• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatai palankesnis yra kuo švaresnis maistas, kurio sudėtyje nedaug sudedamųjų dalių. Namuose dažniausiai gaminu salotas, troškinius, o daržoves naudoju netgi maltinukuose“, – sako receptų kūrėja, knygų autorė Liucina Rimgailė.

16

Sveikatai palankesnis yra kuo švaresnis maistas, kurio sudėtyje nedaug sudedamųjų dalių. Namuose dažniausiai gaminu salotas, troškinius, o daržoves naudoju netgi maltinukuose“, – sako receptų kūrėja, knygų autorė Liucina Rimgailė.

REKLAMA

Žinoma moteris šypsosi – tačiau ji turi ir dar kelias paslaptis.

Rytais – kažką sūraus

„Labai stengiuosi ryte suvalgyti kokią nors daržovę ir kažką sūraus, išgerti puodelį matcha arbatos“, – savo įpročiais, padedančiais išsaugoti dailias kūno formas, dalinosi į „Michelin“ gido įvertintame restorane „Apvalaus stalo klubas“ vykusią ypatingų patiekalų degustaciją atvykusi pašnekovė.

Be to, L. Rimgailė natūraliai nemėgsta riebių patiekalų, padažų, bulvių, nevalgo vakare – maždaug nuo 17 – 18 val, rašoma pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

„Išskyrus tokias gražias progas, kokia buvo dabar“, – ragaudama pagal naująją „longevity“ kryptį paruoštų patiekalų patikino pašekovė.

REKLAMA

L. Rimgailei „longevity“ – tai būdas gyventi pilnavertį gyvenimą, nepriklausomai nuo to, kiek metų tai truks: jaustis stipriai, sveikai, pajėgiai daryti tai, ką nori daryti, neprarandant  smalsumo ir žingeidumo.

Žinoma moteris sako naudojanti visus maisto produktus, tik vis dažniau pastebinti, kad turėtų nepersistengti su pieno gaminiais.

„Taip pat yra patiekalų, kurių nemėgstu, o mėsos organizmas prašo gan retai. Dažniausiai tai būna jautiena. Matyt intuityviai ją renkuosi, nes turiu polinkį į mažakraujystę“, – sako žinoma moteris, ypatingąjį meniu degustavusi kartu su vyru Tadu Rimgaila.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdama apie sūnaus mitybą, ji pastebėjo besistengianti sukurti galimybę vaikui rinktis.

„Jam 3 – tas amžius, kai darželyje valgo viską, o namie ir kelionėse geriausiu atveju spragėsius ir bulvytes... Visgi nepaisydama to, ką jis sako, šalia tiesiog padedu agurko ir morkos šiaudelių. Labai dažnai tai pasiteisina, nes būna suvalgyta“, – šypsosi jauna mama.

Ieško balanso

Su puoselėjama „longevity“ kryptimi šįsyk susipažino ir žinoma pianistė Ieva Dūdaitė bei jos vyras Marijonas Radžiūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Man „longevity“ reiškia ne tik ilgaamžiškumą, bet ir gyvenimo kokybę. Svarbu ne tik gyventi ilgai, bet ir jaustis gerai, būti aktyviai ir sveikai mentaliai bei fiziškai. Šių dienų prabanga - ramybė, santykiai ir privatumas. Tai kasdien kuriame ir savo svajonių namuose“, – sako talentinga moteris.

Kalbėdama apie dailios figūros paslaptis, ji neabejojo, kad tai yra kelių veiksnių derinys. Visų pirma, I. Dūdaitė tiki subalansuotu gyvenimo būdu: reguliarus mankštinimasis, 2-3 bėgimai per savaitę, maistinga mityba ir pakankamai miego.

REKLAMA

„Mano, kaip pianistės, grojimo sesijos taip pat prisideda prie mano fizinės gerovės, nes jos reikalauja tiek protinės, tiek fizinės disciplinos. Be to, prioritetą teikiu poilsiui ir sąmoningumui, užtikrindama, kad pakaktų miego. Po labai intensyvių laikotarpių skiriu laiko atsipalaidavimui ir atsigavimui. Galiausiai, svarbu rasti harmoniją visose gyvenimo srityse“, – sako pašnekovė.

Sveikesnis maistas jai tas, kuris yra natūralus, mažai perdirbtas ir turtingas maistinėmis medžiagomis.

REKLAMA

„Tai vaisiai, daržovės, pilno grūdo produktai, liesa mėsa ir žuvis, o kartais maistas, kuris atneša džiaugsmą ir šypseną“, – patikina I. Dūdaitė.

Jai svarbu, kai tokiu maistu gali pasimėgauti ir restoranuose.

„Ilgaamžiškumo paslaptys ir sąmoningi pasirinkimai papildė mūsų restorano meniu“, – sako Rasa Šnaiderienė, klubo įkūrėja ir savininkė, kalbėdama apie naują restorano „longevity“ kryptį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Restorano meniu parengtas laikantis sveikos mitybos principų. Tai apima eiliškumo žinojimą „kas po ko valgoma“, ingredientų keitimą sveikesniais variantais. Pavyzdžiui, meniu yra patiekalų be laktozės, duonos be glitimo, o tai tinka ne tik alergiškiems žmonėms, kuriems dažnai sunku restoranuose rasti jiems tinkamo maisto, bet ir visiems, kurie atsakingai renkasi sveikesnę mitybą.

Šaukštas acto – prieš valgį

Vienas iš unikalių restorano pasiūlymų – vakarienę pradėti ne nuo tradicinės duonos su sviestu, bet nuo skaidulų.

REKLAMA

„Rekomenduojame prieš užkandžius užsisakyti skaidulų“, – sako į sveikatai palankesnės gyvensenos, mitybos žinias besigilinanti R. Šnaiderienė.

Jos teigimu, mokslininkai yra įrodę, kad skaidulos užpildo virškinimo traktą tinkleliu, lėtina angliavandenių sąlygotą gliukozės pasisavinimą į kraują.

„Tad, duona siūloma vėliau, kai virškinimo sistema jau paruošta apsaugoti nuo gliukozės kiekio pikų, skatinančių nuovargį, „galvoje rūką”, uždegiminius, autoimuninius procesus – ligų atsiradimą bei progresavimą“, – paaiškina pašnekovė.

REKLAMA

Restoranas taip pat siūlo vakarienę pradėti nuo šaukšto acto.

„Acto šaukštas prieš sočius pietus ar vakarienę padeda sumažinti cukraus kiekio kilimą kraujyje, pagerina medžiagų apykaitą ir virškinimą“, – teigia kolektyvas.

Todėl, anot jų, vakarienę pradėti kopūstų sultimis su fermentuotu ridikėliu ir actu yra puikiausias aperityvas ne tik gomuriui, bet ir visam virškinimo traktui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų