Todėl patartina nelaukti, jei turite įtarimų – eikite tirtis. Tuomet ne tik užkirsite kelią ligos plitimui, sveikatos būklės blogėjimui, bet ir sumažinsite galimybes apkrėsti kitus.
Štai Australijoje fiksuojami didžiuliai kiekiai žmonių besinešiojančių užkrečiamą ŽIV virusą. Šiuo metu ten serga daugiau nei 26 000 ligonių. To priežastys: apie 70 proc. dėl nesaugių lytinių aktų tarp vyrų, 25 proc. dėl nesaugių lytinių santykių tarp heteroseksualių porų ir 2 proc.dėl švirkščiamųjų narkotikų vartojimo.
Abby Landy (26 m.) yra viena iš tų 26 000 nelaimingųjų pakliuvusių į sergančiųjų sąrašą. Apie tai, jog yra užsikrėtusi ŽIV merginai užsiminė vaikinas, su kuriuo kurį laiką susitikinėjo. Dienraščiui dailytelegraph.com.au ji sutiko atvirai papasakoti savo istoriją.
"Susipažinau su juo vieną vakarą išėjusi pasilinksminti su draugais. Netrukus pradėjome susitikinėji. Bendravome kelias savaites. Iki tol, kol jis gana agresyviu būdu įsitempė mane į lovą. Tuomet supratau, kad nenoriu su juo turėti nieko bendro. Mane tai tikrai išgąsdino.
Netrukus ėmė kamuoti pūslelinė. Niekada gyvenime neturėjau pūslelinės! Maniau, kad tai pati blogiausia žinia, kokią kada nors galėčiau išgirsti. Man atliko seksualinės sveikatos patikrinimą . Rezultatai buvo geri, tačiau po kelių savaičių ėmiau jaustis vis blogiau ir blogiau. Mane kamavo pykinimas, niežuliai, skausmai ir išbėrimas, kuris be perstojo plėtėsi.
Internete, „Google“ ieškyklėje ėmiau dairytis kuo išsamesnės informacijos. Tuomet supratau, kad šie simptomai būdingi žmonėms užsikrėtusiems ŽIV.
Ne gana to, iš buvusio „draugo“ gavau kvietimą papietauti. Kuomet atrašiau, kad nieko nenoriu apie jį girdėti, atsakas buvo toks: „Tikiuosi, kai kas apie mane tau primins visą gyvenimą“.
Buvau šokiruota. Lėkte nulėkiau pas gydytojus, papasakojau apie visus kankinančius simptomus. Paskirta medikė ramino, kad nėra ko bijoti – esu heteroseksualios orientacijos jauna mergina, todėl šansai sirgti labai maži. Tačiau išgirdusi mano istoriją apie vaikiną su kuriuo susitikinėjau visgi įdavė ŽIV testą ir liepė grįžti po trijų dienų.
Grįžusi jos veide pamačiau perkreiptą miną: „Man labai gaila, bet jūs esate užsikrėtusi ŽIV“, – lėtai išlemeno daktarė.
Štai už šią žinią aš tikrai niekuomet nebuvau girdėjusi nieko blogiau. Mano pirmieji sakiniai jai buvo: „Žinokite, aš tikrai nenoriu šitaip gyventi. Kada as mirsiu? Ką visa tai reiškia“. Maniau – atėjo kelio pabaiga.
Tačiau daktarė išrėžė: „Nebijok, tai lėtinė ligą, kurią galima valdyti suvartojant vos kelias tabletes per dieną. Žmonės šitaip nugyvena normalius gyvenimus“.
Sveikata buvo prasta, jaučiausi nesaugi, dėl to grįžau gyventi atgal pas mamą. Visgi stengiausi palaikyti kontaktą su vaikinu nuo kurio užsikrėčiau. Parašiau jam keletą žinučių klausdama ar prieš lytiškai santykiaudamas su manimi jis žinojo apie ligą. Tačiau jo atsakymai buvo gana įžeidžiantys: „Negali būti, kad sergu AIDS. Buvau pas daktarus. Esi kalė, su bet kuo guliesi į lovą, nežinia iš kur pasigavai virusą“. Žodžiu, savo kaltės jis jokiu būdu nepripažino.
Kas jei šis apie savo ligą „nežinantis“ vyras taip pat vilioja ir kitas merginas? Jaučiausi atsakinga dėl to.
Šeimos nariai buvo sukrėsti, bet visuomet padeda, palaiko ir supranta. Štai kiti aplinkiniai kartais elgiasi gana nemaloniai.
Jie mano, kad, jei nesi juodaodis arba gėjus, tuomet esi prostitutė. Nenuostabu, kad žmonės kartais vengia kontakto su manimi, daugelis dėl to yra diskriminuojamas. Tačiau aš neslepiu to, nesigėdiju, yra kaip yra. Kaip prisistatai žmonėms taip jie į tave ir reaguoja. Atstumia tik tie, kurie nebendrauja, nežino ir nesupranta.
Nors šiuo metu antros pusės neturiu, tačiau ŽIV tikrai nėra to priežastis. Esu tikrai nustebinta, kaip kai kurie žmonės priima mane, nors sergu užkrečiama liga. Esu viešas žmogus, dirbu teisės įmonėje, be to atlieku nemažai darbų sveikatos sektoriuje.
Šiuolaikinė medicininė priežiūra man garantuoja, kad ŽIV viruso perdavimo galimybė man yra labai menka. Bučiuotis tikrai galima, šis virusas perduodamas ne per seiles, o per kitus kūno skysčius – kraują, spermą, makšties išskyras ir pieną iš krūties. Be to, galimybė, kad moteris perduos virusą yra daug mažesnė, nei tokia pati galimybė vyrui.
Mano kasdienybė nepasikeitė, sveikata tokia pati kaip ir visuomet. Kasdien išgeriu po dvi tabletes per dieną ir jaučiuosi gerai".