Parodoje „Auksinė kūryba“ bus eksponuojama Lodzės dailės akademijos juvelyrikos katedros profesorių, asistentų bei doktorantų kūryba, paminint 50 metų juvelyrikos kūrimo jubiliejų Lodzėje. Apkeliavusi įvairias Europos šalis bei gerai žinoma Lenkijoje, paroda „Auksinė kūryba“ atkeliavo ir į Lietuvą. Parodoje galima susipažinti su Lodzės dizaino „mokykla“, kuri, puoselėjanti gilias juvelyrikos kūrimo tradicijas, stebina konceptualiais bei novatoriškais sprendimais. Tai žmonių, savo kūryba įrodžiusių, kad juvelyrika yra viena iš meno sričių lygių tapybai ir skulptūrai, pasiekimų pristatymas.
Viena iškiliausių šios mokyklos figūrų buvo Wladyslaw Strzeminski (1893-1952), Bauhaus ir Kasimir Malevich (1878-1935) meninių ir pedagoginių idėjų įpėdinis. Strzeminski aistra kūrybai, idėjos bei įtaka vis dar juntama akademijoje ir jaunų menininkų kūryboje ir šiandien. Jo manymu, menas turėjo pakeisti pasaulį ir įtakoti kasdienį gyvenimą. Wladyslaw Strzeminski buvo Lodzės avangardinio judėjimo „menininkas revoliucionierius“ įkūrėjas, intelektualas, pasižymėjęs konstruktyvistas, teoretikas ir dėstytojas, organizavo mokyklą nuo pat pradžių ir giliai paveikė pradines jos stadijas.
Prieš 50 metų Lena Kowalewicz-Wegner šioje mokykloje įkūrė juvelyrikos dizaino studiją, kuri tapo Lodzės juvelyrikos meno visuomenės centru. Šis fakultetas yra vienintelis akademinis fakultetas Lenkijoje, besispecializuojantis šioje srityje. Plataus spektro švietimas skatina atvirą mąstymą, vysto meninį jautrumą bei padeda surasti individualų požiūrį. Ypatingas dėmesys skiriamas dizaino originalumui ir aukštai amato kokybei. Darbai vykdomi naudojant tiek klasikines, tiek inovatyvias medžiagas bei metodus. Nuolatinis šios mokyklos studentų ir baigusiųjų dalyvavimas juvelyrikos konkursuose bei daugybė pelnytų apdovanojimų Lenkijoje ir už jos ribų, tik patvirtina aukšto lygio ugdymą.
Auksinė kūryba – tai išskirtinė paroda, iliustruojanti transformacijas vykusias juvelyrikoje, kaip meno reiškinyje, nuo šeštojo dešimtmečio iki šių dienų. Ši paroda pristato lenkų juvelyrų meno Lodzės regione istoriją, jos kaitą ir evoliuciją. Iškiliausi įpėdiniai - profesorius Andrzej Szadkowski ir dabartinis katedros vadovas Andrzej Boss - plėtoja didžių pirmtakų, sukūrusių svarbų edukacinį centrą menininkams juvelyrams, idėjas. „Auksinė kūryba“ taip, kaip pristatoma šiandien, įrodo, kad Lodzės dizaino „mokyklos“ tradicija ir idėja buvo nepamiršta ir ugdo tolesnes išskirtinų menininkų kartas.