• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Pasidaro juokinga, kai pastebiu, kad į parduotuvę ateinu rankas išsitepliojusi blizgučiais, o rankinę „puošia“ pudros dėmė“, – šypsodamasi ištaria profesionali grimuotoja Gritė Maruškevičiūtė. Išvaizdi, stilinga tamsiaplaukė atpažįstama ir iš grožio konkurso „Mis Lietuva“, kurio nugalėtoja tapo 2010 metais. Tačiau tai – jau praėjęs gyvenimo etapas merginai, atkakliai keliaujančiai paskui tikrąsias svajones.

„Pasidaro juokinga, kai pastebiu, kad į parduotuvę ateinu rankas išsitepliojusi blizgučiais, o rankinę „puošia“ pudros dėmė“, – šypsodamasi ištaria profesionali grimuotoja Gritė Maruškevičiūtė. Išvaizdi, stilinga tamsiaplaukė atpažįstama ir iš grožio konkurso „Mis Lietuva“, kurio nugalėtoja tapo 2010 metais. Tačiau tai – jau praėjęs gyvenimo etapas merginai, atkakliai keliaujančiai paskui tikrąsias svajones.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žingsnis po žingsnio svajonių link

Gerdama šaltalankių arbatą vienoje sostinės kepykloje mergina šypsosi, paklausta, kada pradėjo svajoti apie makiažo specialistės darbą. „Potraukis kurti makiažą neatsirado nuo mažens. Vaikystėje su broliu akmenis daužydavom ten, kur nereikia, bėgiodavom po kiemus mėlynėmis nusėtomis kojomis. Dar ir dabar kalnas randų išlikę. Man knietėjo viską išbandyti. Taip nutiko ir su grimuotojos profesija“, – pasakoja Gritė. Mergina su užsidegimu akyse prisimena savo vaikystę, kai atidžiai stebėdavo tuomet dar paslaptingus šeimos moterų, močiutės ir mamos, grožio ritualus. „Gyvenome ne tik kartu su tėvais, bet ir su tėčio tėvais, inteligentiška šeima. Niekuomet nepamiršiu močiutės grožio ritualų prieš jai išeinant į darbą ar keliaujant į pokylį. Pamenu plaukų lako kvapą, ryškų ciklamenų spalvos lūpdažį, kuriuo ji ryškindavo lūpas. O mano mama prieš pat mano gimdymą, kuris prasidėjo pirma laiko, taip pat suskubo puoštis“, – šiltais prisiminimais dalijasi pašnekovė.

REKLAMA

„Mokiausi gerai, tad tėvai norėjo, kad mano specialybė būtų rimta. Įstojau į teisę. Buvo laikotarpis, kai lankiau ir teisės paskaitas, ir tėvams nieko nesakydama keliaudavau į Dailės akademijoje vykdavusius grimo kursus. Vėliau, jau su tėvų žinia, baigiau „Beauty Make Up School“, – pasakoja tituluota grimo specialistė. Jau pusantrų metų Gritė turi savo grimo studiją pavadinimu „Gritės grimas“, rengia mokymus merginoms bei moterims, norinčioms išmokti makiažo paslapčių. „Man labai patinka dirbti su moterimis. Džiaugiuosi, kai jos pamato, kiek nedaug tereikia norint atrodyti taip, kaip prieš dešimt metų. Nors aš visada sakau, kad geriausias papuošalas moteriai – ne kosmetika, o švytinčios iš laimės akys. Čia vyrų nuopelnas“, – šypsosi mergina ir prisipažįsta, kad jos akys žiba iš laimės.

REKLAMA
REKLAMA

Gritė džiaugiasi, kad savimi rūpintis pradeda ir vyrai. „Jie suvokia, kad geriau nueiti į darbą užmaskavus mėlyną paakį (juokiasi). Smagu, kad prieš einant į renginius vyrai patys sugeba išsirinkti sau drabužius ir moteriai nereikia galvoti, ką jis turi apsirengti, kokius batus apsiauti ar jis juos nesivalė. (Savo vyrui batų nevalai?) Ne (juokiasi). Mano draugas man sako – tiek daug jau iš tavęs išmokau, kursim šeimyninį versliuką. Iš pradžių neskirdavo tušo, kai paprašydavau paduoti kosmetinę, o dabar ir mieste pastebi, kai mergina eina gražiai pasidažiusi“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Darbšti mergina sparčiu žingsniu juda savo svajonių link. Viena iš jų – apsilankyti prestižinėje „SLA Academy“ – jau išsipildė. „Į akademiją Paryžiuje buvau pakviesta jos savininko Serge'o Louis Alvarezo, kai jis lankėsi Lietuvoje. Nesitikėjau, kad sulauksiu tokio kvietimo ir kad taip gerai būsiu įvertinta Paryžiuje. Grįžau apimta euforijos“, – prisipažįsta kukli mergina ir prasitaria, kad taip pat sulaukė pasiūlymo vesti mokymus šioje grožio industrijos kalvėje.

REKLAMA

Kokios tolesnės Gritės profesinės ambicijos? „Norėčiau, kad Lietuvoje atsirastų tarptautinio lygio makiažo universitetas. Dauguma kursų pas mus veda mėgėjai arba profesionalai, neturintys teisės suteikti tarptautinį sertifikatą, kuris būtų ko nors vertas užsienyje. Tokia mokymo įstaiga šią problemą išspręstų“, – tikina lietuvaitė.

REKLAMA

Grožio karūnos nesureikšmina

„Konkursas „Mis Lietuva“ nebuvo viso gyvenimo siekiamybė. Kasdien negyvenu su mintimi, kad esu misė. Gyvenime turiu daug veiklos, tad kai mane pristato kaip grožio konkurso laimėtoją, pasimetu“, – atvirauja Gritė. Mergina priduria, kad ji kartais pamirštanti, jog buvo išrinkta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovė atskleidžia tvirtą nuomonę apie milijonus žiūrovų visame pasaulyje pritraukiantį konkursą „Mis Pasaulis“. „Aš manau, kad „Mis Pasaulis“ turėtų būti pripažintas natūralaus grožio konkursu. Jeigu būtų įmanoma suorganizuoti kitą konkursą, pavyzdžiui, „Mis Operacijos“, propaguojantį dirbtinį grožį, – pirmyn. Merginos iš Pietų Amerikos, pasidailinusios savo figūras chirurgo skalpeliu, papasakojo, kad jų sutartyse yra nurodyti punktai, įpareigojantys jas, laimėjus vietines atrankas, pasidaryti operacijas. Neturtingoms merginoms tai – siekiamybė, užtikrinanti darbą televizijoje, turtingą vyrą ir sėkmę“, – pasakoja G. Maruškevičiūtė.

REKLAMA

Lietuvaitė džiaugiasi, prisiminusi patekimą į „Mis Bikini“ rungties 40-tuką. „Viena mergina buvo specialiai ruošta tam konkursui. Man buvo smagu, kad kartais pabėgiodama, daug neinvestuodama į savo figūrą, ten patekau. Praėjo tie metai, kai kiekvieną dieną keldavaisi su ta mintimi, kad esu „Mis Lietuva“. Tas laikas jau praeityje“, – sako mergina.

REKLAMA

„Aš už moteris, kurios geba būti moteriškos. O moteriškumas yra natūralus kuklumas, seksualumas, spinduliuojantis iš vidaus, o ne atskleidžiamas seksualiais drabužiais, pavyzdžiui, lateksinėmis kelnėmis. Keista, kad merginos labai nusipigina. Joms reikėtų išmokti save gerbti. Stengtis dėl savęs, o ne dėl komisijos ar publikos“, – nuomonę apie grožio dalyvių kepyklas atskleidžia Gritė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rudens–žiemos makiažo tendencijos Gritės lūpomis

Makiažo profesionalė sutiko pasidalyti ir savo įžvalgomis apie naujausias rudens–žiemos sezono makiažo tendencijas. „Šį sezoną ir vėl grįžtama prie klasikos. Patariama naudoti žemės spalvų – aukso, šokolado, kakavos – šešėlius, tačiau jie pasirenkami ne matiniai, o blizgūs. Priešingai nei lūpų dažai, kurių madingiausi atspalviai yra matinės tekstūros. Jeigu akys ryškinamos šokolado, aukso atspalviu, yra daromas dūminis makiažas, vienareikšmiškai lūpos bus dažomos nude spalva, kuri varijuoja nuo švelniai persikinės iki kakavinės. Piešdamos akių „strėlytes“ naudojame juodą, kakavinę, pilkšvai rudą ar baklažaninę spalvą. Mums, gintarinio tipo merginoms, šios spalvos labai tinka. Lūpoms galime taikyti ir uoginius lūpų dažus – džiūstančių klevų lapų raudonos. Patariu laikytis taisyklės, kad jeigu ryškiname akis, lūpas paliekame blankesnes. Ir atvirkščiai“, – pasakoja Gritė.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų