Nepaisydamas žiniasklaidos klijuojamos sekso simbolio etiketės, jis visuomet rinkosi nevienalypių, sudėtingų personažų vaidmenis ir dirbo tik su tais režisieriais, kurie galėjo prakalbinti kančią, vienatvę ir išskirtinumą. „Rūkyti pradėjau vos dvylikos, nekaltybę praradau trylikos, o keturiolikos jau buvau išbandęs visų rūšių narkotikų... Nesakau, kad buvau blogiukas. Paprasčiausiai esu smalsus“, – teigia J. Deppas, tik ką lietuvių kalba išleistoje biografinėje knygoje, kurią apie aktorių parašė kino apžvalgininkė ir žurnalistė Eleonora Saracino. Smalsumas, charizma ir vaidmenų išrankumas pasiteisino – Johnny turi net tris „Oskarų“ nominacijas ir dar kone 50 kitų apdovanojimų.
Johnny Deppas (alloverpress nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)
Pradžia – muzikos grupėje
Vis dėlto tapti kino žvaigžde visai nebuvo jo svajonė. Viskas prasidėjo nuo muzikos – vaikinas troško groti ir būti išgirstas, tačiau sunkus muzikanto gyvenimas nuleido ambicingą jaunuolį ant žemės ir... atvedė į kiną! Pats jauniausias iš keturių vaikų šeimos Johnny Christopheris Deppas gimė Ovensboro mieste, Kentukio valstijoje, 1963-ųjų birželio 9 dieną, ir užaugo tipiškoje viduriniosios klasės amerikiečių šeimoje. Mama dirbo padavėja, o tėvas – valstybės tarnautoju. Kai Johnny buvo vos septyneri, šeima nusprendė įsikurti Miramaro mieste Floridoje. Vaikinas nekentė tuščio, ramaus miestelio gyvenimo ritmo ir mokyklos taisyklių, todėl tik grodamas gitara atrasdavo laisvę ir įkvėpimą, vėliau labai padėjusius jam žengiant Holivudo olimpo link. Būdamas vos dvylikos pats įsigijo pirmąją gitarą ir netrukus pradėjo groti, iš pradžių su „Flame“, vėliau su „The Kids“. Tačiau nei viena, nei kita grupė nepateisino jo vilčių.
Aktoriaus profesija – iš bado
Sunkiai išgyvenęs tėvų skyrybas šešiolikmetis vaikinas metė mokyklą ir kurį laiką su geriausiu draugu gyveno automobilyje. Jaunuoliams nuolat trūko pinigų, grupei sunkiai sekėsi susitarti dėl įrašų ir konkuruoti dėl
koncertų su kitais atlikėjais, o ir asmeniniai santykiai byrėjo į šipulius. Netrukus Johnny pasiryžo permainoms, pakeitusioms visą jo gyvenimą. Įkalbėtas jėgas išbandyti kino pasaulyje, Francio Fordo Coppolos sūnėno Nicolo Cage'o dėka, Deppas gavo pirmą rimtą iššūkį – vaidmenį kultiniame Weso Craveno filme „Košmaras Guobų gatvėje“. Gleno, vaikinuko, kurį kraujo fontane praryja čiužinys, vaidmuo tapo jo tramplinu į aktoriaus karjerą.
Iš pradžių Johnny tuo nė kiek nesidžiaugė, jo netraukė kino žvaigždės gyvenimas, tačiau staiga netikėtas populiarumas, pasipylę naujų vaidmenų pasiūlymai ir, žinoma, pirmasis rimtas uždarbis įtraukė jį į kino industriją, iš kurios aktorius nesitraukia iki šiol. „Tikrai neturėjau minčių tapti aktoriumi. Buvau muzikantas, bet tai, ką dariau, davė neblogus pinigus. Kito būdo tiek uždirbti tikrai nebuvo. Aš turiu omenyje, legaliai...“ – vėliau prisipažino J. Deppas.
Gražuolis gyvenime, pabaisa kine
Johnny tituluojamas vienu patraukliausiu Holivudo aktorių ir yra tapęs milijonų moterų svajonių vyru, tačiau pats niekada nebuvo apsėstas savo įvaizdžio, todėl niekada nejautė baimės pasirodyti nepatrauklus. Randuotas „Edvardo Žirkliarankio“ herojaus veidas, plikas Raulis Djukas filme „Baimė ir neapykanta Las Vegase“, plastikinis Vonka „Šokolado fabrike“ ir šiurpą keliantis Svynis Todas – kraštutiniai vaidmenys, kuriems aktorius „paaukojo“ savo išvaizdą, nes troško ne tik suvaidinti, bet ir išgyventi.
Šiandien J. Deppas dirba su garsiais režisieriais, tačiau pats sako niekada nesiliovęs „įrodinėti“ gabumų. Po ilgos virtinės vaidmenų, kuriuos pasirinkti patarė širdis, keturiasdešimtmetis aktorius pasiekė pasaulinę šlovę nusifilmavęs „Karibų piratų“ sagoje, atgaivinusioje žanrą, kuriam po Duglaso Fairbankso eros buvo vienbalsiai pranašautas žlugimas. Tačiau jo įkūnytas Džekas Sperau, aktoriaus pavadintas „XVIII amžiaus roko žvaigžde“, tapo nuotykių ir komedijos kupina legenda bei tobulu postmodernaus pirato įsikūnijimu.
Įsimylėjęs darboholikas
Netrukus kino teatrų žiūrovai Johnny vėl išvys nauju amplua. Vėl žavingas, nepriklausomas ir nuodėmingas – filme „Romo dienoraštis“ jis įkūnys tamsių pagundų apsuptą žurnalistą, saulėtoje San Chuano saloje kasdienybę skandinantį romo stikliuke.
Filme pasakojama apie Paulą Kempą, laisvai samdomą amerikiečių žurnalistą, kuris iš Niujorko persikėlė gyventi į San Chuaną Puerto Rike. Vyras pradeda dirbti svarbiausiame salos dienraštyje „The Sun Juan Star“. Jo dienos egzotiškame mieste gausiai aplaistomos vietiniu romu, o širdyje sumaištį kelia ne tik aistra moteriai, bet ir aplink klestinčios neteisybės kartėlis. Ši kelionė ir darbas Paulo gyvenime taps kritiniu lūžiu – mieste įsitvirtinusi korupcija, nusikaltimai ir apatija privers jį iš naujo perkainoti vertybes tiek darbe, tiek gyvenime. „Romo dienoraštis“ dar nepasiekė kino teatrų (Lietuvoje filmas bus rodomas nuo gruodžio 2-osios), tačiau Johnny jau derasi dėl naujų darbų. Jau dabar aktoriaus darbotvarkėje numatyti du nauji filmai 2012-aisiais.
Johnny Deppas su mylim1ja Vanessa Paradis (nuotr. SCANPIX) (nuotr. Balsas.lt)
Įtemptas darbo grafikas netrukdo Johnny būti geriausiu vyru savo gyvenimo moteriai – prancūzaitei aktorei ir dainininkei Vanessai Paradis. Pora kartu susilaukė dviejų vaikų ir Holivudui neįprastai normaliais bei ilgalaikiais santykiais visus stebina jau daugiau nei dešimtmetį. Nesusituokę! Kone kasmet žiniasklaida pateikia vieną ar kelias poros vestuvių datas, kurios taip ir neįvyksta. Yra spėliojančių, kad aktoriai iš tiesų jau seniai susisaistę santuokos saitais, tik to nepripažįsta. Vis dėlto jie tikina, kad puikiems santykiams santuoka visai nebūtina.