• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ilgi ir spindintys plaukaisveikatos ir jaunatviško žavesio požymis. Beveik kiekviena moteris svajoja apie ilgus ir sveikus plaukus, tačiau tokiais didžiuotis gali ne visos. Dažnai, netekusios kantrybės, nukerpame ilgai augintas kasas, nes tikslui pasiekti neužtenka nei kelių dienų, nei mėnesių. Nuolatinė plaukų priežiūra norint juos užauginti, turėtų tapti kasdienybe - gyvenimo būdu.

Ilgi ir spindintys plaukaisveikatos ir jaunatviško žavesio požymis. Beveik kiekviena moteris svajoja apie ilgus ir sveikus plaukus, tačiau tokiais didžiuotis gali ne visos. Dažnai, netekusios kantrybės, nukerpame ilgai augintas kasas, nes tikslui pasiekti neužtenka nei kelių dienų, nei mėnesių. Nuolatinė plaukų priežiūra norint juos užauginti, turėtų tapti kasdienybe - gyvenimo būdu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš ko sudaryti plaukai ir kaip jie auga?

Plaukas yra odos darinys, kuris susideda iš sukietėjusių epidermio ląstelių, o vieta iš kurios auga plaukas, vadinama folikulu. Tai yra odos įduba, apsupta jungiamojo audinio sluoksnio. Plauko folikule yra plauko šaknis, riebalų liauka ir plauką pakeliantis lygusis raumuo. Visi žmogaus plaukų folikulai susidaro prieš jam gimstant, jų yra apie 5 mln. Plauko šaknis yra folikulo viduje. Ji yra sudaryta iš aktyviai besidalijančių ląstelių. Naujos ląstelės iš apačios stumia senesnes, dėl to vyksta plauko augimas. Plauko augimas skirstomas į tris fazes: augimo fazę, nykimo fazę ir ramybės fazę.

REKLAMA

Apie 80 % žmogaus plaukų yra augimo fazėje, kuri trunka ilgiausiai (iki kelių metų). Vėliau plaukas pereina į nykimo fazę (~15 % žmogaus plaukų), kuri trunka kelias savaites. Plaukas nebeauga, o folikulas po truputį juda link odos paviršiaus. Ramybės fazėje, trunkančioje keletą mėnesių, pradeda augti naujas plaukas, o senas iškrenta. Plauko augimo ciklą kontroliuoja epidermio augimo faktorius.

REKLAMA
REKLAMA

Kas įtakoja plaukų augimą?

Bendra sveikatos būklė - imunitetas, mityba, vitaminų ir mineralų kiekis organizme, žalingi įpročiai, plaukų priežiūra.

30 patarimų plaukų augimo skatinimui

1. Pirmiausiai turėtumėte skirti daugiau dėmesio savo sveikatai: stiprinti imunitetą, išsitirti ar nesergate jokiomis ligomis, o jei sergate, išsigydyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2. Subalansuokite mitybą. Valgykite laiku ir sveiką maistą. Nepiknaudžiaukite griežtomis dietomis.

3. Vartokite plaukams reikalingus A ir B grupės vitaminus. Jei jūsų plaukai silpni ir labai lėtai auga, gali būti, kad organizmui trūksta būtinų mineralų:  kalcio, chromo, vario, jodo, geležies, magnio, mangano, kalio, silicio, seleno, sieros, cinko bei baltymų. Per parą reikia suvartoti šiuos vitaminus, norint turėti ilgus ir sveikus plaukus: B vitaminų kompleksą - 50 mg (folis, biotinas, inositolis); vitamino B-6 - 50 mg; vitamino C – nuo 1 iki 2 gramų; vitamino E - 50 mg; beta karotino – iki gramo; silicio - 300 mg; dilgėlių arbatos (geriama arba skalaujant plaukus) - 250 mg – tris kartus per dieną; linų aliejaus – po vieną tabletę.

REKLAMA

4. Atsisakykite žalingų įpročių, angliarūgštės prisotintų gėrimų, kofeino, pakankamai ilsėkitės, venkite streso.

5. Plaukus prižiūrėkite kruopščiai ir atsakingai – pasirinkite tinkamas priemones: šepetį, kuris nepeštų plaukų (tinkamas natūralių šerių arba medinės šukos), po kiekvieno šukavimo plaukus brūkštelėkite ranka, kad neliktų statinio krūvio. Šukuokite tik sausus plaukus, šlapius plaukus labai lengva pažeisti.

REKLAMA

6. Kuo rečiau naudokite plaukus džiovinančias ir kaitinančias priemones, taip pat plaukų laką ir kitas formavimo priemones. Pažeisti plaukai auga kur kas lėčiau.

7. Galvą plaukite ne per dažnai, naudokite kuo mažiau cheminių medžiagų sudėtyje turinčius šampūnus. Niekada nepilkite šampūno tiesiai iš buteliuko- pirmiausiai sau į delną, sumaišę su šiltu vandeniu. Po plovimo naudokite kondicionierių, tačiau jo netepkite ant viršugalvio. Galite užkimšti folikulus, nuo kurių priklauso augimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

8. Senas būdas, gerinantis retėjančių ir nusilpusių plaukų augimą, - galvos trynimas frotiniu rankšluosčiu. Sudrėkintus plaukus ryte ir vakare sausu frotiniu rankšluosčiu trinkite tol, kol pajusite, kad galvos oda įkaito. Kad į odą prie plaukų šaknų priplūstų daugiau kraujo, galvą geriausia palenkti žemyn. Ši procedūra atgaivina ir pažadina „užmigusias“ plaukų šaknis.

REKLAMA

9. Norint, kad plaukai pradėtų sparčiau augti, patartina juos reguliariai pakirpti. Patrumpinti pakanka vos keliais milimetrais, pažeisti plaukų galai trukdo augimui.

10. Venkite naudoti stipriai plaukus suveržiančias gumytes ir segtukus. Kai plaukai per stipriai įtempti, jie sunkiau aprūpinami reikalingomis medžiagomis, lėtėja jų augimas.

REKLAMA

11. Kartą į savaitę masažuokite viršutinę galvos dalį, paskatinsite plaukų augimą.

12. Venkite karšto vandens, saunos, pirties, tiesioginės saulės spindulių plaukams, nemirkykite sūriame jūros ar baseino vandenyje, leiskite plaukams kvėpuoti.

13. Gerkite daug skysčių -  per dieną reikalinga išgerti 2l negazuoto mineralinio vandens.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

14. Lygiomis dalimis sumaišykite vandenį ir rozmarinus. Stiklinei rozmarinų- stiklinė vandens. Gautą skystį supilkite į šampūną santykiu 2:1 ir išplaukite plaukus. Taip pat galite gerti rozmarinų arbatą.

15. Sumaišykite alyvuogių, kokosų ir ricinos aliejų, gautą mišinį pašildykite. Šiltą jį tepkite ant plaukų šaknų, švelniai masažuodami pirštais.

REKLAMA

16. Gerkite žaliąją arbatą. Ji mažina plaukų slinkimą.

17. Pasigaminkite specialų aliejuką. Jums reikės: valgomojo šaukšto alavijo sulčių, arbatinio šaukštelio česnako sulčių, valgomojo šaukšto medaus. Į valgomąjį šaukštą tokio mišinio pridėkite vieną kiaušinio trynį ir, praskyrę plaukus, pasistenkite kuo tolygiau užtepti ant galvos odos. Apgaubkite plaukus polietileno maišeliu, ant viršaus užsiriškite šiltą skarelę ir palaikykite kaukę 20 minučių. Po to plaukus kruopščiai išplaukite.

REKLAMA

18. Labai efektyvia laikoma saldišaknės pasta, sumaišyta su pienu ir užtepama ant plaukų nakčiai. Kitą rytą kaukę reikia nuplauti šltu vandeniu.

19. 2-3 kartus per savaitę valgykite patiekalus iš sorų. Pavyzdžiui, sorų dribsnius, sorų košę, sorų pudingą, sorų kukulius ir tt. Su soromis mūsų organizmas gaus vertingo mikroelemento silicio, kuris skatina plaukų augimą.

REKLAMA
REKLAMA

20. Išmaišykite 1 kiaušinio trynį ir 5 šaukštus alyvuogių aliejaus su 10 šaukštų romo. Gauta mase įtrinkite plaukus ir palikite per naktį.

21. Stebuklingai veikianti priemonė – dilgėlės. Geriausia vasarą jas naudoti šviežias, o žiemai prisidžiovinkite. Pasidarykite nuovirą iš šių augalų ir juo skalaukite plaukus po plovimo šampūnu. Patariama naudoti bent vieną kartą per savaitę. Įspėjame, kad dilgėlės turi tamsinantį poveikį, todėl šviesiaplaukėms patariame naudoti ramunėlių nuovirą.

22. 20 gramų varnalėšos šaknų užplikykite stikline vandens ir 20 minučių leiskite nusistovėti; po to virkite, kol liks pusė buvusio skysčio kiekio. Ištirpinkite gabalėlį kiaulės vidaus taukų ir lygiomis dalimis sumaišykite su paruoštu nuoviru. Sandariai uždenkite ir keletą valandų palaikykite. Kai masė atauš ir sutirštės, paviršiuje likusį vandenį nupilkite. Šiuo tepalu tepkite galvos odą.

23. Plaukams stiprinti nuo seno naudojami apynių spurgai. 1 šaukštą spurgų užplikykite 1 stikline verdančio vandens ir pavirinkite 30 minučių. Atšalusį nuovirą įtrinkite į galvos odą.

24. Sutarkuokite 2 svogūnų ar 2 česnakų galvutes arba jas sumalkite mėsmale. Išsunkite sultis. Skirstydamos galvos plaukus, tepkite odą sultyse suvilgytu vatos gumulėliu. Apdenkite galvą polietileno kepuraite, apvyniokite šiltu rankšluosčiu ir palaikykite 2 valandas. Kaukė stimuliuoja plaukų augimą, naikina pleiskanas.

REKLAMA

25. Kas antrą dieną ištepkite galvą šviežiomis krienų sultimis. Po 30 minučių galvą reikia nuplauti švariu vandeniu. Krienų sultys skatina plaukų augimą.

26. 1 šaukštą beržų lapų užplikykite 300 ml vandens, palaikykite 2 valandas. Nukoštu skysčiu įtrinkite galvos odą po kiekvieno plaukų plovimo.

27. 20 g susmulkintų varnalėšų lapų ir šaknų pavirkite 5 minutes su 1/2 l vandens. Palaukite, kol nuoviras atvės, nukoškite ir įtrinkite galvos odą. Po kelių minučių nuplaukite švariu vandeniu. Reikėtų naudoti 3 kartus per savaitę, porą mėnesių.

28. Kelioms valandoms į vandenį įmerkite juodą ruginę duoną be plutelės. Vandens turėtų būti tiek, kad duonos masė būtų grietinės tirštumo. Šia košele lengvai įtriname plaukus, aprišame galvą, kad būtų šiltai ir po valandos perplauname šiltu virintu vandeniu.

29. Sakoma, kad plaukų augimą skatina ir eukalipto aliejus. Jo šiek tiek įlašinkite į šampūną, kuriuo plaunate plaukus.

30. Išmaišykite šaukštelį citrinos sulčių su keliais šaukšteliais ricinos aliejaus. Ištepkite plaukus prie šaknų, palaikę 10-15min, išplaukite galvą šampūnu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų