkinius, kurių jiems iš tikrųjų nereikia arba kurie neatitinka jų gyvenimo būdo. „Ar galima į sportinio automobilio bagažinę sutalpinti vaikišką vežimėlį?“, – retoriškai klausė jis.

REKLAMA

Panašiai žmonės dažnai investuoja pinigus į nekilnojamąjį turtą, kad jį išnuomotų, o vėliau supranta, kad neverta rūpintis nuomininkais ar nuolatine būsto priežiūra. Apskritai laimėtojai dažniausiai renkasi ne materialius daiktus, o įsimintiną patirtį.

„Žmonių, kurie labai nerūpestingai elgtųsi su laimėtais pinigais pasitaiko tikrai retai, – sakė konsultantas. – Tai verčia suprasti, kad britai paprastai gana konservatyviai leidžia pinigus. Apie 98 proc. mūsų laimėtojų apibūdinčiau kaip labai atsargiai besielgiančius su nauju turtu.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis atskleidė, kad moterys laimėtojos dažnai geriau susidoroja su didžiuliais laimėjimais nei vyrai, o tai, jo įsitikinimu, susiję su tuo, kad moterys geriau dalijasi savo emocijomis.

Apskritai, pasak A. Carterio, jaunesni laimėtojai yra labiau linkę taupyti pinigus, o jaunesni nei 30 metų žmonės yra įžvalgiausi ir atsargiausiai elgiasi su savo turtu.

„Geriausiai su tuo susitvarko tie, kurie apie tai pasikalba su draugais ir šeima“. – teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų